انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 12:34am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2327 , 2328 , 2329 , 2330 , 2331 , 2332 , 2333 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

درود دوستان عزیز و مهندس حمید گل دوستان کسی طرح اماده برا جعبه داره بزاره استفاده کنیم طرح برا جلو و پشت جعبه که شیک و قشنگ بشه ممنون میشم اگه لطف کنید بزارید

شنبه 25 شهریور1396 - 6:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
sajadm2 نوشته است:
Farshadh54 نوشته است:
پیوست:
_20170916_031450.JPG

سلام مهندس حمید بزرگوار ،مهندس جان من دستگام روشن که میکنم این عددی که تو عکس مشخص هست 18/7 هست ولی یه مدت که روشن بمونه این عدد هی کم میشه مثلا تو مدت 5 دقیقه این عدد به حدود 17/6 میرسه ایا این طبیعی هست و اگه نیست علتش چیه که افت پیدا میکنه،البته این تصویر که گذاشتم در حالت سنس هست و تفکیک ولی من موضوعی که مطرح کردم در حالت عادی و بدون سنس هست .سپاس

نمایشگر باطری هستش باید کم بشه :-*

نه دوست عزیز اصا طبیعی نیست ونشانگر مشکلی در باطری یا شارژر ایشون هست والا با این اوصاف مدار ایشون بعد ده دقیقه کار باطریش خالی میشه ~X(
مگه از چه نوع باطری استفاده کردین که ولتاژ اولیه اون 18.7 ولت هست؟؟یا شاید درست شارژ نمیکنید ویا در نهایت یکی از سلهای شما دچار مشکل شده!
در هر صورت جزعیات نو باطری وشارژرتون رو بیان کنید تا ببینیم مشکل از کجاست .
دستگاه بنده در حالت فول شارژ ولتاژ21ولت هست وبسته به تنظیمات بیش از یک ساعت طول میکشه تا ولتاژ به 20ولت برسه ودر کل دستگاه با هر بار شارژ حدود پنج تا هشت ساعت میتونه مداوم کار کنه تا ولتاژ به 16 برسه

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

شنبه 25 شهریور1396 - 6:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Ali1359 نوشته است:
sajadm2 نوشته است:
سلام خسته نباشید
مهندس 840 رو عوض کردم
ولی باز دیلی 6 هست با لوپ 30س و لوپ 8 هست

با اجازه از محضر استاد @};-
دوست عزیز در راهنما در مورد دیلی 6 توضیح داده شده...
احتمالا فیوز بیت ها رو درست تنظیم نکردید و از پروگرامره و برنامه ی پیشنهادی استاد استفاده کنید انشاءالله مشکتون حل میشه ..

3 تا ماسفت 840 عوض کردم حل نشد
اینم فیوز بیت ها

http://uupload.ir/files/zl7d_photo_2017 ... -10-33.jpg

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

شنبه 25 شهریور1396 - 6:59pm

درود دوستان عزیز و مهندس حمید گل دوستان کسی طرح اماده برا جعبه داره بزاره استفاده کنیم طرح برا جلو و پشت جعبه که شیک و قشنگ بشه ممنون میشم اگه لطف کنید بزارید @};-

شنبه 25 شهریور1396 - 9:33pm
مدیر کل
مدیر کل

Atroo نوشته است:

خیلی ممنون مهندس ... اعداد سه گانه چی درست هستن A242 و B633 و C 764.....یا اهم لوپ که شده 2؟

اعداد شما فقط کمی پایین هستن ولی در حدی نیست که بگیم ایراد داره. شاید در محیط باز بهتر بشه که معمولا همینطورم هست.
مقاومت 2 اهم برای لوپهای کوچک یا متوسط حداکثر رقمی هست که میتونم توصیه کنم وگرنه با مقاومت بیشتر از این برد نهایی در حد محسوسی افت میکنه. اما برای فریم های بزرگ همین 2 اهم هم مناسب نیست و باید در رنج 1 اهم یا حتی کمی کمتر در نظر بگیرین تا اهداف بزرگ در عمق بالا بهتر سنس بشن.

شنبه 25 شهریور1396 - 11:22pm
مدیر کل
مدیر کل

sajadm2 نوشته است:
اینم فیوز بیت ها

دوست عزیز شما که این تصویر رو در کنار تصویر لیست فیوز بیتهایی که بنده ذکر کردم میذارین چرا خودتون توجه نمیکنین که مطابقت نداره؟! هم CKSEL ها و هم BODLEVEL ها درست نیستن. فیوز بیتها رو عینا مطابق لیست تنظیم کنین و مجددا پروگرام کنین. اگر هر بار تنظیم میکنین و دوباره خودش به هم میخوره بدونید که از این برنامه نمیتونین بطور مطمئن جهت پروگرام میکروی اتمگا328 استفاده کنین! علت اینکه پروگرامر و برنامه خاصی رو پیشنهاد کردم همین بود که از ابتدا به چند طریق تست کردم و متوجه شدم داستان پروگرام فیوز بیت این میکرو به سهولت اتمگا8 نیست! به همین جهت راهی پیشنهاد کردم که هم ساده باشه و هم همه بتونن پروگرام کنن و درگیر فیوز بیت نباشن. متاسفانه بسیاری از دوستان توصیه های از سر تجربه ما رو نادیده گرفتن و هم برای خودشون دردسر درست کردن و هم برای ما!

شنبه 25 شهریور1396 - 11:31pm

سلام خدمت دوستان و مهندس
یه لوپ 60 دوباره امروز درست کردم و به مدار وصل ولی باز همون مشکل کویل ارور رو داشت
bs170 رو قبلن عوض کرده بودم ولی فایده ای نداشته بود امروز باز bs170 رو عوض کردم که مشکل کویل ارور تموم شد(اینگه تقلبی بوده یا حین لحیم کاری سوخته رو خدا میدونه) توو اعداد سه گانه به صورت a270 675 783 شد ودیلی 19 بود تصمیم گرفتم برم تو حیاط خونه تستش کنم مدار رو روی موزاییک گذاشته بودم به محض اینکه باطری رو به مدار وصل کردم مدارم به فنا رفت و اتصال کوتاه شد از کی تا حالا سنگ رسانا شده!!!
به نطرتون چیا اتصال کوتاه شدن؟

یکشنبه 25 شهریور1396 - 1:08am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
sajadm2 نوشته است:
اینم فیوز بیت ها

دوست عزیز شما که این تصویر رو در کنار تصویر لیست فیوز بیتهایی که بنده ذکر کردم میذارین چرا خودتون توجه نمیکنین که مطابقت نداره؟! هم CKSEL ها و هم BODLEVEL ها درست نیستن. فیوز بیتها رو عینا مطابق لیست تنظیم کنین و مجددا پروگرام کنین. اگر هر بار تنظیم میکنین و دوباره خودش به هم میخوره بدونید که از این برنامه نمیتونین بطور مطمئن جهت پروگرام میکروی اتمگا328 استفاده کنین! علت اینکه پروگرامر و برنامه خاصی رو پیشنهاد کردم همین بود که از ابتدا به چند طریق تست کردم و متوجه شدم داستان پروگرام فیوز بیت این میکرو به سهولت اتمگا8 نیست! به همین جهت راهی پیشنهاد کردم که هم ساده باشه و هم همه بتونن پروگرام کنن و درگیر فیوز بیت نباشن. متاسفانه بسیاری از دوستان توصیه های از سر تجربه ما رو نادیده گرفتن و هم برای خودشون دردسر درست کردن و هم برای ما!

دانشمند بودن هم حواس پرتی میاره :D :D
سپاس مهندس جان
فقط هر بار بالانس یه دیلی میاره ~X(
18 - 21 - 110

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

یکشنبه 25 شهریور1396 - 1:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
Atroo نوشته است:

خیلی ممنون مهندس ... اعداد سه گانه چی درست هستن A242 و B633 و C 764.....یا اهم لوپ که شده 2؟

اعداد شما فقط کمی پایین هستن ولی در حدی نیست که بگیم ایراد داره. شاید در محیط باز بهتر بشه که معمولا همینطورم هست.
مقاومت 2 اهم برای لوپهای کوچک یا متوسط حداکثر رقمی هست که میتونم توصیه کنم وگرنه با مقاومت بیشتر از این برد نهایی در حد محسوسی افت میکنه. اما برای فریم های بزرگ همین 2 اهم هم مناسب نیست و باید در رنج 1 اهم یا حتی کمی کمتر در نظر بگیرین تا اهداف بزرگ در عمق بالا بهتر سنس بشن.

مهندس چیکار کنم که اعداد به اون رقم مورد دلخواه برسه؟آیا ایراد از لوپه یا آیسی آمپ؟؟ من یه lf357h دارم.. ولی وقتی میندازم رو مدار.. مدار کلا ارور coil error میده... حتی پایه ها رو هم درست جا میزنم... پایه 8 میشه همونجا که زائده داره...

یکشنبه 25 شهریور1396 - 2:00am
مدیر کل
مدیر کل

sajadm2 نوشته است:
دانشمند بودن هم حواس پرتی میاره :D :D
سپاس مهندس جان
فقط هر بار بالانس یه دیلی میاره ~X(
18 - 21 - 110

دیلی اتومات 18 یا 21 تقریبا فرقی نداره و این میزان تغییر در هر بار بالانس غیر عادی نیست. البته در محیط پر نویز بیشتر اینطور میشه.
اما دیلی 110 ربطی به دیلی عادی یک لوپ نداره و معمولا در اثر نزدیکی لوپ به فلزات مزاحم حین بالانس رخ میده که در راهنما تاکید داشتم. البته قبل از هر چیز باید مطمئن بشین فیوزبیتها درست پروگرام شده.

یکشنبه 25 شهریور1396 - 2:13am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2327 , 2328 , 2329 , 2330 , 2331 , 2332 , 2333 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , panther1390 , Resa و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure