انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 11:45pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2410 , 2411 , 2412 , 2413 , 2414 , 2415 , 2416 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

1426539 نوشته است:
سعیدبابایی نوشته است:
سلام خدمت دوستان گرامی. بنده برای اولین بار با فلزیاب اشنا شدم و یه لوپ 30 با مشخصاتی که مهندس حمید فرمدن درست کردم
میخواستم ببینم تنظیمات دستگاه رو چه رنجی باید تنظیم کنم
برای تمرین..

برای لوپ سی سانتی،همون تنظیمات پیش فرض خوبه.فقط نسبت به منطقه تست و نوع خاک اون منطقه میتونین گراند رو کمتر یا بیشتر انتخاب کنید.

مرسی مهندس دستت درد نکنه

پنج شنبه 26 بهمن1396 - 4:26pm

سلام خدمت مهندس عزیز
دیگه نمیگم با چه تنظیماتی تست گرفتم چون یا مسخرم میکنن یا فکر میکنن دروغ میگم

مهندس جان تو محیط خونه با لوپ ۳۰ یه فلز ۳۵در ۳۵ رو تو ۱متر و۶۰سانت گرفتم البته بدون تک بوق های اضافی
با اعمال تنظیمات دیگه و با تک بوق های اضافی ۱متر و۷۰سنس شد
لطفا بفرمایید از نظر شما قابل قبول یا خوب یا عالی کدوم امتیاز رو میدید
اگه هم صلاح میدونید تا فیلم تست رو بزارم
مهندس جان با تنظیم ولوم توی منو صدا کم نمیشه
یه سوال هم دارم
وقتی میکرو رو مثلا بخوام از ورژن ۱به۳یا مثلا ورژن ۲به۳یا بالعکس پروگرام کنم تنظیمات دست نخورده باقی میمونه ولی ورژن عوض میشه
قبلا ورژن قبلی رو به ورژن آخر پروگرام کردم دیدم تنظیماتی که تو فرکانس و پهنا و ..........دست نخورده بودن ولی ورژن عوض شد
حتی برا پروگرام مجدد برا رفع محدودیت۳۰۰بار محدودیت برداشته میشه ولی تنظیمات میمونه
ممنون میشم پاسخ بدید

ممنون بابت همه چی مهندس جان

شنبه 28 بهمن1396 - 2:37pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خسته نباشین.
برد لوپ 30 اصولا از حدود 170 سانت بیشتر نیست. بنابراین برد 160 برای فلزی بزرگتر از لوپ 30 نتیجه خوب و درستی هست. کلا نتایج شما از نظر من نه مشکل خاصی داشته و نه فراتر از حد انتظار بوده. بهمین دلیل در مورد تستهای قبلی شما اظهار نظر نکردم.
در راهنما توضیح دادم از تون 9 به بعد که حالت VCO دارن تنظیم ولوم دیجیتال غیر فعال میشه.
توصیه اکید میکنم فقط از نسخه نهایی استفاده کنین و با فیوز بیت ریست تنظیمات هم پروگرام کنین تا مشکل خاصی پیش نیاد. نسخه آخر حتی با نسخه ماقبل خودش هم تفاوت عملکرد قابل ملاحظه ای داره! پس دلیلی نداره از نسخه های قدیمی استفاده کنین.

شنبه 28 بهمن1396 - 5:42pm

مهندس حمید ... خداییش یه دونه ای ....
خدا حقتو حلالمون کنه .....
عاقبت بخیر بشی .... انشاا...

شنبه 28 بهمن1396 - 6:02pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. لطف دارین. :ymhug: @};-

شنبه 28 بهمن1396 - 6:12pm

مهندس جان ممنونم
ایشالله خدا هرچی دلت بخواد بهت بده
شیرمادرت حلالت باشه

مهندس جان یه سوال دارم دیگه مزاحمت نمیشم

من حدود۱۰تا موسفت مشابه ۸۴۰تست کردم
هم از نظر rdsهم ولتاژ هم وات و امپر نزدیک ۸۴۰ بودن
ولی بعضیاشون نسبت به سنس تنبل تر عمل میکردن بعضیاشون خیلی سریع تر و حساس تر
اونایی که تنبل بودن شبیه این بودن که مثلا speedرو کم کرده باشیم
و بالعکس
بعضیاشون خیلی سریع عمل میکردن و برد هم بیشتر ولی تو ثبات اذیت میکردن شاید نویز دریافت میکردن

دلیل تنبل یا زرنگ بودن موسفت چی میتونه باشه در حالیکه مشخصات داخلیشون نزدیک به ۸۴۰ بود

من چون حس کردم۸۴۰ که خریدم اصل نیست از یه موسفت بسیار قدیمی که داخل یه اداپتور لپتاپ توشیبا بود استفاده کردم با بدنه عایق و خیلی راضی ام

رضایتم بخاطر اینه که تغییراتی که تو منو اعمال میکنم رو شفاف و به عینه تو سنس و برد میبینم و مشخصه که با سیستم مچ هست البته نظر نظر شماست مهندس جان
k3265با بدنه عایق
تو سنس سریع هست و تو ثبات عالی

بازم ممنون مهندس جان @};-

شنبه 28 بهمن1396 - 7:28pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خیلی ممنون. @};-
مساله ای که فرمودین نمیتونه درست باشه و به احتمال زیاد در تست ها طوری عمل کردین که منجر به این برداشت اشتباه شده. اختلاف تایم سوئیچ ماسفت ها حتی به یک میکروثانیه هم نمیرسه که شما بتونین تفاوتی از این نظر حس کنین! همیشه در تست مسائل فنی سعی کنین عینا شاهد و ناظر اتفاقی باشین که رخ میده و بعد دنبال علت بگردین. وگرنه حتی بفرض اینکه سنس شما سریع تر یا آهسته تر باشه چرا باید ماسفت رو بعنوان علت در نظر بگیرین؟ اصولا مساله سرعت سنس در این طرح در درجه اول به تنظیم اسپید بستگی داره و اگر اسپید روی 10 باشه دیگه به نسبت بالا بودن فرکانس باز هم سرعت سنس میتونه افزایش پیدا کنه. البته همونطور که در راهنما قید کردم اسپید روی سنسهای قوی عمل نمیکنه و اگر مثلا فلز رو با سرعت نزدیک لوپ بیارین بلافاصله سنس میشه.

شنبه 28 بهمن1396 - 9:55pm

ممنون مهندس جان @};-

یکشنبه 28 بهمن1396 - 12:35am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس جان لطفا راهنمایی بفرمایید چکار کنیم که باتری لیتیوم یون که رو مدار میذاریم زود خراب نشه هر باتری که میذارم بیشتر از یه ماه دوام نمیاره زود خراب میشن با تشکر از جنابعالی

یکشنبه 29 بهمن1396 - 6:59am
مدیر کل
مدیر کل

اگر قرار باشه باطری لیتیوم یون یک ماه کار کنه که دیگه بدرد نمیخوره! خیر اینطور نیست و این باطریها باید حداقل به میزان چند صد بار شارژ و دشارژ یا چندین سال کار بکنن. مشکل شما یا استفاده از باطریهای خراب و تقلبی هست و یا درست شارژ نمیکنین. باطری لیتیوم یون به شارژ صحیح حساس هست وگرنه زود خراب میشه. همینطور اگر از 5 سلول استفاده کرده باشین قبل از اینکه ولتاژ باطری از 16 پایین تر بیاد شارژش کنین. برای شارژ بهترین کار استفاده از شارژر یا ماژول های مخصوص هست. با این حال مدار ساده ای هم که بنده مطرح کردم مشکل خاصی نداره و به باطری آسیب نمیزنه.

یکشنبه 29 بهمن1396 - 12:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2410 , 2411 , 2412 , 2413 , 2414 , 2415 , 2416 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani , mahdi_123 , Majestic12 و 122 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure