انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 11:53am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2559 , 2560 , 2561 , 2562 , 2563 , 2564 , 2565 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مشکلی نیست ولی بهتره سیم باطری رو طولانی تر از حد مورد نیاز در نظر نگیرین و همینطور محل قرارگیری باطری طوری باشه که مقابل کویل قرار نگیره.

پنج شنبه 16 اسفند1397 - 5:03pm

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
اگر تفکیک دستگاه شما درست کار بکنه آیدی 99 بخودی خود و به احتمال زیاد نشان از خطا داره. FE با عدد 14- هم که در ناحیه آهنی هست و نکته مثبتی نیست. نمیدونم بر چه اساسی میفرمایین میتونه مس باشه! مس در هیچ حالتش نمیتونه چنین تفکیکی داشته باشه. اینجور خطاها معمولا در زمینهای کشاورزی زیاد پیش میاد. علتش هم یا جنس خاص خاک اون قسمت از زمین هست و یا وجود چند تکه فلز کوچک که در ترکیب با هم تفکیک غیر عادی بوجود آورده. با این حال بهتره با لوپهای کوچکتر هم بررسی کنین و تنها در صورتی که با لوپ کوچک سنس نداشتین یا خیلی ضعیف تر بود برای حفاریش تصمیم بگیرین. اگر طبق گفته شما حجم واقعا در این حد بزرگ باشه عمق هدف 2 الی 3 متر هست.
با فریم یک متری هم میشه از کناره ها و بصورت عمودی تست کرد که اگر فلز کوچک سطحی نباشه نباید سنس بکنه. ولی بدلیل بزرگی این کویلها استفاده از این روش کمی مشکل هست.

سلام مهندس حمید خدا قوت
محل مورد بحث حفاری شد
یک قطعه قوطی آلومینیومی تکه تکه شده در عمق 30 سانت خارج شد تمام
و بابت ثبات عالی دستگاه ممنونم ازتون چون بعضی وقتها فکر میکنم دستگاه خاموشه ;) اما در نهایت سلامت داره کار میکنه :ymhug:

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

غم دنیی دنی چند خوری باده بخور
حیف باشد دل دانا که مشوش باشد

پنج شنبه 16 اسفند1397 - 6:19pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
ایشالا این تجربه ای باشه تا در آینده خطاهای کمتر داشته باشین و به موفقیت برسین. @};-

پنج شنبه 16 اسفند1397 - 6:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر عجیب ترین مهندس دنیای فلزیاب سلام بر حمید عزیز
سیستم من روز اول اوپراتوری هم تفکیکش هم عدد فرو خوب و در رنج دقیق خود کار می کرد . روز بعدش من به خاطر تنظیم جعبه سوکت های السیدی را از روی مدار جدا کردم و دوباره بستم بعد از بستن جعبه و روشن کردن مدار السیدی بالا نیومد و یا نوشتار غلط و ...پدیدار شد که با ضربه و فشار دادن سوکت ها درست شد و نوشتار دوباره دیده شد. حالا من فکر میکنم مشکل مدار من از اون روز پدیدار شده . یاد آور میشم مشکل مدار من درست بودن عدد تفکیک ولی عدد فرو درست نشون نمیده و حذف آهن هم خیلی رفته بالا باید بیش از بیست گذاشته بشه . عدد فرو از حدود عدد ۳۰ بالا نمیره. من یه ماسفت دیگه گذاشتم عدد بالا رفت ولی بعد از چند تمرین دوباره همونطور شد و همچنین اعداد سه گانه هم مشکل دار شده و افزایش یافته خصوصا عدد اول و نزدیکی عدد دوم و سوم به هم. مهندس این می تونه ناشی از قطع و وصل سوکت السیدی و در نتیجه اختلال در برنامه حرفه ای داخل میکرو شده باشه و در نتیجه میکرو دوباره احتیاج به پروگرم داشته باشه ؟ مدار مم بعد از چندین بار سنس فلز گه گاهی بعد از گذشتن از روی فلز دیگه تمایل به قطع سنس نداره و با مقدار سنس ضعیفتر ادامه میده یعنی گیر میده.
میکرو هنوز تعداد دفعات ۶۰ بار برای محدودیتش مونده میتونیم الان پروگرمش کنیم یا منتظر تمام شدنش بشیم. چطوری پیش بریم که نیاز به نمیدونم حذف کل داخل میکرو با مشکلات دیگرش نشیم و یا چگونه پروگرمش کنیم که اگه برنامه دچار اختلال شده باشه به سادگی با پروگرم کردن دیگر حل بشه و نیاز به ریپیر یا ... نداشته باشه؟

همیشه امید داشته باش

شنبه 17 اسفند1397 - 2:07am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. :D
ال سی دی بخودی خود ربطی به مشکل شما نداره ولی احتمالش هست در اثر اتصالی قطعه دیگری معیوب شده باشه. برنامه میکرو تغییری نمیکنه و نیاز به پروگرام مجدد نیست اما ممکنه خود میکرو معیوب شده باشه! غیر از این مشکل شما میتونه به ماسفت و قطعات اطرافش و همینطور کویل ربط داشته باشه.

شنبه 17 اسفند1397 - 2:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

منم دو بار این مشکل رو داشتم که فقظ با پروگرم مجدد حل شد..............حدس میزنم بخاطر قفلهای زمانی که مهندس تو برنامه گذاشتن این مشکل پیش بیاد

شنبه 18 اسفند1397 - 9:24am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
مهندس حمید عزیز عرض ادب و احترام
عرض شود که اگر بجای دوتا خازن 4700 ، 2200 گذاشته بشه به نظر کافیه درسته ؟!

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 18 اسفند1397 - 11:21am
مدیر کل
مدیر کل

استفاده از خازن 4700 میکرو بهتر هست ولی 2200 هم کفایت میکنه.

شنبه 18 اسفند1397 - 5:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

:ymtongue: ^:)^ @};- سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز.استاد مشکلی که بنده دارم اینه که بعد چند بار استفاده از دستگاه حس میکنم برد دستگاه کم میشهو حدود ۲۰ الی ۳۰ سانت افت برد پیدا میکنه.از نظر کارکرد بسیار عالی هستش و قسمت تفکیک و اعداد سه گانه در حد عالی هستن ولی همین افت برد کلافه ام کرده.لطفا راهنمایی کنید.قبلا کمال تشکر و قدردانی رو دارم...

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

آخرین بار توسط ویولن در یکشنبه 19 اسفند1397 - 11:56pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 19 اسفند1397 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ویولن نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز.استاد مشکلی که بنده دارم اینه که بعد چند بار استفاده از دستگاه حس میکنم برد دستگاه کم میشهو حدود ۲۰ الی ۳۰ سانت افت برد پیدا میکنه.از نظر کارکرد بسیار عالی هستش و قسمت تفکیک و اعداد سه گانه در حد عالی هستن ولی همین افت برد کلافه ام کرده.لطفا راهنمایی کنید.قبلا کمال تشکر و قدردانی رو دارم...

گرندبالانس روشنه یا خاموش؟

یکشنبه 19 اسفند1397 - 11:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2559 , 2560 , 2561 , 2562 , 2563 , 2564 , 2565 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , kaakasat , mehdighz , zagalo16 و 129 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure