انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:03pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2542 , 2543 , 2544 , 2545 , 2546 , 2547 , 2548 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیلی سادست! ما داریم فلزیاب میسازیم. خود سیم مغزی کابل که به کویل متصل میشه هم عملا بخشی جزئی از کویل هست! حالا اگر فلزی بسیار نزدیک و بخصوص از نوع آهنی دور سیم مغزی رو بگیره معادل سنس جزئی یک فلز هست که سبب افت شکل موج و در نتیجه پایین اومدن اعداد 3 گانه و نهایتا اندکی افت برد و دقت تفکیک میشه. این مساله بالقوه نیست بلکه اگر با دقت مقایسه کنین کاملا بالفعل هست و ارتباطی هم به شکل مدار نداره.

یکشنبه 14 بهمن1397 - 11:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

پس گراند خود مدارچاپی که خیلی جاها نزدیک مغزی یا سیگنال هستش چرا باعث تاثیر منفی نمیشه؟

یا شیلد سیم رابط که دور مغزی هستش

یکشنبه 14 بهمن1397 - 11:24pm
مدیر کل
مدیر کل

میدونستم این سوال برای شما پیش میاد! :D
1- فلز یکپارچه و ضخیم تاثیر بیشتری داره.
2- اگر آهن باشه بدلیل ترکیب شدن اثر مغناطیسی با رسانایی فلز تاثیرش بیشتر هست و به حد محسوس میرسه.
3- اینکه فلزی دور تا دور سیم مغزی حامل سیگنال رو بگیره بمراتب تاثیر بیشتر داره تا اینکه فقط در کنارش قرار داشته باشه.
4- تاثیر بهرحال آنچنان زیاد نیست! کما اینکه در فلزجو شما اثرش رو میتونین بصورت افت حدود 50 واحدی در عدد اول ببینین که حتی از روی شکل موج اسکوپ هم اصلا قابل اندازه گیری نیست! اما فلزیاب فلزجو بدلیل دقت زیاد این رو نشون میده و بعلاوه چون تفکیک هم داره کمی روی دقت اون تاثیر منفی میذاره.
5- شیلد کابل رابط بدلیل اینکه فلزی "متخلخل" و در عین حال نازک و غیر آهنی هست تاثیر محسوسی در این مورد نداره. کما اینکه اگر شیلد رو بصورت جداگانه باز کنین و بعنوان فلز جلو کویل بگیرین تقریبا سنس نمیشه. در واقع این یکی از دلایلی هست که کابل رابط فویل دار رو توصیه نمیکنیم و در هیچ فلزیاب معتبری هم تا بحال استفاده نشده.

دوشنبه 14 بهمن1397 - 12:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

بله درسته و خیلی ممنون ار پاسخ :D

کاملا منطقی و قانع کننده بود

امکانش هست پس یک کانکتور رو بردی مناسب برای این کار بهم پیشنهاد کنین؟

تیکه زدن سیم از روی پنل تا برد ایده زیاد جالبی به نظر نمیرسه

من میخواستم از این استفاده کنم ولی سه پایه نگهدارنده اش آهنی هستش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 14 بهمن1397 - 12:42am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
باز هم اشاره میکنم اگر با تفکیک کاری ندارین و اون 5 درصد برد نهایی که در تست هوایی به چشم میاد براتون مهم نیست کانکتور فلزی اشکالی نداره.
من کانکتور رو بردی خاصی رو نمیتونم توصیه کنم. وانگهی اکثر کانکتورها مدلهای مختلف و جنسهای متنوعی دارن! غیر از مساله آهنی نبودن و ترجیحا برنجی بودن اتصالات باید در نظر داشته باشین در لحظه ارسال پالس با ولتاژ چند صد ولتی و جریان چند آمپری سر و کار دارین و هر کانکتوری برای این کار مناسب نیست و سبب بی ثباتی میشه که مهم تر از مسائل دیگه ای هست که در این بحث مطرح کردیم. در مورد 3 پایه نگهدارنده هم مشکلی نیست. بحثی هم اگر باشه بیشتر مربوط به فلزی هست که دور مغزی قرار داره.

دوشنبه 14 بهمن1397 - 2:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

فرض کنین حالت ایده ال بخواهیم و همه چی مهم باشه یعنی هم اون 5 درصد و هم تفکیک
پس این به نظر اتون مناسب میاد؟
اتصالات ات خود کانکتور ضخمیه. همون کانکتور صوت و تصویره ولی کابل اشو RG59 میزارم و با فیش وصل میکنم.
با آهنربا که چک کردم اون سه پایه پشت اش آهنی هستش و قسمت جلو که فیض وصل میشه احتمالا برنجی باشه. خلاصه غیر آهنیه

دوشنبه 14 بهمن1397 - 3:08am
مدیر کل
مدیر کل

بله ایشالا که مشکلی نداره! فقط اتصالش به فیش نباید ضعیف باشه وگرنه ثبات خوبی نخواهد داشت.

دوشنبه 14 بهمن1397 - 3:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

بله اون پایه وسط که به مغزی وصل هستش آهنی نیست فقط سه پایه نگهدارنده بدنه آهنیه.

پس اون کانکتورهایی که دوستان استفاده کردن و مشکل ساز بوده کجاشون فلزی بوده؟ اگر حتی کمی شک دارین استفاده نمی کنم هدف من حذف دو تکه شدن سیم از پنل به برد مداره، اگر اونقدر تاثیر منفی نداره روزه شک دار نمی گیریم

دوشنبه 15 بهمن1397 - 10:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

من البته بی خیال شدم و ریسک نمی کنم و از یک کانکتور پلاستیکی کامل استفاده می کنم.

دوشنبه 15 بهمن1397 - 2:01pm
مدیر کل
مدیر کل

کانکتورهای فلزی بزرگ مثلا نوع نظامی که در بازار رایج هست بیشتر از این کانکتورهای کوچک روی موج تاثیر منفی داره. ضمن اینکه اغلب اون کانکتور ها دارای بدنه کاملا آهنی هست. البته همونطور که عرض کردم مشکل بزرگتر میتونه بی ثباتی باشه که دیگه ربطی به فلزی بودن نداره و بدلیل محکم نبودن اتصالات کانکتور هست.

دوشنبه 15 بهمن1397 - 2:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2542 , 2543 , 2544 , 2545 , 2546 , 2547 , 2548 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Rlo و 199 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure