انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 8:18am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2504 , 2505 , 2506 , 2507 , 2508 , 2509 , 2510 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
درود ووستان گل @};-
البته نمیخوام این موضوع بیخود رو کش بدم فقط برام جالبه وجای سوال که این دوستمون که ظاهرا با چیزی مثل جامپر آشنایی ندارن چور با فیبر دو رو آشنا هستن ومیخوان فیبر رو دورو بزنن :-? :-? :D

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 24 آبان1397 - 4:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

A.D.H1360 نوشته است:
درود ووستان گل @};-
البته نمیخوام این موضوع بیخود رو کش بدم فقط برام جالبه وجای سوال که این دوستمون که ظاهرا با چیزی مثل جامپر آشنایی ندارن چور با فیبر دو رو آشنا هستن ومیخوان فیبر رو دورو بزنن :-? :-? :D

دوست عزیز فیبر دو رو جامپر نداره راحتره :D

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 24 آبان1397 - 10:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این بنده خدا کلا 14 تا پست بیشتر نگذاشته لطفا اگه راهنمایی نمی کنینش دلسردش نکنین.
خدا بگم چیکارت کنه جناب اسدی =)) =))

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 24 آبان1397 - 11:38pm

سلام جناب مهندس حمید
من یه مشکل توی مدارم دارم. اینکه ولتاژ خروجی ماسفت که میره به لوپ رو نسبت به زمین اندازه گیری میکنم پیکش دویست ولته در حالی که گفتید باید 500 ولت باشه. این مشکل روی برد اثر داره؟
و اینکه چجور میتونم برطرفش کنم؟
با لوپ های مختلف هم تست کردم زیاد فرقی نکرده مقدار این ولتاژ
ممنون

جمعه 25 آبان1397 - 12:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
هنرجو نوشته است:
این بنده خدا کلا 14 تا پست بیشتر نگذاشته لطفا اگه راهنمایی نمی کنینش دلسردش نکنین.
خدا بگم چیکارت کنه جناب اسدی =)) =))

درود دوست گرامی @};-
زندگی بدونه فان وشوخی وخنده اون هم تواین دوره خیلی سخت وکسالت بار میشه والا که اگه پای کمک وهمفکری باشه من به شخصه تا جایی که سوادم بکشه (تا تصمیم کبرای خوندم :p ;;) :D )مخلص شما واین دوستمون وهمه بچه های گل انجمن خصوصا حمید عزیز هستیم @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

جمعه 25 آبان1397 - 1:06pm
مدیر کل
مدیر کل

saeedfirooz نوشته است:
سلام جناب مهندس حمید
من یه مشکل توی مدارم دارم. اینکه ولتاژ خروجی ماسفت که میره به لوپ رو نسبت به زمین اندازه گیری میکنم پیکش دویست ولته در حالی که گفتید باید 500 ولت باشه. این مشکل روی برد اثر داره؟
ممنون

ولتاژ پیک به ولتاژ برک داون ماسفت و البته عرض پالس بستگی داره. اگر ماسفت ولتاژ پایین باشه یا عرض پالس رو کم گذاشته باشین پیک ولتاژ هم کمتر میشه. این مساله اندکی روی برد تاثیر داره. از طرف دیگه شاید ابزار اندازه گیری شما مناسب نبوده باشه. پیک ولتاژ رو فقط با یک اسکوپ خوب میتونین اندازه بگیرین و حتما هم باید پراب رو روی x10 یا x100 بذارین که احیانا اسکوپ آسیب نبینه.

جمعه 25 آبان1397 - 3:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
saeedfirooz نوشته است:
سلام جناب مهندس حمید
ممنون

ولتاژ پیک به ولتاژ برک داون ماسفت و البته عرض پالس بستگی داره. اگر ماسفت ولتاژ پایین باشه یا عرض پالس رو کم گذاشته باشین پیک ولتاژ هم کمتر میشه. این مساله اندکی روی برد تاثیر داره. از طرف دیگه شاید ابزار اندازه گیری شما مناسب نبوده باشه. پیک ولتاژ رو فقط با یک اسکوپ خوب میتونین اندازه بگیرین و حتما هم باید پراب رو روی x10 یا x100 بذارین که احیانا اسکوپ آسیب نبینه.

سلام و وقت بخیر خدمت مهندس حمید ...در دستگاه فلز جوی بنده با توجه به اینکه اعداد سه گانه درست است وکیفیت لوپ 19 و گراند خاموش است حین کار کردن مدار افت قابل توجه در برد دستگاه بعد از چند دقیقه ایجاد میشود در هر محیط تستی ....وهر شرایطی بعد از زدن دکمه ریست دوباره بعد از چند ثانیه برد دستگاه نرمال میشود قطعات نظامی استفاده کردم ومقاومتها همه یک درصد هستند .....لطفا راهنمایی بفرمایید

جمعه 25 آبان1397 - 8:02pm
مدیر کل
مدیر کل

این مساله در دقایق ابتدایی روشن شدن مدار طبیعی هست ولی اگر ادامه داشته باشه نشان از ایراد در قطعات مدار داره. بخصوص خازنهای 11 و 12 میتونن در این مورد نقش داشته باشن.

جمعه 25 آبان1397 - 9:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
این مساله در دقایق ابتدایی روشن شدن مدار طبیعی هست ولی اگر ادامه داشته باشه نشان از ایراد در قطعات مدار داره. بخصوص خازنهای 11 و 12 میتونن در این مورد نقش داشته باشن.

سپاس از همراهی خوبتان ...برسی میکنم ..............شاد باشید

جمعه 25 آبان1397 - 10:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید اقا برای تغذیه فلزیاب باتری های لیتیوم یون رو توصیه می کنین یا لیتیون پلیمر؟

بعضی ها میگن پلیمری ها مثل یونی تداوم جریان دهی ندارن و برای جاهایی خوبن که محدودیت جا هست مثل گوشی ها، ولی اگر محدودیت آنچنانی فضا نباشه یونی ها بهتره مثل مثلا باتری لپ تاب. نظر شما چیه؟

شنبه 26 آبان1397 - 7:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2504 , 2505 , 2506 , 2507 , 2508 , 2509 , 2510 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure