انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 5:05am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2519 , 2520 , 2521 , 2522 , 2523 , 2524 , 2525 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
حمید آقا در صورت استفاده از یک رگولاتور با Dropout کمتر (فرضا 0.5 ولت) بجای 7812 قاعدتا باید بشه از چهار تا باتری هم استفاده کرد دیگه، موافقین؟

بله در صورت استفاده از رگولاتور با دراپ اوت 1 ولت یا کمتر میشه از 4 سلول باطری لیتیوم یون/پلیمر استفاده کرد. البته برای فلزجو چون داخل برنامه حداقل ولتاژ رو 14.5 تعریف کردیم نمیتونین این کار رو بکنین ولی در طراحی خودتون امکانپذیره.

چهارشنبه 21 آذر1397 - 3:19pm
مدیر کل
مدیر کل

boofdivoone نوشته است:
من یک ماه تمام در گیر بودم واسه همین پاسخ شما ولی موفق نشدم سوالم و از مسیر درست یعنی سایت طرح کنم.... ... خب فکر کنم حالا بیشتر به مشکل فعلی مدارم نزدیک میشیم..... اون زمان که کویل ارور نمیداد من ماسفت و قطعات اطرافش و تمام عوض کردم و مدار درست شد و عدد a بالا رفت و دیلی پایین اومد....با این توضیح نظرتون در مورد مشکل دستگاه چیه؟ لازمه دوباره کل اون قسمت و باز کنم و قطعات دیگه ای جایگزین کنم؟ یا همچنان روی لوپ تاکید دارید... راستی من لوپ بزرگ و بدون قطع کردن سیم به راحتی سیم کشی میکنم تعجب میکنم چرا دوستان سیمها رو تکه تکه کلاف میکنن و بعد با لحیم کاری سری میکنن.....ابن لوپ یک و ببینید البته در حال سیم کشیه
پیوست:
15446102703091098979105.jpg

من تجربه دوستان و خوندم با مغزی کابل rg58 لوپ بستن ولی نتایج و نتونستم بخونم...اگر لازم باشه با کابل rg58 بهتر مبشه تا کابل رابط هم نیاز نداره چون در انتها خودش مستقیما تا کانکتور میاد

اگر از بابت کویل مطمئن هستین باید ماسفت و مقاومتهای 2 وات و دیودهای 4148 و خازنهای 11 و 12 رو بررسی کنین. همینطور بررسی کنین در اون بخش مقدار هیچ مقاومتی رو اشتباه نذاشته باشین.
در ضمن تست رو حتما با کویل کوچک که با سیم لاکی و طبق مشخصات پیشنهادی پیچیده شده انجام بدین. وگرنه در کویلهای بزرگ بخصوص اگر از سیم مناسب استفاده نشده باشه بالا رفتن عدد اول طبیعی هست.

چهارشنبه 21 آذر1397 - 3:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
boofdivoone نوشته است:
من یک ماه تمام در گیر بودم واسه همین پاسخ شما ولی موفق نشدم سوالم و از مسیر درست یعنی سایت طرح کنم.... ... خب فکر کنم حالا بیشتر به مشکل فعلی مدارم نزدیک میشیم..... اون زمان که کویل ارور نمیداد من ماسفت و قطعات اطرافش و تمام عوض کردم و مدار درست شد و عدد a بالا رفت و دیلی پایین اومد....با این توضیح نظرتون در مورد مشکل دستگاه چیه؟ لازمه دوباره کل اون قسمت و باز کنم و قطعات دیگه ای جایگزین کنم؟ یا همچنان روی لوپ تاکید دارید... راستی من لوپ بزرگ و بدون قطع کردن سیم به راحتی سیم کشی میکنم تعجب میکنم چرا دوستان سیمها رو تکه تکه کلاف میکنن و بعد با لحیم کاری سری میکنن.....ابن لوپ یک و ببینید البته در حال سیم کشیه
پیوست:
15446102703091098979105.jpg

من تجربه دوستان و خوندم با مغزی کابل rg58 لوپ بستن ولی نتایج و نتونستم بخونم...اگر لازم باشه با کابل rg58 بهتر مبشه تا کابل رابط هم نیاز نداره چون در انتها خودش مستقیما تا کانکتور میاد

اگر از بابت کویل مطمئن هستین باید ماسفت و مقاومتهای 2 وات و دیودهای 4148 و خازنهای 11 و 12 رو بررسی کنین. همینطور بررسی کنین در اون بخش مقدار هیچ مقاومتی رو اشتباه نذاشته باشین.
در ضمن تست رو حتما با کویل کوچک که با سیم لاکی و طبق مشخصات پیشنهادی پیچیده شده انجام بدین. وگرنه در کویلهای بزرگ بخصوص اگر از سیم مناسب استفاده نشده باشه بالا رفتن عدد اول طبیعی هست.

لوپ سی رو چند بار پیچیدم..... ولی باز محض احتیاط سیم نو میگیرم و لوپ سی رو بصورت عنکبوتی میپیچم فکر کنم 26 دور سیم شصت بود.....با کابل rg58 و کانکتور نظامی سوکت غیر اهنی...نتیجه خوب نبود قطعات و تعویض و مرور دقیق تری میکنم و نتیجه رو اطلاع میدم خدمتتون.... تشکر

چهارشنبه 21 آذر1397 - 3:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید آقا من در نظر دارم از مادگی BNC رو بردی (مثل عکس) برای اتصال لوپ استفاده کنم تا از اتصالات سیمی اضافی بین سوکت روی پنل تا برد مدار جلوگیری کنم. از این نوع اتصال خیلی جاها استفاده میشه از فرکانس پایین تا بالا. تایید می کنین؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 22 آذر1397 - 12:25pm
مدیر کل
مدیر کل

مشکلی نداره. البته اگر از نوع غیر آهنی باشه بهتر هست.

پنج شنبه 22 آذر1397 - 1:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
مهندس حمید داشتم دیتاشیت کریستال ها رو می خوندم یک پارامتری داشت به عنوان عمر در سال که رفتم تحقیق کردم دیدم کریستال زمانی که تولید میشه هر سال (بسته به مارک و نوع و سری ساخت) حدود 10PPM کمتر یا بیشتر میشه مقدارش. حساب کردم برای یک کریستالی که مثلا 20 سال پیش تولید شده و قدیمی هست حدود 100 هرتز فرکانسش کم یازیاد شده. جالب بود واسم.
حالا آیا این مقدار کم و زیاد شدن تو کار مدارات دیجیتال تاثیری میزاره؟ تو همین مدار چطور؟ و اینکه چه مارک هایی خوبند؟ من تحقیق کردم دیدم مارک های ABRACON و ECS LLC بیشتر در اروپا فروش دارند و البته کمپانی های دیگه ای مثل RALTRON و VECTRON هم هستند که آمریکایی و ژاپنی هستند که کارشون خیلی خفنه. YJC هم که چینیه بی درو پیکره!

پنج شنبه 22 آذر1397 - 1:33pm
مدیر کل
مدیر کل

بله همینطور هست. اصولا کریستال کوارتز در طول زمان کمی دریفت فرکانسی داره. این مساله تحت تاثیر دما هم اتفاق میفته. لذا برای کریستالها هم خطای حرارتی و هم زمانی رو در دیتاشیت ذکر میکنن. این مطلب در مورد دستگاههای حساس که با فرکانس دقیق یا تایمینگ دقیق سر و کار دارن تا حدی اهمیت داره. ولی مثلا در فلزیاب تاثیری نداره. در خصوص مارک هم من اطلاعی ندارم. البته مارکهای مختلف کریستالهای با کیفیت مختلف دارن و باید دیتاشیت هر کدوم رو بررسی کرد. وانگهی در این شرایط بازار نمیشه دنبال کریستال با مارک خاصی گشت!

پنج شنبه 22 آذر1397 - 1:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
saraqueen نوشته است:
حمید آقا من در نظر دارم از مادگی BNC رو بردی (مثل عکس) برای اتصال لوپ استفاده کنم تا از اتصالات سیمی اضافی بین سوکت روی پنل تا برد مدار جلوگیری کنم. از این نوع اتصال خیلی جاها استفاده میشه از فرکانس پایین تا بالا. تایید می کنین؟

درود برشما دوست عزیز @};-
ضمن عذرخواهی از حمید عزیز @};- @};- باید عرض کنم خدمت تون بنده قبلا از BNCبرای اتصال لوپ استفاده کردم واگه سیم لوپ رو از نزدیک کانکتور جوری مهار کنید که تکانهای لوپ وسیم به کانکتور نرسه مشکلی پیش نمیاد ولی اگه بخواین مثل کانکتورهای معمول که پیچ و محکم میشن استفاده کنید باید عرض کنم خدمت تون که حین استفاده وتکان خوردن سیم وکانکتور مدام دستگاه از بالانس خارج میشه وبی ثباتی بسیار زیادی رو به وجود میاره که عملا کار با دستگاه رو غیرممکن میکنه.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 22 آذر1397 - 7:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید آقا اگر برای شاسی ها مقاومت های پول آپ قرار بدیم بهتره؟
یک سر مقاومت به پایه میکرو و یک سر به مثبت 5 ولت-درسته؟

پنج شنبه 22 آذر1397 - 7:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس دارم از DIGIKEY مستقیم خرید می کنم بفرستم پیش داداشم تو دبی- از اونجا به اکسپرس یا دی اچ ال بفرسته واسم. اگر قطعه ای نیاز دارید بگید واستون بگیرم.می خوام ماسفت W11NK100Z اوریجینال رو بخرم. اینطور که فهمیدم همه اینهایی که در ایران هستند یا کپی هستند یا تقلبی!! از قیمت هاشونم معلومه. می خوام با قطعات واقعا اورجینال بسازم ببینم چطور میشه

پنج شنبه 22 آذر1397 - 10:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2519 , 2520 , 2521 , 2522 , 2523 , 2524 , 2525 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 92 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure