انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 اردیبهشت1403 - 3:25am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2382 , 2383 , 2384 , 2385 , 2386 , 2387 , 2388 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Rlo نوشته است:
سلام خدمت شما همه دوستان و مهندس گرامی
قطعات رو از اقا حسین تهیه کردم منتاژ کردم.
ثبات دستگاه واقعا بی نظیره میشه گفت حرف نداره
منتها با یه لوپ 30 سانت که کیفیت مطلوب نداره یه سکه 500 تومنی رو تو فاصله تقریبا 30 سانتی میزنه که خیلی کمه .. اما مقاومت 390 اهم 1.7 وات هستن ... میشه از 11nk100 استفاده کرد ؟ مقاومتا نمیسوزن ؟
اعداد سگانه 267 و 670 و 780 بودن ... تو محیط خونه بد نیست
اپ امپ هم اصلیه از چهره الکترونیک گرفتم
رنگ کدر هم داره که میگفت اصلیه
ماسفت الانم irf840 اصلی از اقا حسین گرفتم وصله
جایی نکته ای مد نظر دارید به بنده گوش زد کنید
با تشکر از شما دوستان مخصوصا جناب مهندس حمید

با درود بی پایان خدمت استاد بی همتا گرانمایه و عرض تشکر بابت لطف بی دریغ استادم مهندس حمید.و درود خدمت همگروهیهای محترم. :x دوست عزیز بنده هم مثل شما بودم وباتوجه به دستور استاد از یک ماسفت به نام 18nk80z 800v 190wاستفاده میکنم که واقعا در ثبات و مخصوصا برد عالیه.لوپ 30.سکه 500 در 42 سانت... امیدوارم تجربه بنده بدرد شما بخوره...ازاستاد گرانقدرم بابت الطافشون بینهایت سپاسمندم :ymhug: :x

جمعه 17 آذر1396 - 7:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت شما امین جان پس با این ماسفت نگران سوختن مفاومت 390 اهم 1.7 وات نباشم ؟

خیلی ممنونم

جمعه 17 آذر1396 - 7:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Rlo نوشته است:
با سلام خدمت شما امین جان پس با این ماسفت نگران سوختن مفاومت 390 اهم 1.7 وات نباشم ؟

خیلی ممنونم

دوست گرامی و عزیز بنده هرچیز که گفتم نظر استادم بود :ymhug: .استاد گرانمایه همیشه بهترین چیز رو برای ما ارائه میکنن :x .با توجه به اینکه قراردادن دمپینگ 390 2وات یک درصد و مخصوصا رنگ طوسی که پایداری زیادی در حرارت دارند پس بهتر هست ما که شاگرد هستیم و طرح استاد رو میسازیم سخنان ایشون رو مد نظر قراربدیم و ازنظر ایشون پیروی کنیم...بنده هم 1.8وات المانی دارم و مشکلی ندارم اما بهتره دمپینگ مقاومت 11 همون 390 1درصد 2وات باشه برای خیال راحتمون....چون در امپرکشی بالای ماسفت در تنظیمات بالای پهنای پالس ممکنه بیش ازحد داغ کنه و نیمسوز بشه و شدید افت برد پیدا کنید یا کویل ارور بده سیستم...بازهم بنده ازمحضر استاد پوزش میخوام واگرجایی بنده اشتباهی داشتم به نظر بزرگواری تکمیل کنند ^:)^ :ymhug:

جمعه 17 آذر1396 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قبل از اینکه مدارتون رو بخوایین دست کاری فرمایین اول تنظیماتتون رو اعلام فرمایید.
و جهت تست هم با لوپ ۳۰ در چند نقطه از منزل تست فرمایین و اگر هم تو اپارتمان تست میفرمایین برد صحیح مدار رو به شما اعلام نمینماید و باید جای دیگری تست فرمایین و یا حتالامکان لوپ رو بین کف و سقف اتاق اویزان فرمایید.سپس اقدام به تست نمایید.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

جمعه 17 آذر1396 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید
اگه بخواهیم هم پیزو و هم جکی هدفون وصل کنیم به طوریکه هنگام وصل هدفون صدا فقط از طریق هدفون شنیده بشه و پیزوصدا نداشته باشه . میشه هر دو تاش رو به طوری موازی به دو نقطه مشخص در مدار وصل کرد؟
یه سوال دیگه اینکه معمولا دستگاه های دست ساز در سر کار که هوا هم رطوبتی باشه یا سرد باشه مشکلاتی داشته اند نمی‌دونم مشکل از باطری هایشون می بوده یا اتصالات تغذیه یا سیمهایش به علت ناکارآمدی جعبه یا جنس سیم ها و کلید ها و ... یا رطوبت و نم کشیدن قسمتی از مدار شاید بوده که منجر به روشن نشدن دستگاه بوده ولی بعدا در خانه بدون دستکاری روشن شده. منظورم این مدار فلزجو نیست مدار های گذشته دست ساز رو میگم. می خواهم بدونم واقعا مشکل از رطوبت و ... هست ؟ چون بالاخره مدار فلزجو را نیز با همین نوع جعبه ها و ... کاملش می کنیم

همیشه امید داشته باش

شنبه 18 آذر1396 - 7:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت شما و دوستان ... یه سری جک هایی هستن که وقتی هنوزفری بهش وصل میشه مثل یک کلید عمل میکنه .. عکسش رو برای شما میفرستم .. این رو تهیه کنید کارتون راحته ... اگه اتصالات دستگاه جناب مهندس درست و با وارنیش حرارتی پوشیده بشن میتونید با استفاده از فیبر اسفنجی و قرار دادنش زیر دستگاه از اتصالی نکردن نقاط لحیم شده برد هم مطمئن بشید ... با استناد به علم ناقص بنده بسته به نوع باتری شما بعیده نسبت به اب و هوا بخواد کار کنه یا نه ...چون عملا شرکت سازنده اون رو برای تمام محیط ها میسازه

بعیده رطوبت بخواد همچین اثری بذاره چون به عنوان اب مقطر اگه در نظر بگیریم نباید رسانا باشه که بخواد اتصال کوتاه کنه

http://uupload.ir/files/esla_2017-12-10_01.40.13.jpg

یکشنبه 18 آذر1396 - 1:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
من هم اتفاقا از همین نوع جکی دارم. می خواستم بهترین سیم کشی برای بین پیزو و جکی هنذ فری انجام بدم که هم مدار اذیت نشه هم سیم کشی های بی مورد انجام نشه.

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 18 آذر1396 - 2:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام ... در هر صورت شما باید یه مقاومت 100 اهم تا 1 کیلو اهم با پیرو سری کنید که دستگاه اسیب نبینه ... والا بهترین نوع سیم کشیش رو من نممیدونم چطوریه فقط زمانی که سوکت رو به سمت خودتو بگیرید حالای که پایه هاش معلوم باشه اون 2 تا سمت راست مثل کلید عمل میکنه وقتی جک توش نیست وصله وقتی جک توش بره قطع میشه اون 3 تا سمت چپ هم که میشه استریو برای جک هندز فری

یکشنبه 19 آذر1396 - 3:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با درود خدمت استاد گرانمایه :ymhug: و هم گروهی های گرامی.... جناب دلتا این هم روش صحیح استفاده ازجکهای سوئیچ دار 5پین...موفق باشی @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 19 آذر1396 - 3:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
پس بلند گو بعد از جکی نصب میشه. پس مقاومتو کجا بزنیم به پای پیزو یا روی سوکت در مدار. فقط جریان زیاد جکی برای مدار زیان آوره یا پیزو هم؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 19 آذر1396 - 3:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2382 , 2383 , 2384 , 2385 , 2386 , 2387 , 2388 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 161 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure