انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 11:43pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2414 , 2415 , 2416 , 2417 , 2418 , 2419 , 2420 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

micro نوشته است:
بهرام نوشته است:
میکرو جان بیشتر سنسورهای نوری مشکلشون همین هست که پرتوهای مادون قرمز یا مشابه رو از سمت خورشید میگیرن البته ببخشید که جای مهندس اظهار فضل کردم...ساخت همچین مداری که سخت نیست تو نت پره از این مدارات بگردی پیدا میکنی .یک سوال میخوای پرتو نور حامل باشه یا فقط قطع وصل کنی ببخشید که سوال کردم دوست ندارین میتونین جواب ندین چون اینجا جاش نیست گفتم:)]

سلام داداش بهرام
ممنون از پاسخی که دادی داداش من میخوام مدار فرستنده و گیرنده لیزری برای بازی پیت بال بسازم چون این بازی در فضای آزاده نور خورشید روی سنسور گیرنده تاثیر میزاره و در مواردی بدون دریافت نور لیزر سنسور گیرنده عمل میکنه داداش حالا موندم چیکار کنم لطفا راهنماییم کن ضمنا هرچی تو نت گشتم مداری پیدا نکردم اگر مداری رو بهم معرفی کنی ممنون میشم
یا حق

خواهش میکنم .ببینم چکار میتونم واست بکنم..فقط اینکه گیرنده رو تو محیط بسته تست کردی مواظب باش دور از مهتابی یا لامپهای کم مصرف باشه چون مثل نور خورشید پرتو دارن .اگه قبلا تست کردی و نشده یا مدار مشکل داره یا تو مونتاژ مشکل داشتی.به هر حال کاری باشه که بتونم انجام بدم دریغ نمیکنم :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 4 اسفند1396 - 6:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام داداش بهرام
ببخشید من تو انجمن اصلا نمیتونم پیغام خصوصی بفرستم نمیدونم مشکل از کجاست همش از من رمز ورو میخواد . داداش ظاهرا عکسی برام ارسال نشده بی زحمت اگر ممکنه دوباره برام ارسال کنی ممنون میشم

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

شنبه 5 اسفند1396 - 9:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کوردستان شاباد
برد کم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

هه ر بمینی کورد و زوان کوردی

شنبه 5 اسفند1396 - 10:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

دستگاه چند ثانیه بیشتر پایداری نداره و باید مجدد بالانس بشه بردش هم خیلی کمه لوپ عنکبوتی 30سکه را تو 27میزنه انواع لوپها را امتحان کردم همشون همین مشکل را دارن بیرون هم تست کردم باز هم همینه اعداد سه گانه و سایر مشخصات هم تو پستهای قبلی گذاشتم دوستان راهنمایی کنید ممنون

شنبه 5 اسفند1396 - 12:01pm

farman. نوشته است:
دستگاه چند ثانیه بیشتر پایداری نداره و باید مجدد بالانس بشه بردش هم خیلی کمه لوپ عنکبوتی 30سکه را تو 27میزنه انواع لوپها را امتحان کردم همشون همین مشکل را دارن بیرون هم تست کردم باز هم همینه اعداد سه گانه و سایر مشخصات هم تو پستهای قبلی گذاشتم دوستان راهنمایی کنید ممنون

سلام
با اجازه استاد و برادر عزیزم مهندس حمید
در خصوص سنس اسپید رو بزار رو ۹
روی ۷با تاخیر سنس میشه
در مورد امپ امپ هم من نمونه های زیادی تست کردم
امپ امپ اصلی شماره اش روی محیط دایره ای بدنه نوشته شده ولی مال شما رو سقف حک شده
موسفت هم نمیدونم چی زدی شما بهتر بود اول با ۸۴۰تست ها رو انجام میدادی بعد که رضایت شما جلب شد اون وقت از نمونه های دیگه استفاده می کردی
دیلی هم ۱یا ۲دور اضافه کن تا دیلی اتومات ۲۰در بیاد .طبق نظر مهندس دیلی کمی پایین باشه روی برد تاثیر چندانی نداره ولی دستگاه حساس میشه

دیلی و انتگرال تنظیماتشون الاکلنگی هست یعنی همزمان نمیتونی هر دو زیاد یا کم کنی یعنی با کم کردن یکیشون اجازه افزایش دیگری داده میشه که بعدا با کسب تجربه میتونی رنج هماهنگ و درست رو بر حسب ثبات و برد بدست بیاری
من بهترین نتیجه رو از یه کابل گرفتم بدون فویل الومینیومی هست .شیلد داره و ۲عد سیم آبی و قرمز داخلشه .شیلد رو به زمین مدار وصل کردم و سر دیگرش آزاده
با لوپ ۳۰سانتی یه اسپری ناهید رو با با حساسیت تو ۱متر و ۲۰سانت ولی با تنظیماتی که ثبات داشته باشه ۱متر دقیق سنس میشه.تست هم تو خونه انجام دادم که هزار جور آلودگی فلزی داره

گراند خاموش کن
اسپیدبزار۹
فرکانس ۱۲۵تا ۱۶۰
دیلی۱۲
انتگرال ۴۸
پهنا هم حدود دور بر۲۰۰ کمی پایین تر یا بالاتر

تست انجام بده البته بیرون باشه بهتره

اگه رضایتت جلب نشد امپ امپ تعویض کن و ۸۴۰ هم اصلی بزار

یه نکته کلیدی هم وجود داره که مهندس قبلا توضیح دادن
دستگاه رو که روشن کردی ۵دقیقه یا۱۰دقیقه بزارش کنار تا به ثبات حرارتی برسه و قطعات گرم بشن

موفق باشی

شنبه 5 اسفند1396 - 1:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاس این نکاتی را ک فرمایش کردین انجام میدم و نتایج را میگم ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 5 اسفند1396 - 1:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام طبق فرمایش دوستان ده دقیقه گذاشتم دستگاه گرم بشه و بیرون تست کردم با همون تنظیمات ک گفتید ولی متاسفانه نه ثبات دا ه و نه برد مناسب

شنبه 5 اسفند1396 - 5:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
برد کم توام با بی ثباتی بیش از هر چیز ممکنه از ماسفت شما باشه. با این حال قطعات و بخصوص مقاومتهای اطراف ایسی 357 رو هم بررسی کنین که اشتباه نذاشته باشین. بهتر بود تا از عملکرد مدار مطمئن نشدین از چسب حرارتی روی آیسی استفاده نکنین. همچنین استفاده از فریت روی سیم خروجی کویل کار درستی نیست و نه تنها روی نویز تاثیری نداره بلکه میتونه روی عملکرد فلزیابی دستگاه تاثیر منفی داشته باشه.

شنبه 5 اسفند1396 - 11:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ممنون داش حمید فریت ها را برداشتم من تو مدار به جای 357
157Hگذاشتم

و به جای ماسفت 840
11nk100 گذاشتم

یکشنبه 6 اسفند1396 - 12:18pm

سلام
مهندس جان بنظرتون خازن های ابی رنگ که استفاده کرده مشکوک نیستن؟

یکشنبه 6 اسفند1396 - 1:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2414 , 2415 , 2416 , 2417 , 2418 , 2419 , 2420 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: babrestan و 93 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure