انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 11:32am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2427 , 2428 , 2429 , 2430 , 2431 , 2432 , 2433 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:
اینم عکس دستگاهی که مهندس مجتی درست کردن از فیلم خودشون عکس گرفتم که از نظر فنی تمام نکات ریز رعایت کردن و بازم این مشکل وجود داره

همونطور که در پست قبلی عرض کردم این حالت طبیعی هست و در راهنما هم توضیح داده شده. هر چه درجه حساسیت بالاتر باشه و امواج مزاحم محیط هم بیشتر باشه تغییر بین علامت ! و _ بیشتر پیش میاد و ایرادی هم نداره. در واقع چند فیلتر حذف نویز که روی سنس عمل میکنن عمدا روی اون علامت عمل نمیکنن تا اپراتور حتی با دیدن همون یک علامت متوجه بعضی چیزها بشه البته اگر دوستان دقت کافی داشته باشن. اما این حالت با اینکه دستگاه خود بخود و بتدریج به حالت میتر منفی بره خیلی فرق داره و دومی نشانه ایراد در مدار هست. البته اگر گراند فعال باشه دیگه کلا نباید چنین حالتی پیش بیاد چون دستگاه پیوسته بالانس تدریجی انجام میده.

دوشنبه 20 فروردین1397 - 9:05pm
مدیر کل
مدیر کل

koorosheparsi نوشته است:
حمید نوشته است:
احتمال داره یکی از قطعاتی که در این مدار گرم میکنن حالت نیمسوز پیدا کرده باشه. ابتدا در لحظات ابتدایی ولتاژ هایی که ذکر شده رو اندازه بگیرین اگر مشکل داشت ممکنه از رگولاتور 7812 باشه. ماسفت و مقاومتهای دو وات در مرحله بعدی بررسی قرار میگیرن.
با سلام دوباره. تقریبن ۹۰ درصده قطعات را عوض کردم بازهم مشکل باقیست

بفرمایین چه قطعاتی رو عوض کردین و اگر ممکنه یک عکس واضح از کل مدار و دستگاهتون بگیرین.

دوشنبه 20 فروردین1397 - 9:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
koorosheparsi نوشته است:
حمید نوشته است:
احتمال داره یکی از قطعاتی که در این مدار گرم میکنن حالت نیمسوز پیدا کرده باشه. ابتدا در لحظات ابتدایی ولتاژ هایی که ذکر شده رو اندازه بگیرین اگر مشکل داشت ممکنه از رگولاتور 7812 باشه. ماسفت و مقاومتهای دو وات در مرحله بعدی بررسی قرار میگیرن.
با سلام دوباره. تقریبن ۹۰ درصده قطعات را عوض کردم بازهم مشکل باقیست

بفرمایین چه قطعاتی رو عوض کردین و اگر ممکنه یک عکس واضح از کل مدار و دستگاهتون بگیرین.

غیر کریستال و خازنهای ۱۸ پیکو همه را . الان چندتا از ۱۰۰ نانو ها را که اطراف ماسفت بود عوض کردم ظاهرن درست شد!

دوشنبه 20 فروردین1397 - 10:30pm

درود بر دوستان و استاد حمید گرامی‌

فروردین ماه به شما خجسته با د. بار دیگر احتیاج به راهنمایی‌ تان دارم و آن اینکه تلاش کردم دستگاه را تا حد امکان از نظر مدار و رعایت نکات کلیدی طبق راهنمایی‌‌های طراح مدار بسازم. استاد حمید گرامی‌ سپاسگزارم. از ال سی‌ دی سبز(زیتونی) که قبلا خریده بودم استفاده کردم و آن را بر روی جعبه دستگاه نصب کردم ولی‌ متاسفانه Backlight کار نمیکنه. کنتراست کاراکتر درست است و مشخصات تنظیم به درستی‌ نمایش داده میشود،یعنی در روز و بیرون میشه اعداد سنس و غیره را دید و باهاش کار کرد. تمامی‌ خطوط مدار که به پایه‌های ال سی‌ دی وصل میشه و همچنین سوکت و لحیم کاریها را کنترل کردم،درست است. برای تست یک ال سی‌ دی 16x4 را وصل کردم نور و کنتراست با زیاد و کم شدن به درستی‌ کار می‌کند.یعنی میکرو و دیگر چیزها درست است. متوجه شدم که ال سی‌ دی سبز از مدل 20x2 است.!! یعنی رنگ سبز و اندازه مناسب برای جعبه را دیدم ولی‌... دیتاشیت آنرا به پیوست گذاشتم.( عبرت. دوستان در انتخاب قطعات هوشیار باشید نه مثل من پیرمرد.از ما گذشت.هرچند که با خود عهد کردم اگر چیزی یافتم درصدی به این سایت، درصد کمی‌ برای خرید و هزینه و بقیه برای نیازمندان...) بگذریم.تا یادم نرفته بگویم که وقتی‌ خارج از مدار به پایه‌های 15 و 16 این ال سی‌ دی سبز 5 ولت را وصل می‌‌کنم نور بک لایت روشن می‌‌شود.سر در نمی‌‌آورم. عذر می‌‌خواهم که طولانی شد.سپاسگزارم از راهنمایی‌ شما. امیدوارم همیشه چراغ زندگی‌ همگی شما روشن و وجودتان خرم و شاد باشد. @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 20 فروردین1397 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
سلام آقا بهرام عزیز من نمیگم که دستگاه فلزجو خوب نیست ازش ایراد بگیرم برعکس خیلیم دستگاه خوبیه و من مهندس حمید و علمشونو خیلی بیشتر از همه قبول دارم. من بیرونم تست کردم گراندم خاموش کردم ولی باز این نویز ! بودش اول فکر میکردم مشکل از برد منه ولی اینطور نیست شاید بگم ۷.۸ تا کلیپ از فلزجو دیدم این مشکل بود

سلام به روی ماهت گل پسر :)
خواهش میکنم مطمئنم که نظرتون همینه چون اگه نبود که 8تا برد ازش نمیزدید تا به نتیجه دلخواه برسید.اما علامت تعجبی که گفتی حساسیت بالا نباشه و دکمه بالانس رو بزنید به علامت ــــ تبدیل میشه. این علامت واسه شما بیرون و در حالت ایستاده با دستگاه دکمه بالانس رو بزنید همچنان ! بمونه پس مدار مشکل داره و احتمالا از 357 هست باز مهندس حمید بیشتر میتونه راهنمایی کنه. کلا بعد بالانس علامت ! با_ در حال بازی هستن وثابت نمیمونه وبیشتر نشانه حساسیت بالاست یا نویز وبا تنظیم کردن منو حل میشه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 20 فروردین1397 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shirzad نوشته است:

فروردین ماه به شما خجسته با د. بار دیگر احتیاج به راهنمایی‌ تان دارم و آن اینکه تلاش کردم دستگاه را تا حد امکان از نظر مدار و رعایت نکات کلیدی طبق راهنمایی‌‌های طراح مدار بسازم. استاد حمید گرامی‌ سپاسگزارم. از ال سی‌ دی سبز(زیتونی) که قبلا خریده بودم استفاده کردم و آن را بر روی جعبه دستگاه نصب کردم ولی‌ متاسفانه Backlight کار نمیکنه. کنتراست کاراکتر درست است و مشخصات تنظیم به درستی‌ نمایش داده میشود،یعنی در روز و بیرون میشه اعداد سنس و غیره را دید و باهاش کار کرد. تمامی‌ خطوط مدار که به پایه‌های ال سی‌ دی وصل میشه و همچنین سوکت و لحیم کاریها را کنترل کردم،درست است. برای تست یک ال سی‌ دی 16x4 را وصل کردم نور و کنتراست با زیاد و کم شدن به درستی‌ کار می‌کند.یعنی میکرو و دیگر چیزها درست است. متوجه شدم که ال سی‌ دی سبز از مدل 20x2 است.!! یعنی رنگ سبز و اندازه مناسب برای جعبه را دیدم ولی‌... دیتاشیت آنرا به پیوست گذاشتم.( عبرت. دوستان در انتخاب قطعات هوشیار باشید نه مثل من پیرمرد.از ما گذشت.هرچند که با خود عهد کردم اگر چیزی یافتم درصدی به این سایت، درصد کمی‌ برای خرید و هزینه و بقیه برای نیازمندان...) بگذریم.تا یادم نرفته بگویم که وقتی‌ خارج از مدار به پایه‌های 15 و 16 این ال سی‌ دی سبز 5 ولت را وصل می‌‌کنم نور بک لایت روشن می‌‌شود.سر در نمی‌‌آورم. عذر می‌‌خواهم که طولانی شد.سپاسگزارم از راهنمایی‌ شما. امیدوارم همیشه چراغ زندگی‌ همگی شما روشن و وجودتان خرم و شاد باشد. @};- @};- @};-

بردار شیرزاد عزیز امیدوارم چیزی پیدا کنی دست مارو هم بگیری...ببین اگه ال سی دی20*2 بیرون مدار با باطری یا هر منبع تغذیه دیگه روشن میشه اول اینکه بعضی از ال ای دیهایی که استفاده میکنن یا مشکل دارن یا به تغذیه بیشتری احتیاج دارن و اگه با وصل کردنش به فلزجو روشن نمیشه نشونه این هست که الی ای دی -lcd جریان کافی از میکرو نمیگیره و اگه مجبوری از همین ال سی دی استفاده کنی و نوع دیگی در دست راس شما نیست یک مقاومت یک کیلو از میکرو به پایه 15 ال سی دی لحیم میشه او نرو به مقدار کمتری برسون البته مطمئن شو که جریان زیادی نکشه چون ممکنه میکرو صدمه ببینه باز هم میتونی نظر مهندس رو بپرسی ...

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 20 فروردین1397 - 11:49pm
مدیر کل
مدیر کل

koorosheparsi نوشته است:
حمید نوشته است:

غیر کریستال و خازنهای ۱۸ پیکو همه را . الان چندتا از ۱۰۰ نانو ها را که اطراف ماسفت بود عوض کردم ظاهرن درست شد!

در مورد همه خازنها حتی همون 18 پیکوها اگر خازن خراب یا معیوب باشه احتمال رفتار غیر عادی و نا صحیح وجود داره! این در مورد 100 نانو ها هم صدق میکنه. فرض کنین خازن تقریبا در حالت شورت یا اتصال کوتاه قرار داشته باشه دقیقا مثل یک اتصالی عمل میکنه و مدار دیگه درست کار نمیکنه.

سه شنبه 20 فروردین1397 - 12:08am
مدیر کل
مدیر کل

shirzad نوشته است:

خیلی ممنون از شما. @};-
همونطور که در راهنما اشاره کردم نور برخی مدل ال سی دی ها سیستم متفاوتی داره و با این مدار درست کار نمیکنه. این مدار با ال سی دی هایی که سیستم نور استاندارد و مطابق دیتاشیت اصلی داشته باشه درست کار میکنه که اکثر مدلهای 16X2 رو شامل میشه. البته برخی ال سی دی ها کلا نور زمینه ندارن که در این صورت پایه های 15 و 16 در اون ال سی دی ها حذف میشه و همینطور با احتمال کم ممکنه نور اون ال سی دی که خریدین سوخته باشه! کلا اگر ال سی دی که خریداری کردین مشکل نور داشت ساده ترین و بهترین راه این هست که از ال سی دی با مارک دیگه استفاده کنین.
ال سی دی کاراکتری بزرگتر هم قابل استفاده هست. مثل همین ال سی دی که دیتاشیتش رو گذاشتین باید عینا شماره پایه های متناظر 1 تا 16 رو داشته باشه. اما فضای اضافه در این ال سی دی ها خالی باقی میمونه.

سه شنبه 20 فروردین1397 - 12:17am

arash22 نوشته است:
از فیبری که خودتون میسازید استفاده نکنید نتیجه خوبی نمیده. فیبر اماده قیمتی نداره 25 هزار تومن... نکته دیگه که خیلی ها بهش توجه ندارند اینکه از سیستم پالسی دست ساز برای سکه یابی استفاده می کنند . پالسی برای سکه یابی و فلزات کوچک طراحی نشده اونم دست سازش.. تنظیماتشم باید طوری باشه که 2 متر براتون بزنه حالا بیشتر زد دیگه به شانس شما . ولی توقع شما از 2 متر بالاتر نباید بره. یک ملیون خرج میکنی 2 متر بزنه عالیه. حساسیت رو هرگز از 15 بالاتر نبرید . خودتون رو با تست هوایی فریب ندید و حساسیت رو بالا نبرید طوری که نتونید دومتر لوپ رو حرکت بدبد... واقع بین باشید

سلام خدمت همه دوستان
دوست عزیز بنده تا حالا دو دستگاه فلزجو با فیبر ساخت خودم ، درست کردم شکر خدا توی محل کار اکثر مواقع با حساسیت ۱۸-۱۹ کار میکنم فوق العاده ساکت و بی بوق اضافه . تست هم که توی زمین ازش گرفتم با فریم یک متری تا چهار متر. رو فلز نو واسمون زده و با فریم ۱.۵ تو عمق پنج متری فلز کهنه رو با سنس سه رقمی زده یعنی حالا کالاها تا سقف یادش جا داشته اونو بدون هیچگونه بوق اضافه ای ....درسته که هزینه ساخت سیستم کمه ولی این دلیلی بر کیفیت پایین سیستم نیست . کاملاً برعکس ، اگه سیستم بی کیفیتی بود نه تنها باهاش موفقیت حاصل نمیشد توسط خیلی از دوستان بلکه در کشورهای دیگه هم به این خوبی ازش استقبال نمیشد . پس در خوب بودن این سیستم شک نکنید ولی در دقت ساخت و عملکرد و کیفیت قطعات بکار رفتند .... شک کنید . ضمناً فراموش نکنید که قیمت پایین سیستم رو مدیون نرم افزار مجانی اون هستیم که واسه اون باید از مهندس حمید گرامی تشکر کرد . وگرنه سیستم های شرکتی هم اگر دل و رودشونو بریزی بیرون قیمتی ندارن و ارزششون بخاطر نرم افزار و اعتبار برندشونه ......
ببخشید بابت در مراسم
آرزوی موفقیت برای همگی

سه شنبه 20 فروردین1397 - 1:35am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما. لطف دارین. ایشالا موفق باشین. :x @};-

سه شنبه 20 فروردین1397 - 2:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2427 , 2428 , 2429 , 2430 , 2431 , 2432 , 2433 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: FX5 , kaakasat , Majestic12 , mnbvcxzaqwsx و 109 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure