انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 12:17pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2361 , 2362 , 2363 , 2364 , 2365 , 2366 , 2367 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

محل اقامت: Türkiye
Hello

Mr. Hamid could you share inside photos of original device (pcb + components and coil) that you built.

Regards

Ahirette Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Taktirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet verme! Bediiüzzaman

چهارشنبه 10 آبان1396 - 8:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

arkadas mole..Osta.hamid afandi cok sey soyluyordu.mumken degil sen isteyin pcb ve bubin photosi...saol

چهارشنبه 10 آبان1396 - 10:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

amin.rahjoo نوشته است:
با درود وعرض خسته نباشید خدمت استاد گرانمایه جناب مهندس اقا حمید و دوستان گرانقدر.این جناب mole از دنیزلی ترکیه هستن که دستگاه رو ساختند و از استاد خیلی تشکرکردند و ازخداوند برای استاد صحت وتوفیق طلبیدن و نوشتن هرروز که میره چیزهای زیادی یاد میگیرن و روز به روز قدر این فلزیاب معلوم میشه.ایشون از مهندس نحوه سیمکشی مدارشخصی و ایسی های بکاربرده خودشون رو باشکل خواستند.که صدالبته جناب استاد بدرستی مهنی فرمودند... با پوزش ازمحضرعزیزان واستاد @};- @};-

با تشکر از امین عزیز.
البته ترجمه دوستمون هم شبیه این استاد هست. :D :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 10 آبان1396 - 12:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خواهش میکنم .ارمان بزرگ عزیز لطفتون بسیار برادرگلم.بله استاد پاسخ خیر رو ناسیونالستی با زبان فارسی دادند و این جای تحسین داره....بنده وظیفه داشتم پیام رو منتقل کنم به این همکلاسی ترک زبان دانشگاه فلزجو..البته بازهم بجهت گذاشتن دوپیام عذرخواهم....

پنج شنبه 10 آبان1396 - 12:37am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ههه ارمان عزیز کلیپ بسیار زیبایی بود..این بنده خدا هم مثل بنده ترک هستن.امام حسین به ایشون و شما خیر بده.سپاسمندم

پنج شنبه 10 آبان1396 - 12:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

amin.rahjoo نوشته است:
خواهش میکنم .ارمان بزرگ عزیز لطفتون بسیار برادرگلم.بله استاد پاسخ خیر رو ناسیونالستی با زبان فارسی دادند و این جای تحسین داره....بنده وظیفه داشتم پیام رو منتقل کنم به این همکلاسی ترک زبان دانشگاه فلزجو..البته بازهم بجهت گذاشتن دوپیام عذرخواهم....

@};- @};- :ymhug:

پنج شنبه 10 آبان1396 - 12:41am
مدیر کل
مدیر کل

koorosheparsi نوشته است:
سپاس. من فلز را تا نزدیک لوپ و به تدریج حرکت دادم. یه سوال دیگه بهترین استفاده و کاربردی که میشه از آپشنهای دستگاه کرد برای تشخیص حدودی جنس هدف به چه شکلیه؟ ممنون

خواهش میکنم.
اگر منظور شما تشخیص بین فلزات مس و مفرغ و طلا و نقره و ... باشه باید عرض کنم تفکیک صرفا بر اساس جنس فلز بین مجموعه فلزات غیر مغناطیسی اصولا در علم فلزیابی غیر ممکن هست! تمام اطلاعاتی که در زمینه کد تفکیک یا آیدی یا VDI در فلزیاب های مختلف از جمله وی ال اف ها ملاحظه میکنین به اندازه و شکل هندسی و ضخامت فلز هم بستگی زیادی داره. تنها تفکیک واقعی در فلزیاب ها با دقت حداکثر 90 درصد در مورد تشخیص آهن از غیر آهن هست که متاسفانه به دروغ توسط برخی تولید کنندگان غیر معتبر تحت عنوان طلا و غیر طلا مطرح میشه!!! در فلزجو هم از روی دو فاکتور عدد تفکیک یا ID و میتر آهن یا فرو میتونین با دقت بالایی به آهنی یا غیر آهنی بودن هدف پی ببرین و ابعاد یا حالت اون رو متوجه بشین. مثلا اهداف با عدد تفکیک زیر 20 امکان با ارزش بودن ندارن. اهداف با عدد تفکیک در رنج 80 یا 90 میتونن مربوط به یک فلز یکپارچه بزرگ و غیر آهنی باشن کما اینکه اخیرا یک "ریتون" با ارزش توسط یکی از دوستان با آیدی 85 سنس شده! باقی مسائل توضیح مکررات هست و در راهنما قید شده.

پنج شنبه 11 آبان1396 - 4:48am
مدیر کل
مدیر کل

amin.rahjoo نوشته است:
البته نقشه لوپ شخصی استاد و طرز تهیه اون همراه بانقشه رو ازاستاد پرسیدن که ایا میشه با ایشون به اشتراک بگذارند..که بنده یادم رفت بگم..باسپاس و پوزش @};- @};-

ممنون از شما.
در مورد تصویر پاسخ من همون بود که عرض کردم. سایر موارد هم با مطالعه فایل راهنما روشن میشه. اگر بتونن اون رو از فارسی به زبان خودشون ترجمه کنن مطمئنا پاسخ سوالاتشون رو دریافت میکنن. متاسفانه ما نمیتونیم همه موارد ذکر شده در راهنما رو مجددا و اون هم به زبان دیگری بیان کنیم!

پنج شنبه 11 آبان1396 - 4:53am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
koorosheparsi نوشته است:
سپاس. من فلز را تا نزدیک لوپ و به تدریج حرکت دادم. یه سوال دیگه بهترین استفاده و کاربردی که میشه از آپشنهای دستگاه کرد برای تشخیص حدودی جنس هدف به چه شکلیه؟ ممنون

خواهش میکنم.
اگر منظور شما تشخیص بین فلزات مس و مفرغ و طلا و نقره و ... باشه باید عرض کنم تفکیک صرفا بر اساس جنس فلز بین مجموعه فلزات غیر مغناطیسی اصولا در علم فلزیابی غیر ممکن هست! تمام اطلاعاتی که در زمینه کد تفکیک یا آیدی یا VDI در فلزیاب های مختلف از جمله وی ال اف ها ملاحظه میکنین به اندازه و شکل هندسی و ضخامت فلز هم بستگی زیادی داره. تنها تفکیک واقعی در فلزیاب ها با دقت حداکثر 90 درصد در مورد تشخیص آهن از غیر آهن هست که متاسفانه به دروغ توسط برخی تولید کنندگان غیر معتبر تحت عنوان طلا و غیر طلا مطرح میشه!!! در فلزجو هم از روی دو فاکتور عدد تفکیک یا ID و میتر آهن یا فرو میتونین با دقت بالایی به آهنی یا غیر آهنی بودن هدف پی ببرین و ابعاد یا حالت اون رو متوجه بشین. مثلا اهداف با عدد تفکیک زیر 20 امکان با ارزش بودن ندارن. اهداف با عدد تفکیک در رنج 80 یا 90 میتونن مربوط به یک فلز یکپارچه بزرگ و غیر آهنی باشن کما اینکه اخیرا یک "ریتون" با ارزش توسط یکی از دوستان با آیدی 85 سنس شده! باقی مسائل توضیح مکررات هست و در راهنما قید شده.

ممنون. جالب اینه که سالهاست همه فروشندگان کوچک و بزرگ با اطمینان صد در صدی ادعای تشخیص جنس هدف توسط دستگاهشون را دارن. حتی شکل و عمق دقیق هدف!!

پنج شنبه 11 آبان1396 - 8:20am
مدیر کل
مدیر کل

متاسفانه بسیاری از فروشندگان بر اساس بی اطلاعی کاوشگران مبتدی از یک سو و در همراهی با آرزوها و خیالات کاوشگران از سوی دیگر مسائلی رو مطرح و تبلیغ میکنن که صحت نداره و ما هم جز اطلاع رسانی نمیتونیم کاری کنیم. وانگهی از برخی مسائلی که ادعا میشه حتی یک فیلم تست واضح وجود نداره یا اگر دستگاه مورد نظر معتبر و شناخته شده باشه شما مورد مربوطه رو نه در دفترچه دستگاه میبینید و نه سایت شرکت سازنده!
بعنوان مثال در مورد تفکیک طلا بنده یک تست خیلی ساده رو بارها مطرح کردم و دوباره عرض میکنم. هر گاه دستگاه فلزیاب حداقل 3 قطعه "مختلف" از جنس طلا مثل انگشتر ؛ النگو و سکه رو یک جور تفکیک کرد و نشون داد از یک جنس هستن و در عین حال چندین فلز مختلف دیگه از جمله مس و آلومینیوم و آهن با ابعاد مختلف رو کاملا متفاوت از اون قطعات طلا نشون داد ؛ میتونین بگین دستگاه تفکیک طلا داره! چنین چیزی تا این لحظه وجود نداشته و دستگاهی که بتونه از پس چنین تستی بر بیاد از نظر من ارزش میلیاردی داره! بجای طلا هر یک از فلزات مس یا نقره یا آلومینیوم یا مفرغ هم در نظر بگیرین نتیجه همین هست و تنها اگر آهن رو در نظر بگیریم در برخی دستگاهها درست در میاد! به همین دلیل هست که عرض میکنیم تفکیک واقعی در فلزیاب فقط برای آهن و اون هم با دقت حداکثر 90 درصد امکانپذیره.

پنج شنبه 11 آبان1396 - 4:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2361 , 2362 , 2363 , 2364 , 2365 , 2366 , 2367 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure