انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 5:36am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2337 , 2338 , 2339 , 2340 , 2341 , 2342 , 2343 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

کریستال 20 گیرم نیومد میشه بجاش 16 یا 27 انداخت
لطفا جواب بدید ممنون

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

دوشنبه 3 مهر1396 - 6:30pm
مدیر کل
مدیر کل

احتمالا مشکل از پروگرام فیوز بیتهای میکرو هست. همونطور که بارها تاکید کردم تقریبا با هیچ پروگرامر و یا برنامه ای غیر از اون چیزی که توصیه شده نمیتونین مطمئن بشین که پروسه پروگرام این میکرو درست انجام شده یا خیر!
کریستال باید حتما 20 مگاهرتز باشه. در تمام مدارات دیجیتال دارای میکرو باید فقط از کریستال ذکر شده استفاده کنین وگرنه دستگاه درست کار نمیکنه.

دوشنبه 3 مهر1396 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس جان یه سوال ازتون داشتم بنظرتون راهی هست که بشه برای دوتا مدار دیجیتال از یک ال سی دی استفاده کرد؟اینم بگم هیچ وقت همزمان دوتا مدار با هم روشن نیستن.حقیقتش میخوام اگه بشه ردیابم رو بذارم توی جعبه فلزیاب تا قرار نباشه دوتا دستگاه رو جابجا کنم و اگه بشه فقط از یک ال سی دی استفاده کنم

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

دوشنبه 3 مهر1396 - 10:17pm
مدیر کل
مدیر کل

راهش استفاده از یک سلکتور بزرگ برای سوئیچ بین تک تک سیمهاست که بنظر من کار جالبی نیست! بهترین کار همونه که از 2 ال سی دی مجزا استفاده کنین.

دوشنبه 3 مهر1396 - 10:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
احتمالا مشکل از پروگرام فیوز بیتهای میکرو هست. همونطور که بارها تاکید کردم تقریبا با هیچ پروگرامر و یا برنامه ای غیر از اون چیزی که توصیه شده نمیتونین مطمئن بشین که پروسه پروگرام این میکرو درست انجام شده یا خیر!
کریستال باید حتما 20 مگاهرتز باشه. در تمام مدارات دیجیتال دارای میکرو باید فقط از کریستال ذکر شده استفاده کنین وگرنه دستگاه درست کار نمیکنه.

سپاس ^:)^
سفارش دادم فردا میرسه :YMPRAY:

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

سه شنبه 3 مهر1396 - 2:38am

سلام استاد بزرگ خسته نباشید.
استاد من لوپ 60 اتصالاتشو دوباره محکم کردم مقداری از بوق اضافی قط شد . ولی ب چندتا مشکل دیگه برخوردم یکیش اینه که وقتی که با لوپ ی سینی یا فلزی رو روش میگیری شروع به سنس میکنه و بوق میزنه وقتی فلزو از رو لوپ میبری کنار دستگاه همینجوری به بوق زدنش ادامه میده دوباره بالانس میکنم صداش قط میشه تا فلزیرو از روی لوپ رد میکنم شروع به بوق میکنه و قطع نمیشه مشکل از چی میتونه بوشه . ؟ 2 مین حالت هم حین کاوش همش متر منفی میندازه 1 متر از سظح زمین بالانسش هم میکنم چندتا سنس میکنه بعدش شروع به انداختن میتر منفی میکنه ؟ نمیدونم چیکار کنما

سه شنبه 4 مهر1396 - 2:56pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خواهش میکنم.
این مشکل رایجی هست که بیشتر به کیفیت قطعات ربط داره. شما پس از روشن کردن دستگاه ابتدا 2 دقیقه صبر کنین تا مدار کار بکنه و به تعادل حرارتی برسه و بعد سنس فلز رو تست کنین. اگر کماکان مشکل ادامه بوق پس از کنار کشیدن فلز وجود داشت باید کیفیت خازنهای 10 و 11 و 12 و رگولاتور 7812 رو بررسی کنین. در عین حال حتما از بلندگوی پیزو استفاده کنین چون بلندگوی معمولی میتونه این مشکل رو تشدید بکنه.
اگر دستگاه بدون حرکت جایی قرار داده میشه و برای خودش بوق میزنه یا میتر منفی میندازه مشخصه که ایراد داره. حالا میتونه از کیفیت قطعات یا معیوب بودن یکی از خازنها باشه یا محکم نبودن اتصالات دستگاه. ضمن اینکه در مورد اپراتوری باید راهنما رو با دقت بیشتری مطالعه کنین. اگر حین کاوش لوپ مرتبا و در حد زیادی به زمین دور و نزدیک بشه سنس و میتر منفی مربوط به زمین هست و طبیعیه. به همین لحاظ قید کردم ابتدا دستگاه رو با لوپ کوچک به سمت آسمان بگیرین و بررسی کنین بدون وجود اثر زمین آیا دستگاهتون ثبات داره یا خیر. اگر دستگاه به سمت آسمان هم ثبات نداشت باید ایرادش رو پیدا کنین وگرنه در این شرایط اصلا نمیشه روی زمین کاوش کرد.

سه شنبه 4 مهر1396 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سلام استاد
بهترین کانکتوری که بشه برای خروجی لوپ در نظر شما گرفت کدومه؟ عکس یا آدرس فروشگاه با تشکر....

سه شنبه 4 مهر1396 - 3:45pm
مدیر کل
مدیر کل

کانکتور پلاستیکی ضد آب 2 یا 3 پین همونطور که در راهنما توضیح دادم. در مورد آدرس فروشگاه و اینجور مسائل هم من اطلاعی ندارم لطفا این سوالات رو از من نپرسین. دوستان بارها در طول تاپیک اشاره داشتن و تصاویر کانکتور های مختلف رو هم قرار دادن. جستجو کنین پیدا میکنین.

سه شنبه 4 مهر1396 - 4:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد و دوستان .من یه لوپ 5 ساختم اولش دیلی اوتو رو 21 نشون میداد .بعد اینکه یه کاغذ روی سیم ها کشیدم و گرافیت رو زدم روش و مقاومت در هر سانتی متر مربع کمتر از 20 اهم شد دیلی اتومات لوپ پایین اومد و 19 نشون .بنظرتون مشکلی هست تو لوپ ؟
لطفا جواب بدین ^:)^

سه شنبه 4 مهر1396 - 8:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2337 , 2338 , 2339 , 2340 , 2341 , 2342 , 2343 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yozar30f و 130 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure