انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 8:28pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2558 , 2559 , 2560 , 2561 , 2562 , 2563 , 2564 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این قسمت ها رو هم تمیز بکنید از لحاظ اتصالی بررسی بکنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 8:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان
لوپ مدل پین پویتر رو اگه به صورت بزرگ حدودا نیم متری بپیچیم چطوره از نظر شما چون من انجمن رو گشتم چیزی در این باره ندیدم یکی پیچیدم با سیم افشان نمره یک که ظرفیتش شد 365 میکرو و مقاممت 1.1 اهم چون کارمند هستم و اخر سال هست و جمع کردن کارهای اداره گاها شبانه روزی تو اداره مشغولیم نمیشه بیرون برم برای تست ولی تو خونه که تست میکنم به نظر میاد معادل لوپ 40 تخت داره کار میکنه اگه اینجوری باشه خیلی راحت تر و جمع و جور تر از لوپ های دیسکی هستش
ممنون از پاسخ گویی شما

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 12:33pm
مدیر کل
مدیر کل

madrek نوشته است:
همه خازنها رو هم اگه اشتباه نکنم برعکس زدن یا اول صبحی چشم من اینطوری میبینه

ممنون از شما.
در مورد اون ترانزیستور درسته برعکس گذاشتن! خازنها رو من چیزی متوجه نشدم باید بررسی کنن. در مورد اتصالی هم درست هست و کیفیت لحیم کاریشون خوب نبوده. بهرحال با این کیفیت مونتاژ نمیشه توقع داشت مدار درست کار بکنه.

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 6:12pm
مدیر کل
مدیر کل

مجیک نوشته است:
سلام مهندس جان
لوپ مدل پین پویتر رو اگه به صورت بزرگ حدودا نیم متری بپیچیم چطوره از نظر شما چون من انجمن رو گشتم چیزی در این باره ندیدم یکی پیچیدم با سیم افشان نمره یک که ظرفیتش شد 365 میکرو و مقاممت 1.1 اهم چون کارمند هستم و اخر سال هست و جمع کردن کارهای اداره گاها شبانه روزی تو اداره مشغولیم نمیشه بیرون برم برای تست ولی تو خونه که تست میکنم به نظر میاد معادل لوپ 40 تخت داره کار میکنه اگه اینجوری باشه خیلی راحت تر و جمع و جور تر از لوپ های دیسکی هستش
ممنون از پاسخ گویی شما

لوپ نیم متری که دیگه پین پوینتر نیست همون لوپ 50 هست! اما اگر منظورتون روش پیچیدن هست بله مشکلی نداره. این همون روش استوانه ای یا سلونوئیدی هست که در بخش کویلها هم بیان شده ولی کیفیتش از لوپ تخت کمی کمتر هست.

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 6:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
madrek نوشته است:

ممنون از شما.
در مورد اون ترانزیستور درسته برعکس گذاشتن! خازنها رو من چیزی متوجه نشدم باید بررسی کنن. در مورد اتصالی هم درست هست و کیفیت لحیم کاریشون خوب نبوده. بهرحال با این کیفیت مونتاژ نمیشه توقع داشت مدار درست کار بکنه.

سلام مهندس اون نوار سفید روی خازنها که جهت منفی رو نسون میده همه برعکس هست

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 7:51pm
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من دیگه از شما بعید هست! :D همه خازنهای الکترولیت در جهت صحیح نصب شدن.

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
عزیز من دیگه از شما بعید هست! :D همه خازنهای الکترولیت در جهت صحیح نصب شدن.

حق با شماست اشتباه از من بود

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 10:09pm

حمید نوشته است:
madrek نوشته است:

ممنون از شما.

مرسی مهندس اون ترلنزیستور 2n7000 هست مه شما فرموده بودید پایه اش فرق داره فکر کنم درست نصب کرده باشم

کلا باید فکر کنم دوباره باید مدار و بسازم چون اون جاها را چک کردم اتصالی نداشتم بازم مرسی

پنج شنبه 16 اسفند1397 - 11:20am
مدیر کل
مدیر کل

عرض کردیم به جای BS170 میتونین 2N7000 بذارین و در این صورت ترتیب پایه هاش برعکس هست. ولی شما ترانزیستور BC337 رو برعکس گذاشتین و این ربطی به BS170 نداره! مدار رو باید با دقتی خیلی بیشتر از این بسازین. فلزیاب یک ابزار دقیق هست و مونتاژش دقت زیادی نیاز داره. اینجور که شما مونتاژ کردین حتی از یک کیت چراغ چشمک زن هم نمیشه جواب گرفت چه برسه به فلزیاب!

پنج شنبه 16 اسفند1397 - 3:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حميد عزيز
مهندس باطري رو بيرون باكس بزاريم مشكل خاصي پيش مياد؟
چون ميخام باكس تا حد امكان كوچك درست كنم حالا ميخاستم ببينم بيرون بزارم باطري رو و با سيم از يه فريت استفاده كنم بهتر هس يا نه؟

پنج شنبه 16 اسفند1397 - 5:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2558 , 2559 , 2560 , 2561 , 2562 , 2563 , 2564 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 100 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure