انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 1:33pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2396 , 2397 , 2398 , 2399 , 2400 , 2401 , 2402 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
سینی 26 سانتی با لوپ 60 تا حدود 1.9 متر قابل سنس هست. بنابراین برد شما کم بوده. البته اگر در فضای باز تست نگرفته باشین این میزان برد کم طبیعی هست.

پنج شنبه 21 دی1396 - 3:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
توجه کنین اولا بالا بردن عرض پالس فقط با یک ماسفت ولتاژ بالا که اتفاقا Rds زیادی هم داره این مشکل رو ایجاد کرد! پس مشخصا مشکل نمیتونه جریان باشه. در ثانی با ماسفتی مثل 11NK100 نیاز به عرض پالس بیشتری هست تا ولتاژ نهایی به 1000 ولت و حتی اندکی بیشتر برسه! اگر از عرض پالس کم استفاده بشه ولتاژ تا حد برک داون صعود نمیکنه. ثالثا همون مقاومت روی عرض پالس کم که منجر به جریان و ولتاژ کمی میشد توام با فرکانس بالا که صرفا وات مصرفی رو بالا میبرد با اینکه داغ میکرد ولی بخوبی جواب میداد! پس اینجا هم نتیجه میگیریم مشکل وات یا جریان نداشته. رابعا تاجاییکه من دیدم در دیتاشیت اکثر مقاومتها مساله ولتاژ نهایی ذکر میشه. بهرحال من در مورد کیفیت قطعات با شما موافق هستم.

مهندس بنظرم اگه از مقاومت هیتسینک مونتد استفاده کنیم خیلی بهتر کار خواهد کرد، این مقاومت ها حتی در برابر گرمای زیاد و سرمای زیاد بسیار مقاوم هستن و مشکلات عدم پایداری دما حین کاوش رو از بین میبرن، یک نمونه که از منبع تغذیه در آورده بودم (البته یک کیلو بود) در تستهام بسیار خوب جواب میداد و وقتی با فانکشن موج میدادم و بهش گرما میدادم و rms میگرفتم، مقاومتش بسیار کم تغییر میکرد و در مقایسه با مقاومت های معمول یک سروگردن بهتر بود! ولی متاسفانه این قطعه در ایران بسیار کم بفروش میرسه و برای مقاصد صنعتی استفاده میشه. ولی میشه وارد کرد که از عهده اکثر افراد خارج هست، در لورنز هم از این مقاومت ها استفاده شده. مقاومت های متال فیلم هم فراوان هستن ولی کمیاب!!!! جنس بدل فراوان و جنس اصلی کمیاب. من یک نمونه متال فیلم تست کردم که بدتر از مقاومت معمولی بود و بسیار ناپایدار. بنظرم بهتره از همین مقاومت های معمولی استفاده کنیم و بقول شما جعبه دستگاه رو عایق کنیم تا دما زیاد نوسان نداشته باشه، دراینصورت بقول شما بعد از هربار خاموش و روشن کردن مجبوریم منتظر بمونیم تا دما در حداکثر قرار بگیره
دستتون درد نکنه و موید باشید
پیوست:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1u5FhOXXXXXXoaFXXq6xXFXXXd/100-EBG-EBG-LXP-56RK-56.jpg

انسان ها 10 دسته اند، دسته ای که باینری میدانند و دسته ای که باینری نمیدانند!

پنج شنبه 21 دی1396 - 4:56pm

مهندس جان
این error coil دست بردار سر من نیست
مقاومت ها درستن
ولتاژها درست هستن
Lfها 2 تا ناشنال اصل کرفتم
3 تا irf840
هرچی عوض میکنم نتیجه عوض نمیشه
دیودها رو هم عوض کردم
فقط وقت راه اندازی 1 پالس میفرسته به کویل و بعد خطا
کویل 1 اهم ساختم
کویل 2 اهم ساختم
ولی به هیچکدوم پاسخ نمیده
ممکنه از میکرو باشه؟

پنج شنبه 21 دی1396 - 6:39pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
ابتدا باید کویل رو جایی بذارین که از عدم حضور فلزات مزاحم در اطرافش مطمئن باشین. بهتره برای تستهای اولیه از کویل کوچک استفاده کنین.
اگر فیوز بیتها درست پروگرام شده باشه قاعدتا مشکل از میکرو نیست. البته حالت خاصی وجود داره که میکرو معیوب بشه و نتونه سیگنال بازگشتی رو ارزیابی کنه. ولی احتمالش خیلی کم هست.

پنج شنبه 21 دی1396 - 6:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
ابتدا باید کویل رو جایی بذارین که از عدم حضور فلزات مزاحم در اطرافش مطمئن باشین. بهتره برای تستهای اولیه از کویل کوچک استفاده کنین.
اگر فیوز بیتها درست پروگرام شده باشه قاعدتا مشکل از میکرو نیست. البته حالت خاصی وجود داره که میکرو معیوب بشه و نتونه سیگنال بازگشتی رو ارزیابی کنه. ولی احتمالش خیلی کم هست.

استاد جان گرانمایه ما خیلی مخلصیم و قصور بابت عرض ادب... :x :ymhug: استاد جان این مشکل ارور کویل که خیلیها ازش خسته شدند با توجه به درسهای اموخته ازحضرتعالی که به بنده یاد دادید و بنده رفع مشکل کردم بطور خیلی خیلی زیاد میتونه از(( لحیم های مرده باشه)) ....پس دوست عزیزمون بد نیست یکبار مجددا لحیم هارو احیا کنه...امیدوارم با این درس استاد مشکل coil error دوستمون حل بشه...

استاد تاج سر مایید :x :x

پنج شنبه 21 دی1396 - 7:31pm

داداش گلم مشکل لحیم سوختگی ندارم چون چندین بار بررسی کردم و مشکل نشتی هم ندارم چون کاملا شستشو داده شده با تینر
بنده فقط به Bs170 مشکوکم چون فقط 2 تا داشتم و تنها قطعاتی بودن که به اصل بودنشون شک دارم آیا میشه به جای Bs170یه 2n7000رو برعکس جا زد رو مدار؟!

پنج شنبه 21 دی1396 - 8:30pm

به به بزارید یه مشکل جدید و جالب رو بگم مدارم قسمت مثبت باطریش جدا شده بود!!خواستم بردارم کار کنم روش که یکدفعه بک لایت ال سی دی روشن و خاموش شد الان دستگاه رو هم که روشن میکنم بک لایت نداره

پنج شنبه 21 دی1396 - 8:34pm
مدیر کل
مدیر کل

Mardo نوشته است:
داداش گلم مشکل لحیم سوختگی ندارم چون چندین بار بررسی کردم و مشکل نشتی هم ندارم چون کاملا شستشو داده شده با تینر
بنده فقط به Bs170 مشکوکم چون فقط 2 تا داشتم و تنها قطعاتی بودن که به اصل بودنشون شک دارم آیا میشه به جای Bs170یه 2n7000رو برعکس جا زد رو مدار؟!

بله میتونین از 2N7000 هم استفاده کنین و همونطور که فرمودین ترتیب پایه هاش برعکس BS170 هست.

پنج شنبه 21 دی1396 - 8:44pm

دوستان لطفا هر کس تجربه رفع مشکل error coil رو داره بفرمایید که شاید مشکل بنده هم حل شد

پنج شنبه 21 دی1396 - 11:57pm

مهندس جان لوپ تا چه محدوده اهمی و اندوکتانسی خطای کویل نمیده؟

جمعه 21 دی1396 - 12:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2396 , 2397 , 2398 , 2399 , 2400 , 2401 , 2402 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arash kamangir , Google و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure