انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 7:31pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2439 , 2440 , 2441 , 2442 , 2443 , 2444 , 2445 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

سلام مجدد خدمت مهندس حمید
امیدوارم پست هایی که میذارم و تجربیات ناچیز خودم از این مدارو میگم بی فایده نباشه که اگر اینطور باشه خوشحال میشم بگین ..
.
همنطور که گفته بودین لوپم از کیفیت پایینی برخوردار بود مجددا یک لوپ با کیفیت تر ساختم و به مدار متصل کردم . کابل رابط , آنتن کرمان هست و فعلا مستقیم به مدار لحیم شده.
مدار مجدد لوپ رو دیلی بالا شناسایی کرد (34) و نتایج تست فرقی با لوپ قبلی نداشت .
ماسفت رو تعویض کردم و مدار, در این حالت دیلی رو 16 شناسایی کرد .
ولی در تست باز هم نتایج تقریبا همون نتایجی بود که قبلا گفته بودم .
.
فقط تو این مدت که داشتم تست میکردم یک نکته ای برخوردم . مدار بعد از کار کرد چندین دقیقه ای خود بعد از تست ها وقتی مدار رو بالانس میکردم و چندین دقیقه با همون تنظیمات بدون بالانس مجدد تست انجام میشد رفته رفته برد بیشتر میشد .
اجسام کوچیک تاثیرش زیاد نبود ولی مثلا قوطی چسب مو رو من تو تستام دور و ور 63 سانت زده که توی اوج این حالتی ک گفتم 73 سانت به راحتی سنس شده و سینی گرد استیل که دورو ور 117 سنس میشه تا 140 سانت به راحتی سنس میکرد ...
ولی وقتی به این حد میرسید کم کم بوق اضافی از دستگاه شنیده میشد و نیاز به بالانس مجدد داشت
که وقتی بالانس میشد دوباره برد به همون حالت اولیه تست بر میگشت .
.
متاسفانه فیلمشو به دلایلی نمیشه بذارم ولی مطمئن باشید اولین فرصتی که توی همین روزها انجام میشه در محیط بیرون ,فیلم کامل تست ها با این حالت هایی که گفتم میذارم .
همیشه سالم موفق باشد @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 6:29pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
نه به لوپ قبلی و نه به این لوپ که خیلی خوب درست کردین! بنظر میرسه مشکل دیلی از ماسفت قبلی شما بوده. بهرحال دیلی دور و بر 20 مناسب هست. زیر 18 دیگه دستگاه به فلزات ریز زیاد حساس میشه.
اگر گراند خاموش باشه افزایش برد بعد از چند دقیقه طبیعی هست مگر اینکه مدار رو برای چند دقیقه روشن بذارین و بعد بالانس کنین یا اینکه بخصوص در دقایق ابتدایی از گراند روشن ترجیحا با درجه بالا مثلا 10 استفاده کنین.
کلا بنظرم دستگاه شما مشکل خاصی نداره و بردها خوب هستن. فقط اون دیلی خودکار باید دور و بر 20 باشه.

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 8:18pm
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
خواهش میکنم ممنون از لطفتون @};- @};- @};-
1) علت بستن سوراخ ها رو میتونید توضیح بدید چون وجودش سبب خنک شدن قطعات میشه از نظر من.
2)مقاومت های استفاده شده 3 وات هستن و با خطای 1% به نظرتون در اثر گرما میتونن تغییری داشته باشن
ممنون میشم اگر توضیح بدین @};- @};- @};-

1- قبلا هم عرض کردم توصیه اکید میکنم جعبه دستگاه رو طوری بسازین که جریان هوا یا باد به داخلش راه نفوذ نداشته باشه! چون اگر حین کاوش در محیط طبیعت جریان باد دفعتا به داخل دستگاه وارد بشه میتونه بالانس دستگاه رو بخصوص روی درجات حساسیت بالا بر هم بزنه.
2- مقاومت 3 وات کاملا مناسب و پایداری حرارتیش قابل قبول هست. برای تست دقیق تر میتونین یک فندک با چند سانت فاصله زیر مقاومت بگیرین تا کمی داغ بشه و بعد بلافاصله مقاومتش رو با اهم متر اندازه بگیرین و با مقدار مقاومت در دمای عادی مقایسه کنین. اگر میزان تفاوت در حد 1 اهم بیشتر نبود میشه گفت ایده آل هست.

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 8:24pm
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
نه به لوپ قبلی و نه به این لوپ که خیلی خوب درست کردین! بنظر میرسه مشکل دیلی از ماسفت قبلی شما بوده. بهرحال دیلی دور و بر 20 مناسب هست. زیر 18 دیگه دستگاه به فلزات ریز زیاد حساس میشه.
اگر گراند خاموش باشه افزایش برد بعد از چند دقیقه طبیعی هست مگر اینکه مدار رو برای چند دقیقه روشن بذارین و بعد بالانس کنین یا اینکه بخصوص در دقایق ابتدایی از گراند روشن ترجیحا با درجه بالا مثلا 10 استفاده کنین.
کلا بنظرم دستگاه شما مشکل خاصی نداره و بردها خوب هستن. فقط اون دیلی خودکار باید دور و بر 20 باشه.

.
ممنونم @};- @};-
حقیقت لوپ 20 رو فقط واسه تست دستگاه قرار بود بسازم . ولی دیدم با اون لوپ بی کیفیت نتیجه خیلی به ایده آل نزدیکه تصمیم گرفتم که این 2 تا لوپ رو تو مقایسه قرار بدم . گفتم شاید فراتر از ایده آل بشه که فرقی نکرد .. ولی کلا هدفم از ساخت لوپ به همین صورت بوده ...
.
بله کاملا درست گفتین, گراند دستگاه خاموش بوده ... باید زمان بیشتری رو برای تست با تنظیمات مختلف بذارم ... در هر صورت اولین تجربه بنده تو این زمینه هست !
با توجه به گفته های شما فقط دیلی لوپم مشکل داره که امیدوارم با لوپ های دیگه و تست در محیط بیرون این مشکل هم حل بشه ..
.
بازم ممنونم بابت راهنماییتون @};- @};- @};-

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 9:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

pnelec نوشته است:
سلام مجدد خدمت مهندس حمید
امیدوارم پست هایی که میذارم و تجربیات ناچیز خودم از این مدارو میگم بی فایده نباشه که اگر اینطور باشه خوشحال میشم بگین ..
.
همنطور که گفته بودین لوپم از کیفیت پایینی برخوردار بود مجددا یک لوپ با کیفیت تر ساختم و به مدار متصل کردم . کابل رابط , آنتن کرمان هست و فعلا مستقیم به مدار لحیم شده.
مدار مجدد لوپ رو دیلی بالا شناسایی کرد (34) و نتایج تست فرقی با لوپ قبلی نداشت .
ماسفت رو تعویض کردم و مدار, در این حالت دیلی رو 16 شناسایی کرد .
ولی در تست باز هم نتایج تقریبا همون نتایجی بود که قبلا گفته بودم .
.
فقط تو این مدت که داشتم تست میکردم یک نکته ای برخوردم . مدار بعد از کار کرد چندین دقیقه ای خود بعد از تست ها وقتی مدار رو بالانس میکردم و چندین دقیقه با همون تنظیمات بدون بالانس مجدد تست انجام میشد رفته رفته برد بیشتر میشد .
اجسام کوچیک تاثیرش زیاد نبود ولی مثلا قوطی چسب مو رو من تو تستام دور و ور 63 سانت زده که توی اوج این حالتی ک گفتم 73 سانت به راحتی سنس شده و سینی گرد استیل که دورو ور 117 سنس میشه تا 140 سانت به راحتی سنس میکرد ...
ولی وقتی به این حد میرسید کم کم بوق اضافی از دستگاه شنیده میشد و نیاز به بالانس مجدد داشت
که وقتی بالانس میشد دوباره برد به همون حالت اولیه تست بر میگشت .
.
متاسفانه فیلمشو به دلایلی نمیشه بذارم ولی مطمئن باشید اولین فرصتی که توی همین روزها انجام میشه در محیط بیرون ,فیلم کامل تست ها با این حالت هایی که گفتم میذارم .
همیشه سالم موفق باشد @};- @};- @};-

سلام دوست عزیز ...نقشه لوپتون رو دارید ؟

سه شنبه 10 اردیبهشت1397 - 12:55am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hitman نوشته است:
خواهش میکنم ممنون از لطفتون @};- @};- @};-
1) علت بستن سوراخ ها رو میتونید توضیح بدید چون وجودش سبب خنک شدن قطعات میشه از نظر من.
2)مقاومت های استفاده شده 3 وات هستن و با خطای 1% به نظرتون در اثر گرما میتونن تغییری داشته باشن
ممنون میشم اگر توضیح بدین @};- @};- @};-

1- قبلا هم عرض کردم توصیه اکید میکنم جعبه دستگاه رو طوری بسازین که جریان هوا یا باد به داخلش راه نفوذ نداشته باشه! چون اگر حین کاوش در محیط طبیعت جریان باد دفعتا به داخل دستگاه وارد بشه میتونه بالانس دستگاه رو بخصوص روی درجات حساسیت بالا بر هم بزنه.
2- مقاومت 3 وات کاملا مناسب و پایداری حرارتیش قابل قبول هست. برای تست دقیق تر میتونین یک فندک با چند سانت فاصله زیر مقاومت بگیرین تا کمی داغ بشه و بعد بلافاصله مقاومتش رو با اهم متر اندازه بگیرین و با مقدار مقاومت در دمای عادی مقایسه کنین. اگر میزان تفاوت در حد 1 اهم بیشتر نبود میشه گفت ایده آل هست.

ممنون مهندس حمید حتما اینکارو میکنم منافذ رو میبندم و تست مقاوت رو انجام میدم متشکر از راهنمایتون @};- @};-

فقط انسان های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 8:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

من یک کویل معمولی 30 سانتی متری با سیم لاکی دارم که مقاومتش 2.4 اهم و ظرفیتش حدود 760 میکرو هانری هستش. این به درد تست در منزل میخوره؟
بردی که میشه از این گرفت چقدر میتونه باشه؟

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 1:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
همنطور که گفته بودین لوپم از کیفیت پایینی برخوردار بود مجددا یک لوپ با کیفیت تر ساختم و به مدار متصل کردم

این قالب لوپ رو از کجا نهیه کردین؟

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 2:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام مهندس عزیز @};- @};-

من یه مشکلی در پروگرام کردن میکرو با TNM داشتم که البته شکم بیشترز به تنظیمات فیوز بیت هاست البته تنظیمات رو مطابق دستورالعمل خودتون انجام دادم ولی شک دارم با اینکه برنامه بالا میاد نمیدونم درست هست یا نه عکس های تنظیمات فیوز بیت ها رو گذاشتم اگر جواب بدید خیلی ممنون میشم. @};- @};-
یه سوال دیگه اینکه اگر فیوز بیت EEPROM Erase protection رو غیر فعال کنم چه اتفاقی میافته. @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 4:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوباره بچه ها من یه مشکلی دارم 2 تا میکرو رو با فیوز بیت های اشتباه پروگرام کردم و بعد از دوبار روشن و خاموش کردن دستگاه رفت روی مد DEMO !! ولی هر چی دوباره میکرو ها رو ERASE کردم و با فیوز بیت درست پروگرام کردم بازم درست نشدن همون خطای DEMO!! رو نشون میدن :| :| :| :(( :(( :((

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 4:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2439 , 2440 , 2441 , 2442 , 2443 , 2444 , 2445 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx , zagalo16 و 118 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure