انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 8:26am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2557 , 2558 , 2559 , 2560 , 2561 , 2562 , 2563 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
Hoseinhajii نوشته است:
سلام به مهندس حمید گل
اول از شما بابت ابن همه زحمت و لطف در حق دوستان میکنید تشکر میکنم
و بعد مهندس چرا پیام های من از سمت مدیر تایید نمیشه لطفا توروخدا تایید کنیدخسته شدم از بس پیغام دادم و تایید نشد
حالا بریم سر اصل موضوع
مهندس عزیز من فلزجو رو ساختم البته الکترونیک وارد نیستم ولی مدارو ساختم و طبق گفته خودتون ولتاژ گیری کردم و ولتاژ ها درست بود پشت فیبر هم اتصالی ندارم ولی تا مدارو روشن میکنم بعد چندثانیه السیدی کم نور میشه تا حدی که انگار مدار خاموش شده طبق گفته دوستانی که توی تایپیک بود و خوندم bs170 و ir840 هم عوض کردم السیدی رو هم عوض کردم حتی از 2n7000 هم استفاده کردم ولی بی فایده بود خواهشا کمک کنید چون واقعا به فلزجو احتیاج دارم مهندس کمکم کنید
ضمنا بازم بابت این مدار و زحمت های که میکشید تشکر میکنم

به فلزجو خوش اومدین. ممنون. @};-
علت اینکه اینگونه پیغامهای کاربران جدید رو تایید نمیکنم همین هست که سوالات و مشکلات تکراری و در عین حال پیش پا افتاده مطرح میشه که اغلب در اثر کم توجهی و نداشتن دانش اولیه در مونتاژ الکترونیک هست و بیهوده وقت و انرژی ما هم گرفته میشه! وگرنه بین این همه طرح و مدار حداقل فلزیاب فلزجو چیزی نیست که کوچکترین نکته ناگفته ای در موردش باقی مونده باشه و در عین حال از اکثر مدارات هم ساده تر و ساختش راحت تر هست.
همونطور که فرمودین این ایراد ممکنه از BS170 یا اطراف این قطعه باشه که سبب میشه ماسفت یکسره روشن بمونه و جریان زیادی از باطری کشیده بشه تاجاییکه دستگاه حالتی شبیه به اتصال کوتاه باطری رو پیدا بکنه. اما وجود اتصالی در هر کجای مدار هم ممکنه منجر به این وضعیت بشه. مدار رو زیر نور و با ذره بین بررسی کنین اگر مشکلی ندیدین چند عکس واضح از زیر و روی مدارتون بذارین ببینیم چکار کردین.

چشم مهندس لطف کردین جواب دادین
مهندس ما که دانش نداریم بیشتر احتیاج به کمک شما داریم بخدا
مهندس من چک کردم اتصالی نبود ولی بازم چشم عکس میگیرم
بازم شرمنده بابت گرفتن وقت شما و تشکر بابت صبرتون

یکشنبه 12 اسفند1397 - 7:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. من هم با وجود اینکه میدونم ایراد جزئی و پیش پا افتادست ولی چون احساس کردم واقعا گیر کردین پیغامتون رو تایید کردم بلکه بتونیم کمکتون کنیم. @};-

یکشنبه 12 اسفند1397 - 7:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید
من با لوپ ۵۶ سانتی همیشه دستگاه رو آزمایش میکنم و روی لوپ را با همین چسب سیاه معمولی یا همون نوار چسب خودمون پوشونده ام و از اول دیلی روپ رو ۲۱ نشون میده. تا اینکه دیروز باران ضعیفی بود من هم همراه با لوپ بودم امروز میخواستم دستگاه رو تست کنم تا عددی مناسب برای حذف آهن پیدا کنم دیدم اعداد سه گانه به هم ریخته یا حداقل عدد اول بیشتر شده و دیلی لوپ هم از ۲۱ اومده پایین و شده ۱۹
فکر کردم که احتمالا باران خاصیت چسب را تغییر داده و باعث اشکالات در سیمپیچ شده. خلاصه چسب را باز کردم دیلی دوباره برگشت شد ۲۱ ولی نمیدونم چرا حذف آهن خوب کار نمیکنه در حالیکه بخش id همچنان عدد درست را برای فلزات نشان میده وقتی که تست میکنم عدد فرو برای آنتن ردیاب تا ۵۶ میرفت بالا ولی امروز با این اشکالی که پیدا کرده عدد فرو از ۳۰ تقریبا بالا نمیره برای همون آنتن. معلومه که قسمت حذف آهن در مدار اشکال داره چون چندین تست که انجام میدم عدد تفکیک درست نشون میده. به نظر شما اگه ماسفت 11nk100 آسیب دیده چرا. چون من اصلا پالس بیش از ۲۳۵ استفاده نکردم و خیلی دستگاه را در معرض سنس زیاد پشت سر هم ندادم؟ حتی می بینم روز بارانی کم سه تا سنس که داشته ام اعداد فرو تقریبا همشون از ۳۰ تا ۳۲ هستند با تفکیک متفاوت خواهش میکنم کمک عالی بکنید

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 13 اسفند1397 - 12:54am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
سلام خدمت حمیدخان
میدونم این سوال که میکنم را قبلا تا حدی توضیح داده اید ولی اگر میشه یکبار دیگه شما و دوستان توضیح جامعتری را ارائه دهید.
میخواستم لطفا اعداد دیباگ2 در Felezjoo Pi را توضیح بدی که چه هستند؟ اعدادی که به A,B,C مرسوم هستند و تفکیک فلزات را بیان میکنند. در استفاده از دستگاه محدوده این اعداد را باید چگونه مدنظر قرار دهیم و به تنظیم کدام پارامترها باید پرداخت؟ کدام پارامترها در تشکیل این اعداد موثرند و به استفاده از این صفحه برای کاربرد میدانی میتوان اعتماد کرد؟
پیشاپیش بسیار ممنونم.

سه شنبه 13 اسفند1397 - 12:57am
مدیر کل
مدیر کل

delta2014 نوشته است:
سلام مهندس حمید
من با لوپ ۵۶ سانتی همیشه دستگاه رو آزمایش میکنم و روی لوپ را با همین چسب سیاه معمولی یا همون نوار چسب خودمون پوشونده ام و از اول دیلی روپ رو ۲۱ نشون میده. تا اینکه دیروز باران ضعیفی بود من هم همراه با لوپ بودم امروز میخواستم دستگاه رو تست کنم تا عددی مناسب برای حذف آهن پیدا کنم دیدم اعداد سه گانه به هم ریخته یا حداقل عدد اول بیشتر شده و دیلی لوپ هم از ۲۱ اومده پایین و شده ۱۹
فکر کردم که احتمالا باران خاصیت چسب را تغییر داده و باعث اشکالات در سیمپیچ شده. خلاصه چسب را باز کردم دیلی دوباره برگشت شد ۲۱ ولی نمیدونم چرا حذف آهن خوب کار نمیکنه در حالیکه بخش id همچنان عدد درست را برای فلزات نشان میده وقتی که تست میکنم عدد فرو برای آنتن ردیاب تا ۵۶ میرفت بالا ولی امروز با این اشکالی که پیدا کرده عدد فرو از ۳۰ تقریبا بالا نمیره برای همون آنتن. معلومه که قسمت حذف آهن در مدار اشکال داره چون چندین تست که انجام میدم عدد تفکیک درست نشون میده. به نظر شما اگه ماسفت 11nk100 آسیب دیده چرا. چون من اصلا پالس بیش از ۲۳۵ استفاده نکردم و خیلی دستگاه را در معرض سنس زیاد پشت سر هم ندادم؟ حتی می بینم روز بارانی کم سه تا سنس که داشته ام اعداد فرو تقریبا همشون از ۳۰ تا ۳۲ هستند با تفکیک متفاوت خواهش میکنم کمک عالی بکنید

خسته نباشین.
تعجب میکنم چند ساعت قبل همین پیغام رو خصوصی فرستادین و همون موقع پاسخ دادم دیگه توی عمومی چرا تکرارش میکنین؟! :D
عرض کردم باید با کویل استاندارد و بدون مشکل تست کنین چون کویل نا مناسب براحتی اعداد رو به هم میریزه.
تغییر 2 واحدی در دیلی اتوماتیک کویل غیر عادی نیست و بطور طبیعی هم میتونه پیش بیاد.
بهرحال اگر مدار آسیبی دیده باشه میتونه به نیمسوز شدن ماسفت یا معیوب شدن مقاومتهای 2 وات یا دیود های 4148 مرتبط باشه.

سه شنبه 13 اسفند1397 - 1:12am
مدیر کل
مدیر کل

penamena نوشته است:
سلام خدمت حمیدخان
میدونم این سوال که میکنم را قبلا تا حدی توضیح داده اید ولی اگر میشه یکبار دیگه شما و دوستان توضیح جامعتری را ارائه دهید.
میخواستم لطفا اعداد دیباگ2 در Felezjoo Pi را توضیح بدی که چه هستند؟ اعدادی که به A,B,C مرسوم هستند و تفکیک فلزات را بیان میکنند. در استفاده از دستگاه محدوده این اعداد را باید چگونه مدنظر قرار دهیم و به تنظیم کدام پارامترها باید پرداخت؟ کدام پارامترها در تشکیل این اعداد موثرند و به استفاده از این صفحه برای کاربرد میدانی میتوان اعتماد کرد؟
پیشاپیش بسیار ممنونم.

توضیح مفصل رو در راهنما قید کردم. این سه عدد به ترتیب مربوط به 3 بخش از موج هستن و بخودی خود بیانگر هیچ تفکیکی نیستن! تفکیک بر اساس محاسباتی پیچیده که بخشی از اون به این اعداد ربط داره انجام شده و در صفحه اصلی سنس نمایش داده میشه. در واقع این 3 عدد برای کاوش عادی کاربرد خاصی ندارن و قرار دادن اونها فقط برای داشتن نوعی تست اسکوپ داخلی جهت بررسی سلامت کار مدار هست.
عدد اول مهمتر هست که باید بین 200 تا 400 و ترجیحا 250 تا 350 باشه. عدد دوم حدود 700 و سوم حدود 800 باید باشن. اینها رو دقیق در راهنما توضیح دادم.
درستی این اعداد به بخش زیادی از مدار و همینطور سلامت کویل و اصلی بودن آیسی 357 بستگی داره. اگر راهنما رو درست بخونین که مشخصه نخوندین نیاز به تنظیم پارامتر خاصی نیست!

سه شنبه 13 اسفند1397 - 1:24am

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. من هم با وجود اینکه میدونم ایراد جزئی و پیش پا افتادست ولی چون احساس کردم واقعا گیر کردین پیغامتون رو تایید کردم بلکه بتونیم کمکتون کنیم. @};-

سلام به مهندس حمید گل
مهندس لطف کردین که تاییدکردین چون واقغا بدجور گیر کردم و احتیاج به کمک دارم
مهندس من سواد الکترونیک ندارم ولی حس میکنم یکی از خازن ها مشکل داره ولی کدوم و نمیدونم اونا شما باید زحمتشو بکشید
طبق امری که کردید من عکس ها رو گرفتم و چون نشد داخل سایت بارگزاری کنم لینک شو میزارم و شما لطف کنید و چک کنید انشالله که مشکل پیدا بشه بازم ممنون
http://s8.picofile.com/file/8354127100/1.jpg
http://s8.picofile.com/file/8354127426/2.jpg

سه شنبه 14 اسفند1397 - 11:25am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خسته نباشین.
تصویر زیر فیبر شما نشون میده لحیم کاری رو با کیفیت خوبی انجام ندادین و در چند نقطه از مدار احتمال اتصالی وجود داره. ایرادی که میفرمایین نمیتونه به خازن ربط داشته باشه. حتی اگر خازنی معیوب باشه و حالت اتصالی ایجاد کنه باید خیلی داغ بشه.

سه شنبه 14 اسفند1397 - 5:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس فکر کنم این ترانزیستور رو ایشون بر عکس زدن البته اگه از مشابه استفاده نکرده باشن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 8:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

همه خازنها رو هم اگه اشتباه نکنم برعکس زدن یا اول صبحی چشم من اینطوری میبینه

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 8:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2557 , 2558 , 2559 , 2560 , 2561 , 2562 , 2563 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Jamalsixty و 182 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure