انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 2:18am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2419 , 2420 , 2421 , 2422 , 2423 , 2424 , 2425 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بخش شامل مقاومتهای 16 و 17 و 18 و خازن 17 و ترانزیستور BC337 رو بررسی کنین.

دوشنبه 6 فروردین1397 - 7:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
با تشکر از دوستان و تبریک مجدد سال نو. @};-
یکی از کاربران تایید نشده و ظاهرا کلافه و ناراحت مطلبی رو درج کردن که بنده با اینکه بخصوص در شرایط فعلی و 3 سال پس از آغاز پروژه لزومی نمیبینم حتما پاسخ بدم اما فکر کنم بد نیست هر از گاهی جواب اینجور صحبتها هم داده بشه!
hesamavr نوشته است:
سوال من کجاش تکراریه مرد حسابی؟ در کل فروم کی پرسیده؟ شما اومدی برای باتری 12 ولتی رگولاتور 12 ولت گذاشتی شما اصلا میدونی دراپ دارن رگولاتورها؟ و برای این مقاومت هم اومدی مسیری که جریان کشی نداره اومدی مقاومت دو وات گذاشتی اونوقت سوال من میشه تکراری؟ شما مطمئنی این طراحی خودته؟
برو همون تبریک عید هات رو منتشر کن. حتما خیال میکنی از طراحان حرفه ای الکترونیک در کمپانی های گردن کلفت بیشتر بلدی که هیچ محدودیتی نه در قطعه دارن و نه در علمش. پایداری خیلی مهمتر از برد یک دستگاهه و ویدئو های بسیاری از سازندگان هستش که نشون میده با نزدیک کردن به زمین یا حرکت دادن لوپ دستگاه بوق بی دلیل میزنه. در ویدئو های خودتونم که در یوتیوب هستش و با بقیه افراد هم از قرار معلوم مشاجره دارید، تک و توک وقتی فلز نیست بازم دستگاه اتون رندمی بوق میزنه. اگر دستگاهی صد متر هم برد داشته باشه ولی خطای بالا یا بی ثباتی داشته باشه عملا کاربردی نداره.

لابد هم همه بدن و میخوان اشکال الکی بگیرن و نون شما رو آجر کنن

واقعا جالبه بعد از گذشت بیشتر از سه سال از تولد فلزجو هنوز هم که هنوزه بعضی اشخاص معلوم‌الحال دارن دست و پا میزنن و هر جور که شده میخوان فلزجو رو نا کارآمد جلوه بدن.
بنازم ناز شصتت مهندس حمید که کاری با این دزدهای سر گردنه کردی که حتی توی خواب شبشون هم نمیدیدن.
خدا میدونه به تنها چیزی که از ایرانی بودنم مینازم اینه که با شما جمعیتمون شده هشتاد میلیون :ymhug: :D

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

دوشنبه 6 فروردین1397 - 8:40pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. :ymhug: :D
البته این دوست ما ظاهرا در جریان خیلی مسائل نبودن و کمی زود قضاوت کردن. لذا در پیام دیگری بنوعی عذرخواهی کردن! بهمین دلیل عرض میکنم گاهی باید جواب بعضی صحبتها داده بشه چون مشابه این حرفها رو بعضا از جانب افراد معلوم الحال یا کم اطلاع میشنوم که بخصوص در محیط تلگرام هم گفته میشه و اگر بی پاسخ باقی بمونه خود گوینده هم ممکنه فکر کنه داره درست میگه!

دوشنبه 6 فروردین1397 - 9:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ایراد از ترانزیستور bs170 بود الان صدا اومده ولی یه صدای زمینه یکسره داره انگار یجا نویز میگیره

دوشنبه 6 فروردین1397 - 9:19pm
مدیر کل
مدیر کل

BS170 اصلا به قسمت صدا ربط نداره! مگر اینکه دور و بر اون بخش اتصالی داشته باشین. بد نیست یک عکس از مدار مونتاژ شده خودتون بذارین ببینیم این دیگه چه مدل ایراد جدیدی هست؟! :-? :D

دوشنبه 6 فروردین1397 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
درود دوستان سال نو همگی مبارک
ما سه سال پیش این مدار فلزحو رو با قطعات معمولی ساختیم ولی خیلی ازش راضی نبودم مثلا مدار زیادی بی ثبات بود و یا به سنگ ها و املاح حساس بود،رفتیم سراغ مدارات دیگه از وی ال اف ها مثل فورتون و کواثر بگیر تا برسه به اکثر مدارات پالسی و حتی یون یاب ها و پی دی ها بعد اینکه کلی هزینه کردیم(شاید اندازه پول یه جی پی 5000)اما باز هم هیچکدوم از این مدارات مارو نتونست راضی کنه،مثلا همون مدار فورتون که کلی ازش تعریف میکنن نهایتا بتونه تا 1.5 متر بزنه تازه اونم تو هوا،مدارات پی دی و امثالهم رو هم که همگی در حد افسانه هستن و حتی اگر هم جواب بدن اینقدر اما و اگر دارن که از دازینگ هم بیشتر.بقیه پالسی ها هم که .....
خلاصه ما پارسال مجدد مدار فلزجو رو با قطعات عالی و با وسواس ساختیم لوپ رو با گرافیت شیلد کردم لوپ فلت براش پیچیدم از کابل رابط متری هشت هزار استفاده کردم و خیلی کارهای دیگه در کل یه چیز توپ ساختم ..... این بار هم ثبات عالی بود هم به ذرات حساس نبود و مهمتر اینکه فلز زرد رو هم همونطور که فورتون و کواثر میزنن والا اینم میزنه حتی از فاصله بیشتر ،مخلص کلام اینکه اگر کسی نتونسته خوب نتیجه بگیره مشکل از کار خودشه نه از این مدار و طراحیش من برای این تجربه کلی هزینه کردم

سه شنبه 6 فروردین1397 - 12:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیوست:
IMG_۲۰۱۸۰۳۲۷_۰۷۴۷۵۸.jpg
پیوست:
IMG_۲۰۱۸۰۳۲۷_۰۷۴۷۰۸.jpg

اینها عکس مونتاژ دستگاه من هست صدای نویز یکسره از بیزر میاد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 7 فروردین1397 - 7:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

البته وقتی لوپ رو بهش وصل میکنم صدای نویز یکسرش در میاد و باعث میشه دستگاه سریع بی ثبات بشه

سه شنبه 7 فروردین1397 - 9:40am
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام و عرض تبریک سال نو ، این فیبر حسین آقا هست که تغیراتی در فیبر داده که با فیبر اصلی مقداری فرق کرده ، قطعات بجز مقاومتهای 390 اهم بقیه در حدی هستن که مدار جواب مناسب بده ، نویز مدارتون حالا یا ممکنه از تغیرات فیبر باشه یا از اینکه جای تست و لوپ مناسب نباشه ، البته مشخصه توی عکس که لوپ وصل نیست و اینجوری نمیشه گفت مدار بی ثبات هست ! اگر توی خونه تست میکنید باید از یک لوپ 20 استفاده کنی که تا 2 متر اطراف فلزی نباشه و در این صورت اگر ثبات نداشت دوباره لوپ رو ببری بیرون منطقه مسکونی و دوباره تست کنی ؛ نقاطی رو روی تصویر مشخص کردم مشکوک به اتصالی هستن لطفاً چک بفرمائید :YMPEACE:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

آخرین بار توسط مهدی در سه شنبه 7 فروردین1397 - 10:17am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 7 فروردین1397 - 9:50am
مدیر سایت
مدیر سایت

میلاد33 نوشته است:
درود دوستان سال نو همگی مبارک
ما سه سال پیش این مدار فلزحو رو با قطعات معمولی ساختیم ولی خیلی ازش راضی نبودم مثلا مدار زیادی بی ثبات بود و یا به سنگ ها و املاح حساس بود،رفتیم سراغ مدارات دیگه از وی ال اف ها مثل فورتون و کواثر بگیر تا برسه به اکثر مدارات پالسی و حتی یون یاب ها و پی دی ها بعد اینکه کلی هزینه کردیم(شاید اندازه پول یه جی پی 5000)اما باز هم هیچکدوم از این مدارات مارو نتونست راضی کنه،مثلا همون مدار فورتون که کلی ازش تعریف میکنن نهایتا بتونه تا 1.5 متر بزنه تازه اونم تو هوا،مدارات پی دی و امثالهم رو هم که همگی در حد افسانه هستن و حتی اگر هم جواب بدن اینقدر اما و اگر دارن که از دازینگ هم بیشتر.بقیه پالسی ها هم که .....
خلاصه ما پارسال مجدد مدار فلزجو رو با قطعات عالی و با وسواس ساختیم لوپ رو با گرافیت شیلد کردم لوپ فلت براش پیچیدم از کابل رابط متری هشت هزار استفاده کردم و خیلی کارهای دیگه در کل یه چیز توپ ساختم ..... این بار هم ثبات عالی بود هم به ذرات حساس نبود و مهمتر اینکه فلز زرد رو هم همونطور که فورتون و کواثر میزنن والا اینم میزنه حتی از فاصله بیشتر ،مخلص کلام اینکه اگر کسی نتونسته خوب نتیجه بگیره مشکل از کار خودشه نه از این مدار و طراحیش من برای این تجربه کلی هزینه کردم

با سلام
والا بنده به شخصه خیلی جاها به همه دوستان متذکر شدم که فقط فلزجو بدرد کار میخوره و بقیه مدارات کپک زده شده ، ولی دوستان بعضی ها فکر میکنن میتونن یک مدار ضعیف رو ارتقاء بدن و برای همین هزینه میکنن روی مدار و در نتیجه هم به جایی نمیرسن ! البته بازارگرمی های بعضی افراد برای منافع و کسب درآمد بیشتر در دل دیگران وسوسه انداخته و بعضی مدارات فرسوده رو دوباره زنده میکنن !!! اما فلزجو حاصل و نتیجه زحمات مهندس عزیز ایرانی ( مهندس حمید بزرگوار هست ) که ایشون بخوبی طی این چندین سال تحقیق در این مورد بخوبی میدونسته که یک مدار با کیفیت و قدرتمند چه چیزهایی نیاز داشته تا بخوبی جواب بده ، و برای همین هم زحمت زیادی متحمل شدن و همچین برنامه خوبی رو نوشتن برای فلزجو و تقدیم هموطنان کردن که هرگز این لطفشون فراموش شدنی نیست ! @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 7 فروردین1397 - 10:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2419 , 2420 , 2421 , 2422 , 2423 , 2424 , 2425 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali..bgh , Majestic12 , mikimaus , Reza.t و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure