انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 7:54pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2390 , 2391 , 2392 , 2393 , 2394 , 2395 , 2396 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه میخوایین از صحت مدار مطمعن شین کلا از شهر برین بیرون. داخل حیاط هر ۱.۵ متر یه فلز کوچک حتما وجود داره که به چشم دیده نمیشن و داخل خاکند.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 28 آذر1396 - 4:26pm
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
با درود خدمت مهندس برزگوار برای تفکیک دستگاه نمیشه برنامه ای بذارید که سفال و خشت رو رد کنه یا سنس نکنه چون تو کاوش سفال و خشت خیلی سنس میشه رو سفال هم بالانس میکنی دوباره سنس میشه اگه میشه تو تفکیک دستگاه برنامه بگذارید که سفال و خشت رو سنس نکنه با تشکر از جنابعالی

خواهش میکنم.
اگر میشد که خیلی پیش از اینها این کار رو کرده بودیم! اصولا ما فلزیابی نداریم که بتونه سفال و خشت رو بقول شما رد کنه. هر چه هم بوده تبلیغات فروشندگان بوده که بعد از چند تست واقعی مشخص شده واقعیت نداره. اصولا چیزی که براش روش علمی دقیقی وجود نداشته باشه قابل پیاده سازی با هیچ مدار و دستگاهی نیست! این رو همیشه به یاد داشته باشین. خطاهایی نظیر این فقط توسط تجربه اپراتور تا حدودی قابل تشخیص هست که در راهنما هم در موردش توضیحاتی دادم.

سه شنبه 28 آذر1396 - 7:57pm
مدیر کل
مدیر کل

saeed.jo نوشته است:
سلام خدمت استاد عزیز حمید با عرض پوزش بخاطر سوال های زیادم
مهندس حمید من دوتا مشکل دارم لطفا کمکم کنید ممنون میشم
1 مهندس من وقتی لوپ رو تو حیاط روی موزایک میزارم موزایک هارو سنس میکنه با میتر 25 و یا وقتی با لوپ حرکت میکنم میتر منفی میندازه مشکل کارم کجاست برای راهنمایی بهتر عکس از دستگاه هم گذاشتم اگه مشکلی تر مونتاژ دارم بفرمایید ممنونم لوپ 30 سانت
2 مهندس 4 تا میکرو 328 دارم وقتی پروگرام کردم میاره بالا رو دستگاه و تا میرم توی منوی دستگاه خود به خود اعداد زیاد میشن و نمیشه باهاش کار کرد عکس از پرو گرامرم گذاشتم اگه تغیراتی باید تر پروگرام واسه این 4 تا میکرو کرد لطفا بفرمایید ممنونم مهندس بازم بخدا شرمندم

خواهش میکنم.
1- ممکنه مشکل از جنس موزاییکها و مصالح کار شده در کف حیاط باشه و یا اینکه عبور لوله یا خورده فلزات پراکنده موجود در خاک زیر موزاییکها علت این مساله باشه. این مساله ربطی به کیفیت ساخت مدار شما نداره. صد البته اگر فلزیاب خیلی ضعیف تر باشه مشکل حل میشه. با فلزجو هم میتونین عرض پالس و حساسیت رو کم کنین و در چنین شرایطی تا حدودی به نتیجه قابل قبول برسین.
2- اگر هر 4 میکرو به همین صورت هست مشکل از کلید راست یا سیمکشی اون هست. دقت کنین همه کلیدها باید از نوعی باشن که در حالت عادی قطع هستن و با فشار دادن وصل میشن.

سه شنبه 28 آذر1396 - 8:12pm
مدیر کل
مدیر کل

saeed.jo نوشته است:
دوست عزیز هنر جو میشه بگید چه بی تجربگی واسه میتر منفی هست ؟؟؟ و بوق واسه همه جا هست فقط یه قسمت نیست دوست عزیز حرف شما درست میخ و فلز هست ولی نه همه ی 50 متر حیاط

وقتی شما این فلزیاب رو روی فلز بالانس کنین و سپس لوپ رو حرکت بدین تا روی ناحیه فاقد فلز قرار بگیره طبیعتا میتر منفی میندازه! همین کار رو با فلزیاب های متداول آنالوگ که در حالت آستانه صدای تق تق دارن انجام بدین میبینین بجای میتر منفی صدای تق تق کاملا قطع میشه و مشخصه که از بالانس خارج شده! حالا اگر جا به جای حیاط خورده ریز فلزی زیر موزاییکها باشه طبیعیه که در کل محوطه این مساله اتفاق بیفته. البته ابتدا باید از صحت عملکرد دستگاه خودتون مطمئن بشین. یعنی دستگاه بخودی خود و در حالت ثابت کاملا ثبات داشته باشه. حتی در راهنما اشاره کردم اگر دستگاه و لوپ رو به سمت آسمان بگیرین و تکان بدین نباید دستگاه بی ثباتی داشته باشه وگرنه در ساخت دستگاه مشکلی وجود داره.

سه شنبه 28 آذر1396 - 8:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با درود به دوستان
یه پرسش ساده دارم . آیا میشه آیسی را روی یک سوکت بزنم و از پشت و زیر چسب بزنم و این مجموعه را روی سوکت لحیم شده بورد قرار بدم؟ برای راحتی برداشتن و گزاشتن آیسی .

سه شنبه 28 آذر1396 - 9:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اصولیش همینه چون که بایید ایسی مجددا پروگرم بشه حتما اینکار رو انجام بدین ولی چسب زدن لزومی نداره.

سه شنبه 28 آذر1396 - 10:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید عزیز ممنونم بابت پاسختون و راهنمایی های بی دریغتون بخدا همیشه شرمنده میکنی فقط مهندس جان بابت میکرو ها اون 4 تا اینجورن ولی دوتا میکروی دیگه که دارم خوب کار میکنن ولی اون 4 تا اون مشکل رو دارن عکس پروگرامرم رو گذاشتم میشه کاری کرد که اون 4 تا میکرو پاک یا ریست کارخانه ای انجام داد؟؟؟؟

چهارشنبه 29 آذر1396 - 12:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر خود میکرو ها اینجور هستن یا معیوب شدن و یا مشکل فیوز بیت دارن. توضیحات همون هست که در راهنما بیان شده. پروگرام با فیوز F7 D9 FC و پاک کردن یا ERASE میکرو توسط برنامه پروگرامر.

چهارشنبه 29 آذر1396 - 4:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

هنرجو نوشته است:
اصولیش همینه چون که بایید ایسی مجددا پروگرم بشه حتما اینکار رو انجام بدین ولی چسب زدن لزومی نداره.

سوکت که داره روی بورد منظورم این هست که آیسی و سوکت را که به هم چسبانده ام روی سوکت بورد بزنم. چون سوکت روی سوکت بهتر سوار میشه

پنج شنبه 30 آذر1396 - 2:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله درست همونطوری .دو تا سوکت سوار برهم و ایسی .

پنج شنبه 30 آذر1396 - 5:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2390 , 2391 , 2392 , 2393 , 2394 , 2395 , 2396 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx , Reza8003 , zagalo16 و 127 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure