انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 28 فروردین1403 - 12:25am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2453 , 2454 , 2455 , 2456 , 2457 , 2458 , 2459 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

sahar6613 نوشته است:
سلام ممنون جناب مهندس افتادی زحمت
با عرض شرمندگی مهندس جان بنظر شما برنامه رو درست کپی کردم چون اولا حین کپی ای سی زیاد گرم میکرد و دوما علامت های رو برنامه بصورت چینی هستند
ممنون

خواهش میکنم.
همینکه میفرمایین کاراکتر های زبان چینی مشاهده میکنین نشان میده یک جای کار ایراد اساسی داره! گرم کردن قابل ملاحظه میکرو هم طبیعی نیست.

جمعه 28 اردیبهشت1397 - 10:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا حمید من در اکثر رفرنس های کویل برای PI می بینم نوشتن مقاومت کویل بین 1 تا 2.5 اهم و اندوکتانس اش بین 300 تا 400 میکروهانری باید باشه.

مقاومت به کنار ولی اگر ظرفیت کویل بالاتر از این مقدار مثلا 700 یا 800 میکروهانری باشه در عمل چه فرقی میکنه؟

شنبه 28 اردیبهشت1397 - 12:09am
مدیر کل
مدیر کل

3 اتفاق مهم رخ میده!
1- بدلیل بالا رفتن ظرفیت ؛ زمان تخلیه پالس افزایش پیدا میکنه که این بمنزله بالا رفتن دیلی و کم شدن تدریجی حساسیت بخصوص نسبت به فلزات نرم تر هست.
2- اندوکتانس بالاتر معمولا همراه با ظرفیت خازن پارازیتیک بیشتر هم هست که این هم سبب کاهش حساسیت کویل میشه.
3- با بالا رفتن اندوکتانس بدلیل ماهیت پالس و مقاومتی که اندوکتانس در برابر اون نشون میده بتدریج جریان عبوری تا حدی کاهش پیدا میکنه که حتی با افزایش عرض پالس هم قابل جبران نیست و لذا قدرت کویل کمتر میشه.

شنبه 28 اردیبهشت1397 - 12:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
بهرام نوشته است:
نقل قول:
ابتدا که ممکنه این شارژر برای شارژ باطریهای اسیدی ساخته شده وفاقد محافظ جریان باشه که در این صورت استفاده مستقیم برای شارژ باطریهای لیتیومی در صورت بروز اشکال در هرکدوم از سلها منجر به انفجار وآتشسوزی در اون سل و.....میشه وراهکارش سری کردن یک مقاومت 10اهم 5وات سر راه شارژ هست!
ودر ثانی شارژ کردن که شارژ میکنه وممکنه دها بار هم بتونین باهاش موق به شارژ باطریها بشید اما در صورت عدم استفاده از بالانسر عمر باطریها پایین میاد! واگه قصد استفاده از بالانسر رو ندارید نکتش اینجاست که قبل سری کردن باطریها باید تک تک اونها رو جداگانه با یک شارژر استاندارد فول شارژ کنیدتا همگی دارای سطح شارژ یکسان باشن وبعد سری واستفاده!این دقیق همون داستان (خشت اول گرنهد معمار کج تاثریا میرود دیوار کج)هست که اگه از اول شارژ باطریها یکسان نباشه تو برسه شارژ هم نا همگن شارژ وناهمگن دشارژ میشن وبعد چهاربار استفاده میبینی یکی از سلها از کار اوفتاد یا ترکید :ymsick: در کل بالانسر برای رفع همین مشکل و...هست واگه موجود باشه خودش هواسش هست ودیگه نیاز به این قبیل سختگیری نیست!

دوستان چرا اینقدر سخت میگیرید..گرفتن یا ساختن همچین شارژری یا خیلی گرون در میاد یا خیلی مشکل میشه ساخت حتی قطعاتشون هم به راحتی پیدا نمیشه..من یک نمونه شارژر مخصوص دارم که برای همین باطری طراحی شده اما فقط یک سلول رو شارژ میکنه چند مدل ایسی هم داره..بهتره به جای اینها از یک رگلاتور استفاده کنید بایک مقاومت سری ویک اپ آمپ مقایسه کننده که وقتی باطری به 4.2 ولت رسید یک ال ای دی یا صوت فعال بشه همون موقع باطری رو خارج کنید تمام..من یکی درست کردم الان 2 سال میشه باطریهام با این مدل شارژ هیچ مشکلی پیدا نکردن نه منفجر شدن نه خرابی ویا بادکردن هیچی فعلا خوب و ماه کار میده :)

فرمایش شما کاملا درسته بهرام عزیز اما چند نکته وجود داره ابتدا وقتی قرار باشه به کسی پاسخ بدم یا کلا چیزی نمیگم یا اگه بگم سعی میکنم کامل وبا جزعیات باشه وخود مخاطب سبک سنگین کنه وبا علم بر مزایا ومعایب کار روش خودش رو انتخاب کنه! وبعد هم برای یک سل همون که ولتاژ 4.2ولت با جریان محدود شده باشه کاملا کفایت میکنه اما وقتی تعداد سلها بیشتر میشه اون وقت ممکنه مشکلاتی ایجاد بشه که بنده در حد سوادم به همه موارد اشاره کردم.
ممنون از همکاری شما دوست گرامی @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

یکشنبه 30 اردیبهشت1397 - 1:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .نه اتفاقا درست عمل کردید و صد البته منظور بنده این نبود که اشتباه میکنید نه اتفاقا برعکس شارژ این مدل باطریها باید با دقت انجام بشه وگرنه مشکل ساز هست چه تک سلول چه چند سلول...در واقع باطریهایی نظیر لیتیوم یون رو بهتره به صورت موازی در نبود وقت کافی برای شارژ استفاده کنید فقط کافیه مقدار امپر رو کمی بالاتر از حد معمول در نظر بگیرین که اگه 5 سلول باشه با 1تا1.5 امپر به شرط داشتن مقاومت سری با باطری انجام بدین نه سری که مجبور به بالابردن ولتاژ وامپر بیش از حد هستید وگرنه صد در صد طبق گفته های شما دوست خوبم یا همگی یا یکی از اینها بعد چندین بار شارژ کردن از رده خارج میشه مطمئن باشید...یک نمونه شارژر معمولی لیتیوم رو براتون میزارم که در کتاب308 مدار موجوده مدار ساده اما پر کاربرد شاید جوابگوی دوستان باشه البته توضیحاتی هم داره که بعدا اپ میکنم خدمت دوستان...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در یکشنبه 30 اردیبهشت1397 - 9:52pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 30 اردیبهشت1397 - 9:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این هم شارژر 4 سلول بنده که 2سال هست مشکلی نه با خودش داشتم نه برای باطریها مشکلی ایجاد کرده

یکشنبه 30 اردیبهشت1397 - 9:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
Image1114.JPG

یکشنبه 30 اردیبهشت1397 - 9:45pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
دوستان عزیز باز هم شاهد یک کار بی کیفیت و متقلبانه در مورد مدار فلزجو بودیم ، این مدار توسط شرکتی در بجنورد به نام شرکت ایده پردازان ساخته و در حال پخش هست ، اطلاع رسانی کنید تا مردم کم اطلاع گرفتار نشن ! این هم عکس مدار واقعاً با کیفیت اونها ! از خازن 5 پیکو جلوی آی سی 357 هم خبری نیست ! X_X

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 30 اردیبهشت1397 - 12:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس عزیز
مدتی به خاطر بیماری که برام به وجود امده بود نتونستم به فلزجو سر بزنم و واقعا مثل معتادا یه چی کم داشتم اما خدا رو شکر چند روزی هست که سرپا شدم و اولین کاری که کردم سرکشی به اینجا بود تو این مدت یه مسئله برام پیش اومد که اگر ماسفت 11nk100 رو با یه چی دیگه مثل IXFH12N120 جایگزین کنیم چه تغییراتی در برد و سرعت سنس و سایر پارامترهای دستگاه داریم
مشخصات IXFH12N120 به این شکل هست
نوع ترانزیستور : N-Channel
حداکثر (td(OFF به ( نانو ثانیه ) : 35
حداکثر (td(ON به ( نانو ثانیه ) : 24
حداکثر زمان خیز Tr به ( نانو ثانیه ) : 25
حداکثر زمان فرود Tf به ( نانو ثانیه ) : 17
دیود حفاظتی :
حداکثر توان مصرفی ( وات ) : 500
حداکثر Vgs به (ولت) : 30
حداکثر Vds (ولت) : 1200
حداکثر Id (آمپر) : 12
rdsON به (اهم) : 1.4
سئوال دوم کدام پارامتر در ماسفت اثر بیشتری رو می گذاره vds یا id یا توان مصرفی و به غیر از ماسفت هایی که تا حالا فرمودین ایا ماسفت چدید تری هم سراغ دارین که در برد و حساسیت دستگاه اثر بهتری داشته باشه با تشکر از زحماتی که همیشه میکشید

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 3:43am
مدیر سایت
مدیر سایت

hasanzade نوشته است:
سلام مهندس عزیز
مدتی به خاطر بیماری که برام به وجود امده بود نتونستم به فلزجو سر بزنم و واقعا مثل معتادا یه چی کم داشتم اما خدا رو شکر چند روزی هست که سرپا شدم و اولین کاری که کردم سرکشی به اینجا بود تو این مدت یه مسئله برام پیش اومد که اگر ماسفت 11nk100 رو با یه چی دیگه مثل IXFH12N120 جایگزین کنیم چه تغییراتی در برد و سرعت سنس و سایر پارامترهای دستگاه داریم
مشخصات IXFH12N120 به این شکل هست
نوع ترانزیستور : N-Channel
حداکثر (td(OFF به ( نانو ثانیه ) : 35
حداکثر (td(ON به ( نانو ثانیه ) : 24
حداکثر زمان خیز Tr به ( نانو ثانیه ) : 25
حداکثر زمان فرود Tf به ( نانو ثانیه ) : 17
دیود حفاظتی :
حداکثر توان مصرفی ( وات ) : 500
حداکثر Vgs به (ولت) : 30
حداکثر Vds (ولت) : 1200
حداکثر Id (آمپر) : 12
rdsON به (اهم) : 1.4
سئوال دوم کدام پارامتر در ماسفت اثر بیشتری رو می گذاره vds یا id یا توان مصرفی و به غیر از ماسفت هایی که تا حالا فرمودین ایا ماسفت چدید تری هم سراغ دارین که در برد و حساسیت دستگاه اثر بهتری داشته باشه با تشکر از زحماتی که همیشه میکشید

با سلام
با اجازه از مهندس بزرگوار حمید ، باید عرض کنم که به خاطر بالا بودن گزینه آخر rds که 1/4 زیاد مناسب نیست ، چون برای بهتر شدن برد باید ماسفتی تهیه کنید که در دیتاشیتش rds زیر 1 اهم باشه مثل rds های : 0/2 - 0/3 -0/4 - 0/5 یا بصورتی 0/21 - 0/35 صدم یعنی به یک اهم نرسه ، البته تجربه ثابت کرده وقتی در انجمن اسم ماسفتی زیاد بیان میشه از فرداش فروشگاه های اینترنتی قیمت رو 20 برابر میکنن !!!

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 7:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2453 , 2454 , 2455 , 2456 , 2457 , 2458 , 2459 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , jokerp , mzzzzzzz , Reza.t و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure