انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 8:05pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2438 , 2439 , 2440 , 2441 , 2442 , 2443 , 2444 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوباره به همه عزیزان @};- @};-
بلاخره با وجود کلی مشغله موفق شدم امشب برد رو کامل مونتاژ کنم و جعبشو آماده کنم و همینطور میکرو رو پروگرام کردم که البته هنوز لوپ رو درست نکردم که بهش وصل کنم .
منون میشم اگر ایرادی در مونتاژ یا هر چیز دیگه ای می بینید به من بگید. @};- @};- @};- :) :)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

فقط انسان های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند

یکشنبه 9 اردیبهشت1397 - 9:45pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
بنظر من مشکل عمده ای وجود نداره. البته بهتر بود زیر فیبر رو به این صورت قلعکشی نمیکردین چون امکان اتصالی افزایش پیدا میکنه. بد نیست با ذره بین بررسی کنین مسیرهای زیر فیبر مشکلی نداشته باشن. ایده ای که برای هیت سینک در نظر گرفتین جالب هست اما خیلی بهتر بود 7805 رو به این هیت سینک متصل نمیکردین چون 7805 در این مدار اصلا گرم نمیشه و اتصالش به هیت سینک مشترک با 7812 اتفاقا سبب میشه حرارت 7812 به 7805 هم منتقل بشه که بهتره اینجور نباشه. در خصوص کانکتور فلزی هم که در راهنما توضیح دادم. بهتر بود از نوع پلاستیکی استفاده میکردین.

یکشنبه 9 اردیبهشت1397 - 10:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
بنظر من مشکل عمده ای وجود نداره. البته بهتر بود زیر فیبر رو به این صورت قلعکشی نمیکردین چون امکان اتصالی افزایش پیدا میکنه. بد نیست با ذره بین بررسی کنین مسیرهای زیر فیبر مشکلی نداشته باشن. ایده ای که برای هیت سینک در نظر گرفتین جالب هست اما خیلی بهتر بود 7805 رو به این هیت سینک متصل نمیکردین چون 7805 در این مدار اصلا گرم نمیشه و اتصالش به هیت سینک مشترک با 7812 اتفاقا سبب میشه حرارت 7812 به 7805 هم منتقل بشه که بهتره اینجور نباشه. در خصوص کانکتور فلزی هم که در راهنما توضیح دادم. بهتر بود از نوع پلاستیکی استفاده میکردین.

سلام مهندس حمید @};- @};-
ممنون از راهنمایتون بله درست می فرمایید چک کردم زیر برد رو دقیقا که مشکلی نداشته باشه همچنین دقیقا در مورد رگولاتور حق با شماست اصلا روشن نکردم تلفات رو نگاه کنم به ذهنم اومد هیت سینک رو اجرا کنم بهتره به نظرتون عمل کنم و تیکه هیت سینگ رگولاتور 5 ولتی رو جدا کنم.

موضوع بعدی کانکتور که گفتید البته قبلا هم خونده بودم تو راهنما حق با شماست اما نتونستم کانکتور با کیفیت جریان بالای پلاستیکی پیدا کنم غالبا جریان پایین بودن همشون ولی اگر دیدم مشکل داره در جا یه چیز دیگه ای جاش میزارم. :) :)

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 7:07am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید چند سوال داشتم
1) ماسفت irf840 اگر به هیت سینگ متصل بشه آیا تاثیر مثبتی داره کسی تست کرده یا نه میخوام بدونم چون اینکار سبب افزایش خازن خروجی ماسفت میشه روی دیلی چه تاثیری میزاره.
2)در مورد لوپ 1*1 اگر از سیم رشته ای نمره 1*1 استفاد بشه و فاصله بین سیم ها در لوپ بیشتر از حالت چسبیده به هم بشه چقدر تاثیر در دیلی و برد و ظرفیت خازنی لوپ داره.

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 10:33am
مدیر کل
مدیر کل

1- نصب هیت سینک روی ماسفت میتونه سبب جذب نویز بشه. ارتباطی به دیلی نداره!
2- افزایش فاصله بین سیم ها سبب کاهش ظرفیت خازنی و اندکی کم شدن دیلی میشه. ولی انجام این کار بیش از هر چیز برای رسیدن به تفکیک مناسب اهمیت داره.

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 12:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
1- نصب هیت سینک روی ماسفت میتونه سبب جذب نویز بشه. ارتباطی به دیلی نداره!
2- افزایش فاصله بین سیم ها سبب کاهش ظرفیت خازنی و اندکی کم شدن دیلی میشه. ولی انجام این کار بیش از هر چیز برای رسیدن به تفکیک مناسب اهمیت داره.

سلام و تشکر فراوان از پاسخ های خوبتون @};- @};- @};-
یک موضوعی که من قبلا درگیر بودم و زیاد خونده بودم این بود که با وصل کردن هیت سینک به درین ماسفت یا IGBT چون سطح مقطع درین عملا افزایش پیدا میکنه نسبت به سورس در نتیجه مثل این میمونه یک خازن دیگه موازی خازن درین سورس داخلی ماسفت قرار داده میشه .
البته من نمیدونم اینجا تا چه اندازه این وضوع صادقه البته اگر شما بگید که مطمعنن از تجبره زیادتونه و قاب قبوله @};- @};-
در مورد این موضوع فاصله سیم کاملا متوجه شدم فقط یه موضوع دیگه چرا اصرار بر استفاده از کابل کواکسیال آنتن rg58 بدون فویل میشه در حالی که بدلیل ساختار سیم وسط و دور آن بافت مسی خیلی به یک خازن نزدیکتره تا حالتی که دو رشته در کنار هم قرار بگیرن اگر در این مورد جوابمو بدید ممنون میشم. @};- @};- :YMPRAY:

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 12:54pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر بخوایم مته به خشخاش بذاریم مطلبی که میفرمایین درست هست ولی اولا اگر تاثیرش زیاد بود که دیگه گذاشتن هیت سینک روی ماسفت بی معنی میشد چون عملا قطعه رو از نظر عملکرد به چیز دیگری تبدیل میکرد! در ثانی این میزان تفاوت جزئی چیزی نیست که من اثرش رو در این مدار دیده باشم. در واقع بخش حذف آهن که حساس ترین قسمت این طرح هست طبق مشاهدات بنده با نصب هیت سینک تفاوت عملکرد محسوسی نداشته.
هر کابلی به ازای واحد طول دارای میزان خازن مشخصی هست. این موضوع لزوما به فویل داشتن ربطی نداره! ما کابلهایی با ظرفیت خازنی خیلی پایین داریم که فویل هم دارن ولی در هر صورت برای استفاده در فلزیاب مناسب نیستن. علت یکی ماهیت عملکرد فلزیاب بخصوص نوع پالسی هست که خیلی بهتره هیچ فلز یک پارچه نظیر فویل یا حتی همون کانکتور فلزی نزدیک سیم مغزی قرار نداشته باشه و دیگری اینکه بدلیل احتمال تکان خوردن کابل حین کاوش ؛ کابلی که فویل داره سبب بی ثباتی دستگاه در اون لحظات میشه.
دو رشته سیم موازی میتونه ظرفیت خازنی کمتری داشته باشه ولی دیگه شیلد نداره و نویز پذیریش زیاد هست. بعلاوه خود این دو رشته سیم به نزدیک شدن فلزات بیشتر از کابل کواکسیال واکنش نشون میده. چیزی که بنده بعنوان کابل رابط توصیه کردم علاوه بر علت علمی و تئوری حاصل سالها تجربه و تست هست.

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 1:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
hitman عزیز مبارکتون باشه
با اینکه کوچک و زیبا از آب در اومده دستگاهتون بهتر بود جای دکمه ها , ال سی دی و خروجی لوپ رو جایی تعبیه میکردین که کاربری بهتری داشت.
ریزه کاری هایی که در نتیجه نهایی میتونه خیلی تاثیر داشته باشه رو باید مو به مو انجام بدین هم نکاتی که مهندس حمید در این چند پست اخیر و هم در طول این تاپیک متذکر شدن رو حتما انجام بدین.
مثلا با بستن روزنه های روی جعبه که هوا درون دستگاه گردش نکنه و یا مقاومت های 2 وات که شما استفاده کردین اصلا مناسب این مدار نیست .

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 2:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اگر بخوایم مته به خشخاش بذاریم مطلبی که میفرمایین درست هست ولی اولا اگر تاثیرش زیاد بود که دیگه گذاشتن هیت سینک روی ماسفت بی معنی میشد چون عملا قطعه رو از نظر عملکرد به چیز دیگری تبدیل میکرد! در ثانی این میزان تفاوت جزئی چیزی نیست که من اثرش رو در این مدار دیده باشم. در واقع بخش حذف آهن که حساس ترین قسمت این طرح هست طبق مشاهدات بنده با نصب هیت سینک تفاوت عملکرد محسوسی نداشته.
هر کابلی به ازای واحد طول دارای میزان خازن مشخصی هست. این موضوع لزوما به فویل داشتن ربطی نداره! ما کابلهایی با ظرفیت خازنی خیلی پایین داریم که فویل هم دارن ولی در هر صورت برای استفاده در فلزیاب مناسب نیستن. علت یکی ماهیت عملکرد فلزیاب بخصوص نوع پالسی هست که خیلی بهتره هیچ فلز یک پارچه نظیر فویل یا حتی همون کانکتور فلزی نزدیک سیم مغزی قرار نداشته باشه و دیگری اینکه بدلیل احتمال تکان خوردن کابل حین کاوش ؛ کابلی که فویل داره سبب بی ثباتی دستگاه در اون لحظات میشه.
دو رشته سیم موازی میتونه ظرفیت خازنی کمتری داشته باشه ولی دیگه شیلد نداره و نویز پذیریش زیاد هست. بعلاوه خود این دو رشته سیم به نزدیک شدن فلزات بیشتر از کابل کواکسیال واکنش نشون میده. چیزی که بنده بعنوان کابل رابط توصیه کردم علاوه بر علت علمی و تئوری حاصل سالها تجربه و تست هست.

خیلی ممنون مهندس با این راهنمایی دقیق و علمی کاملا متوجه شدم انشالله بتونم نتایجی بزارم یا کاری کنم که ذره ای زحماتتونو جبران کنم @};- @};- @};- @};-
بازم ممنون از توضیح کامل و مفصلتون

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 3:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mohammad22 نوشته است:
سلام
hitman عزیز مبارکتون باشه
با اینکه کوچک و زیبا از آب در اومده دستگاهتون بهتر بود جای دکمه ها , ال سی دی و خروجی لوپ رو جایی تعبیه میکردین که کاربری بهتری داشت.
ریزه کاری هایی که در نتیجه نهایی میتونه خیلی تاثیر داشته باشه رو باید مو به مو انجام بدین هم نکاتی که مهندس حمید در این چند پست اخیر و هم در طول این تاپیک متذکر شدن رو حتما انجام بدین.
مثلا با بستن روزنه های روی جعبه که هوا درون دستگاه گردش نکنه و یا مقاومت های 2 وات که شما استفاده کردین اصلا مناسب این مدار نیست .

خواهش میکنم ممنون از لطفتون @};- @};- @};-
1) علت بستن سوراخ ها رو میتونید توضیح بدید چون وجودش سبب خنک شدن قطعات میشه از نظر من.
2)مقاومت های استفاده شده 3 وات هستن و با خطای 1% به نظرتون در اثر گرما میتونن تغییری داشته باشن
ممنون میشم اگر توضیح بدین @};- @};- @};-

دوشنبه 10 اردیبهشت1397 - 3:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2438 , 2439 , 2440 , 2441 , 2442 , 2443 , 2444 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mehran*** , mnbvcxzaqwsx , Reza8003 , zagalo16 و 129 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure