انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 12:04am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2503 , 2504 , 2505 , 2506 , 2507 , 2508 , 2509 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نمیدونم چه کسی گفته مقدار این خازن در حد دهم پیکو اهمیت داره! این خازن صرفا برای حذف نویزهای فرکانس بالا از طریق خود مدار گذاشته شده وگرنه حتی بدون این خازن هم مدار خوب کار میکنه. اما اگر کیفیت این خازن خوب نباشه میتونه تاثیر منفی در ثبات دستگاه داشته باشه. مقادیر زیر 3 پیکو کلا بی تاثیر هست و بالای 6.8 پیکو هم بتدریج سبب افت برد و بر هم خوردن تفکیک میشه. لذا مقدار مناسبش در محدوده 4 تا 6.8 پیکو هست.
خازن بحث زیادی داره. چیزی که بعنوان تولرانس و احتمالا بعنوان دقت مقدار اولیه خازن مطرح میشه تنها یکی از پارامترهای خازن هست. وگرنه بطور مثال در اینجور دستگاهها مساله پایداری حرارتی بیشتر اهمیت داره. متاسفانه خازنهایی که در بازار وجود داره کیفیتهای مختلفی دارن و به همین راحتی نمیشه از روی نوع و شکل ؛ کیفیت اونها رو تشخیص داد. تنها راه تشخیص تست دقیق هست. توی این رنج خازنها معمولا عدسی های مرغوب و یا مولتی لایر کیفیت بهتری دارن اما اختلاف کیفیت بین انواع عدسی و مولتی لایر قابل ملاحظه هست.

سه شنبه 22 آبان1397 - 3:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دوست عزیز این همه گفتیم راهنما رو دقیق مطالعه کنین! مگه میشه این همه قلم فرسایی کرده باشم ولی به ابعاد فیبر اشاره نکرده باشم؟! لیست قطعات رو ببینین.

ببخشید نشستم دوباره مطالعه کردم و الان ی سوال برام باقی مونده بنظر شما من از فیبر 2 رویه استفاده کنم خوبه یانه ؟
و دلیل این که چرا اینو می گم اینه بجای اینکه روی برد سیم کشی کنم ببرم زیر میکروکنترلر بجاش از 2 رویه استفاده کنم و بجای سیم از همون روی که سمت قطعات هست استفاده می کنم برای اتصال اون چند تا نقطه که گفتید؟
بنظرتون این کار خوبه یا همون روش شمارو برم بهتره؟

سه شنبه 22 آبان1397 - 7:59pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظورتون اون 4 جامپر هست که نیازی نیست بخاطرش فیبر دو رو استفاده کنین! فیبر دو رو دردسر بیشتری داره و فایده ای هم برای این مدار نداره.

سه شنبه 22 آبان1397 - 9:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
اگر منظورتون اون 4 جامپر هست که نیازی نیست بخاطرش فیبر دو رو استفاده کنین! فیبر دو رو دردسر بیشتری داره و فایده ای هم برای این مدار نداره.

فکر نکنم جامپر باشن
دلیل اینکه می خوام از دو رو استفاده کنم
داخل عکس مشخص کردم دورشون خط قرمز کشیدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 22 آبان1397 - 10:08pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز اینها که مشخصه همون 4 جامپری هستن که عرض کردم! چطور راهنما رو با دقت نمیخونین؟ اصلا جامپر هم دیگه جای شک و تردید داره؟! خیلی ساده با 4 سیم وصل میکنین.

چهارشنبه 22 آبان1397 - 3:29am
مدیر سایت
مدیر سایت

mehrab_sezar نوشته است:
حمید نوشته است:

فکر نکنم جامپر باشن

سلام
برادر مقداری بهتر فکر کنی مطمئن میشی جامپر هستن ;) :YMPEACE: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 آبان1397 - 9:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
mehrab_sezar نوشته است:
حمید نوشته است:

فکر نکنم جامپر باشن

سلام
برادر مقداری بهتر فکر کنی مطمئن میشی جامپر هستن ;) :YMPEACE: @};-

آقا حمید ببخشید
واسم ی جای سوال مونده آخه من نمونه بچه هارو دیدم اون خط هایی که کشیدم بچه ها اونو روی فیبر سیم کشی کردن آخه؟
نمیدونم والا شایدم من اشتباه کردم

چهارشنبه 23 آبان1397 - 8:42pm
مدیر کل
مدیر کل

بله در همه نمونه هایی که ساختیم اون 4 جامپر با 4 تکه سیم از روی فیبر وصل شده. واقعا نمیدونم یعنی شما تا حالا مداری نساختین که درش جامپر بوده باشه؟! با این وضعیت آشنایی شما با مونتاژ یک مدار الکترونیک بعید میدونم به جواب خوبی برسین که اگر هم برسین ما باید انرژی زیادی صرف اینجور سوالات شما بکنیم شاید جواب بگیرین! :YMPRAY: :D

چهارشنبه 23 آبان1397 - 10:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بله در همه نمونه هایی که ساختیم اون 4 جامپر با 4 تکه سیم از روی فیبر وصل شده. واقعا نمیدونم یعنی شما تا حالا مداری نساختین که درش جامپر بوده باشه؟! با این وضعیت آشنایی شما با مونتاژ یک مدار الکترونیک بعید میدونم به جواب خوبی برسین که اگر هم برسین ما باید انرژی زیادی صرف اینجور سوالات شما بکنیم شاید جواب بگیرین! :YMPRAY: :D

:D :D :D :D
آقا حمید چ بدونم خوب الان اینو به هرکسی نشون بدی می گه سیم کشیدی ;;) ;;) و کسی از اسم علمیش خبر نداره خوب منم نمیدونستم اسم علمیش اینه ببخشید :D :D استاد خوب گرفتم مشکلم حل شد از اولی که پستارو خوندم اخر ندیدم کسیو ی عکس کامل از کل پروژه انداخته باشه بفرسته ولی در کل خوب بودن مونتاژها بودو مونتاژ می کنم ولی باید در مورد درست کردن لوپ حتما از شما یا باتجربه ها کمک بگیرم تا بتونم بهترین کاردو ازش داشته باشم
با تشکر

چهارشنبه 23 آبان1397 - 11:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehrab_sezar نوشته است:
حمید نوشته است:

:D :D :D :D
آقا حمید چ بدونم خوب الان اینو به هرکسی نشون بدی می گه سیم کشیدی ;;) ;;) و کسی از اسم علمیش خبر نداره خوب منم نمیدونستم اسم علمیش اینه ببخشید :D :D استاد خوب گرفتم مشکلم حل شد از اولی که پستارو خوندم اخر ندیدم کسیو ی عکس کامل از کل پروژه انداخته باشه بفرسته ولی در کل خوب بودن مونتاژها بودو مونتاژ می کنم ولی باید در مورد درست کردن لوپ حتما از شما یا باتجربه ها کمک بگیرم تا بتونم بهترین کاردو ازش داشته باشم
با تشکر

دوست عزیز وقتی خود طراح مدار میگه جامپره باز شک دارید؟ در ضمن نیازی به دو رو نیست همین pcb که اقا حمید زده از نظر شیلد بسیار عالی هستش خرابش نکن عکس سه بعدی هم داخل فایل موجوده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 24 آبان1397 - 12:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2503 , 2504 , 2505 , 2506 , 2507 , 2508 , 2509 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: afshin bi , Majestic12 , mikimaus , Saeidpor2 و 156 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure