انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 11:28pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2349 , 2350 , 2351 , 2352 , 2353 , 2354 , 2355 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت شما دوستان ... وقت بخیر ... اندوکتانس کویل بنده 375 میکروهانریه و مقاومتش 7 دهم ... این مقاومت کم مشکل ساز نیست ؟
و اینکه هر چقد تنظیمات رو تغییر میدم دیلی اتومات تغییر نداره که طبیعیه و تنها چیزی که تغییر داره توی اعداد سگانه عدد a که در حدود 10 تا کلا نوسان داره و همیشه زیر 220 و بالای 200 که تو تفکیک مناسب نیست ... اشکال کار از کجاس ؟

جمعه 21 مهر1396 - 8:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز...
خواستم برم یه جایی برای کاوش.قبلش گفتن تست بگیریم از دستگاه اگه درست جواب داد میریم..خلاصع من فلزجو رو بردم..یه کتری استیل رو زیر خاک نزدیک چند ماه مدفون کرده بودن با عمق ۱۸۰...و یه کاسه ی مسی ۳ کیلویی در عمق ۱ متری و یه کاسه ی مفرغ در عمق ۱ متری... اما هیچ کدوم رو نتونستم با لوپ ۶۰ عنکبوتی سنس کنم با هیچ تنظیمی...بیشتر با تنظیمات حساسیت ۱۸... فرکانس ۱۰۰... پهنای پالس ۲۰۰... اسپید ۱۰... گراند خاموش...دیلی دستی ۴۰... دیلی اتومات ۲۲...
نمیدونم چرا هر کاری کردم سنس نشد که نشد...یه سینی ۵۰ سانتی جنس روی رو تو فاصله ۹۰ سانتی زد...

مهندس باتری تاثیر داره تو برد فلزجو؟مثلا اگه باتری خراب باشه نتونه درست کار کنه..چون باتری خشک استفاده میکنم ۲۴ ولت ۴ونیم امپر..ولی یه سالی میشد که شارز نکردم و یه بارم حواسم نبود باتری رو بر عکس گذاشتم زیر شارژ..مثبت آداپتور رو زده بودم منفی و منفی رو به مثبت...یکی دو ساعت اینجوری بود.. باتریا داغ شدن..یه کم باد کرد... ولی بازم قابل شارژ هستش..وقتیم میزنم به دستگاه ۲۴ ولت رو نشون میده... ولی نزدیک ۱ساعت دوام داره...و شارژش میاد ۱۶ ولت.. گفتم شاید مشکل باتری باشه و جریان درست و حسابی نمیده به دستگاه..یا مربوط به قطعه ی خاصی میشه؟

بعدشم میخوام براش فریم ۱ متری درست کنم با سیم افشان مغزی ۱ میل...گفتم شاید اینجوری برد بیشتری بزنه...

جمعه 21 مهر1396 - 8:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با اجازه ... به هر حال شماولتاژ رو روی 24 میبینید و تا 1 ساعت داره ... چون رگولاتور 12 ولت نیاز به 14 و نیم یا 15 ولت برقه پس بعیده که اصلا اشکال از پاور دستگاه باشه ... شما اعداد 3 گانه رو بذارید تا در مورد قسمت لوپ و آپ امپ و ماسفت بشه نتیجه گیری کرد. شاید مشکل از جای دیگه ای باشه

جمعه 21 مهر1396 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به کاسه های مسی قلع میزنن که سنسش رو بسیار کم میکنه .کتری رو هم اگه میگرفت به سختی باید میگرفتی ولی اصولی حساب کنیم کاسه مفرغی رو باید مدارت می گرفت.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

شنبه 21 مهر1396 - 12:22am
مدیر کل
مدیر کل

Rlo نوشته است:
سلام خدمت شما دوستان ... وقت بخیر ... اندوکتانس کویل بنده 375 میکروهانریه و مقاومتش 7 دهم ... این مقاومت کم مشکل ساز نیست ؟
و اینکه هر چقد تنظیمات رو تغییر میدم دیلی اتومات تغییر نداره که طبیعیه و تنها چیزی که تغییر داره توی اعداد سگانه عدد a که در حدود 10 تا کلا نوسان داره و همیشه زیر 220 و بالای 200 که تو تفکیک مناسب نیست ... اشکال کار از کجاس ؟

اندوکتانس مناسب هست ولی اگر لوپ کوچک بوده باشه مقاومت کمی پایینه و میتونه ثبات رو پایین بیاره. اما اگر کویل بزرگ بوده اشکالی نداره. سعی کنین برای هر کویل از سیمی که در راهنما توصیه شده استفاده کنین.
دیلی اتومات فقط در حد 2 واحد میتونه به عرض پالس بستگی داشته باشه و به سایر تنظیمات ربطی نداره. همینطور تغییر عدد اول حتی تا 50 واحد با تغییر فرکانس و عرض پالس غیر عادی نیست. عرض کردم اعداد 3 گانه دقیق اصلا مدنظر نیست و فقط رنج حدودی و نسبت بین اعداد باید درست باشه.
اینکه عدد اول شما کمی پایین هست میتونه به دلایل مختلف از جمله محیط تست نامناسب یا کانکتور فلزی و غیره باشه. ضمن اینکه برای بررسی دقیق تر باید دیلی لوپ و اعداد 3 گانه رو بطور کامل بیان کنین.

شنبه 22 مهر1396 - 3:34am
مدیر کل
مدیر کل

Atroo نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز...
خواستم برم یه جایی برای کاوش.قبلش گفتن تست بگیریم از دستگاه اگه درست جواب داد میریم..خلاصع من فلزجو رو بردم..یه کتری استیل رو زیر خاک نزدیک چند ماه مدفون کرده بودن با عمق ۱۸۰...و یه کاسه ی مسی ۳ کیلویی در عمق ۱ متری و یه کاسه ی مفرغ در عمق ۱ متری... اما هیچ کدوم رو نتونستم با لوپ ۶۰ عنکبوتی سنس کنم با هیچ تنظیمی...بیشتر با تنظیمات حساسیت ۱۸... فرکانس ۱۰۰... پهنای پالس ۲۰۰... اسپید ۱۰... گراند خاموش...دیلی دستی ۴۰... دیلی اتومات ۲۲...
نمیدونم چرا هر کاری کردم سنس نشد که نشد...یه سینی ۵۰ سانتی جنس روی رو تو فاصله ۹۰ سانتی زد...

مهندس باتری تاثیر داره تو برد فلزجو؟مثلا اگه باتری خراب باشه نتونه درست کار کنه..چون باتری خشک استفاده میکنم ۲۴ ولت ۴ونیم امپر..ولی یه سالی میشد که شارز نکردم و یه بارم حواسم نبود باتری رو بر عکس گذاشتم زیر شارژ..مثبت آداپتور رو زده بودم منفی و منفی رو به مثبت...یکی دو ساعت اینجوری بود.. باتریا داغ شدن..یه کم باد کرد... ولی بازم قابل شارژ هستش..وقتیم میزنم به دستگاه ۲۴ ولت رو نشون میده... ولی نزدیک ۱ساعت دوام داره...و شارژش میاد ۱۶ ولت.. گفتم شاید مشکل باتری باشه و جریان درست و حسابی نمیده به دستگاه..یا مربوط به قطعه ی خاصی میشه؟

بعدشم میخوام براش فریم ۱ متری درست کنم با سیم افشان مغزی ۱ میل...گفتم شاید اینجوری برد بیشتری بزنه...

متاسفانه مشکلی که ما در تست بسیاری از دوستان میبینیم این هست که ابعاد فلز رو مشخص نمیکنن! فلزیاب اصلا با وزن فلز سر و کاری نداره و حتی حجم هم تاثیر چندانی روی سنس اون نمیذاره. چیزی که مهم هست مساحت و محیط بخشی از فلز هست که به سمت کویل فلزیاب قرار میگیره! لذا با توجه به مشخص نبودن ابعاد نمیتونم در مورد برد سنس اهداف شما اظهار نظر دقیقی بکنم. شاید فقط میشه گفت احتمالا در شرایط عادی باید همه این اهداف سنس بشن! البته برد سنس ظروف مسی سفید کاری شده یا ظروف رویی کلا کم هست و در همه فلزیابهای پالسی به همین صورت هست. ولی مفرغ یا مس خالص یا استیل و غیره مشکلی ندارن. عوض اینجور تستها میتونین ابتدا به سادگی برد لوپ 60 رو با یک سکه 500 تومنی تست کنین. اگر حدود 50 سانت سنس داشتین یعنی دستگاه مشکل برد نداره!
مادامیکه ولتاژ باطری بالای 15 ولت هست دستگاه درست کار میکنه و تاثیری روی قدرت یا کیفیت کار دستگاه نداره.

شنبه 22 مهر1396 - 3:47am
مدیر سایت
مدیر سایت

Atroo نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز...

با سلام
بنده با لوپ 50 اهم 2/5 در عمق 140 سانتی بشقاب مفرقی گرد قطر 20 سانت که حدود 3 ماه دوستان برای تست در خاک دفن کرده بودم با حجم سنس حدود 50 سانت و میتر سنس در مرکز حدود 12 تا 15 سنس کردم با استفاده از قدرت نرمال مدار نه حد اکثر فشار به مدار و مطمئناً اگر دفینه شده چند صد ساله بود با میتر حدود 50 تا 100 ممکن بود سنس بشه ، هرچند اهم 2/5 مقداری زیاده و حدود 1/5 نرمال هست ، مشکل یا از مدار شماست یا اینکه جنس و شکل فلزاتی که برای تست دفن کردی مناسب نیست . موفق باشی ؛ در ضمن لوپ 60 سانتی خوب و با کیفیت و مدار با کیفیت فلزجو حتی جنس دفینه خوب با اندازه همون لوپ رو راحت در عمق 3 متر سنس میکنه !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 22 مهر1396 - 8:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

1426539 نوشته است:
samiar نوشته است:
درود بر مهندس گل حمید..مهندس دستگاه بنده وقتی لوپ وصل میکنم خاموش میشه و لوپ رو که بر میدارم درست میشه مشکل از کجا میتونه باشه...با تشکر

با اجازه از مهندس حمید ،مشکل شما یا از bs170 هست یا از 840, ماسفت قدرت مدار شما در حالت روشن گریپ کرده

درود بر شما۸ دوست عزیز وممنون بابت توجه شما ...

شنبه 22 مهر1396 - 11:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
Rlo نوشته است:

اندوکتانس مناسب هست ولی اگر لوپ کوچک بوده باشه مقاومت کمی پایینه و میتونه ثبات رو پایین بیاره. اما اگر کویل بزرگ بوده اشکالی نداره. سعی کنین برای هر کویل از سیمی که در راهنما توصیه شده استفاده کنین.
دیلی اتومات فقط در حد 2 واحد میتونه به عرض پالس بستگی داشته باشه و به سایر تنظیمات ربطی نداره. همینطور تغییر عدد اول حتی تا 50 واحد با تغییر فرکانس و عرض پالس غیر عادی نیست. عرض کردم اعداد 3 گانه دقیق اصلا مدنظر نیست و فقط رنج حدودی و نسبت بین اعداد باید درست باشه.
اینکه عدد اول شما کمی پایین هست میتونه به دلایل مختلف از جمله محیط تست نامناسب یا کانکتور فلزی و غیره باشه. ضمن اینکه برای بررسی دقیق تر باید دیلی لوپ و اعداد 3 گانه رو بطور کامل بیان کنین.

سلام مجدد . دیلی 19 a 205 b 652 c 765

یکشنبه 22 مهر1396 - 12:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید عزیز... لوپ ۶۰ عنکبوتی رو تست کردم برای سکه ۵۰۰ تمنی...با یه کم تغییر در تنظیمات حتی در داخل خونه هم تست گرفتم تونست تا ۵۵ سانتی سنس کنه....لوپ ۱ متری ساختم و خیلی خوب در اومد... با سیم افشان ۱ میل ۱۰ دور پیچیدم...کابل اتصال کابل انتن بدون فویل و با کانکتور پلاستیکی...ولی مولتی مترم دم دست نبود ندونستم مقامتش چند شد...بعدا اونم اندازه میگیرم...
فقط یه سوال... با این لوپ ۱ متری میشه یه کتری استیل در ابعاد ۱۵ در ۱۵ سانت رو در عمق ۱۸۰ سنس کرد؟ و یه کاسه ی مسی به همون ابعاد رو در عمق ۱ متری سنس کرد؟

یکشنبه 22 مهر1396 - 2:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2349 , 2350 , 2351 , 2352 , 2353 , 2354 , 2355 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: azari و 153 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure