انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:49am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2543 , 2544 , 2545 , 2546 , 2547 , 2548 , 2549 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
کانکتورهای فلزی بزرگ مثلا نوع نظامی که در بازار رایج هست بیشتر از این کانکتورهای کوچک روی موج تاثیر منفی داره. ضمن اینکه اغلب اون کانکتور ها دارای بدنه کاملا آهنی هست. البته همونطور که عرض کردم مشکل بزرگتر میتونه بی ثباتی باشه که دیگه ربطی به فلزی بودن نداره و بدلیل محکم نبودن اتصالات کانکتور هست.

از لحاظ محکم بودن حرفی درش نیست تست کردم سفت چفت میشه و خیلی از BNC بهتره. البته BNC که من قبلا زده بودم آهنی نبود ولی مشکل تکون خوردن مغزی و بی ثباتی رو دارن و این کانکتور نداره.

البته میگم چون در تجاری ها هم دیدم مثل شما پلاستیکی استفاده می کنن بخاطر همین میخوام کاملا پلاستیکی بزارم مگر شما 100% تایید کنین این مشکلی نداره (بخاطر فلزی بودنش) :D

دوشنبه 15 بهمن1397 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز از این مدل میتونی استفاده کنی که هم محکمه و هم ضدآب و روی پنلی هم هست و قیمتش حدوده 30000 تومنه .از دوپین هم داره به بالا

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

دوشنبه 15 بهمن1397 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگر گرونه میتونی از این مدل هم استفاده کنی که حدود 10000 تومن شده و جنسش لاستیکی و اتصالش خیلی محکمه فقط باید با سلیقه قسمت مادگی شو روی پنلت با چسب محکم کنی .(کانکتوره بین راهیه)

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

دوشنبه 15 بهمن1397 - 4:41pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
از لحاظ محکم بودن حرفی درش نیست تست کردم سفت چفت میشه و خیلی از BNC بهتره. البته BNC که من قبلا زده بودم آهنی نبود ولی مشکل تکون خوردن مغزی و بی ثباتی رو دارن و این کانکتور نداره.

البته میگم چون در تجاری ها هم دیدم مثل شما پلاستیکی استفاده می کنن بخاطر همین میخوام کاملا پلاستیکی بزارم مگر شما 100% تایید کنین این مشکلی نداره (بخاطر فلزی بودنش) :D

بنده توصیه کردم کانکتور پلاستیکی باشه دیگه صد در صد تایید کنم فلزی مشکل نداره یعنی چی؟! :D اگر برای کار تحقیقاتی میخواین تا 95 درصد مشکلی نداره! دوستمون هم کانکتورهای خوبی رو پیشنهاد دادن که میتونین مد نظر قرار بدین.

دوشنبه 15 بهمن1397 - 5:10pm

درود بر استاد گرامی و دوستان عزیز،سوالاتی داشتم اگرم تکراری بودن عذر تقصیر، شاید سوال دیگر دوستانم باشه .مهندس نظرتون راجع به استفاده این دو موسفت در فلزجو چیه,Irf460 20nk60.اگرمساعده مشخصات دیسک و فریم رو طبق این دوقطعه لطف کنید و دلیل استفاده از مقاومت 330 در کنار 390 چیه,دوستانی که مدار تهیه کردن استفاده شده,مزیت یا معایبش نسبت به 390ها رو هم لطف کنید.با سپاس فراوان از شما

سه شنبه 16 بهمن1397 - 6:13pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
IRF460 یا IRFP460 بدلیل داشتن ظرفیت خازنی بالا در خروجی مناسب نیست و تفکیک درست کار نخواهد کرد اما در مورد 20NK60 فکر میکنم مشکلی نباشه. در هر صورت مشخصات کویل به این موضوع ربطی نداره و همیشه باید از همون مشخصات پیشنهادی راهنما برای ساختن کویل استفاده کنین.
کم کردن مقاومت 12 که دمپینگ هست منجر به اندکی افزایش ثبات و البته افت برد میشه ولی تفاوت جزئی هست. مساله خاصی نیست که توصیه کنیم از 330 اهم استفاده بشه. بخصوص که مقاومت 11 باید حتما همون 390 اهم باشه و اگر مقاومت 12 رو متفاوت در نظر بگیرین مشکل تهیه دو نوع مقاومت با کیفیت 2 یا 3 وات رو خواهید داشت.

سه شنبه 16 بهمن1397 - 8:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حميد عزيز
مهندس جان در مورد عملكرد آپ امپ سوال داشتم
ولتاژي كه از كويل برميگرده بعد از عبور از مقاومت ٣٩٠ اهم توسط دوتا ديود روي ١٢ ولت دي سي و مقدار ١٣ ولت و ١١ ولت محدودد ميشه و بعدش به ورودي آپ امپ داده ميشه كه توسط خازن سطح dc كاهش پيدا ميكنه به ٩.٥ ولت حالا زمانهايي كه ولتاژ بيشتر از ٩.٥ ولت هس با توجه به بالا بودن گين به حالت اشباع ميره و خروجيش صفر ولت ميشه ولي بعد از اينكه ولتاژ به ٩.٥ ولت برميگرده خروجي آپ امپ با يك شيب لگاريتمي افزايش پيدا ميكنه و از قرار تمام محاسبات داخل اون شيب انجام ميشه حالا سوال من اينه كه اون شيب چه جوري و به چه نحوي توسط آپ امپ توليد ميشه و دقيقا توسط كدوم قطعه و توسط كدوم پارامترش از روي چه جريان يا ولتاژي توليد ميشه؟؟
همونجوريكه توي عكس معلومه سبز خروجي آپ امپ و قرمز ولتاژ ورودي آپ امپ بعد از عبور خازن.
دقيقا معلومه زمان هايي كه ورودي مقدار بيشتر از ٩.٥ رو داره رفته به اشباع و وقتي به ٩.٥ رسيده شروع به افزايش كرده

چهارشنبه 16 بهمن1397 - 2:47am
مدیر کل
مدیر کل

اینکه مشخصه اون شیب در واقع متناسب با منحنی دشارژ خود کویل هست! در واقع ولتاژ سیم پیچ هم مثل خازن پس از شارژ مطابق یک منحنی نمایی تخلیه میشه. آپ امپ شکل این موج رو به اون شکل تغییر نمیده و محاسبات انجام شده روی همون منحنی میرایی کویل هست که توسط آپ امپ تقویت شده. بهمین دلیل وقتی کویل متصل نباشه یا ایرادی داشته باشه شکل موج میرای درستی نخواهیم داشت و در برنامه خطای کویل تشخیص داده میشه.

چهارشنبه 16 بهمن1397 - 2:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
اینکه مشخصه اون شیب در واقع متناسب با منحنی دشارژ خود کویل هست! در واقع ولتاژ سیم پیچ هم مثل خازن پس از شارژ مطابق یک منحنی نمایی تخلیه میشه. آپ امپ شکل این موج رو به اون شکل تغییر نمیده و محاسبات انجام شده روی همون منحنی میرایی کویل هست که توسط آپ امپ تقویت شده. بهمین دلیل وقتی کویل متصل نباشه یا ایرادی داشته باشه شکل موج میرای درستی نخواهیم داشت و در برنامه خطای کویل تشخیص داده میشه.

ممنون مهندس جان
منظور من اينه اون خروجي چه جوري توليد ميشه توسط آپ امپ؟؟
از طريق جريان خازن؟؟؟گين اين حالت انقد زياد هس كه حتي يك ميلي ولت اختلاف روي ورودي خروجي رو به اشباع ميبره حالا اون خروجي چه جوري متناسب هس با منحني دشارژ كويل اونجاش برا من سوال هس؟؟چون تمام جاهايي كه كويل در حال دشارژ هس ولتاژ ورودي از ٩.٥ بالاتر هس و خروجي به اشباع رفته.
ممنون ميشم از عمكرد دقيقش اگه امكانش باشه به صورت الكترونيكي و فرمولي يه تحليلي بكنيد از اون قسمت انجام بديد چون جداي از بحث فلزجو اين قسمت برام جالب شده تا عملكرد دقيقشو بفهمم
بازم ممنون از حوسله اي كه خرج ميديد و با صبر به سوال هاي ما جواب ميديد

چهارشنبه 17 بهمن1397 - 10:04am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ابتدا این رو عرض کنم که شبیه سازی خیلی دقیق نیست. اون بخش انتهایی منحنی موج قرمز که میبینید به میزان زیادی تقویت میشه و شبیه به حالتی که ذره بین روی چیزی گرفته باشین بصورت موج تقویت شده سبز در میاد. البته وجود خازن و بخصوص خود آپ امپ کمی تاخیر و شیفت زمانی هم ایجاد میکنه. به همین دلیل موج سبز در بازه زمانی طولانی تری دیده میشه. کما اینکه در صورت استفاده از آپ امپ های سریع تر خروجی موج تا 2 یا حتی 3 برابر سریع تر بالا میاد و به حالت افقی میرسه.

چهارشنبه 17 بهمن1397 - 2:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2543 , 2544 , 2545 , 2546 , 2547 , 2548 , 2549 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 132 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure