انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 8:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2389 , 2390 , 2391 , 2392 , 2393 , 2394 , 2395 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
وقتی همه این قطعات رو عوض کردین و مشکل حل نشده پس بعیده به مدار ربطی داشته باشه! در فضای باز این تست رو تکرار کنین.

شنبه 25 آذر1396 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه منزلتان اپرتمانیه یا کف زمین میلگرد داره تست تون درست نیست و اگه سنستون ۴۲ بود لوپرو مجددا در همون نقطه قرار بدین و تست سنس نمایین.(نه ده سانت کمتر و نه بیشتر درست نقطه سنسی که ۴۲ داشتین)

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

شنبه 25 آذر1396 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت مهندس حمید و دوستان و ممنونم بابت راهنمایتون و دوست عزیز هنر جو
خونمون ویلاییه و بعد از زدن یه برد دیگه بردم حدودا خوب شد با راهنمایی های مهندس حمبد مهندس حمید چندتا سوال داشتم ببخشید
1 با لوپ 30 سانتی سکه 500 تومنی رو تو فاصله 38 سانتی متری بوق میزنه با حساسیت 17 دیلی اتوماتیک 21 و دیلی دستی 10 نظرتون چیه مهندس؟

2-گاهی اوقات با همون لوپ 30 سانت سکه 500 رو سنس میکنه ولی وقتی سکه رو دور میکنم از لوپ بازم سنس میکنه بعد چند ثانیه قطع میشه دلیلش چیه؟؟؟
ممنونم مهندس

دوشنبه 27 آذر1396 - 5:49pm
مدیر کل
مدیر کل

1- سکه 500 تومنی با لوپ 30 در بهترین شرایط حدود 40 سانت قابل سنس هست. حالا بسته به شرایط ممکنه تا 43 سانت هم سنس بشه ولی 38 سانت هم مشکلی نداره.
2- در مورد ادامه سنس بعد از دور کردن فلز بارها توضیح دادم! ابتدا اجازه بدین دستگاه چند دقیقه کار کنه تا گرم بشه و به تعادل حرارتی برسه. از بلندگوی معمولی استفاده نکنین و حتما پیزو بذارین. اگر باز هم این مشکل وجود داشت کیفیت خازنهای 10 و 11 و 12 و رگولاتور 7812 رو بررسی کنین.

دوشنبه 27 آذر1396 - 6:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

msos نوشته است:
سلام به اساتید محترم بنده بعد از مونتاژ دستگاه و روشن کردن ان به این ارور برخورد کردم علت چیست این هم عکسای ارور و برد ممنون میشم راهنمایی بشه

بادرود بینهایت و تشکر فراوان همیشگی از استادی بی همتا و تبریک بمناسبت تولد سه سالگی فلزجو به استادم گرانمایه مهندس حمید :x :ymhug:

msosگرامی بنده هم با مالتی لایر مدر ساختم و طبق گفته استاد اصلا هم مشکل ندارم... با اجازه استادم و درس پس دادن تجربه بنده هست..بنده مدتها با ارور دست وپنجه نرم کردم چند علت امکانش قوی هست...اولا خیلی مهم هست لحیم مرده نباشه تو مدار...دوباره جای لحیمهارو چک کنید...دوما فت مدار که بی اس 170 هست اگر خراب باشه یکی از نشانه هاش داغ شدن رگولاتور 7812 هست...سوما مقاومت دمپینگ11 و 12...چهارما دیودهای 4148...پنجما مقاومت 13 و14 و مقومت شماره 15 و همچنین مقاومت شماره 10...اگر اینهارو چک کردید مشکل برطرف نشد مدار مجدد بسازید... البته دوست گرامی حتما با تینر10یا20هزار پس از تکمیل لحیمکاری پشت مدار رو مسواک کنید شاید یک جا اتصالی میکروسکوپی باشه..

با پوزش از محضر استاد گرانمایه ^:)^

موفق باشید @};-

سه شنبه 27 آذر1396 - 1:29am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با درود خدمت مهندس برزگوار برای تفکیک دستگاه نمیشه برنامه ای بذارید که سفال و خشت رو رد کنه یا سنس نکنه چون تو کاوش سفال و خشت خیلی سنس میشه رو سفال هم بالانس میکنی دوباره سنس میشه اگه میشه تو تفکیک دستگاه برنامه بگذارید که سفال و خشت رو سنس نکنه با تشکر از جنابعالی

سه شنبه 28 آذر1396 - 9:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت استاد عزیز حمید با عرض پوزش بخاطر سوال های زیادم
مهندس حمید من دوتا مشکل دارم لطفا کمکم کنید ممنون میشم
1 مهندس من وقتی لوپ رو تو حیاط روی موزایک میزارم موزایک هارو سنس میکنه با میتر 25 و یا وقتی با لوپ حرکت میکنم میتر منفی میندازه مشکل کارم کجاست برای راهنمایی بهتر عکس از دستگاه هم گذاشتم اگه مشکلی تر مونتاژ دارم بفرمایید ممنونم لوپ 30 سانت
2 مهندس 4 تا میکرو 328 دارم وقتی پروگرام کردم میاره بالا رو دستگاه و تا میرم توی منوی دستگاه خود به خود اعداد زیاد میشن و نمیشه باهاش کار کرد عکس از پرو گرامرم گذاشتم اگه تغیراتی باید تر پروگرام واسه این 4 تا میکرو کرد لطفا بفرمایید ممنونم مهندس بازم بخدا شرمندم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 28 آذر1396 - 1:43pm
مدیر سایت
مدیر سایت

saeed.jo نوشته است:
خسته نباشی مهندس حمید عزیز .مهندس مدارم بردش خوب بود با لوپ 30 سانت تو محیط منزل یه سکه 500 تومنی رو تو فاصه 42 میزد ولی حالا بزور تو 30 سانت میزنه .مهندس یه بار همه مقاومت ها و خازن های 100 نانو رو عوض کردم درست نشد خازن هارو عوض کردم بازم درست نشد میکرو رو عوض کردم بازم نشد حتی 840 رو چند مدل امتحان کردم دبازم نشد و 4148 رو هم عوض کردم .و lf 157 رو عوض کردم
مهندس حمید چیزی بنظرتون میرسه که انجام بدم ؟؟؟؟

با لوپ 60 سانتی سکه 500 تومنی رو با دیلی دستی 40 و پهنای پالس 200 تا 250 و فرکانس 100 گراند خاموش و حساسیت 15 تست کن توی فضای باز و حیاط و نتیجه رو اعلام کن لطفا . متشکرم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 28 آذر1396 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeed.jo نوشته است:
سلام خدمت استاد عزیز حمید با عرض پوزش بخاطر سوال های زیادم
مهندس حمید من دوتا مشکل دارم لطفا کمکم کنید ممنون میشم
1 مهندس من وقتی لوپ رو تو حیاط روی موزایک میزارم موزایک هارو سنس میکنه با میتر 25 و یا وقتی با لوپ حرکت میکنم میتر منفی میندازه مشکل کارم کجاست برای راهنمایی بهتر عکس از دستگاه هم گذاشتم اگه مشکلی تر مونتاژ دارم بفرمایید ممنونم لوپ 30 سانت
2 مهندس 4 تا میکرو 328 دارم وقتی پروگرام کردم میاره بالا رو دستگاه و تا میرم توی منوی دستگاه خود به خود اعداد زیاد میشن و نمیشه باهاش کار کرد عکس از پرو گرامرم گذاشتم اگه تغیراتی باید تر پروگرام واسه این 4 تا میکرو کرد لطفا بفرمایید ممنونم مهندس بازم بخدا شرمندم

دوست عزیز زیر موزاییک داخل حیاط منزل هزار جور فلز زیر خاک هست (میخ سیم ارماتور تکه حلبی و فلزات دیگر)که جنابعالی نمیبینین و روی همون فلزات بالانس می کنین دو قدم که راه میرین مینر منفی میندازه.مشکل از مدار نیست از بی تجربه گیه.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 28 آذر1396 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز هنر جو میشه بگید چه بی تجربگی واسه میتر منفی هست ؟؟؟ و بوق واسه همه جا هست فقط یه قسمت نیست دوست عزیز حرف شما درست میخ و فلز هست ولی نه همه ی 50 متر حیاط

سه شنبه 28 آذر1396 - 3:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2389 , 2390 , 2391 , 2392 , 2393 , 2394 , 2395 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Mehran*** , Reza.t , Reza8003 , zagalo16 و 140 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure