انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 10:26pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2426 , 2427 , 2428 , 2429 , 2430 , 2431 , 2432 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

arash22 نوشته است:
میکرو عوض کردم از میکرو نبود نویز رو از کانکتور فلزی میگیره یه سیم از منفی مدار به کانکتور زدم وقتی نویز میگیره دست رو کانکتور میزارم قطع میشه

اگر شک شما به اصل برنامه نوشته شده باشه من به شما تضمین میدم چنین چیزی نیست چون هزاران بار توسط بنده و دیگران تست شده! اما اینکه میکرو درست پروگرام نشده یا اصلا معیوب شده باشه احتمال ضعیفی هست که همیشه در مدارات میکروکنترلری میتونه پیش بیاد.
تاکید کردیم کانکتور کویل رو از نوع فلزی انتخاب نکنین! کانکتور فلزی اشکالات ریز متعددی ایجاد میکنه. کانکتور پلاستیکی به صور مختلف در بازار هست و قاعدتا بالاخره یک مدلش رو باید بتونین گیر بیارین! حداقل وقتی این همه روی نکات ریز تاکید کردیم و توضیح دادیم سعی کنین برای گرفتن بهترین جواب این نکات رو رعایت کنین نه اینکه بجای دقت به اینها مثلا به طراحی مدار یا برنامه میکرو شک بکنین! بهرحال اگر هم کانکتور فلزی بذارین طبیعتا اتصال بدنه اون به زمین مدار کار درستی هست که بهتره انجام بشه. با این وجود تصور نمیکنم مشکل مدار شما این باشه. چون وقتی دستگاه در حالت سنس ضعیف باشه ممکنه به خیلی جاهاش دست بزنین بلحاظ بر هم خوردن جزئی ولتاژ داخل مدار بوق قطع بشه! این اصلا ملاک چیزی نیست. لذا کلا در حین کار باید از دست زدن به قطعات و اتصالات دستگاه خودداری کنین.

دوشنبه 20 فروردین1397 - 12:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشید
نمیدونم چرا علامت ! همیشه تو صفحه ظاهر میشه خیلی تست کردم حتی تو کلیپ هایی که مربط به فلزجو میشه هم دیدم همشون این ! توو صفحه ظاهر میشد بعدشم برد رفته رفته کم میکنه بعضی موقع ها تبدیل به میتر منفی میشه

دوشنبه 20 فروردین1397 - 2:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alireza12345 نوشته است:
نمیدونم چرا علامت ! همیشه تو صفحه ظاهر میشه خیلی تست کردم حتی تو کلیپ هایی که مربط به فلزجو میشه هم دیدم همشون این ! توو صفحه ظاهر میشد بعدشم برد رفته رفته کم میکنه بعضی موقع ها تبدیل به میتر منفی میشه

این بدترین حالتی هست که مدار میتونه باشه میتر مثبت بده این علامت تعجب نمیاد اما اگر میتر منفی بخواد بده این میاد. مال منم عبلا همینطور بود یجا رو بردم تست کنم به اندازه 10 در 10 متر..منو خسته کرد اینقدر میتر منفی داد. بعد تعویص قطعات و فیبر دوباره همون نقطه رو تست کردم با یبار بالانس راحت جواب داد..تا زمانیکه مدارت اینطوری هست داخل زمین نمیتونی باهاش کار کنی..

دوشنبه 20 فروردین1397 - 3:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

arash22 نوشته است:
alireza12345 نوشته است:

این بدترین حالتی هست که مدار میتونه باشه میتر مثبت بده این علامت تعجب نمیاد اما اگر میتر منفی بخواد بده این میاد. مال منم عبلا همینطور بود یجا رو بردم تست کنم به اندازه 10 در 10 متر..منو خسته کرد اینقدر میتر منفی داد. بعد تعویص قطعات و فیبر دوباره همون نقطه رو تست کردم با یبار بالانس راحت جواب داد..تا زمانیکه مدارت اینطوری هست داخل زمین نمیتونی باهاش کار کنی..

تا اونجایی ک من دیدم این ! میاد حتی من ۳تا برد زدم توو ۳تاشم میاد توو کلیپایی ک دیدمم واس همشون میومد حتی واس خود مهندس مجتی هم میومد اگه فیلم شو دیده باشین. نمیدونم مشکل از چیه. واس این ک مطمعن بشی ی بار ی سکه ۵۰۰ تست کن ببین تو چه فاصله ای سنس میکنه بعد ۵ مین دیگه ام تست کن قطعا بردش کم میشه

دوشنبه 20 فروردین1397 - 3:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مشکلتون تست توی خونه هست باید بیرون تست بگیرین اگه برد کم شد مطمئنن مشکل از بردی هست که مونتاژ کردین میخواد یکی باشه یا 10تا. نحوه تست هم مشابه کار با سیستم در شرایط واقعی هست یعنی فلز از کنار به وسط لوپ باید حرکت داده بشه نه از بالا به پایین یک مشکل دیگه فعال بودن گزینه گروند هست و با تست اشتباه دوستان این برداشت میشه که برد مدام تغییر میکنه وگرنه تا الان همچین مشکلی واسه من نوعی که وجود نداشته تازه برعکس بیشتر هم میشه.نتم ضعیفه وگرنه فیلمشو میزاشتم :) البته هدفم تایید هیچ سیستمی نیست اما فلزجو خیلی خوب وبا قدرت کار میکنه هر چه که هست مشکل از خودتونه .انشالله حل میشه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 20 فروردین1397 - 3:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم عکس دستگاهی که مهندس مجتی درست کردن از فیلم خودشون عکس گرفتم که از نظر فنی تمام نکات ریز رعایت کردن و بازم این مشکل وجود داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 20 فروردین1397 - 4:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بهرام نوشته است:
مشکلتون تست توی خونه هست باید بیرون تست بگیرین اگه برد کم شد مطمئنن مشکل از بردی هست که مونتاژ کردین میخواد یکی باشه یا 10تا. نحوه تست هم مشابه کار با سیستم در شرایط واقعی هست یعنی فلز از کنار به وسط لوپ باید حرکت داده بشه نه از بالا به پایین یک مشکل دیگه فعال بودن گزینه گروند هست و با تست اشتباه دوستان این برداشت میشه که برد مدام تغییر میکنه وگرنه تا الان همچین مشکلی واسه من نوعی که وجود نداشته تازه برعکس بیشتر هم میشه.نتم ضعیفه وگرنه فیلمشو میزاشتم :) البته هدفم تایید هیچ سیستمی نیست اما فلزجو خیلی خوب وبا قدرت کار میکنه هر چه که هست مشکل از خودتونه .انشالله حل میشه

سلام آقا بهرام عزیز من نمیگم که دستگاه فلزجو خوب نیست ازش ایراد بگیرم برعکس خیلیم دستگاه خوبیه و من مهندس حمید و علمشونو خیلی بیشتر از همه قبول دارم. من بیرونم تست کردم گراندم خاموش کردم ولی باز این نویز ! بودش اول فکر میکردم مشکل از برد منه ولی اینطور نیست شاید بگم ۷.۸ تا کلیپ از فلزجو دیدم این مشکل بود

دوشنبه 20 فروردین1397 - 4:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
koorosheparsi نوشته است:
با سلام به دوستان
دستگاه من چند روزه وقتی لوپ را وصل میکنم اول کویل ارور میزه بعد از حدود ۳۰ ثانیه دیلی میده ولی کار نمیکنه البته بعد از بالانس کردن و حدود یک دقیقه بعد به خوبی کار میکنه. علت این اشکال از چیه؟

احتمال داره یکی از قطعاتی که در این مدار گرم میکنن حالت نیمسوز پیدا کرده باشه. ابتدا در لحظات ابتدایی ولتاژ هایی که ذکر شده رو اندازه بگیرین اگر مشکل داشت ممکنه از رگولاتور 7812 باشه. ماسفت و مقاومتهای دو وات در مرحله بعدی بررسی قرار میگیرن.
با سلام دوباره. تقریبن ۹۰ درصده قطعات را عوض کردم بازهم مشکل باقیست

دوشنبه 20 فروردین1397 - 5:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از فیبری که خودتون میسازید استفاده نکنید نتیجه خوبی نمیده. فیبر اماده قیمتی نداره 25 هزار تومن... نکته دیگه که خیلی ها بهش توجه ندارند اینکه از سیستم پالسی دست ساز برای سکه یابی استفاده می کنند . پالسی برای سکه یابی و فلزات کوچک طراحی نشده اونم دست سازش.. تنظیماتشم باید طوری باشه که 2 متر براتون بزنه حالا بیشتر زد دیگه به شانس شما . ولی توقع شما از 2 متر بالاتر نباید بره. یک ملیون خرج میکنی 2 متر بزنه عالیه. حساسیت رو هرگز از 15 بالاتر نبرید . خودتون رو با تست هوایی فریب ندید و حساسیت رو بالا نبرید طوری که نتونید دومتر لوپ رو حرکت بدبد... واقع بین باشید

دوشنبه 20 فروردین1397 - 6:25pm
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:

تصور نمیکنین مشکلی به این سادگی اگر از ذات طرح مدار بود در همون نسخه های ابتدایی همه متوجه میشدن؟! ما در راهنما مشخصا قید کردیم حین کاوش عادی با دستگاه تغییر اون علامت بین ! و _ طبیعی هست و هدف فنی خاصی در اضافه کردن این علامات به دستگاه وجود داشته وگرنه در اغلب فلزیاب ها چنین نشانه گری وجود نداره. اما اینکه دستگاه رفته رفته برد کم کنه و به حالت میتر منفی برسه قطعا ایراد مدار شماست. در اساس طرح بدلیل نوع خطای حرارتی قطعات باید کاملا برعکس باشه. یعنی اگر گراند خاموش باشه و دستگاه هم هنوز گرم نشده باشه بعد از چند دقیقه دستگاه از آستانه عبور کرده و بوق سنس فلز یا میتر مثبت رو نشون میده. به همین دلیل گفتیم دستگاه باید 2-3 دقیقه کار بکنه تا به ثبات حرارتی برسه.
بنده مدار رو 4 بار با قطعات مختلف ساختم و مشکلی که شما فرمودین اصلا وجود نداشته وگرنه که بین صدها موردی که روی اون وقت گذاشتیم چنین موردی در اولویت قرار میگرفت! دستگاههایی هم که آقا مجتبی ساخته چنین مشکلی نداره. لطف کنین اون فیلمی که مد نظر شماست با ذکر دقیقه و ثانیه عنوان کنین تا ببینیم منظور شما چیه.

دوشنبه 20 فروردین1397 - 8:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2426 , 2427 , 2428 , 2429 , 2430 , 2431 , 2432 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , parparvazsofi , sami402000 و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure