انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 5:41pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2556 , 2557 , 2558 , 2559 , 2560 , 2561 , 2562 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ثبات حرارتی ؛ دقت ظرفیت و میزان نشتی برای این خازن در مدار ما مهم هست. هر یک از این موارد روی کیفیت کار مدار تاثیر داره و مشخصا تانتالیوم در هر 3 مورد بهتر از الکترولیت معمولی هست. اما اگر منظور شما انتخاب بین تانتال و ام کا تی باشه نوع ام کا تی باید کمی بهتر جواب بده.

سرامیکی چطور؟

جمعه 10 اسفند1397 - 5:53pm
مدیر کل
مدیر کل

سرامیکی هم اگر با این ظرفیت پیدا بشه حداقل از نظر ثبات حرارتی و نشتی در حد کیفیت تانتالیوم نیست.

جمعه 10 اسفند1397 - 6:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهندس حمید

در مدار فلزجو ، اگه به اشتباه ، به جای رگلاتور7805، رگلاتور7809 نصب بشه، غیر از میکرو، کدوم قطعه دیگه ممکنه آسیب ببینه؟؟؟

ممنون

یکشنبه 12 اسفند1397 - 8:56am
مدیر کل
مدیر کل

فقط میکرو و ال سی دی با 5 ولت کار میکنن و اگر این ولتاژ به 9 برسه هر دو خواهند سوخت.

یکشنبه 12 اسفند1397 - 3:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید مهندس.الان چند روزه سعی میکنم عکس آپلود کنم که موفق نشدم.لطفا راهنمایی کنین چطور عکس برای نظر خواهی میتونم بفرستم.با کمال تشکر...

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

یکشنبه 12 اسفند1397 - 4:33pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
روش گذاشتن عکس در تاپیک زیر توضیح داده شده:
viewtopic.php?f=6&t=1996
همینطور بررسی کنین مشکل از فیل شکن یا مرورگر اینترنتی شما نباشه.

یکشنبه 12 اسفند1397 - 5:28pm

مهندس حمیدعزیز سلام:
دیروز تو اینترنت وفروشگاههای قطعات الکترونیکی میچرخیدم که چشمم افتاد به قیمت LF357 فلزی (H)که قیمتش شد با کمی اختلاف از هم حدود 180000تومان . جالبه آی سی های دیگه اینقدرقیمت نداره (البته به غیراز نیکوشاپ که میده 40000 تومان ) وجالبه قطعه هایی که توفلزجو بکار میره قیمت بیشتری داره . حالا مهندس جان خواستم بپرسم اگریه وفت LF357H خراب بشه وما مجبوربشیم از از نوع پلاستیکی (LF357N) استفاده کنیم تفاوتهاش درچی هست ؟ یا اصلا" شما تائید میکنید؟ سپاس فراوان

یکشنبه 12 اسفند1397 - 6:40pm

سلام به مهندس حمید گل
اول از شما بابت ابن همه زحمت و لطف در حق دوستان میکنید تشکر میکنم
و بعد مهندس چرا پیام های من از سمت مدیر تایید نمیشه لطفا توروخدا تایید کنیدخسته شدم از بس پیغام دادم و تایید نشد
حالا بریم سر اصل موضوع
مهندس عزیز من فلزجو رو ساختم البته الکترونیک وارد نیستم ولی مدارو ساختم و طبق گفته خودتون ولتاژ گیری کردم و ولتاژ ها درست بود پشت فیبر هم اتصالی ندارم ولی تا مدارو روشن میکنم بعد چندثانیه السیدی کم نور میشه تا حدی که انگار مدار خاموش شده طبق گفته دوستانی که توی تایپیک بود و خوندم bs170 و ir840 هم عوض کردم السیدی رو هم عوض کردم حتی از 2n7000 هم استفاده کردم ولی بی فایده بود خواهشا کمک کنید چون واقعا به فلزجو احتیاج دارم مهندس کمکم کنید
ضمنا بازم بابت این مدار و زحمت های که میکشید تشکر میکنم

یکشنبه 12 اسفند1397 - 6:43pm
مدیر کل
مدیر کل

kiya نوشته است:
مهندس حمیدعزیز سلام:
دیروز تو اینترنت وفروشگاههای قطعات الکترونیکی میچرخیدم که چشمم افتاد به قیمت LF357 فلزی (H)که قیمتش شد با کمی اختلاف از هم حدود 180000تومان . جالبه آی سی های دیگه اینقدرقیمت نداره (البته به غیراز نیکوشاپ که میده 40000 تومان ) وجالبه قطعه هایی که توفلزجو بکار میره قیمت بیشتری داره . حالا مهندس جان خواستم بپرسم اگریه وفت LF357H خراب بشه وما مجبوربشیم از از نوع پلاستیکی (LF357N) استفاده کنیم تفاوتهاش درچی هست ؟ یا اصلا" شما تائید میکنید؟ سپاس فراوان

عرض کردیم فروشندگان قطعات از وقتی متوجه شدن این قطعه در فلزیاب کاربرد داره قیمت اون رو بشدت افزایش دادن! حالا کار نداریم قیمت نوع اصلی و نظامی این قطعه با توجه به قیمت دلار الان تقریبا همین هست ولی موضوع اینه که هیچکدوم اینها واقعا نظامی نیستن و مشابه اصلی هستن.
نوع پلاستیکی اگر اصلی باشه ایرادی نداره. نوع فلزی اندکی ثبات و پایداری حرارتیش بهتر هست ولی تفاوت محسوسی ایجاد نمیکنه.

یکشنبه 12 اسفند1397 - 6:58pm
مدیر کل
مدیر کل

Hoseinhajii نوشته است:
سلام به مهندس حمید گل
اول از شما بابت ابن همه زحمت و لطف در حق دوستان میکنید تشکر میکنم
و بعد مهندس چرا پیام های من از سمت مدیر تایید نمیشه لطفا توروخدا تایید کنیدخسته شدم از بس پیغام دادم و تایید نشد
حالا بریم سر اصل موضوع
مهندس عزیز من فلزجو رو ساختم البته الکترونیک وارد نیستم ولی مدارو ساختم و طبق گفته خودتون ولتاژ گیری کردم و ولتاژ ها درست بود پشت فیبر هم اتصالی ندارم ولی تا مدارو روشن میکنم بعد چندثانیه السیدی کم نور میشه تا حدی که انگار مدار خاموش شده طبق گفته دوستانی که توی تایپیک بود و خوندم bs170 و ir840 هم عوض کردم السیدی رو هم عوض کردم حتی از 2n7000 هم استفاده کردم ولی بی فایده بود خواهشا کمک کنید چون واقعا به فلزجو احتیاج دارم مهندس کمکم کنید
ضمنا بازم بابت این مدار و زحمت های که میکشید تشکر میکنم

به فلزجو خوش اومدین. ممنون. @};-
علت اینکه اینگونه پیغامهای کاربران جدید رو تایید نمیکنم همین هست که سوالات و مشکلات تکراری و در عین حال پیش پا افتاده مطرح میشه که اغلب در اثر کم توجهی و نداشتن دانش اولیه در مونتاژ الکترونیک هست و بیهوده وقت و انرژی ما هم گرفته میشه! وگرنه بین این همه طرح و مدار حداقل فلزیاب فلزجو چیزی نیست که کوچکترین نکته ناگفته ای در موردش باقی مونده باشه و در عین حال از اکثر مدارات هم ساده تر و ساختش راحت تر هست.
همونطور که فرمودین این ایراد ممکنه از BS170 یا اطراف این قطعه باشه که سبب میشه ماسفت یکسره روشن بمونه و جریان زیادی از باطری کشیده بشه تاجاییکه دستگاه حالتی شبیه به اتصال کوتاه باطری رو پیدا بکنه. اما وجود اتصالی در هر کجای مدار هم ممکنه منجر به این وضعیت بشه. مدار رو زیر نور و با ذره بین بررسی کنین اگر مشکلی ندیدین چند عکس واضح از زیر و روی مدارتون بذارین ببینیم چکار کردین.

یکشنبه 12 اسفند1397 - 7:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2556 , 2557 , 2558 , 2559 , 2560 , 2561 , 2562 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 180 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure