انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:13am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2400 , 2401 , 2402 , 2403 , 2404 , 2405 , 2406 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

تشکر عزیز

یکشنبه 30 دی1396 - 1:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد حمید عزیزسلامت و پاینده باشید.
من با توجه به شرایطی که عرض کردم که داخل تونل هستم و دو طرف خشت دارم امکان استفاده از سیستم خوب شما ندارم لطفا راهنمایی کنید ایا در انجمن دستگاهی هست مثلا vlf یاpd که بتونه در این شرایط کمکم کنه حتی بردش کم باشه اگر هست بفرمایید که بسازم.بسیار سپاسگزارم

یکشنبه 1 بهمن1396 - 2:12pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهدی ب نوشته است:
استاد حمید عزیزسلامت و پاینده باشید.
من با توجه به شرایطی که عرض کردم که داخل تونل هستم و دو طرف خشت دارم امکان استفاده از سیستم خوب شما ندارم لطفا راهنمایی کنید ایا در انجمن دستگاهی هست مثلا vlf یاpd که بتونه در این شرایط کمکم کنه حتی بردش کم باشه اگر هست بفرمایید که بسازم.بسیار سپاسگزارم

با سلام
شما مدار BRN رو بساز ساده ولی با ارزشه برای همچین جاهایی .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 1 بهمن1396 - 2:19pm
مدیر کل
مدیر کل

خدمت هر دو آقا مهدی بزرگوار عرض کنم اگر قرار بود طرح فلزجو بواسطه قدرت یا حساسیت بالا در جاهایی قابل استفاده نباشه که بخش مهمی از تلاش ما به هدر میرفت! در واقع این برداشت شما از اعداد و ارقام تنظیمات دستگاه هست که باید تغییر بکنه. مثلا فلزیاب BRN با عرض پالس بین 100 تا 150 و حداکثر حساسیتی که معادل درجه 10 در طرح ماست باید هم دستگاه با ثباتی باشه! بارها تاکید کردم همیشه بین برد و ثبات در دستگاهها رابطه معکوس برقراره و حتی یک دستگاه هم وجود نداره که وضعیتی غیر از این داشته باشه. حالا اگر میخواین از طرح فلزجو با همون میزان ثبات بهره بگیرین کافیه عرض پالس و حساسیت رو به همین شکل در نظر بگیرین! در یک مقایسه دیگه مداری مثل TL12000 دارای عرض پالس 150 و حداکثرحساسیت معادل درجه 15 در فلزجو هست. اینکه فلزجو قدرت یا حساسیتی بیش از همه این مدارات داره یک مزیت محسوب میشه وگرنه قرار نیست این قدرت و حساسیت در جاهایی سبب بشه امکان کار وجود نداشته باشه. بلکه کافیه به نسبت شرایط مکان قدرت یا حساسیت رو تا حد رسیدن به ثبات مطلوب و امکان کاوش کاهش بدین. جز این مطمئن باشین هیچ فاکتور دیگری در کار نیست. ضمن اینکه امکان کار با فرکانس پایین تر از اکثر مدارات موجود در فلزیاب فلزجو وجود داره که بخودی خود کمک بزرگی هست. نکته دیگه قابلیت میتر منفی هست که در مدارات دیگه وجود نداره و نشان میده دستگاه تا چه حد از بالانس خارج شده یا حفره رو سنس کرده. چنین چیزی با اینکه در سایر مدارات اعلام نمیشه ولی در ذات همه اونها وجود داره! مثلا در TL12000 هم وقتی دستگاه از بالانس خارج میشه صدای تق تق کم یا قطع میشه و در این شرایط دستگاه از آستانه خارج شده و افت برد زیادی پیدا میکنه. یکی از دلایلی که ما میتر منفی رو اضافه کردیم همین بود وگرنه ساکت بودن دستگاهی که عملا تحت شرایط مذکور حتی نیم متر هم برد نداشته باشه واقعا به چه درد میخوره؟! حالا اگر شما با فلزیاب فلزجو و با اراده خودتون خواستین برد تا این حد کم به قیمت رسیدن به ثبات داشته باشین میتونین از درجه حساسیت بسیار پایین و عرض پالس کم استفاده کنین. اگر باز هم خواستین برد کمتر و ثبات بیشتر بشه میتونین بازه انتگرال رو هم کاهش بدین! من تمام فاکتورهای فنی ممکن در ماهیت یک فلزیاب پالسی رو در رنج وسیع در اختیار اپراتور گذاشتم تا علاوه بر جوابگیری تحت هر شرایطی دیگه جای بحث و حرفی هم باقی نمونه.

یکشنبه 1 بهمن1396 - 2:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد حمید عزیز واستاد مهدی عزیز از هر دو شما سپاسگزارم منظورم این بود که ایا سیستمی به غیر از پالسی به درد چنین شرایطی میخوره که در این مورد خاص کاربرد داشته باشه در ضمن بنده دستگاه توباکس ساشو راهم ساختم ممنون میشم راهنمایی کنید

یکشنبه 1 بهمن1396 - 3:17pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
سیستم پی دی که حتی اگر بتونین بسازین بدرد چنین کاری نمیخوره. توباکس هم ربطی به شرایط کار شما نداره. وی ال اف هم ضمن ساخت مشکل بدرد اون مکان نمیخوره. بنظر من هیچ سیستم دیگری کمک کننده نیست. عرض کردم یک لوپ کوچکتر بسازین و تنظیمات رو در حد معقول بذارین مطمئن باشین جواب قابل قبول میگیرین. اگر توقع شما از سنس در پشت دیوار تونل بیش از 1 متر نباشه بنظر من یک لوپ 15 الی 20 سانتی مناسب هست. ولی اگر بیش از یک متر مد نظرتون باشه شانسی وجود نداره.

یکشنبه 1 بهمن1396 - 3:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد عزیز ممنونم حتما از فرمایشات شما استفاده میکنم

یکشنبه 1 بهمن1396 - 4:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خدمت هر دو آقا مهدی بزرگوار عرض کنم اگر قرار بود طرح فلزجو بواسطه قدرت یا حساسیت بالا در جاهایی قابل استفاده نباشه که بخش مهمی از تلاش ما به هدر میرفت! در واقع این برداشت شما از اعداد و ارقام تنظیمات دستگاه هست که باید تغییر بکنه. مثلا فلزیاب BRN با عرض پالس بین 100 تا 150 و حداکثر حساسیتی که معادل درجه 10 در طرح ماست باید هم دستگاه با ثباتی باشه! بارها تاکید کردم همیشه بین برد و ثبات در دستگاهها رابطه معکوس برقراره و حتی یک دستگاه هم وجود نداره که وضعیتی غیر از این داشته باشه. حالا اگر میخواین از طرح فلزجو با همون میزان ثبات بهره بگیرین کافیه عرض پالس و حساسیت رو به همین شکل در نظر بگیرین! در یک مقایسه دیگه مداری مثل TL12000 دارای عرض پالس 150 و حداکثرحساسیت معادل درجه 15 در فلزجو هست. اینکه فلزجو قدرت یا حساسیتی بیش از همه این مدارات داره یک مزیت محسوب میشه وگرنه قرار نیست این قدرت و حساسیت در جاهایی سبب بشه امکان کار وجود نداشته باشه. بلکه کافیه به نسبت شرایط مکان قدرت یا حساسیت رو تا حد رسیدن به ثبات مطلوب و امکان کاوش کاهش بدین. جز این مطمئن باشین هیچ فاکتور دیگری در کار نیست. ضمن اینکه امکان کار با فرکانس پایین تر از اکثر مدارات موجود در فلزیاب فلزجو وجود داره که بخودی خود کمک بزرگی هست. نکته دیگه قابلیت میتر منفی هست که در مدارات دیگه وجود نداره و نشان میده دستگاه تا چه حد از بالانس خارج شده یا حفره رو سنس کرده. چنین چیزی با اینکه در سایر مدارات اعلام نمیشه ولی در ذات همه اونها وجود داره! مثلا در TL12000 هم وقتی دستگاه از بالانس خارج میشه صدای تق تق کم یا قطع میشه و در این شرایط دستگاه از آستانه خارج شده و افت برد زیادی پیدا میکنه. یکی از دلایلی که ما میتر منفی رو اضافه کردیم همین بود وگرنه ساکت بودن دستگاهی که عملا تحت شرایط مذکور حتی نیم متر هم برد نداشته باشه واقعا به چه درد میخوره؟! حالا اگر شما با فلزیاب فلزجو و با اراده خودتون خواستین برد تا این حد کم به قیمت رسیدن به ثبات داشته باشین میتونین از درجه حساسیت بسیار پایین و عرض پالس کم استفاده کنین. اگر باز هم خواستین برد کمتر و ثبات بیشتر بشه میتونین بازه انتگرال رو هم کاهش بدین! من تمام فاکتورهای فنی ممکن در ماهیت یک فلزیاب پالسی رو در رنج وسیع در اختیار اپراتور گذاشتم تا علاوه بر جوابگیری تحت هر شرایطی دیگه جای بحث و حرفی هم باقی نمونه.

Biiiiiiiig Like :-BD

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

یکشنبه 1 بهمن1396 - 7:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: IRANN
سلام استاد حمیدحفره را چطور بافلزجو تشخیص بدیم!!!!،

دوشنبه 2 بهمن1396 - 4:34am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با میتر منفی ، فقط باید از نظر اپراتوری مشکلی نداشته باشین تا بتونین حفره رو راحت‌تر تشخیص بدین

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

دوشنبه 2 بهمن1396 - 8:18am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2400 , 2401 , 2402 , 2403 , 2404 , 2405 , 2406 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 116 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure