انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:33pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2544 , 2545 , 2546 , 2547 , 2548 , 2549 , 2550 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام مهندس
عرض کنم که یکی از دوستان سوالی داشت از بنده ندونستم چی بهش بگم ، سوالش این بود که اگر دیلی دستی روی صفر باشه ربط انتگرال بهش چطور میشه برای ثبات بهتر دستگاه ؟ یعنی انتگرال که نرمال 44 هست وقتی دیلی دستی رو صفر بذاریم انتگرال باید کمتر بشه یا بشتر ؟ هرچند به نظر من دیلی صفر مطلق نمیشه چون خوده لوپ دیلی داره . سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 17 بهمن1397 - 2:31pm
مدیر کل
مدیر کل

قبل از تایم دیلی اتوماتیک کویل موج صفر هست و چیزی برای اندازه گیری وجود نداره. پس دیلی دستی صفر دقیقا همون لحظه ای هست که موج میرای دارای اطلاعات سنس فلز آغاز میشه. از هیچ نظر تنظیم دیلی دستی صفر مطلوب نیست. اطلاعات سنس مربوط به فلزات مورد نظر ما و بخصوص دفینه ها اغلب در بازه زمانی بعد از این قویتر هست. بهمین دلیل توصیه کردم دیلی دستی رو همیشه بین 30 تا 40 بذارین. پس اگر بازه انتگرال روی 44 باشه با دیلی دستی 30 اندازه گیری از تایم 30 الی 74 میکرو ثانیه هست و اگر دیلی دستی 40 باشه اندازه گیری روی بازه زمانی 40 تا 84 میکرو ثانیه خواهد بود. خود رقم 44 بعنوان تنظیم پیش فرض بازه انتگرال بر اساس محاسبه 14 ضربدر 2 ضربدر 1.6 معادل 44.8 میکرو ثانیه بوده که هم از حیث خنثی کردن نویز دیجیتال و هم به حداقل رسوندن نویز خارجی و البته با توجه به بازه حدودی مطلوب برای سنجش موج در مجموع بهترین عدد بوده. بهمین دلیل عرض کردم بهتره به این تنظیم دست نزنین. دو تنظیم پیشنهاد شده سبب افزایش حساسیت حداکثری سنس دفینه و کاهش حساسیت نسبت به ذرات میشه.

چهارشنبه 17 بهمن1397 - 3:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
ابتدا این رو عرض کنم که شبیه سازی خیلی دقیق نیست. اون بخش انتهایی منحنی موج قرمز که میبینید به میزان زیادی تقویت میشه و شبیه به حالتی که ذره بین روی چیزی گرفته باشین بصورت موج تقویت شده سبز در میاد. البته وجود خازن و بخصوص خود آپ امپ کمی تاخیر و شیفت زمانی هم ایجاد میکنه. به همین دلیل موج سبز در بازه زمانی طولانی تری دیده میشه. کما اینکه در صورت استفاده از آپ امپ های سریع تر خروجی موج تا 2 یا حتی 3 برابر سریع تر بالا میاد و به حالت افقی میرسه.

ممنون مهندس جان خيلي خوب.
حالا اون جايي كه آپ امپ روش زوم ميكنه و تقويتش ميكنه چه جوري توسط آپ امپ تعيين ميشه؟؟يعني از چه ولتاژي يا طبق كدوم فرمولي اون بازه رو براي تقويت انتخاب ميكنه مهندس جان؟؟ميبخشيد خستتون ميكنم

چهارشنبه 17 بهمن1397 - 11:06pm

با عرض سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان

مدار فلزجو رو با لطف شما درست کردم
از کابل RG59 کرمان استفاده کردم
با لوپ 60 ، دیلی 18 ، اعداد سه گانه به ترتیب 209 ، 631 ، 772 شد. سینی 25 رو توو 1.4 متری تشخیص داد و سکه رو در فاصله ی 40 سانتی تشخیص داد
با لوپ 1*1 ، دیلی 16 و اعداد سه گانه به ترتیب 264 ، 653 ، 772 شد و مقامت لوپ و کابل 1.1 اهم شد. سینی 25 رو توو فاصله 1.8 متری تشخیص داد
کابل رو تغییر دادم ولی تغییری در دیلی و مقاومت کابل و لوپ ایجاد نشد
لوپ 1*1 رو از ده دور سیم 1 مسی روکش دار درست کردم،

با تشکر از بزرگواری شما که کمک کردید تا دستگاه رو درست کنم، خواهشا کمک کنید تا بردش به بهترین حالت ممکنش برسه

پنج شنبه 18 بهمن1397 - 2:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهندس حمید

در صفحات پیشین شما فرمودین که پروگرامر مولتی ای وی آر بر روی ویندوز 7 هم قابل نصب هست.در محتوای سی دی همراه این پروگرامر فقط درایور مربوط به ویندوز ایکس پی وجود داره.شرکت ECA با وجود اینکه اظهار میکنه که فایلهای مربوطه در سایتش وجود داره و قابل دانلود هست اما محتوای اون فایلها هم فقط درایور ویندوز ایکس پی هست اگه ممکنه فایلهای درایورمربوط به ویندوز 7 را در اختیارمون قرار بدهید.
سپاسگزارم

پنج شنبه 18 بهمن1397 - 3:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز
درایورهای 7 هم داخل اون فایل موجوده
حتماً فابل readme,txt داخل فایل زیپ رو مطالعه بفرمایید

پنج شنبه 18 بهمن1397 - 9:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهندس حمید
چندی پیش با مدار فلزجو رفته بودم کاوش.اعداد سه گانه بترتیب280 703 800 بودند.بعد از ده دقیقه مدار همش میتر منفی انداخت و با فشردن کلید بالانس باز هم پشت سرهم میتر منفی ظاهر میشد.اعداد سه گانه را که چک کردم دیدم عدد اول حدود 400 و اعداد دوم و سوم هم افزایش پیدا کردند.و این افزایش اعداد همینطور داره زیاد میشه تا اینکه در عرض یک دقیقه اعداد بالا رفتن و عدد اول به 650 و عدد دوم به 900 و عدد سوم به 863 رسید.و ثابت شدند. اما احساس کردم برد دستگاه کمتر شده.
دیودهای 4148و خازنهای 10و 11 و 12 و مقاومتهای 11و 12 و BS170 را هم تعویض کردم اما کماکان مشکل به قوت خود باقیست و بعد از چند دقیقه کاوش اعداد سه گانه مخصوصا عدد اول باسرعت افزایش پیدا میکنه و همین امر موجب میترمنفی و در نهایت بی ثباتی مدار میشه.
این را هم باید ذکر کنم که وقتی این اتفاق افتاد من داشتم روی پهنای پالس 350 و فرکانس 101 کاوش میکردم.آیا ممکنه با این تنظیمات قطعه دیگری مثلا خازنهای 4700 معیوب شده باشند؟
مشخصات لوپ: 2*2 ، مقاومت 1 اهم با سیم رابط، اندوکتانس 410
ممنونم

جمعه 19 بهمن1397 - 11:49am
مدیر کل
مدیر کل

babayi.sajjad نوشته است:
ممنون مهندس جان خيلي خوب.
حالا اون جايي كه آپ امپ روش زوم ميكنه و تقويتش ميكنه چه جوري توسط آپ امپ تعيين ميشه؟؟يعني از چه ولتاژي يا طبق كدوم فرمولي اون بازه رو براي تقويت انتخاب ميكنه مهندس جان؟؟ميبخشيد خستتون ميكنم

بطور ساده قسمت اخر منحنی قرمز شما که به آپ امپ وارد میشه و بخش ضعیف تر موج هست بصورت موج میرای موثر در سنس تقویت میشه. با توجه به اینکه اپ امپ بصورت تقویت کننده معکوس بسته شده برای بخشهای ابتدایی که قویتر هستن خروجی موج صفر هست. فرمول خاصی هم وجود نداره. میتونین به مبحث تقویت کننده معکوس در جروات اپ امپ مراجعه کنین. میزان تقویت هم که مشخص هست.

شنبه 20 بهمن1397 - 9:27pm
مدیر کل
مدیر کل

ruby199623 نوشته است:
با عرض سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان

مدار فلزجو رو با لطف شما درست کردم
از کابل RG59 کرمان استفاده کردم
با لوپ 60 ، دیلی 18 ، اعداد سه گانه به ترتیب 209 ، 631 ، 772 شد. سینی 25 رو توو 1.4 متری تشخیص داد و سکه رو در فاصله ی 40 سانتی تشخیص داد
با لوپ 1*1 ، دیلی 16 و اعداد سه گانه به ترتیب 264 ، 653 ، 772 شد و مقامت لوپ و کابل 1.1 اهم شد. سینی 25 رو توو فاصله 1.8 متری تشخیص داد
کابل رو تغییر دادم ولی تغییری در دیلی و مقاومت کابل و لوپ ایجاد نشد
لوپ 1*1 رو از ده دور سیم 1 مسی روکش دار درست کردم،

با تشکر از بزرگواری شما که کمک کردید تا دستگاه رو درست کنم، خواهشا کمک کنید تا بردش به بهترین حالت ممکنش برسه

خسته نباشین.
لوپ 60 باید سینی 25 سانتی رو تا حدود 1.9 متر سنس بکنه. کم بودن برد شما در کنار پایین بودن اعداد 3 گانه نشون میده که به احتمال زیاد تست رو در محیط باز انجام ندادین و این شرایط و برد کم طبیعی هست. لوپ 60 رو نمیشه در محیط منزل بدرستی تست کرد.
همین موارد در خصوص فریم 1 متری هم صدق میکنه. فریم 1 متری باید سینی 25 سانتی رو تا حدود 2.2 متر سنس کنه. بنظر من دستگاه شما مشکل خاصی نداره.

شنبه 20 بهمن1397 - 9:31pm
مدیر کل
مدیر کل

CCcall نوشته است:
سلام جناب مهندس حمید

در صفحات پیشین شما فرمودین که پروگرامر مولتی ای وی آر بر روی ویندوز 7 هم قابل نصب هست.در محتوای سی دی همراه این پروگرامر فقط درایور مربوط به ویندوز ایکس پی وجود داره.شرکت ECA با وجود اینکه اظهار میکنه که فایلهای مربوطه در سایتش وجود داره و قابل دانلود هست اما محتوای اون فایلها هم فقط درایور ویندوز ایکس پی هست اگه ممکنه فایلهای درایورمربوط به ویندوز 7 را در اختیارمون قرار بدهید.
سپاسگزارم

این پروگرامر از نوع USBasp هست و میتونین از فایلی که در پست زیر قرار دادم استفاده کنین:
viewtopic.php?f=8&t=2182&p=186087#p186087

شنبه 20 بهمن1397 - 9:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2544 , 2545 , 2546 , 2547 , 2548 , 2549 , 2550 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure