انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 اردیبهشت1403 - 12:46am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
archilO نوشته است:
سلام کوروش عزیز چرا از روش اتو استفاده نمیکنی خیلی راحت میتونی فیبر بزنی و چون مدار خیلی ساده طراحی شده قشنگ با این روش میتونی رو فیبر چاپ کنی دردسر زیادی هم نداره

درود بر شما archilO عزیز
2 بار امتحان کردم نشد نمیدونم عیب از کاغذ گلاسه بود یا وضوح چاپ؟ هر دوبار روی فیبر هر چی با اطو داغ کردم چاپ نگرفت حتی یکیش کاغذ سیاه شد و فیبر شروع به سوختن کرد ولی از چاپ خبری نبود. کاغذم گلاسه از دفتر فنی با چاپ لیزری 300 dpi گرفتم.اگر نوع کاغذ نوع خاصی از گلاسه هست میشه لطفا با ذکر مشخصات فنی کاغذ راهنمایی بفرمایید؟
با سپاس از راهنمایی شما @};- @};- @};-

خوب میریم که داشته باشیم چاپ لیزری نبود ه برادر من :| :| :| :|

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

آخرین بار توسط l24nb0 در شنبه 10 بهمن1393 - 12:34am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 10 بهمن1393 - 12:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا مهدی چرا منظور منو بد گرفتی من گفتم شما که تست خوبی گرفتی دوستانی که نساختن می خان یک فیلم از این دستگاه ببینن حالا که مال شما خوب بوده چه بهتر
از نظرمدار که شکی نیست دست مهندس حمید دردنکنه
از نظر لوپ که خودم استاد لوپ انکبوتیم فقط میمونه سیم که مال من معمولی
@};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 10 بهمن1393 - 12:32am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

یک سوال از دوستانی که لوپ های با ظرفیت بالاتر از 600 ساختن داشتم . درسته حساسیت به طلا اندکی کم میشه ولی آیا عمقزنی برای فلزات دیگر از جمله مفرق تا حد زیادی بیشتر میشه؟ یا بالطبع به خاطر میدان قوی تر فلزات کوچک رو بهتر خواهد گرفت؟

شنبه 10 بهمن1393 - 12:41am
مدیر کل
مدیر کل

جناب zilan اگر اجازه بدین نتایج محاسبات اخیر خودم رو در زمینه ظرفیت لوپ عرض کنم!
ببینید بنا بر محاسباتی که بر اساس ساختار دقیق این مدار انجام دادم ؛ ظرفیتهای بالا نه تنها کمک کننده نیست بلکه ممکنه سبب افت برد بشه! در واقع با بالا رفتن ظرفیت لوپ و بفرض ثابت نگه داشتن مقاومت ؛ آمپر عبوری از لوپ کاهش پیدا میکنه. ولی چون انرژی میدان مغناطیسی لوپ به حاصلضرب مجذور جریان در ظرفیت لوپ بستگی داره و این جریان هم خودش به ظرفیت بستگی داره یک مقدار معادله پیچیده تر میشه! بهرحال محاسبه بنده نشون داد قویترین میدان بشرط ثابت بودن پهنای پالس و مقاومت با لوپ در حدود 250 میکرو هانری بدست میاد!!! اما با این ظرفیت ما مصرف باطری بیشتری خواهیم داشت و ماسفت هم کمی داغ میکنه. پس در واقع بهتره با افزایش پهنای پالس تا حدی به آمپر بالا برسیم که هم ماسفت زیاد داغ نکنه و هم مصرف باطری بیخودی افزایش پیدا نکنه. در نهایت بنده به این نتیجه رسیدم که ظرفیت بین 300 تا 400 میکروهانری میتونه از هر حیث بهترین مقدار باشه. نکنه جالب اینکه از حدود 400 میکرو هانری به بالا جریان لوپ افت قابل ملاحظه ای پیدا میکنه! ولی تا خود 400 میکرو هم نتیجه خوب هست. البته در اینجا ما چون پهنای پالس رو در اختیار داریم عملا میتونیم برای لوپ های با ظرفیت بالا یا اهم بالا با افزایش پهنای پالس مساله آمپر رو جبران کنیم. ولی اشکالی که پیش میاد این هست که خود پهنای پالس بالا میتونه حساسیت به زمین رو افزایش بده. پس نظر نهایی من در حال حاضر روی لوپ بین 300 تا 400 میکروهانری و حدود 1 اهم هست.
در عین حال اگر احساس میکنین با لوپهایی با ظرفیت بالا حساسیت به طلا کمتر و به مفرغ بیشتر میشه ؛ این بطور مستقیم بدلیل ظرفیت لوپ نیست! بلکه بدلیل مساله دیلی هست. شما با بالا بردن دیلی دستی هم میتونین به همین نتیجه برسین! با بالا بردن دیلی دستی حساسیت به فلزات کوچک و طلا و ذرات و حتی خود زمین کاهش پیدا میکنه و در عوض فلزات بزرگتر بخصوص مس و مفرغ و البته آهن قوی تر سنس میشن.

شنبه 10 بهمن1393 - 1:02am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بسیار سپاسگزارم جناب مهندس از توضیحات کاملتون @};- @};-
ذکر صدها نکته تنها در چند سطر و به صورت شیوا از ویژگیهای ادبیات شماست

شنبه 10 بهمن1393 - 1:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد حمید خدا خیرتون بده که در همه حال حامی ما هستید
استاد نتایج تستهام چه طور بود؟ @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 10 بهمن1393 - 1:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا حمید شاید جاش اینجا نباشه اما خواهش میکنم یکبار عبارات زیر رو توضیح مختصری بدید تا وقتی که مطلبی میخونیم قاط نزنیم و بهتر بتونیم مطلب رو درک کنیم:
طول موج
دامنه موج
پالس
پهنای پالس
دامنه پالس

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

شنبه 10 بهمن1393 - 1:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
reza2490 نوشته است:
عمق بسیار خوبی زدی اقا مهدی اگه امکان داره از این تست یک فیلم بگیرید واینجا بزارید
بنده هرچيزي كه عرض ميكنم مطمئن باشيد درسته چون فروشنده نيستم كه بخوام تبليغات كنم ، بابت فيلم متأسفم ، به نظر بنده ديدن فيلم دردي رو دوا نميكنه ، طراحي مدار طوري هست كه كار رو تمام كرده از نظر برد و عمق ، فقط كيفيت و باهوشي سازنده رو ميطلبه تا بهترين نتيجه رو از دستگاه پيدا كنه بايد خودتون پيدا كنيد و اگر پيدا نكرديد در مونتاژ و ساخت و كيفيت لوپ و نوع سيم شك كنيد ! @};-

مهدی جان کسی منکر حرف شما نبود فقط تقاضای فيلم کردن دوستان اگه حرف بدى بوده بگيد ما هم بدونيم بنده هم مشتقاق ديدن فيلم هستم اگه قابل بدونيد ،،در ضمن از چند متر سيم با چه نمره اى استفاده کردين؟؟؟لا اقل يه عکس از لوپتون پخ کنيد بياد مرسى
ياحق

شنبه 10 بهمن1393 - 1:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميد جان لطفا در رابطه با نوع پيچش شرکت مينلب به روش زير که در فيلمی که گذاشتين مشهوده توضيح بفرماييد که آيا واقعا اين روش باعث خنثی شدن القای پالس ميشه يا نه هرچند داوود جان برای عضنفر توضيح دادن اما نظرشما هم شرطه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 10 بهمن1393 - 1:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

delta force نوشته است:
اقا حمید شاید جاش اینجا نباشه اما خواهش میکنم یکبار عبارات زیر رو توضیح مختصری بدید تا وقتی که مطلبی میخونیم قاط نزنیم و بهتر بتونیم مطلب رو درک کنیم:
طول موج
دامنه موج
پالس
پهنای پالس
دامنه پالس

دلتا جان اگه حميد جان اين درخواست شما رو با عکس يک موج نشون بده و ربطش رو به مدار فلزجو توضيح بده ديگه حرفی واسه گفتن نخواهد بود

شنبه 10 بهمن1393 - 1:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali..bgh , Google , Majestic12 , Resa و 120 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure