انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:56am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2540 , 2541 , 2542 , 2543 , 2544 , 2545 , 2546 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید آقا دلیل خاصی برای عدم استفاده از LCD با بک لایت ابی هستش؟ از قرار دید بهتری دارن نسبت به سبزها

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 12:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید استاد حمید ی سوال دارم من هرچی گشتم نتونستم ی سلف سنج پیدا کنم
برای اندازه گیری اندوکتانس از خازن سنج می تونم استفاده کنم مبتدی هستم دستگاه ساختم کار می کنه فقط لوپم مشکل داره نمی تونم ی سلف سنج پیدا کنم دنبالشم برای اندازه گیری اندوکتانس فرمول خاصی هست که با استفاده از مولتی متر بشه اندازه گرفت من ی سرچی زدم ت نت ی فرمول گفتن بعد این نکته هم ذکر کرده بودن (با استفاده از جریان ac با فرکانس و ولتاژ مشخص و یه ولتمتر یا آمپرمتر دقیق.) استاد چنین چیزی هست میشه راهنمایی کنید فرمولشم این بود (Z = 2 * pi * F * L)
ی سوالم دارم نسبت اهم سلف با ظرفیت مستقیمه یا برعکس یا بهم ربطی ندارن
فقط ی موضوع باقی میمونه رفتم اهم کویل رو بگیرم با سیم لاکی 0/7 بستم اهمش شده 3/4 موندم چی کار کنم؟
بنظرتون دستگاه خرابه؟

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 1:52pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
حمید آقا دلیل خاصی برای عدم استفاده از LCD با بک لایت ابی هستش؟ از قرار دید بهتری دارن نسبت به سبزها

قبلا توضیح دادم و طبق تجربه مساله واضحی هست. ال سی دی سبز در روز نیاز به نور زمینه برای دیده شدن نداره و با روشنایی محیط بخوبی دیده میشه و در شب هم با کمترین نور زمینه قابل دیدن هست. در حال حاضر هیچ یک از سایر ال سی دیهای رایج چنین شرایطی ندارن. بطور مثال ال سی دی آبی در روز هم نیاز به نور زمینه زیادی داره وگرنه نوشته هاش دیده نمیشه. بخصوص اگر دستگاه زیر نور آفتاب قرار بگیره متوجه میشین ال سی دی سبز چقدر بهتر هست.

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 2:54pm
مدیر کل
مدیر کل

mehrab_sezar نوشته است:
سلام و خسته نباشید استاد حمید ی سوال دارم من هرچی گشتم نتونستم ی سلف سنج پیدا کنم
برای اندازه گیری اندوکتانس از خازن سنج می تونم استفاده کنم مبتدی هستم دستگاه ساختم کار می کنه فقط لوپم مشکل داره نمی تونم ی سلف سنج پیدا کنم دنبالشم برای اندازه گیری اندوکتانس فرمول خاصی هست که با استفاده از مولتی متر بشه اندازه گرفت من ی سرچی زدم ت نت ی فرمول گفتن بعد این نکته هم ذکر کرده بودن (با استفاده از جریان ac با فرکانس و ولتاژ مشخص و یه ولتمتر یا آمپرمتر دقیق.) استاد چنین چیزی هست میشه راهنمایی کنید فرمولشم این بود (Z = 2 * pi * F * L)
فقط ی موضوع باقی میمونه رفتم اهم کویل رو بگیرم با سیم لاکی 0/7 بستم اهمش شده 3/4 موندم چی کار کنم؟
بنظرتون دستگاه خرابه؟

ممنون.
بعنوان مبتدی ساخت سلف سنج رو که نمیتونم توصیه کنم چون حداقل برای شما پروژه ای هست که ممکنه جواب مطلوب نگیرین و البته ساخت هر ابزار اندازه گیری نیاز به دقت زیاد و کالیبره کردن هم داره. توصیه من تهیه مولتی متر Victor 88C هست که در حال حاضر ارزانترین مدلی هست که سلف سنج هم داره. طبیعتا سلف سنج و خازن سنج دو سیستم مجزا هستن که ربطی به هم ندارن! اندوکتانس سلف و کپسیتانس خازن بعنوان دو مفهوم جدا هر یک باید توسط ابزار خودش اندازه گیری بشه. با فرمول هم نمیشه وسیله اندازه گیری ساخت!
اگر نوع سیم در سیم پیچ رو ثابت در نظر بگیریم طبیعتا با افزایش تعداد دور هم ظرفیت سلف و هم مقاومت بیشتر میشه. اما رابطه اونها خطی نیست. یعنی اگر مقاومت دو برابر بشه ظرفیت دو برابر نمیشه بلکه معمولا خیلی بیشتر میشه.
اگر ابزار اندازه گیری درستی ندارین و تجربه زیادی هم ندارین اکیدا توصیه میکنم "فقط" از مشخصات کویلهای پیشنهادی در راهنما استفاده کنین. در این صورت نیاز به اندازه گیری وجود نداره.

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 3:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
mehrab_sezar نوشته است:
بنظرتون دستگاه خرابه؟

ممنون.
بعنوان مبتدی ساخت سلف سنج رو که نمیتونم توصیه کنم چون حداقل برای شما پروژه ای هست که ممکنه جواب مطلوب نگیرین و البته ساخت هر ابزار اندازه گیری نیاز به دقت زیاد و کالیبره کردن هم داره. توصیه من تهیه مولتی متر Victor 88C هست که در حال حاضر ارزانترین مدلی هست که سلف سنج هم داره. طبیعتا سلف سنج و خازن سنج دو سیستم مجزا هستن که ربطی به هم ندارن! اندوکتانس سلف و کپسیتانس خازن بعنوان دو مفهوم جدا هر یک باید توسط ابزار خودش اندازه گیری بشه. با فرمول هم نمیشه وسیله اندازه گیری ساخت!
اگر نوع سیم در سیم پیچ رو ثابت در نظر بگیریم طبیعتا با افزایش تعداد دور هم ظرفیت سلف و هم مقاومت بیشتر میشه. اما رابطه اونها خطی نیست. یعنی اگر مقاومت دو برابر بشه ظرفیت دو برابر نمیشه بلکه معمولا خیلی بیشتر میشه.
اگر ابزار اندازه گیری درستی ندارین و تجربه زیادی هم ندارین اکیدا توصیه میکنم "فقط" از مشخصات کویلهای پیشنهادی در راهنما استفاده کنین. در این صورت نیاز به اندازه گیری وجود نداره.

استاد با راهنمای شما ساختم 17 دور لاکی 0/7 اهمش شده 3 نمیدونم چرا اینجور شده لوپم 60 در 60 هست روشی نیست من اهم لوپ رو کم کنم؟ یا ی قطعه ای بهش اضافه کنم اهمو بیاره پایین

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 3:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهشا یا عمومی سوالتون رو مطرح کنین یا خصوصی! پیغام خصوصی دادین جوابتون رو دادم.

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 3:34pm

سلام خدمت استاد گرامی مهندس حمید
مهندس ایا میشه برای فلز جو پین پوینتر درست کرد؟
اگه میشه ممنون میشم اطلاعات ساختشو بگین
ایا میشه لوله پلاستیکی اب(اونایی مه تو لوله کشی خونه هست) درست کرد؟
طول لوله و مشخصات سیم و اهمش و تعداد دور و نحوه چیدنش
با تشکر فراوان

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 7:43pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
قبلا عرض کردم 200 الی 300 دور سیم لاکی 0.2 الی 0.3 روی لوله پلاستیکی به قطر 2 سانت مناسب هست. میتونین هر لایه رو 100 دور کنار هم بپیچین و لایه بعدی رو روی اون بپیچین. خود بخش سیم پیچ 2 الی 3 سانت طول پیدا میکنه و باقی طول لوله بستگی به مصرف شما داره. از 50 سانت تا 1.5 متر میتونین در نظر بگیرین.

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 9:01pm

ممنون مهندس
نمیشه از سیم لاکی 0.7 استفاده کرد؟
چون الان دارم

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 10:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر مناسب نیست. هم ابعادش بزرگ میشه و هم مقاومتش خیلی کم در میاد و در نهایت جواب خوبی نمیده. هر چه لوپ کوچکتر باشه باید از سیم نازکتری استفاده کرد.

چهارشنبه 3 بهمن1397 - 10:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2540 , 2541 , 2542 , 2543 , 2544 , 2545 , 2546 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 191 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure