انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 3:09pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2434 , 2435 , 2436 , 2437 , 2438 , 2439 , 2440 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مشکل اینجاست شما برای مطالعه مداری رو انتخاب کردین که ریزه کاریهای خاص خودش رو داره! بطور مثال محل قرارگیری خازنهای 4700 میکرو و همینطور خازن 12 در درستی شکل موج نقش تعیین کننده ای داره. وگرنه شکل موج به همین صورت در میاد که عکسش رو گذاشتین و با مدار واقعی تفاوت داره. در عین حال ایسی 357 هم باید اصلی باشه. اگر قصد مطالعه روی این مدار خاص رو دارین بهتره اون رو روی فیبر بسازین.

چهارشنبه 5 اردیبهشت1397 - 12:13pm
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. @};-
مشخصات پیشنهادی جهت گرفتن بهترین نتیجه توصیه شده وگرنه مدار با رنج بسیار وسیع تری از مشخصات کویل میتونه کار بکنه.
ترکیب 2 سیم نتیجه جالبی بهمراه نداره. از یک نوع سیم و تا حد ممکن نزدیک به مشخصات پیشنهادی استفاده کنین. همینطور لوپ معمولی تا حدود 20 درصد ضعیف تر از مدل تخت یا عنکبوتی جواب میده.

ممنون مهندس
چقدر خوب شد که گفتین
من میخواستم برای کاهش اهم مدار این کارو انجام بدم ... هر چند همونطور که گفتم هدفم فقط تست هست و برای گرفتن بهترین نتیجه حتما طبق توضیحات عمل میکنم ...

چهارشنبه 5 اردیبهشت1397 - 12:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
مشکل اینجاست شما برای مطالعه مداری رو انتخاب کردین که ریزه کاریهای خاص خودش رو داره! بطور مثال محل قرارگیری خازنهای 4700 میکرو و همینطور خازن 12 در درستی شکل موج نقش تعیین کننده ای داره. وگرنه شکل موج به همین صورت در میاد که عکسش رو گذاشتین و با مدار واقعی تفاوت داره. در عین حال ایسی 357 هم باید اصلی باشه. اگر قصد مطالعه روی این مدار خاص رو دارین بهتره اون رو روی فیبر بسازین.

شکل موج شما مگه همین نیست که شیفت داده شده به چپ و قسمت انتهایی اش نمایش داده شده؟

من مقاومتهای مقسم ولتاژ رو در پایه شش قبل از رفتن به ADC نگذاشتم و مستقیم دارم اندازه می گیرم

چهارشنبه 5 اردیبهشت1397 - 1:28pm
مدیر کل
مدیر کل

دقت کنین بعد از اتمام پالس حدود 20 میکرو ثانیه طول میکشه تا موج میرا آغاز بشه و تا اینجا شکل موج اصلی با شکل موج شما مشابهت داره. اما شکل موج میرای شما بیشتر شبیه یک خط صاف هست در حالیکه باید حالت منحنی داشته باشه و این به مواردی که در پست قبل عرض کردم ربط داره. اگر شکل موج میرا منحنی نمایی استاندارد خودش رو نداشته باشه واکنش سنس دستگاه و تفکیک چندان درست نخواهد بود.

چهارشنبه 5 اردیبهشت1397 - 3:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دقت کنین بعد از اتمام پالس حدود 20 میکرو ثانیه طول میکشه تا موج میرا آغاز بشه و تا اینجا شکل موج اصلی با شکل موج شما مشابهت داره. اما شکل موج میرای شما بیشتر شبیه یک خط صاف هست در حالیکه باید حالت منحنی داشته باشه و این به مواردی که در پست قبل عرض کردم ربط داره. اگر شکل موج میرا منحنی نمایی استاندارد خودش رو نداشته باشه واکنش سنس دستگاه و تفکیک چندان درست نخواهد بود.

منظورتون اون موج صعود کننده از پایین هستش که در شکل من مستقیم رفته بالا و در شکل شما با یک حالت انحنا صعود کرده درسته؟

فکر می کنین بخاطر استفاده از برد بورده یا آی سی خوب نیست؟

چهارشنبه 5 اردیبهشت1397 - 4:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سعی کردم مثل شما روی اون قسمت موج تمرکز کنم. یک نگاه به اینها بندازین. اولی روی تایم بیس اسیلوسکوپ 10 میکرو ثانیه و دومی 20 میکروثانیه تنظیم شده. موج 150 هرتز هستش و دیوتی سایکل حدود 2 درصد

پیوست:
20131009_112344.jpg

پیوست:
20131009_112224.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 5 اردیبهشت1397 - 5:28pm
مدیر کل
مدیر کل

بله این موج میرا مشکل داره و حالت منحنی نمایی نداره. در پستهای قبلی علت رو توضیح دادم. به محل اتصال خازنهای 4700 میکرو و خازن 12 دقت کنین. این خازنها نباید در یک سمت نقاط اتصال دیودهای 4148 باشن! بلکه باید در دو سمت قرار بگیرن. خازن 12 باید به سمت و نزدیک آیسی 357 قرار داشته باشه. اصلی بودن آیسی 357 هم شرط هست.

چهارشنبه 5 اردیبهشت1397 - 11:26pm

درود بر استاد حمید گرامی‌ و دوستان

دوست گرامی‌ saraqeen شما گویا فراموش کردید که اینجا یک سایت همگانی است و نه خصوصی.هر سوال و جوابی‌ باید به نحوی برای دیگران مفید باشد.استاد حمید گرامی‌ با متانت و بزرگ منشی به شما و دیگران لطف دارند و راهنمایی‌ میکنند ولی‌ از ماست که اندازه بشناسیم. بهتر نیست که ابتدا FPI را بسازید،تست کرده،به کاوش بروید سپس نتایج را گزارش کنید و اگر خمره هزار سکه یافتید چند سکه هم برای مخارج این سایت در نظر بگیرید.چراکه درست نیست که ما بطور رایگان از آن استفاده کنیم و در هزینه ش شریک نباشیم. امیدوارم از سخنان من دلگیر نشوید.

جمعه 6 اردیبهشت1397 - 12:38am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
سلام به همه
جا داره تشکر کنم از همگی که تجربیاتشون رو به اشتراک گذاشتن اونم تو این فضای کشورمون که هم فیلتریم هم تحریم
مخصوصا آقا حمید عزیز که صبورانه راهنمایی کردن ، دست گلت درد نکنه داداش :ymhug:
ممنون @};-

عظمت را در چشم کسانی دیدم که بی توقع مهربانند.

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 10:05am

سلام جناب مهندس حمید اگه امکانداره برای لوپ ها تعداد دوره ها و اندوکس و غیره رو همش بزارید ممنون میشم
مثلا لوپ 60 از چه نوع سیمی با چند اهم و تعداد دوره ها

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 11:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2434 , 2435 , 2436 , 2437 , 2438 , 2439 , 2440 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure