انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 11:49pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2392 , 2393 , 2394 , 2395 , 2396 , 2397 , 2398 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید
ضمن اینکه شما هم نظرتون در مورد پست قبلی من می خواستم
سوال دیگر یه تست با قسمتی از کیکپژ که دایره ای شکل بود جنسش از آلمنیوم خالص تر البته به نظر من و به اندازه تقریبی ۲۸ سانت بود عدد تفکیک‌شده بالا نشون می‌ده حدود 85. ولی با توجه به فلزات متداول مثل انبردست قوطی تن ماهی و سینی استیل این آلومینیوم را در عمق کمتر می‌زد به سختی در هشتاد سانتی حدودا. آیا جنس طلا هم اگه به این اندازه باشه و احتمالا به این اعداد نشون می شوند در متراژ شبیه این آلومینیم میزنه یا جریان فرق میکنه
درب این دیگ های معمولی آشپزخانه را هم عدد75 نشون می‌ده .

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 4 دی1396 - 12:53am
مدیر کل
مدیر کل

در مورد برد کم فقط میتونم عرض کنم باید در محیط بیرون تست برد بگیرین. با اطلاعاتی که گذاشتین بنظرم نمیرسه مدار شما ایرادی داشته باشه. در ضمن برای چندمین بار عرض میکنم از فرکانس مضرب فرد عدد 50 بخصوص در محیط شهری بهیچ وجه استفاده نکنین! این رو موکدا در راهنما ذکر کردم حالا چطور شما در منزل روی 250 گذاشتین که مشکلساز بشه؟! از 100 یا 200 استفاده کنین. راهنما رو هم با دقت بیشتری مطالعه کنین چون ممکنه موارد دیگری رو هم رعایت نکرده باشین.
فلزاتی که عدد تفکیک یا ID بالاتری دارن معمولا برد سنس کمی بیشتر هم دارن. البته این مساله تا حدودی به ضخامت فلز هم بستگی داره. در هر صورت نگران طلا نباشین. این مسائل بارها تست شده. دستگاه رو درست بسازین ؛ نکات راهنما رو با دقت رعایت کنین و نهایتا به مکان مناسب و مستعد تشریف ببرین مطمئن باشین دست خالی بر نمیگردین. @};-

سه شنبه 4 دی1396 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید جان
دلم گرفته
ماسفت 11nk100 را انداختم رو مدار و برد مقداری افزایش یافت ولی باز دلگرم کننده نیست البته همبنجوریش هم خیلیه.چون می خوام مثل دوستان برد بالایی داشته باشم...
در حیاط و نیز در خانه تست گرفتم با لوپ ۴۸ سانتی دیلی ۱۹ سینی استیل ۳۴ در ۴۶ تقریبی را در داخل خانه ۱۹۰ سانت می گیره گاها در ۱۸۰. در حیاط هم همین برد بود . حنی سینی استیل دایره ای شصت سانتی را فقط ده سانتی از سینی کوچکتر بیشتر می‌گیره فکر می کنم نهایت برد مدار من رو نشون می‌ده البته با اون لوپ. تن ماهی را در۸۵ گاهی. بعد از هر بالانس هم مقداری کم هم میشه یا نیاز به یک دقیقه زمان داره یا نه اینطوری هست و بس. مهندس من چون قبلا در خانه لوپ یک متر ی دستگاه دیگری را بارها تست می‌گرفتم همین سینی رو ۲۲۰ می‌زد در حیاط هم همینطور . به این خاطر من فکر می کنم اشکالاتی از نظر اصلی بودن آی سی امکانش هست
چند مورد کمیت از نظر من
۱. قبلا پیغامی صحبت کرده بودیم در مورد خازن های ۱۰۰ نانو که دو نوع دارم یکیش هنگام اندازه گیریشان از مثلا ۹۰ شروع میشه در ۸۹ می ایسته و ثابت میشه ولی نوع دیگر سبز رنگ هنگام اندازه گیری از ۱۳۰ شروع میشه در ۱۱۸ می ایستد و ثابت می‌ماند. من از سبزرنگ ها انداخته ام رو مدار. از آنجا که تعدادشان در مدار ۱۱ تاست احتمالا نوساناتی به بار میاره که دلم می خواد از نوع قرمز رنگ بزارم

۲. به جای آیسی به ظاهر ژاپنی ولی شاید به باطن درجه یک چینی کپی از 157h گیر بیارم استفاده کنم

۳.باتوجه به افزایش برد ناچیز بین دو لوپ سی و چهل و هشت احتمالا لوپ چهلو هشت بر خلاف سی از چسب سه صوت گه گاهی استفاده کرده ام ولی دیلی اتو ماتیک هر دو ۱۹ هست

۴.یکی از ترانزیستورها معیوب هست از اول شاید

۵. میکرو نیاز به پروگرم دوباره داره

۶. از خازن های تانتالیوم نظامی آلمانی مربع شکل ۱۰۰ میکرو بی خودی استفاده ه کرده ایم که شاید ...

۷. والا کانکتور پلاستیکی نداریم خوب لوپ را فعلا مستقیم بدون کانکتور به نقطه های لوپ وصل کردیم تا از زیر نصیحت دوستان در بریم

و اینکه نگران مباش ای دل کم درد بکن. این همه سختی و نگرانی در زمان مبتدی به خاطر دلتاپالس و دستی های دیگه حتی با چند شرکتی کشیدی باز طاغت بیار درست میشه به خدا. دستگاه و صحرا که بهت رحم نکرد حداقل خودت به خودت رحم کن.

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 6 دی1396 - 5:35am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. ایشالا دلتون هیچوقت گرفته نباشه! @};-
اون سینی با لوپ 48 نهایتا تا 2.2 متر امکان سنس داره. اختلاف برد 1.9 تا 2.2 متر فقط 15 درصد هست که چنین رقمی فقط میتونه به یک سری جزئیات مرتبط باشه. مثلا کیفیت پیچیدن کویل ؛ تنظیمات و نحوه تست و البته باز بودن کامل محیط که روی برد نهایی کمی تاثیر میذاره. اینکه سینی 60 سانتی فقط 10 سانت بیشتر سنس میشه هم میتونه به دلیل محیط تست باشه وگرنه قاعدتا باید تا حدود 2.5 متر سنس بشه. محیط تست نامناسب و وجود فلزات بزرگ در اطراف میتونه میدان دید لوپ شما رو محدود کنه و سبب افت برد بشه.
آیسی 357 شما اصلی هست و اعداد 3 گانه که فرمودین کاملا درست بود. اعداد 3 گانه آیسی تقلبی هیچوقت در این حد مطلوب نیست!
1- بین خازنهای رایج 100 نانو در بازار مولتی لایر مناسب تر هست. نوع عدسی سبز هم معمولا از نارنجی بهتره.
2- عرض کردم آیسی شما اصلی هست.
3- محیط نه چندان مناسب میتونه باعث بشه تفاوت برد لوپ کوچکتر و بزرگتر خیلی کم بنظر بیاد! در حالیکه در محیط باز لوپ بزرگتر خودشو بهتر نشون میده.
4- متوجه نمیشم یکی از ترانزیستورها شاید معیوب هست یعنی چی؟! وقتی مدار شما به این صورت کار میکنه یعنی هیچ قطعه ای معیوب نیست! بحث جزئی هم وجود داشته باشه در مورد کیفیت قطعات هست.
5- میکروی شما و پروگرام اون مشکلی نداره!
6- خازن 100 میکرو بهتره تانتال باشه و کمی روی کیفیت کار مدار تاثیر داره اما به برد ربطی نداره.
7- مشکلی نیست. اتصال مستقیم کویل به مدار بهتر از این هست که از کانکتور فلزی استفاده بشه.
نهایتا باید عرض کنم بنظر من دستگاه شما ایراد آنچنانی نداره. شاید بیشتر مشکل شما محیط تست نه چندان ایده آل و حتی توقع بیش از حد نسبت به یک دستگاه فلزیاب باشه که هیچ دستگاهی نتونه اون رو براورده کنه! در این صورت نمیشه کاری کرد.

چهارشنبه 6 دی1396 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقای ایکس لاشخوری به هیچ عنوان خوب نیست بخوایین از حاصل دسترنج دیگران نونخوری کنین .خب بارها ادعا کردین که میتونین مدار جدید طراحی کنین و برنامش رو بنویسین .حتما همین کار رو انجام بدین و به اسم خودتون بفروشین مطمعنن هم تو کانالتون چند صد نفری عضو دارین که با تبلیغات ایشون مدارتون اگه خوب باشه حتما اسم و رسم در می کنه.
چرا فکر کردین فایل exe مهندس نیاز به هک داره وقتی ۳۰۰ بار خاموش روشن در اختیار هر کاربری گذاشته و نحوه پروگرام مجدد هم یاد داده این مدار اصلا لزومی جهت استفاده از فایل ایگزه هک شده نداره.
دوستان اگه کسی توان مالی خوب داره توصیه بنده اینه که حتمامدار با کیفیت رو از اقا مجتبی تهیه کنن و کسانی هم که بنیه مالیشون ضعیف هست مدار مهندس رو بسازند.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

چهارشنبه 6 دی1396 - 3:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
هنرجو نوشته است:
اقای ایکس لاشخوری به هیچ عنوان خوب نیست بخوایین از حاصل دسترنج دیگران نونخوری کنین .خب بارها ادعا کردین که میتونین مدار جدید طراحی کنین و برنامش رو بنویسین .حتما همین کار رو انجام بدین و به اسم خودتون بفروشین مطمعنن هم تو کانالتون چند صد نفری عضو دارین که با تبلیغات ایشون مدارتون اگه خوب باشه حتما اسم و رسم در می کنه.
چرا فکر کردین فایل exe مهندس نیاز به هک داره وقتی ۳۰۰ بار خاموش روشن در اختیار هر کاربری گذاشته و نحوه پروگرام مجدد هم یاد داده این مدار اصلا لزومی جهت استفاده از فایل ایگزه هک شده نداره.
دوستان اگه کسی توان مالی خوب داره توصیه بنده اینه که حتمامدار با کیفیت رو از اقا مجتبی تهیه کنن و کسانی هم که بنیه مالیشون ضعیف هست مدار مهندس رو بسازند.

درستش فایل هگز(hex)هست دوست عزیز exe یک فرمت رایج واستاندارد دیگست که به کار ما مرتبط نیست @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 6 دی1396 - 5:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:D :D
درست میفرمایین دوست عزیز امان از حواس پرتی exe برا برنامه های نصبی ولی در کل کار ایشون به هیچ عنوان مورد پسند نیست. :-w
هستند کسانی که مدار مهندس رو میفروشن با اینکه خود مهندس هم زیاد به روشون نمیارن ولی اینکه ادعا کنین هگز مدار رو هک کردین و به قیمت بفروشین من کاربر سایت زورم میاد چه برسه طراح مدار.
متاسفانه پلیس فتا دیگه حواسش به همه چیز نیست X(

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

چهارشنبه 6 دی1396 - 5:51pm

سلام حمید جان @};- :ymhug:
وقت بخیر
انشاءالله حالتون خوب باشه
خواستم بعد از مدتها پیامی بدم و عرض ادبی کنم
و همچنین احوالی بپرسم
شما انسان شریف و درستکاری هستین...
خدایی ندیده دوستت دارم حمید جان
پیام خصوصی شما غیر فعال شده و اینجا پیام دادم(به هر حال ببخشید که اینجا پیام دادم)
@};- @};-

چهارشنبه 6 دی1396 - 7:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما. لطف دارین. @};- :x

جمعه 8 دی1396 - 4:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت مهندس حمید گرامی ، مهندس جان در مورد ایسی op37gp ایا میشه بجای 357 استفاده کرد میشه نظرتون بگید ممنون.

جمعه 8 دی1396 - 7:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2392 , 2393 , 2394 , 2395 , 2396 , 2397 , 2398 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Resa , saeed19955 و 180 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure