انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 9:11pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 , 238 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان و سلام ویژه خدمت مهندس حمید که این چند روزه حسابی زحمتش دادم. از آقا ابی و آقا مهدی و همه دوستانی که به سوالاتم جواب دادن و راهنمایی کردن تشکر میکنم. بالاخره صدای دستگاهم در اومد. همونطور که جناب مهندس فرموده بودن یک قطعی مویی در کنار یکی از لحیم ها بود که واقعا با ذره بین هم به زور دیده میشد و خداروشکر رفع ایراد شد. دستگاه رو جمع کردم. اینم از عکساش. مهندس حمید این دستگاه از لطف شماست و شاهکار شماست. خدا کنه لوپم خوب باشه و اذیت نکنه. لوپ 60 با سیم 0.75 که 18 دور به گفته مهندس حمید عزیز پیچیده شده که متاسفانه سیمهاش یکم شل شدن در نهایت. و یک لوپ 1*1 که اون هم با سیم 0.75 ، 10 دور پیچیده شده که سیمم کم اومد. والا وسعم نمیرسه برم سیم بخرم. میشه بهش یک تیکه اضافه کنم و 13 دور بپیچم؟؟
راستشو بخواین بلد نیستم چطوری با اهم متر میشه مقاومت سیم و کویل رو اندازه گرفت. اهم مترم هم از این دیجیتال معمولیاست.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه روز روزه بودن، همه شب نماز کردن، همه ساله حج نمودن، سفر حجاز کردن، ز مدینه تا به کعبه ، سر و پا برهنه رفتن، شب جمعه ها نخفتن، به خدای راز گفتن، ز وجود بی نیازش، طلب نیاز کردن،بخدا که هیچ کس را، ثمر آنقدر نباشد،که به روی نا امیدی ، در بسته باز کردن

جمعه 9 بهمن1393 - 2:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام برهمه و مخصوصاً استاد حمید عزیز. @};-
بالأخره مدارم درست-درمون بالا اومد وکار افتاد و دیدم جمال رخ یار رو. :)
آقا حمید جان واقعاً کارت درسته. آقاااااا، دمت گرم.
اگرچه الآن راه افتاد و تست آنچنانیی ازش نگرفتم ولی در همین اول کار معلومه که خیلی خوبه. میشه گفت که به پای MDL میرسه :ymsmug: و شاید هم بهتر( چون هنوزبا کابلهای خوب و در فیلد واقعی تستش نکردم). با وجود تست در منزل ثباتش واقعاً مطلوب بود(حداقل در این ساعت) به هرحال آقا عجب چیزیه!!!!!!! دست مریزاد. در اتمام مدار دوم فهمیدم که مدار اولم هم درست بوده :D فقط یه سهل انگاری کوچک اثر بزرگی در نتیجه کارم داشت.
تازه این مدار دوم رو به خاطر شک به قطعات خوب به کار رفته در مدار اول با قطعات معمولی از قبل موجود درست کردم و البته کابل به کار رفته هم معمولی و همون 8 متر 5 در 75 تی ال بود که 4 دور تابوندم و دیلیش رو 56 نشون میداد!! بازم ممنون وتبریک برادر. الآن دیگه خسته و داغونم برم بخوابم فردا ببینم میتونم بهترش کنم یا نه؟ فقط چیزیکه هست اینکه با وجود پروگرم با هگز 1.50 تنظیمات همون قبلیا بودن و در گراند هم متوجه تغییری نشدم یا شایدم اشتباه کردم. یعنی باید در هربار آپدیت هگز فیوز وسطی D9 باشه؟

جمعه 9 بهمن1393 - 2:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان لطفا کمک کنيد بنده يک باطری خشک 12ولت 2.2آمپر دارم و ميخوام شارژش کنم داخل ابزارهام يه شارژر لپ تاپ hpپيدا کردم با اين مشخصات input::240v و output ::32v 563ma and 15v 533ma و سه عدد سيم ازش خارچ شده که وسطی مشترکه منفی خروجی و دو سيم کناری يکی 32ولت و ديگری 15ولت
حالا سوال اينجاست که آياميشه از قسمت 15ولت 533ميلی آمپر اين شارژر برای شارژه باطری خشک 12ولت 2.2آمپر استفاده کرد اگر بله آيا مثبت به مثبت و منفی به منفی مدار وصل بشه؟؟ و چند ساعت طول ميکشه تا فول شارژ بشه؟؟
از باطری و شارژر سر در نميارم اگه راهنمايی کنيد ممنون ميشم

خدايا مددی کن

جمعه 10 بهمن1393 - 11:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
سلام دوستان لطفا کمک کنيد بنده يک باطری خشک 12ولت 2.2آمپر دارم و ميخوام شارژش کنم داخل ابزارهام يه شارژر لپ تاپ hpپيدا کردم با اين مشخصات input::240v و output ::32v 563ma and 15v 533ma و سه عدد سيم ازش خارچ شده که وسطی مشترکه منفی خروجی و دو سيم کناری يکی 32ولت و ديگری 15ولت
حالا سوال اينجاست که آياميشه از قسمت 15ولت 533ميلی آمپر اين شارژر برای شارژه باطری خشک 12ولت 2.2آمپر استفاده کرد اگر بله آيا مثبت به مثبت و منفی به منفی مدار وصل بشه؟؟ و چند ساعت طول ميکشه تا فول شارژ بشه؟؟
از باطری و شارژر سر در نميارم اگه راهنمايی کنيد ممنون ميشم

حدستون درسته غضنفر جان
7ساعت بزنید به 15 ولت نیم آمپر ، مثبت به مثبت و منفی به منفی
اگه باتریتون سالم باشه حتما فول میشه . ضمنا باتری خشک رو جای گرم نگهداری کنید(دمای اتاق خوبه ) تا شارژ خالی نکنه B-)
با پوزش از مهندس حمید وبقیه دوستان بخاطر محل نادرست این پست :ymblushing:

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

جمعه 10 بهمن1393 - 11:41am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان طبق درخواست حمید خان و دوستان خوبم بالاخره تونستم یه فیلم تهیه کنم از تست دستگاه البته محیط تست محیط شهری بوده که بالطبع عوامل نویز زیادی وجود داره همچنین صدا هم یه خورده ضعیف ضبط شده ;;)
لوپ 60 با 20 دورسیم 0.75 که شاسی لوپ mdf هست
حساسیت 17 فرکانس 201 پهنای 165 گراند خاموش دیلی +10 انتگرال 42

دانلود با حجم 37 مگ
http://s4.picofile.com/file/8167256368/ ... 2.mp4.html

جمعه 10 بهمن1393 - 1:05pm
مدیر کل
مدیر کل

اورانوس و محمود عزیز خسته نباشین. ممنون از لطف شما. تبریک میگم بالاخره دو تا از مدارات مشکلدار راه افتاد! :D
اورانوس عزیز در مورد لوپ 1 در 1 همون 10 دور مناسب هست! حتی 11 دور هم ظرفیت رو کمی بالای 400 میبره! پس نیازی نیست دور رو اضافه کنین.
در خصوص اندازه گیری مقاومت هم دیگه اهمیتی نداره چون کاری نمیشه کرد! در واقع شما با انتخاب مناسب ضخامت سیم از ابتدا تعیین میکنین که حدود مقاومت لوپ باید چند در بیاد. بهرحال اندازه گیری مقاومت به این صورت هست که ابتدا اهم متر رو در رنج 200 اهم میذارین. سپس دو سر پراب ها رو به هم وصل میکنین. قاعدتا باید صفر نشون داده بشه ولی معمولا اینطور نیست! چند دهم اهم مقاومت بجای صفر نشون داده میشه که خطای اهم متر هست. این عدد خطا رو به خاطر میسپرین. بعد دو سر پراب رو به دو سر لوپ وصل میکنین. البته لوپ باید از مدار جدا شده باشه! مقاومتی که در این حالت میبینین رو در نظر میگیرین و اون عدد خطا رو ازش کم میکنین تا مقاومت واقعی لوپ با میزان خطای 0.1 اهم محاسبه بشه.

جمعه 10 بهمن1393 - 1:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا حمید فایل آپدیتی که میزارید یه توضیح هم بهش اضافه کنید بد نیست حد اقل متوجه میشیم چه تغییرا تی کرده.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

جمعه 10 بهمن1393 - 1:40pm
مدیر کل
مدیر کل

zilan عزیز خسته نباشین ممنون از شما.
البته صدا بقول خودتون خیلی ضعیف بود! :D ولی بهرحال تست بدی هم نبود هرچند خوب هم نبود! :D اگر گراند رو غیر فعال کرده باشین روش تست شما مشکلی نداره. ولی با گراند فعال این روش تست درست نیست. در واقع نباید فلز رو در آستانه سنس شدن و نشدن زیاد نگه داشت چون سیستم تطبیق گراند باعث میشه بعد از چند ثانیه دیگه سنس نشه! دوستان باید توجه داشته باشن من سیستم گراند رو طوری در نظر گرفتم که سنس اولیه با حداکثر قدرت و برد نهایی امکانپذیر باشه. اما اگر این سنس قوی نباشه ؛ برای تست مجدد باید حداقل 1-2 ثانیه صبر کرد تا بالانس دستگاه به آستانه برگرده! در واقع برای تطبیق با خاک و در عین حال داشتن برد حداکثری روی زمین این بهترین روش هست. وگرنه مشکلات بیشتری پیش میاد. پس در نظر داشته باشین برای تست نقاط مشکوک با سنس ضعیف باید حداقل 1-2 ثانیه صبر کنین و سپس لوپ رو مجددا روی نقطه ببرین. یا اینکه در اون شرایط که به نقطه ای شک کردین گراند رو غیر فعال کنین تا بتونین دقیق تر ارزیابی رو انجام بدین.
در مورد نویز هم بنظر من در محیط خارج از منزل اصلا نباید نویز حتی روی حساسیت 18 هم تاثیر داشته باشه! بنابراین وجود نویز روی حساسیت 17 که در فیلم دیده میشه نشان از تنظیمات نادرست داره. بعنوان مثال ترکیب فرکانس 201 با پهنای پالس 165 تداخل شدیدی با نویز برق شهر داره! من واقعا نمیدونم چرا خیلی از دوستان روی 165 تست میگیرن؟! پهنای پالس 160 با فرکانس 201 ترکیب بسیار مناسبی هست که حتی در نزدیکی وسایل برقی هم روی حساسیت 18 بدون بوق اضافه کار میکنه! دیگه در محیط بیرون منزل که باید خیلی هم بهتر باشه.

جمعه 10 بهمن1393 - 1:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خیلی ممنون مهندس جان با 160 هم تست میگیرم. دفعه ی بعدی ایشالا با صدای استریو یا حتی دالبی ضبط می کنم :D
یک سوال از دوستانی که تجریه ی استفاده از باطری های خشک رو دارن داشتم من یه 12 ولت و یه 6 ولت 4.5 امپر دارم حالا ولتاژ هر کدام باید چقدر باشه که من بفهمم فول شارژ شده . ولتاژ در حال حاضر 12.4 و 6.2 هست

جمعه 10 بهمن1393 - 1:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zilan نوشته است:
خیلی ممنون مهندس جان با 160 هم تست میگیرم. دفعه ی بعدی ایشالا با صدای استریو یا حتی دالبی ضبط می کنم :D
یک سوال از دوستانی که تجریه ی استفاده از باطری های خشک رو دارن داشتم من یه 12 ولت و یه 6 ولت 4.5 امپر دارم حالا ولتاژ هر کدام باید چقدر باشه که من بفهمم فول شارژ شده . ولتاژ در حال حاضر 12.4 و 6.2 هست

زيلان جان شما باطريهاتو جدا جدا شارژ ميکني يا سرى شده و از چه ترانس و شارژر يا ترانسی کمک گرفتى؟

خدايا مددی کن

جمعه 10 بهمن1393 - 2:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 , 238 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: FX5 , Majestic12 , vahed.m63 , zagalo16 و 108 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure