انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 7:25am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت.با تشکر از استاد حمید عزیز ومدیران زحمتکش. :ymapplause:
نتایج تست ها با دوستان مشابه وبدلیل بارندگی و ..نتونستم فعلا بخوبی در بیرون تست بگیرم و از این بابت عذر خواهی میکنم.خواستم نکته ای رو به دوستان عزیز یاداوری کنم :همانطورکه لوپ مدل عنکبوتی از نوع معمولی برتری داره-ولی بکارگیری روکشی سبک و با کمترین خاصیت دی الکتریک...هم چالش بزرگیه!او اگر در مونتاژ سیمها بخوبی در مقابل رطوبت و...عایق و پوشیده نشن!مطمئنا با هر دستگاهی در کاوش با مشکلاتی جدی مانند:کم شدن عمقزنی+بی ثباتی+بوق های اضافی+اختلال اساسی در کارکرد سیستم و...مواجه خواهند شد.لذا پوشش مناسب از گرافیت کاری هم واجبتره!جهت اتصال ایده ال لوپ به مدار هم نوعی کابل میکروفن بنام JTR با دو مغزی افشان یک میل مسی و شیلد یکپارچه مرغوب فاقد فویل ...روکش سیاه رنگ و الیاف نخی داخلی وبسیار مقاوم و انعطاف پذیر.که از پاساژ امجد تقریبا اول ورودی مغازه دست چپ با حدود متری پنج هزار تومان .با کلی جستجو برای توباکس تهیه کرده بودم...مشخصات روی کابل:
HIGHFLEX OFC 1*2*0/50mm AWG21 PROFESSIONAL MICROPHONE CABLE (((J.T.R(((

شنبه 10 بهمن1393 - 1:56am
مدیر کل
مدیر کل

archilO نوشته است:
سلام وخسته نباشید خدمت مهندس حمید عزیز و تمام دوستان گرامی
چنتا تست با ورژن جدید با سکه 500 تومنی انجام دادم که به شرح زیر هست(لوپ 50 عنکبوتی با سیم تفلون)
تنظیمات(f201--p w160--d AUT--integ.w 42--ground 1--speed 4)
و حساسیت رو. هم یه دونه یه دونه بالا بردم و تست گرفتم
(1=23cm) (2=24cm) (3=26cm) (4=27cm)(5=29cm)(6=29cm)(7=31cm)(8=31cm)(9=32cm)(10=34cm)(11=36cm)(12=37cm)(13=40cm)(14=42cm)(15=45cm(16=45cm)(17=47cm)(18=50cm)(19=52cm)(20=55cm)--------
این تستها همه در محیط خونه بوده که فقط در خساسیت 19 و 20 کمی نویز وجود داشت که میشد صدای تک بوق سنس رو از نویز تشخیص داد ولی نسبت به ورژن قبلی کم نویزتر بود البته همین تستها با گراند خاموش 2 تا 3 سانت به بردها اضافه کرد
ممنون از مهربانی استاد حمید عزیز و تشکر از توجه دوستان @};- @};- @};-

خواهش میکنم archilO عزیز ممنون از شما.
نتایج تست شما بنظر من بسیار عالی بوده! در واقع نیاز به زحمت ذکر نتایج تمام حساسیتها نبود! همون 17 و 18 و 19 و 20 کاملا برای بررسی کیفیت نتیجه کفایت میکنه. با توجه به اینکه با حساسیت 17 واقعا میشه روی زمین کار کرد بنظر من نتیجه شما فوق العاده خوبه.

شنبه 10 بهمن1393 - 2:14am
مدیر کل
مدیر کل

delta force نوشته است:
اقا حمید شاید جاش اینجا نباشه اما خواهش میکنم یکبار عبارات زیر رو توضیح مختصری بدید تا وقتی که مطلبی میخونیم قاط نزنیم و بهتر بتونیم مطلب رو درک کنیم:
طول موج
دامنه موج
پالس
پهنای پالس
دامنه پالس

خواهش میکنم.
طول موج: در مبحث فرکانسی فاصله زمانی بین ابتدا تا انتهای یک سیکل از موج رو طول موج میگن! مثلا طول موج فرکانس 50 هرتز برابر 0.02 ثانیه هست که از حاصل تقسیم 1 بر عدد فرکانس بدست میاد.
دامنه موج: منظور فاصله ولتاژی مینیمم تا ماکزیمم موج در طول کلی موج هست. مثلا دامنه ولتاژ 5 ولت به این معنیه که ولتاژ در بازه زمان حداکثر 5 ولت تغییرات داره. اگر هم دامنه لحظه ای مد نظر باشه که در واقع ولتاژ لحظه ای موج در اون نقطه زمانی منظور نظر هست.
پالس: در سیستمهایی که موج حالت پیوسته سینوسی یا مثلثی نداره ؛ معمولا با مساله پالس مواجه هستیم. معمولا پالس به تغییر ناگهانی در ولتاژ گفته میشه. مثلا در این فلزیاب پالسی ما در حالت عادی ولتاژ درایو صفر رو برای ماسفت داریم که باعث میشه خاموش باشه. وقتی ولتاژ 12 ولت برای روشن کردنش اعمال میشه در واقع یک پالس به مدت چند میکرو ثانیه هست که به همون مدت ماسفت رو روشن میکنه و سبب عبور جریان قوی از لوپ میشه.
پهنای پالس: بهش عرض پالس هم گفته میشه و معادل زمانی هست که پالس بطور مثال از وضعیت صفر به 1 تغییر پیدا میکنه. مثلا پهنای پالس 150 در این فلزیاب به این معنیه که به مدت 150 میکروثانیه پالس 12 ولت ماسفت رو روشن میکنه و به همین مدت جریان هم از لوپ عبور میکنه.
دامنه پالس: فرق خاصی با دامنه موج نداره! اگر موج رو در اینجا معادل پالس بگیریم معادل همون 12 ولتی هست که عرض کردم.

شنبه 10 بهمن1393 - 2:24am
مدیر کل
مدیر کل

arash99 نوشته است:
حميد جان لطفا در رابطه با نوع پيچش شرکت مينلب به روش زير که در فيلمی که گذاشتين مشهوده توضيح بفرماييد که آيا واقعا اين روش باعث خنثی شدن القای پالس ميشه يا نه هرچند داوود جان برای عضنفر توضيح دادن اما نظرشما هم شرطه

آرش جان شما چندین بار در این مورد سوال کردین! من هم در نهایت عرض کردم اگر به اون صورتی هست که توضیح داده شد مشکلی نداره. جهت عبور جریان در دو قسمت مخالف هم در نمیاد که هم رو خنثی کنه!
اما در مورد اینکه آیا این روش میتونه سبب افزایش برد بشه هنوز شک دارم و دوستان باید آزمایش کنن. در عین حال هیچ مدرکی نداریم که اثبات کنه لوپ مینلب از این روش استفاده کرده باشه. در اون فیلمی هم که بنده گذاشتم چنین چیزی بنظر نمیاد. بهرحال زحمت آزمایشات مختلف در مورد لوپ به عهده شماست.

شنبه 10 بهمن1393 - 2:28am
مدیر کل
مدیر کل

دوستان اجازه میخوام حالا که در مورد لوپ به جاهای حساسی داریم میرسیم یک فوت کوزه گری محرمانه دیگه رو در خصوص لوپ مطرح کنم که احتمالا در نتیجه گیری حرفه ای تاثیرگذار خواهد بود! :D
مطلب در خصوص جنس قالب مورد استفاده بخصوص برای لوپ عنکبوتی هست! تا اینجای کار ما گفتیم که در این نوع لوپ بهتره قالب از چوبی نازک باشه. هر چند دوستان از پلاستیک هم استفاده کردن و نتایج هم بد نبوده ؛ ولی واقعیت این هست که چوب بدلیل داشتن ثابت دی الکتریک کمتر نسبت به تمامی مواد دیگه بهترین جنس برای این کار هست! حالا نکته جدید اینه که چه چوبی بهترین چوب برای این کار میتونه باشه؟ جواب به سادگی یک کلمه هست: چوب بالسا! مسلما هیچ چوبی در دنیا بخوبی چوب بالسا برای ساختن قالب لوپ نیست. چوب بالسا نه تنها کمترین ثابت دی الکتریک بین تمامی انواع چوب رو داره ؛ بلکه سبکترین نوع چوب هم هست که این مورد هم خیلی زیاد برای ما اهمیت داره چون نمیخوایم لوپ سنگینی داشته باشیم. در عین حال چوب بالسا با وجود سبکی دارای استحکام بالایی هم هست.
چوب بالسا در ساخت هواپیماهای مدل و همینطور ساخت ماکت کاربرد داره و اگر دوستان بتونن بصورت ورقه ای و مناسب سایز لوپ تهیش کنن میتونه تاثیر مثبتی برای ساخت لوپ داشته باشه. بخصوص لوپ عنکبوتی.

شنبه 10 بهمن1393 - 2:36am

سلام با تشکر از استاد حمید عزیز
چند روز پیش دستگاه رو بیرون سر زمین کشاورزی برای آزمایش بردم چند نقطه رو سنس کرد توفاصله 30 و40 جلد ساندیس و میخ و یک نبشی 20سانتی رو سنس کرد آقا حمید دستگاهتون عالی کار میکنه امکان نداره بوق بزنه و چیزی نباشه مهندس دست گلت درد نکنه اگه تفکیک رو هم راه بندازی ممنون میشم موفق وپیروز باشید

شنبه 10 بهمن1393 - 2:44am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
جناب zilan اگر اجازه بدین نتایج محاسبات اخیر خودم رو در زمینه ظرفیت لوپ عرض کنم!
ببینید بنا بر محاسباتی که بر اساس ساختار دقیق این مدار انجام دادم ؛ ظرفیتهای بالا نه تنها کمک کننده نیست بلکه ممکنه سبب افت برد بشه! در واقع با بالا رفتن ظرفیت لوپ و بفرض ثابت نگه داشتن مقاومت ؛ آمپر عبوری از لوپ کاهش پیدا میکنه. ولی چون انرژی میدان مغناطیسی لوپ به حاصلضرب مجذور جریان در ظرفیت لوپ بستگی داره و این جریان هم خودش به ظرفیت بستگی داره یک مقدار معادله پیچیده تر میشه! بهرحال محاسبه بنده نشون داد قویترین میدان بشرط ثابت بودن پهنای پالس و مقاومت با لوپ در حدود 250 میکرو هانری بدست میاد!!! اما با این ظرفیت ما مصرف باطری بیشتری خواهیم داشت و ماسفت هم کمی داغ میکنه. پس در واقع بهتره با افزایش پهنای پالس تا حدی به آمپر بالا برسیم که هم ماسفت زیاد داغ نکنه و هم مصرف باطری بیخودی افزایش پیدا نکنه. در نهایت بنده به این نتیجه رسیدم که ظرفیت بین 300 تا 400 میکروهانری میتونه از هر حیث بهترین مقدار باشه. نکنه جالب اینکه از حدود 400 میکرو هانری به بالا جریان لوپ افت قابل ملاحظه ای پیدا میکنه! ولی تا خود 400 میکرو هم نتیجه خوب هست. البته در اینجا ما چون پهنای پالس رو در اختیار داریم عملا میتونیم برای لوپ های با ظرفیت بالا یا اهم بالا با افزایش پهنای پالس مساله آمپر رو جبران کنیم. ولی اشکالی که پیش میاد این هست که خود پهنای پالس بالا میتونه حساسیت به زمین رو افزایش بده. پس نظر نهایی من در حال حاضر روی لوپ بین 300 تا 400 میکروهانری و حدود 1 اهم هست.
در عین حال اگر احساس میکنین با لوپهایی با ظرفیت بالا حساسیت به طلا کمتر و به مفرغ بیشتر میشه ؛ این بطور مستقیم بدلیل ظرفیت لوپ نیست! بلکه بدلیل مساله دیلی هست. شما با بالا بردن دیلی دستی هم میتونین به همین نتیجه برسین! با بالا بردن دیلی دستی حساسیت به فلزات کوچک و طلا و ذرات و حتی خود زمین کاهش پیدا میکنه و در عوض فلزات بزرگتر بخصوص مس و مفرغ و البته آهن قوی تر سنس میشن.

:-BD کاملا موافقم ، دوستان این نکات مهندس حمید رو برای خودتون نسخه برداری کنید تا با مطالعه بیشتر روی این مطالب بخوبی از عملکرد این مدار آگاهی داشته باشید تا در اپراتوری موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 11 بهمن1393 - 8:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
دوستان اجازه میخوام حالا که در مورد لوپ به جاهای حساسی داریم میرسیم یک فوت کوزه گری محرمانه دیگه رو در خصوص لوپ مطرح کنم که احتمالا در نتیجه گیری حرفه ای تاثیرگذار خواهد بود! :D
مطلب در خصوص جنس قالب مورد استفاده بخصوص برای لوپ عنکبوتی هست! تا اینجای کار ما گفتیم که در این نوع لوپ بهتره قالب از چوبی نازک باشه. هر چند دوستان از پلاستیک هم استفاده کردن و نتایج هم بد نبوده ؛ ولی واقعیت این هست که چوب بدلیل داشتن ثابت دی الکتریک کمتر نسبت به تمامی مواد دیگه بهترین جنس برای این کار هست! حالا نکته جدید اینه که چه چوبی بهترین چوب برای این کار میتونه باشه؟ جواب به سادگی یک کلمه هست: چوب بالسا! مسلما هیچ چوبی در دنیا بخوبی چوب بالسا برای ساختن قالب لوپ نیست. چوب بالسا نه تنها کمترین ثابت دی الکتریک بین تمامی انواع چوب رو داره ؛ بلکه سبکترین نوع چوب هم هست که این مورد هم خیلی زیاد برای ما اهمیت داره چون نمیخوایم لوپ سنگینی داشته باشیم. در عین حال چوب بالسا با وجود سبکی دارای استحکام بالایی هم هست.
چوب بالسا در ساخت هواپیماهای مدل و همینطور ساخت ماکت کاربرد داره و اگر دوستان بتونن بصورت ورقه ای و مناسب سایز لوپ تهیش کنن میتونه تاثیر مثبتی برای ساخت لوپ داشته باشه. بخصوص لوپ عنکبوتی.

مهندس حمید اگه عکسی از این چوب دارید لطفا اینجا بزارید بجز هواپیما سازی جای دیگه استفاده نمیشه

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 11 بهمن1393 - 9:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ثابت دی الکتریک برای پی وی سی حدود 1.4 و برای هوا 1 و برای چوب خشک حدود 2 تا 2.5 و برای تفلون حودود 2 می باشد. حمید اقا ممکنه بفرمایید برای چوب بالسا این مقدار چقدر می باشد.من فکر میکنم اگر برای کویل از سیم روکش پی وی سی استفاده کنیم نتیجه مطلوب تر خواهد بود. و کمی هم فاصله هوایی بین سیم ها ،نتیجه را بهتر خواهد کرد.

شنبه 11 بهمن1393 - 10:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی جان فيلم يادت نره داداش چند متر سيم مورد استفاده رو هم بگو منتظرم
ياحق

شنبه 11 بهمن1393 - 11:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 70 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure