انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 1:45pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2417 , 2418 , 2419 , 2420 , 2421 , 2422 , 2423 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

درود استاد محترم
در مورد خازن 6-12 ایا استفاده از تانتال واجبه یا خازن الکترولیت هم جواب میده؟ بحث از نطر کارایی ایا فرقش زیاده؟

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 10:21am
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
تقریبا در همه مواردی که خازن تانتال توصیه میشه ؛ الکترولیت معمولی هم قابل استفادست ولی در حد تانتال جواب نمیده. برای این مدار هم همینطوره و میتونین الکترولیت بذارین ولی بهتره از تانتال استفاده کنین. بخصوص خازن 12 اهمیت بیشتری داره.

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 2:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید عزیز پیشاپیش عید جنابعالی و سایر دوستان عزیز مبارک انشالله سال خوبی در کنار خانواده محترمتان داسته باشین.
مهندس قبلا یه مدار پلونس ساختم با خازن عدسی (توصیه طراح ام کا تی یا پلی اسنر بود).بردم بسیار کم بود و شارژ باتری رو زود خالی میکرد.سپس با خازن پلی استر جایگذین کردم بردم خوب شد و دیگه باتری خالی نکرد(البته یه اتصالی کوچک زربینی تو مدار داشتم که همزمان رفعش کردم)
سوالم اینجاست اگه جای عدسی تو فلز جو از پلی استر اسنفاده کنیم اتفاق خاصی می افته یا اینکه زیاد تاثیر خاصی نداره.
ممنون

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 3:17pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. عید شما هم مبارک. @};-
مطلبی که در مورد پولونس فرمودین ربطی به فلزجو نداره. در اونجا اولا ممکنه خرابی خازن یا اشکالی در مونتاژ علت مشکل شما بوده باشه. در ثانی در مدارات آنالوگ که تولید فرکانس و پالس توسط یک بخش آنالوگ وابسته به خازن انجام میشه ؛ امکان داره معیوب بودن خازن سبب بشه فرکانس یا عرض پالس بدرستی تولید نشه و مدار خوب کار نکنه یا جریانکشی اضافی داشته باشه. باز هم تاکید میکنم حتی در اون مدارات آنالوگ هم صرفا نوع خازن نمیتونه چنین مشکلی ایجاد کنه بلکه معیوب بودن خازن میتونه مشکلساز باشه! اما در هر صورت در فلزجو این مسائل بعهده برنامه داخل میکروکنترلر هست و ربطی به خازن نداره. سعی کنین صرفا از نوع خازنهایی که توصیه کردیم استفاده کنین. هیچ خازن پلیستر یا ام کا تی بجز برای 2.2 میکرو قابل استفاده نیست که در مورد 2.2 میکرو هم بیشتر تستها نشان داده تانتال کمی بهتر جواب میده. خازنهای 100 نانو هم که نقش نویزگیر دارن و بارها توضیح دادیم چرا باید این خازنها از نوع عدسی یا مولتی لایر و مبتنی بر دی الکتریک سرامیکی باشن.

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 3:26pm

حمید نوشته است:
به فلزجو خوش اومدین.
تقریبا در همه مواردی که خازن تانتال توصیه میشه ؛ الکترولیت معمولی هم قابل استفادست ولی در حد تانتال جواب نمیده. برای این مدار هم همینطوره و میتونین الکترولیت بذارین ولی بهتره از تانتال استفاده کنین. بخصوص خازن 12 اهمیت بیشتری داره.

با سپاس از پاسخوگیتون
استاد ایا مدار فلزجو به نهایت اپدیت خود رسیده؟ ایا طرح ارایه جدیدی که در سر ندارید؟
خب یک موصوع وجود داره اینه که در تمام دستگاهای پالسی محدوده برد همینه....پس شما بعنوان یک کارشناس ایا دستگاهای پالسی رو در عمق بهترین میدونید؟ چون بسیار علاقه مندم بدونم سیستمی وجود دارد که با هزینه چند ده میلیونی برد بیشتری بده.
سپاس فراوان از حامی تمام بچه های انجمن استاد حمید

پنج شنبه 23 اسفند1396 - 2:05am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. ممنون. @};-
بله پرونده آپدیت نرم افزاری فلزجو دیگه برای من بسته شدست. فعلا برنامه خاصی ندارم.
من طرح پالسی فلزجو رو پس از سالها تست و مطالعه و ساخت و بهینه سازی فلزیابهای مختلف شروع کردم و معنیش این هست که انرژی خودم رو در این زمینه صرف چیزی کردم که از نظر من بیشترین ارزش و جای کار رو داشته. بله برای دفینه یابی از دید من فلزیاب پالسی بهترین نوع فلزیاب هست. حتی با صرف هزینه های گزاف هم نمیشه سیستمی خرید یا ساخت که برد بیشتر از این محدوده داشته باشه.

پنج شنبه 23 اسفند1396 - 2:27am

سلام
درود بر مهندس حمید عزیز. مهندس یه سوال برا من پیش اومد در رابطه با لوپ فلزجو که گفتین در قسمت اتصال لوب به کواکسیال RG58 از هیچ کانکتوری استفاده نشه و مستقسم لحیم بشه.
خب ما اگه خواستیم لوپ رو عوض کنیم و مثلا بجای لوپ 60 یه متر رو وصل کنیم که باید هر جا میریم هویه هم ببریم و اگه هم برق نباشه یه موتور برق؟ D:
راه حل چیست؟
با تشکر فراوان

پنج شنبه 24 اسفند1396 - 9:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر مهندس بی همتا حمید بزرگوار وهمه همکاران
مهندس لطفا بگید که میکرو که سوخته باشه باعث بروز خطا در پروگرام کردن میشه یا اینکه مراحل کارانجام میشه و فقط میکرو سوخته پروگرام نمیشه؟
دوم اینکه دستگاه با بیب اول روشن میشه ولی هنگام خاموش شدن اون بوغ سه تایی خاص رو نمیزنه .وکلید فشاری بالا هم عمل نمیکنه حتی تعویض کردم درست نشد لطفا منو راهنمایی کنید بد موقع دستمو گذاشت تو حنا. از همه محبتهای شما سپاسگزارم وارزوی سالی پر بار برای شما.خانواده محترم وهمه دوستان در سال جدید رودارم..

پنج شنبه 24 اسفند1396 - 11:16am
مدیر کل
مدیر کل

HARWARD نوشته است:
سلام
درود بر مهندس حمید عزیز. مهندس یه سوال برا من پیش اومد در رابطه با لوپ فلزجو که گفتین در قسمت اتصال لوب به کواکسیال RG58 از هیچ کانکتوری استفاده نشه و مستقسم لحیم بشه.
خب ما اگه خواستیم لوپ رو عوض کنیم و مثلا بجای لوپ 60 یه متر رو وصل کنیم که باید هر جا میریم هویه هم ببریم و اگه هم برق نباشه یه موتور برق؟ D:
راه حل چیست؟
با تشکر فراوان

خواهش میکنم.
بنده جایی عرض نکردم کابل کویلها رو مستقیم به مدار لحیم کنین! مطلب این بود که کانکتور فلزی و بخصوص آهنی استفاده نشه چون روی تفکیک و حتی برد اثر منفی داره. در چنین حالتی اتصال مستقیم بدون کانکتور حداقل جهت تستهای اولیه بهتر هست. وگرنه بهترین حالت استفاده از کانکتور پلاستیکی هست که باید پیدا کنین. اینها در راهنما مفصلا توضیح داده شده. هر کویلی باید کابل و کانکتور خودش رو داشته باشه.

پنج شنبه 24 اسفند1396 - 1:36pm
مدیر کل
مدیر کل

samiar نوشته است:
درود بر مهندس بی همتا حمید بزرگوار وهمه همکاران
مهندس لطفا بگید که میکرو که سوخته باشه باعث بروز خطا در پروگرام کردن میشه یا اینکه مراحل کارانجام میشه و فقط میکرو سوخته پروگرام نمیشه؟
دوم اینکه دستگاه با بیب اول روشن میشه ولی هنگام خاموش شدن اون بوغ سه تایی خاص رو نمیزنه .وکلید فشاری بالا هم عمل نمیکنه حتی تعویض کردم درست نشد لطفا منو راهنمایی کنید بد موقع دستمو گذاشت تو حنا. از همه محبتهای شما سپاسگزارم وارزوی سالی پر بار برای شما.خانواده محترم وهمه دوستان در سال جدید رودارم..

خواهش میکنم. لطف دارین. @};-
میکروکنترلرها مثل یک آیسی ساده نیستن و بخشهای داخلی متعددی دارن. لذا معیوب شدنشون هم میتونه حالات مختلفی داشته باشه. میکروی معیوب ممکنه پروگرام بشه ولی درست کار نکنه یا اینکه از همون ابتدا پروگرام نشه. البته در مورد پروگرام موارد زیادی مثل پروگرامر و اتصال صحیح پینهای میکرو و برنامه و فیوز بیت هم دخیل هستن.
اگر از نسخه اخر که در پست اول تاپیک قرار گرفته استفاده کنین باید بوق خاموش شدن رو هم داشته باشین. وگرنه دلیلی نداره فقط موقع روشن شدن بوق داشته باشه. در مورد کلید بالا هم سیمکشی اون تا فیبر و پایه 27 میکرو و نبود قطعی و اتصالی در اون بخش رو بررسی کنین.

پنج شنبه 24 اسفند1396 - 1:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2417 , 2418 , 2419 , 2420 , 2421 , 2422 , 2423 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mzzzzzzz و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure