انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 1:12am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2326 , 2327 , 2328 , 2329 , 2330 , 2331 , 2332 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

ruby199623 نوشته است:
sajadm2 نوشته است:
ruby199623 نوشته است:
سلام مهندس ، خسته نباشید
امروز یک مدار راه اندازی کردم ولی با مشکل coil error مواجه شدم ماسفت رو عوض کردم درست نشد بنظرتون اگه مشکل مداری باشه از چی میتونه باشه

دوست عزیز سلام
بنده هم مشکل شما رو داشتم در پست های قبل کامل توضیح داده شده
شما اول کاری که من کردم رو بکنید کویل رو مستقیم بدون رابط به کیت متصل کن
مدارت رو دقیق چک کن
از لحاظ قلع مردگی چک کن
ببین اتصالی بین مدار توسط خورده های قلع نشده
بعدش bs 170
irf840
lf357
و حتی خود کویل
موفق باشی

لوپ رو که مستقیم به برد وصل کردم مشکل رفع شد ولی دیلی رو 10 هست و اعداد سه سگانه همه 800 هستن این مشکل میتونه از چی باشه

درود
با اجازه استاد حمید.
داداش من دوتا مدار مونتاژ کردم هیچکدومش مشکل کویل ارور نداشت....
با اینکه قطعات اولیه معمولی بود.... احتمالا لوپ شما ایراد داره یا در محیط نزدیک به فلز وصلش میکنید به دستگاه‌.... یه عکس از جلو و پشت مدارتون + یه فیلم کوچیک از زمانی که لوپ رو وصل میکنید و ارور میاد تو یه آپلود سنتر بزارید تا بشه راهنماییت کرد...

جمعه 24 شهریور1396 - 2:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید @};-

مهندس من لوپ رو ساختم.لوپ عنکبوتی 60 با سیم 7 دهم و 17 دور... اهمش شد 2...و دیلی اتومات 22... اعداد سه گانه به این ترتیب A 242 و B 633 و C 764.... و اینکه یک سینی 35 سانتی گرد از جنس روی نرم... رو با تنظیمات
فرکانس 100
پهنا پالس 200
گراند OFF
اسپید 10
دیلی دستی 40
رو تو فاصله ی 1 متری سنس میکرد. و هر چی فرکانس رو پایین تر میذاشتم فاصله ی کمتری سنت میکرد... فرکانس رو میذاشتم رو 300 و پهنای پالس 260 تو فاصله ی 180 سنس میکرد سینی رو و با همین تنظیمات ماشین رو تو فاصله ی 3 متری میگرفت...ممکنه به خاطر جنس سینی باشه؟؟و اینکه مهندس هر چی فرکانس رو بالاتر میذارم حذف آهنش دقیقتر عمل میکنه...

اهم لوپ و دیلی اتوماتش چطوره؟
اعداد سه گانه به نظرتون مشکلی نداره؟
و اینکه چرا اون سینی رو تا اون فاصله ی کم میگرفت؟

جمعه 24 شهریور1396 - 5:10pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
مشخصات لوپ شما تقریبا مناسب هست و بردی که برای سنس ماشین داشته نشون میده مشکل برد ندارین. اما همه فلزیاب های پالسی در سنس فلز روی یا ظروف مسی سفید کاری شده مشکل برد کم رو دارن. باید با فلزاتی نظیر سینی استیل یا ورق مسی تست کنین. حتی اگر سینی طلا هم داشته باشین مشکلی نداره و با برد مشابه مس سنس میشه! در واقع علت ضعیف سنس شدن فلز روی رسانایی الکتریکی کم هست. همین سینی 35 سانتی اگر از جنس استیل باشه در برد 2.3 متری با لوپ 60 میتونه سنس بشه.

جمعه 24 شهریور1396 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیوست:
_20170916_031450.JPG

سلام مهندس حمید بزرگوار ،مهندس جان من دستگام روشن که میکنم این عددی که تو عکس مشخص هست 18/7 هست ولی یه مدت که روشن بمونه این عدد هی کم میشه مثلا تو مدت 5 دقیقه این عدد به حدود 17/6 میرسه ایا این طبیعی هست و اگه نیست علتش چیه که افت پیدا میکنه،البته این تصویر که گذاشتم در حالت سنس هست و تفکیک ولی من موضوعی که مطرح کردم در حالت عادی و بدون سنس هست .سپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 24 شهریور1396 - 2:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Farshadh54 نوشته است:
پیوست:
_20170916_031450.JPG

سلام مهندس حمید بزرگوار ،مهندس جان من دستگام روشن که میکنم این عددی که تو عکس مشخص هست 18/7 هست ولی یه مدت که روشن بمونه این عدد هی کم میشه مثلا تو مدت 5 دقیقه این عدد به حدود 17/6 میرسه ایا این طبیعی هست و اگه نیست علتش چیه که افت پیدا میکنه،البته این تصویر که گذاشتم در حالت سنس هست و تفکیک ولی من موضوعی که مطرح کردم در حالت عادی و بدون سنس هست .سپاس

نمایشگر باطری هستش باید کم بشه :-*

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

شنبه 24 شهریور1396 - 3:20am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خسته نباشید
مهندس 840 رو عوض کردم
ولی باز دیلی 6 هست با لوپ 30س و لوپ 8 هست

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

شنبه 24 شهریور1396 - 3:25am
مدیر سایت
مدیر سایت

k.irani70 نوشته است:
درود خدمت دوستان و اساتید گل علی الخصوص مهندس حمید
دستگاه فلزجو من دیروز روی یه دیوار کاهگلی قدیمی شروع به بوق زدن کرد میتر من 35 لوپ من 30 عنکبوتی و دیلی اتوماتیک 19 و اعداد سه گانه به صورت a=204 b=764 , c=879 بود بعد از اینکه یکم از دیوار رو خراب کردیم در حالی که هنوز سنس برقرار بود و دستگاه بوق میزد متوجه شدیم که ظاهرا داخل دیوار یه لونه زنبور قرمز بزرگا هست که تازه ما می خواستیم با اتیش زدن لونه زنبورها دیوار و خالی و امن کنیم که با حمله و خروج تعداد زیادی زنبود مواجه شدیم که به ناچاز محیط زو تزک کزدیم حالا سئوال من اینه ایا به نظر شما این سنس دستگاه مربوط به کلونی زنبورها بوده یا اینکه واقعا فلزی داخل دیوار هست ؟

با سلام
ببینید دوست عزیز اگر راننده فرمون ماشین رو رها کنه ماشین میره به جایی که دلمون نمیخاد ! اپراتوری نقطه زن ها و ردیاب هم همینه باید راه و روش اپراتوری و کار با نرم افزار و سخت افزار وسیله رو خوب ابتدا آموزش و تمرین داشته باشیم و بعد بریم سراغ کاوش های واقعی در میدانی بزرگ تر که انشاا... ختم به خیر و موفقیت برای همه کاوشگران باشه ، عرض کنم که تنظیمات نقطه زن کم نظیر فلزجو در شرایطی میتونه خیلی به ذرات ناشناخته حساس باشه و در شرایطی هم با کنترل و دقت در تنظیمات نرم افزاری میشه که فقط فلزات حجیم رو سنس کنه و این برمیگرد به دقت اپراتور ، مطمئناً تنظیمات مدار شما در صورت سنس لونه زنبود مقداری نامنظم بوده که انشاا... با دوتا نیش زنبور حل میشه :D ;) به نظر بنده این مورد رو باید در بخش اپراتوری نقطه زن فلزجو مطرح میکردید ، به هرحال پیشنهاد بنده این هست که دوباره با یک لوپ 50 یا 60 با تنظیمات بهتر و متعادل تر مورد رو بررسی کنید . آیا شما از پشت اون دیوار گلی خبر داریدکه چی هست ؟ اگر پشتش خالی هست ممکنه داخل دیوار فلزی باشه ( آهنی یا غیر آهنی رو با آیرون ریجکت برنامه باید درک کنید ) که اینبار با لوپ 50 هم تست کنید با دیلی دستی حدود 40 تا 44 و فرکانس 70 پهنای پالس 155 الی 160 ، این تنظیمات متعادل برای لوپ و مکان شماست ، بهتره پهنای پالس متناسب با هر لوپ رو پیدا کنید که برد مفید ولی مصرف انرژی کمتری داشته باشید ! که خیلی مهمه . موفق باشید @};-
البته من مطمئنم شما دوست عزیز این انجمن هستید ، و منظور جنابعالی نیستید ، ولی در بیرون دیدم که بعضی ها به تمسخر برای تخریب این نقطه زن پر قدرت و ارزشمند که توسط مردی محترم طراحی و برای غشر مردم محروم و کاوشگر هدیه شده ؛ که علم و آگاهی ایشون ( مهندس حمید ) از الکترونیک در حدی هست که خیلی هارو توسط علم این رشته توجیح کنه ولی جرأتش رو ندارن که در انجمن حضوری بحث کنن تا قانع بشن و میان در خارج از انجمن از همین مطالب ( کندوی زنبور رو سنس میکنه ) برای خراب کردن فلزجو بحث مطرح میکنن ! که منصفانه نیست .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 25 شهریور1396 - 8:58am
مدیر سایت
مدیر سایت

k.irani70 نوشته است:
حمید نوشته است:
خسته نباشین.
عدد اول شما کمی پایین ولی عدد دوم و سوم شما کمی بیشتر از رنج نرمال هست! باید مدارتون رو بخصوص در قسمت اطراف آیسی 357 بررسی کنین که مشکلی از نظر مقدار قطعات وجود نداشته باشه. البته اگر تفکیک طبق توضیحی که در راهنما نوشته شده درست عمل میکنه مساله خاصی نیست.
اگر این سنس دقیقا روی قسمت لانه زنبور وجود داشته با توجه به اینکه سنس خیلی هم قوی نبوده ممکنه مربوط به لانه زنبور بوده باشه. اگر مشخصات تفکیک رو ذکر میکردین شاید بیشتر مشخص میشد. ضمن اینکه تست با لوپ 60 و مقایسه سنس اون با لوپ 30 در این مورد میتونه کمک کننده باشه.

درود خدمت مهندس حمید گرامی
از راهنمایی که فرمودین سپاسگذارم در اولین فرصت با لوپ 60 هم یه تست میگرم ببینم چی میشه اما اگر مربوط به لانه زنبور باشه به چی لانه حساس هست منظورم اینه که مثلا کل پالسی ها به یه نوع سفال حساسیت دارند اما لانه زنبور های بزرگ قرمز تا اونجایی که میدونم از خاک دیوار با اب دهنشون درست میشه یعنی میرن داخل سوراخ دیوارهای گلی و اونجا خاک دیوار رو با دهنشون می کنن و بعد با اب دهنشون شروع به ساختن خونه خونه های کوچیک داخل اون سوراخ میکنن که در نهایت میشه مثل موم زنبور عسل با این تفاوت که این مدل زنبور مهاجم هست و عسل تولید نمی کنه و از زنبور و حشرات دیگه تغذیه میکنه حالا اگر حدثم درست باشه باید دستگاه ما به همون خانه های کوچیک که از اب دهن زنبور و خاک دیوار درست شده حساسیت نشون بده مثل همون سفال که اونم از جنس خاک هست به هر حال من با لوپ 60 هم تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم که تجربه ای برای بقیه دوستان هم باشه اما در مورد دستگاه و اشکال در تفکیک احتمال داره که مشکل داشته باشه چون در خال حاضر ماسفتی که من روی بردم گذاشتم به دلیل اینکه IRF840 خوب جواب نداد و 11NK100 هم هنوز به دستم نرسیده از مسافت K2717 استفاده میکنم و احتمالا مشکل اعداد از این ماسفت باشه
با سپاس از مهندس حمید گل

بجای ماسفت2717 از 2sk2611 استفاده کنید که خیلی خوب و عالی جواب میده 900 ولتی هست و خیلی خوب با اعداد میزان جواب داده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 25 شهریور1396 - 9:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

sajadm2 نوشته است:
سلام خسته نباشید
مهندس 840 رو عوض کردم
ولی باز دیلی 6 هست با لوپ 30س و لوپ 8 هست

با اجازه از محضر استاد @};-
دوست عزیز در راهنما در مورد دیلی 6 توضیح داده شده...
احتمالا فیوز بیت ها رو درست تنظیم نکردید و از پروگرامره و برنامه ی پیشنهادی استاد استفاده کنید انشاءالله مشکتون حل میشه ..

شنبه 25 شهریور1396 - 10:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
مشخصات لوپ شما تقریبا مناسب هست و بردی که برای سنس ماشین داشته نشون میده مشکل برد ندارین. اما همه فلزیاب های پالسی در سنس فلز روی یا ظروف مسی سفید کاری شده مشکل برد کم رو دارن. باید با فلزاتی نظیر سینی استیل یا ورق مسی تست کنین. حتی اگر سینی طلا هم داشته باشین مشکلی نداره و با برد مشابه مس سنس میشه! در واقع علت ضعیف سنس شدن فلز روی رسانایی الکتریکی کم هست. همین سینی 35 سانتی اگر از جنس استیل باشه در برد 2.3 متری با لوپ 60 میتونه سنس بشه.

خیلی ممنون مهندس ... اعداد سه گانه چی درست هستن A242 و B633 و C 764.....یا اهم لوپ که شده 2؟

شنبه 25 شهریور1396 - 1:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2326 , 2327 , 2328 , 2329 , 2330 , 2331 , 2332 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure