انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 4:02pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2436 , 2437 , 2438 , 2439 , 2440 , 2441 , 2442 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس جان یه سوال دیگه علت اینکه شماتیک طرح گذاشته نمیشه دلیل خاصی وجود داره البته ببخشید که می پرسم؟

فقط انسان های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 11:45am
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
سلام مهندس حمید خسته نباشی
میخواستم بدونم امکان استفاده از ne5534 به جای lf357 وجود داره یا نه؟
چون پهنای باندش 15 mhz هست.

ممنون.
خیر تست شده و جواب نمیده. اسلیو ریت پایین تر در کنار نیاز به کانفیگ مداری متفاوت سبب شده این شماره بعنوان جایگزین قابل استفاده نباشه. بارها عرض کردم بنده تمام شماره های رایج در بازار رو تست کردم! به خودتون زحمت ندین.

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 11:53am
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
مهندس جان یه سوال دیگه علت اینکه شماتیک طرح گذاشته نمیشه دلیل خاصی وجود داره البته ببخشید که می پرسم؟

در راهنما اشاره کردم بیشتر به این دلیل که هدف کار من ارائه یک مدار فلزیاب کارامد جهت استفاده مصرف کننده بوده و نیاز و تمایلی نداشتم کسی در مورد خود مدار نظر یا تحلیلی داشته باشه ترجیح دادم شماتیک رو منتشر نکنم. وانگهی کسی که وارد باشه خودش شماتیک مدار رو بسادگی در میاره.

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 11:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hitman نوشته است:
سلام مهندس حمید خسته نباشی
میخواستم بدونم امکان استفاده از ne5534 به جای lf357 وجود داره یا نه؟
چون پهنای باندش 15 mhz هست.

ممنون.
خیر تست شده و جواب نمیده. اسلیو ریت پایین تر در کنار نیاز به کانفیگ مداری متفاوت سبب شده این شماره بعنوان جایگزین قابل استفاده نباشه. بارها عرض کردم بنده تمام شماره های رایج در بازار رو تست کردم! به خودتون زحمت ندین.

خیلی ممنون از جواب خوبتون جالبه خیلی آی سی هست زمان و هزینه زیادی گذاشتید برای این تست بازم ممنون :x :x

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 12:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hitman نوشته است:

در راهنما اشاره کردم بیشتر به این دلیل که هدف کار من ارائه یک مدار فلزیاب کارامد جهت استفاده مصرف کننده بوده و نیاز و تمایلی نداشتم کسی در مورد خود مدار نظر یا تحلیلی داشته باشه ترجیح دادم شماتیک رو منتشر نکنم. وانگهی کسی که وارد باشه خودش شماتیک مدار رو بسادگی در میاره.

مهندس جان اگر من سوالی در زمینه سیگنال ها یا بعضی قطعات بکنم یا خودم برم شماتیک رو در بیارم که تحلیل رفتاری انجام بدم به نظر شما مسئله ای نداره؟

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 12:12pm
مدیر کل
مدیر کل

بخش الکترونیکی این مدار واقعا چیز خاصی نداره که نیاز به تحلیل داشته باشه! مشابه بخش ابتدایی اکثر مدارات آنالوگ هست. بنابراین خوشحال میشم از این مسائل صرفنظر کنین و اگر واقعا دنبال ساخت و استفاده از یک فلزیاب هستین این مدار رو بسازین. اجازه بدین وقت و انرژی ما صرف هدف مشترک بنده و دوستان کاوشگر بشه. @};-

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 5:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
امروز رفتم بازار برای خرید بعضی قطعات برد از جمله LF357 که متاسفانه یا خوشبختانه اینقدر آدم بی ارتباط با این بازار اومدن جمهوری و گفتن برا فلزیابه که هر مغازه ای میرفتنم از پایا تا توکل همه قیمت های فضایی و از اونطرف اغلب تموم کرده بودن . ~X( ~X( ~X(
حاا بماند من مجبور بودم خوب چهار تا LF357 خریدم که با توجه به عکس شماره های 1و2 گفت چینین و دونه ای 6500 تومن گرفتم ولی شماره 3 رو 25000 تومن گرفتم و شماره چهار رو 35000 تومن گرفتم حسابی تیغم زدن :| :| :| :|

خواستم بدونم اگر کسی دقیق میدونه کدوم یکی به نظر اصل و رست میاد بمن بگه قبل تست کمک کرده ازش ممنون میشم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 5:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بازم سلام
بردمم سفارش دادم که تحویل گرفتم البته تغییرات بسیار کوچیکی برای مقاومت پایه ها فقط دادم البته با اجازه مهندس حمید. :x :x :x
امشب مونتاژ کنم و پروگرام میکرو

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 5:55pm
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حمید و دوستان
با عرض معذرت مجدد ... مهندس من لوپ رو از سیم های خودم استفاده نکردم و طبق توضیحات عمل کردم و سیم 0.5 لاکی تهیه کردم و لوپ 20سانتی عنکبوتی پیچیدم.. 34 دور و اهم 1.2
برای رابط هم یک کابل آنتن معمولی بدون فویل مورد استفاده قرار دادم
دستگاه رو روشن کردم و اوایل اعداد منفی خیلی روی دستگاه میومد که بعد چند دقیقه و خاموش روشن مجدد حل شد که فک میکنم تو فایل توضیحات هم بهش اشاره کرده بودین
.
لوپ رو روی کارتن پیچیدم و به دلیل قالب نامناسب کیفیت خوبی پیدا نکرد و بعد اتصال به مدار دیلی رو 10 پیدا کرد.البته یک نکته که برام پیش اومد عدد35بود که توی پرانتز عدد دیلی رو نشون میداد . (10+) 35 به این صورت که 35 برام سوال بود
.
مدار هیچ مشکلی نداشت و سنس رو کاملا درست انجام میداد
فقط چند نکته داشت که واسم خیلی سوال بود
مهمترینش این بود که مدار بعد چندین دقیقه روش موندن بردش افت میکرد .. و جالب اینجا بود که در لحظه اول , سنس قابل توجهی رو نشون میداده و تا حدود 10درصد پایین تر از گفته های شما پاییین میومد و ثابت میشد ... شایدم اگر دقایق بیشتری روشن میموند کمتر هم میشد ولی آخرین چیزی که برداشت کردم این بود ...
مدار در حدود 5 الی 10 دقیقه روشن ماندن و تست با تنظیمات پیشفرض فرکانس201 . پهنای پالس170 . دیلی رو هم به صورت دستی روی 20 گذاشتم و حساسیت 17 تست هارو انجام میدادم
سکه 500تومانی ---- 33سانت
فیبر مسی 8*11 ---- 58سانت
کاسه استیل 12سانتی ---- 60سانت
قوطی چسب مو ---- 63سانت
سینی گرد استیل 38*38----- 117سانت

و نکته قابل توجه اینه که همین سینی رو زمان شروع کار مدار با حساسیت 20 تو 140سانت سنس کرد به صورت بوق ممتد و رفته رفته خیلی آهسته کم شد.
تست های گرفته شده بالا هم تقریبا اوایل شروع کار مدار بوده ولی باز هم مدتی رو داشته کار میکرده و اگه اشتباه نگنم با حساسیت 20 اوایل کار مدار سکه رو هم تو 37-38سانت سنس کرده بود

همین تست هارو اومدم با حسایت 18 و19 بعد از انجام تست های بالا امتحان کنم که دیدم چند سانت افت برد دارم و رفته رفته کمتر میشد
زمان روشن ماندن مدار هم بیش از 10 دقیقه شده بود
تلفات حرارتی هم تو قطعات دیده نمیشد و یکم ماسفت و رگولاتور گرم بودن که فک میکنم کاملا طبیعی باشه
.
نکته بعدی هم عدد 15.9 گوشه ال سی بود که برام سوال بود.نمیدونم حافظم درست میگه یا نه . انگار خونده بودم که عدد مربوط به شناسایی لوپ بوده .
.
بازم معذرت میخوام که توضیحاتم زیاد شد ...
ممنون میشم راهنمایی کنید
.
مهندس حمید در هر صورت واقعا ازتون ممنونیم بابت این همه زحمات @};-
امیدوارم خیری از این دستگاه به ما برسه تا بتونیم ذره ای شو جبران کنیم ...
موفق باشید همیشه ... @};- @};-

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 6:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
از نظر برد با لوپ 20 مشکلی وجود نداشته و البته در محیط بیرون باید برای فلزات بزرگتر اندکی برد بیشتر داشته باشین. در مورد کم و زیاد شدن برد ابتدا باید اجازه بدین دستگاه 2-3 دقیقه کار بکنه و بعد دوباره بالانس و تست کنین. اما دیلی 35 مناسب نیست و علت اون میتونه کیفیت پایین سیم پیچی لوپ یا نامرغوب بودن کابل و کانکتور و یا نزدیکی لوپ به فلز مزاحم باشه. چیزی که من در تصویر لوپ شما میبینم کیفیت و نظم خوبی نداره! باید سعی کنین سیمها تا حد ممکن منظم و صاف و موازی هم قرار بگیرن تا نتیجه کمی بهتر بشه.
توجه کنین تست روی حساسیت 18 یا بیشتر نیاز به رعایت جزئیات زیادی داره و در هر صورت هم بنظر من این درجات حساسیت بالا در اغلب مکانها بدرد کار روی زمین نمیخوره. نهایتا با همون درجه 17 به نتیجه خوب برسین کفایت میکنه.
عدد 15.9 مربوط به ولتاژ باطری هست! راهنما رو با دقت بیشتری مطالعه کنین.
خیلی ممنون. خواهش میکنم. موفق باشین. @};-

شنبه 8 اردیبهشت1397 - 7:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2436 , 2437 , 2438 , 2439 , 2440 , 2441 , 2442 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 129 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure