انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 4:06am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2383 , 2384 , 2385 , 2386 , 2387 , 2388 , 2389 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

delta2014 نوشته است:
سلام
پس بلند گو بعد از جکی نصب میشه. پس مقاومتو کجا بزنیم به پای پیزو یا روی سوکت در مدار. فقط جریان زیاد جکی برای مدار زیان آوره یا پیزو هم؟

با درود خدمت استاد گرانقدرم. :x ..دلتای عزیز مقاومت 1کیلو رو باید سرراه جک یزنی نه روی پایه پیزو ..اونوقت صدای پیزو هم شدیدا ضعیف میشه...ما قراره جک رو متعادل کنیم نه پیزو رو....شما میتونی سیم سیاه رو ابتدا بدی پیزو بدون اتضال به شماره 1 جک...بعد از اتصال سیم سیاه پیزو یک مقاومت بدی پایه 1 جک بدون سیم البته اگر فاصله تا مدار نزدیکه.موفق باشی @};-

یکشنبه 19 آذر1396 - 4:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

delta2014 نوشته است:
سلام مهندس حمید
اگه بخواهیم هم پیزو و هم جکی هدفون وصل کنیم به طوریکه هنگام وصل هدفون صدا فقط از طریق هدفون شنیده بشه و پیزوصدا نداشته باشه . میشه هر دو تاش رو به طوری موازی به دو نقطه مشخص در مدار وصل کرد؟
یه سوال دیگه اینکه معمولا دستگاه های دست ساز در سر کار که هوا هم رطوبتی باشه یا سرد باشه مشکلاتی داشته اند نمی‌دونم مشکل از باطری هایشون می بوده یا اتصالات تغذیه یا سیمهایش به علت ناکارآمدی جعبه یا جنس سیم ها و کلید ها و ... یا رطوبت و نم کشیدن قسمتی از مدار شاید بوده که منجر به روشن نشدن دستگاه بوده ولی بعدا در خانه بدون دستکاری روشن شده. منظورم این مدار فلزجو نیست مدار های گذشته دست ساز رو میگم. می خواهم بدونم واقعا مشکل از رطوبت و ... هست ؟ چون بالاخره مدار فلزجو را نیز با همین نوع جعبه ها و ... کاملش می کنیم

با تشکر بی پایان از محضر استادی بی همتا بابت این لطف بیکرانشون به ما..خداوند ایشون رو همیشه برای ما به بزرگی حفظ کنند. :x :x

دلتای عزیز بنده دیشب رفته بودم کاوش در کوهستان.دمای هوا به جرات میتونم بگم تا هشت .نه درجه زیر صفر میرسید..اما دستگاه استاد مثل ساعت کارمیکرد.نه افت باطری.نه بوق اضافی.نه مشکل روشن نشدن و.... مهمترین چیز در ساخت دستگاه وسواس در محکم کرردن کیت مدار به بدنه هست.بنده یشخصه 4قطره چسب حرارتی زدم و بسیارمحکم هست.باطری دستگاه بنده هم جدا بصورت کمری هست...ضمنا اتصالات کانکتور/اتصالات لحیم برد/محل اتصال باطری و جعبه در نهایت مهمترین قسمتها هستند.شما اگر اینها رو رعایت کنید هیچ مشکلی پیش نخواهد اومد انشاالله...به جرات میتونم بگم این دستگاه استاد بینظیره :YMPRAY: :x دیشب بنده بالوپ30 درمنزل با حساسیت 20 تست میکردم گاهی گاهی میتر تا شماره 1 تک بوقی میزد ساکت میشد...واقعا استاد دستتون پرگل باشه :x

یکشنبه 19 آذر1396 - 4:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس این کارو می کنم دو سیم را با هم به یکی از خروجی روی مدار لحیم می کنم یکی را مستقیم می برم پیزو اون یکی را با یه مقاومت به پایه یک جکی می زنم خروجی دیگر مدار را به پایه دیگر جکی و از آنجا به پیزو.

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 19 آذر1396 - 4:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

delta2014 نوشته است:
پس این کارو می کنم دو سیم را با هم به یکی از خروجی روی مدار لحیم می کنم یکی را مستقیم می برم پیزو اون یکی را با یه مقاومت به پایه یک جکی می زنم خروجی دیگر مدار را به پایه دیگر جکی و از آنجا به پیزو.

دلتای عزیز این نوع اتصال بنده هست انشاالله شماهم بااین نوع به نتیجه برسی @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 19 آذر1396 - 5:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خیلی ممنون دوست عزیز. تصویر خیلی واضح و آشکار و متوجه کننده بود . جکی من هم با پیزو حداکثر دو سانتی و نیم فاصله خواهد داشت

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 19 آذر1396 - 5:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

delta2014 نوشته است:
خیلی ممنون دوست عزیز. تصویر خیلی واضح و آشکار و متوجه کننده بود . جکی من هم با پیزو حداکثر دو سانتی و نیم فاصله خواهد داشت

خواهش میکنم.ماهرچه داریم ازاستاد داریم :x

موفق باشی @};-

یکشنبه 19 آذر1396 - 6:00pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون amin.rahjoo عزیز. :ymhug:
لطف دارین. ایشالا موفق باشین. @};-

یکشنبه 19 آذر1396 - 6:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون amin.rahjoo عزیز. :ymhug:
لطف دارین. ایشالا موفق باشین. @};-

استاد شما چنان با وقار و خوبید که زبان دروصف الطاف شما لنگ مونده ^:)^ :x :ymhug: ..حقیقت رو باید گفت.بنده بشخصه هرچی دارم ازالطاف بینهایت شماست. :x ..فقط رسم شاگردی این هست نه تنها سرتعظیم درمقابل استاد گرانمایه ام فرود بیارم بلکه اگر ازالطاف خداوند و شما استاد گرانمایه چیزی نصیب شاگرد شد به رسم تشکر جبران لطف بیکران استاد رو بجا بیاره :ymhug: :x استاد همیشه همیشه سایه تون جاودان پرغرور و پربار بالای سرما و خانواده محترمتون برقرار باشه...

رسم ادب شاگرد کمترین شما :ymhug: :x

یکشنبه 19 آذر1396 - 6:31pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم خجالتم ندین. :ymblushing: :x @};-

یکشنبه 19 آذر1396 - 8:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با درود به دوستان
علت سوختن پیاپی کریستال چیه؟
دستگاه خاموش شد کریستال را عوض کردم درست شد و چند دقیقه بعد روی ال سی دی چند تا مربع اومد
با سپاس از شما

سه شنبه 20 آذر1396 - 12:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2383 , 2384 , 2385 , 2386 , 2387 , 2388 , 2389 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: ahmad1065 , IB.M.D , Majestic12 , حسين رشاد و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure