انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 اردیبهشت1403 - 2:36am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2311 , 2312 , 2313 , 2314 , 2315 , 2316 , 2317 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

toorani نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشید
یه سوال دادشتم اینکه دستگاه من جدیدا عدد FERRO رو برای فلزات مختلف 80 به بالا بیشتر وقتها هم 99 میزنه در صورتی که قبلا اینجوری نبود برای فلزات مختلف متفاوت بود
در ضمن ای دی 99 ایا خطاست؟
با تشکر فراوان از شما

ممنون.
در حالت سلامت دستگاه عدد تفکیک 99 معمولا به منزله خطاست هر چند نمیشه بطور قطع چنین نظری داد. اما اگر در تستهای عادی که انجام میدین تفکیک به صورتی باشه که فرمودین قطعا دستگاه ایرادی پیدا کرده. لوپ ؛ ماسفت ؛ مقاومتهای 2 وات و دیودهای 4148 رو بررسی کنین.

جمعه 9 شهریور1396 - 2:35am

سلام عیدتون مبارک. ی مشکلی برام پیش اومده اونم اینه که ی لوپ 60سانتی عنکبوتی به مدار وصل کردم دیلی اوتوماتیک رو61نشون میده .واینکه فلزات اهنی رو صدا قطع نمیشه و non-feرو صفحه نشون داده میده البته برای سینی کار میکنه. ولی اجسام فلزی نه اون میتر جلویfeهم منفی نشون میده که فلز اهنی هست . ایا از اهم لوپمه که بالاست ممنون میشم راهنماییم کنین برای لوپم سیم لاکی هفتدهم هفده دور استفاده کردم کابل رابطم از کابل میکروفون مکس ژاپن که نسبت به rg59فویلدار که داشتم م احساس کردم خوبتره اونو نصب کردم نتونستم rg58-9بدون فویل یا کابل کرمان بدون فویل پیدا کنم تو اردبیل .

جمعه 10 شهریور1396 - 8:16pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
دیلی 61 که مسلما مطلوب نیست و در این شرایط تفکیک هم درست کار نمیکنه. ابتدا باید دیلی لوپ رو درست کنین که زیر 30 در بیاد. علت هم میتونه نزدیکی لوپ به فلزات مزاحم در هنگام بالانس ؛ نامناسب بودن سیم لوپ یا کابل لوپ باشه. هر زمان دیلی لوپ و اعداد 3 گانه در رنج مطلوب قرار گرفت میتونین توقع کارکرد درست از بخش تفکیک داشته باشین. وگرنه تست تفکیک در شرایطی که گفتین فایده ای نداره. اگر به توضیحات راهنما توجه کنین تمام این موارد مفصلا قید شده.

جمعه 10 شهریور1396 - 9:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز ، عیدتون مبارک
مهندس میشه لطف کنید بگید چه قطعاتی در اعداد سه گانه دخیل هستن؟
دستگاهی ک مونتاژ کردم فاصله ی بین عدد دوم و سوم تقریبا صد هست ولی عدد اول زیادی زیاده مقدارش ،
بعد مهندس شما توی راهنما یه سری عمق زنی هایی به انواع لوپها معرفی کردین ، مثلا لوپ۴۵ سانت حداکثر برد ۲٫۴ متر ، این حداکثر بردی هست که میشه با بهترین تنظیمات در تست هوایی از دستگاه گرفت ، ولی تنظیماتی ک بشه باهاش کار کرد و توی یه محوطه ی مثلا ۲۰۰ متری چرخید و هدف پیدا کرد مطمنن نمیشه این تنظیمات رو اونقد حساس گذاشت تا این برد ۲٫۴ متری اوکی بشه پس مطمنن با تنظیماتی ک ادم انجام میده تا ثبات دستگاه بیشتر بشه عمق زنی دستگاه هم کمتر میشه ، مثلا موقع تست برد میشه حساسیت رو تا ۱۹ یا حتی ۲۰ هم بالا برد ولی مطمنن توی کاوش واقعی نمیشه ازین اعداد استفاده کرد و نهایتا میشه تا ۱۴-۱۵ بالا گذاشت ک این خودش با۵ت کاهش برد میشه ، بنظرت در شرایط عادی کاوش نه تست دستگاه ، عمق زنی لوپ های مختلف توی حداکثر بردشون چقده ؟؟!
مثلا برد لوپ ۳۰ و ۴۵ سانت و فریم ۱ متری بردشون در شرایط کاوش چقده؟!
مرسی مهندس عزیز از پاسخگوییتون

شنبه 10 شهریور1396 - 12:04am

es9 نوشته است:
سلام خدمت اساتید
دو تا سوال داشتمی
۱- منبع تغذیه این دستگاه چجوریه؟ در مورد نحوه ی شارژ و نوع باطری و میزان کارکردش یه توضیح مختصر بدین ممنون میشم
۲- قیمت این دستگاه چنده؟
با تشکر :-BD

تیک hidden post من روشنه؟ :-? :-? :-?

شنبه 10 شهریور1396 - 12:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید... عید قربان رو به شما و خانواده ی محترم تبریک میگم...

مهندس من که قبلا دستگاه شما رو ساختم و هیچ مشکلی نداشت.. این بار دوباره ساختم با خازن های ژاپنی النا... ولتاژ ها هم درست هستن.. وقتی روشن کردم تو صفحه ردیف پایین فقط مربع نشون میده..... فکر کردم مال میکرو و پروگرامه.....ولی اون بوق که باید از پیزو هم شنیده بشه تولید میشه.. و حتی وقتی باتری رو قطع میکنم بعد چند ثانیه صدای خاموش شدن دستگاه شنیده میشه... نمیدونم چرا تو صفحه فقط ردیف پایین رو مربع نشون میده....حتی وقتی روشن میشه اون مربع ها از پر رنگ به کم رنگ نشون داده میشه... دقیق مثل همون شمارش که برای تنظیم نور صفحه هستش...پس فکر نکنم مشکل از میکرو و پروگرام باشه... چیکار کنم مهندس... کجاش مشکل داره؟اگه بنده رو راهنمایی کنین لطف بزرگی در حقم کردین...

شنبه 10 شهریور1396 - 12:19am
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز ، عیدتون مبارک
مهندس میشه لطف کنید بگید چه قطعاتی در اعداد سه گانه دخیل هستن؟
دستگاهی ک مونتاژ کردم فاصله ی بین عدد دوم و سوم تقریبا صد هست ولی عدد اول زیادی زیاده مقدارش ،
بعد مهندس شما توی راهنما یه سری عمق زنی هایی به انواع لوپها معرفی کردین ، مثلا لوپ۴۵ سانت حداکثر برد ۲٫۴ متر ، این حداکثر بردی هست که میشه با بهترین تنظیمات در تست هوایی از دستگاه گرفت ، ولی تنظیماتی ک بشه باهاش کار کرد و توی یه محوطه ی مثلا ۲۰۰ متری چرخید و هدف پیدا کرد مطمنن نمیشه این تنظیمات رو اونقد حساس گذاشت تا این برد ۲٫۴ متری اوکی بشه پس مطمنن با تنظیماتی ک ادم انجام میده تا ثبات دستگاه بیشتر بشه عمق زنی دستگاه هم کمتر میشه ، مثلا موقع تست برد میشه حساسیت رو تا ۱۹ یا حتی ۲۰ هم بالا برد ولی مطمنن توی کاوش واقعی نمیشه ازین اعداد استفاده کرد و نهایتا میشه تا ۱۴-۱۵ بالا گذاشت ک این خودش با۵ت کاهش برد میشه ، بنظرت در شرایط عادی کاوش نه تست دستگاه ، عمق زنی لوپ های مختلف توی حداکثر بردشون چقده ؟؟!
مثلا برد لوپ ۳۰ و ۴۵ سانت و فریم ۱ متری بردشون در شرایط کاوش چقده؟!
مرسی مهندس عزیز از پاسخگوییتون

ممنون.
کیفیت لوپ و کابل لوپ و اصلی بودن آیسی 357 مهمترین موارد موثر روی اعداد هستن. زیاد بودن عدد اول معمولا در اثر حالت خازنی بالاست که میتونه از لوپ یا کابل لوپ باشه. اگر به توصیه های راهنما در این مورد دقت کنین مشکلی پیش نمیاد.
من برد نهایی رو روی درجه حساسیت 18 و برای فلزی به اندازه لوپ و از جنس مس در نظر میگیرم. مطلبی که شما فرمودین واضح هست و باید توجه کنین معتبر ترین شرکتهای تولید کننده فلزیاب هم جدول برد رو برای تست هوایی و با بهترین تنظیمات قید میکنن! در حالیکه ما حساسیت 20 رو ملاک قرار ندادیم. مثلا در دفترچه لورنز تست برد با دیلی 4 قید شده که عملا روی اکثر زمینها کسی با اون تنظیمات نمیتونه کاوش کنه! این مساله طبیعی هست و برای همه دستگاهها عمومیت داره. به همین دلیل عرض میکنم برد واقعی فلزیاب ها روی زمین تقریبا مشابه هم هست و البته فلزجو به لحاظ داشتن تنظیمات دقیق و کامل از نظر منطق یک فلزیاب پالسی شانس عمقزنی بیشتری در کاوش واقعی داره. در مورد درجه حساسیت هم توجه کنین درجات از نظر تفاوت برد بسیار نزدیک به هم هستن و با هر درجه کم شدن حساسیت چیزی حدود 2-3 درصد برد کم میشه. بنابراین درجه حساسیت 15 هم اصلا رقم کمی نیست و با برد نهایی بسیاری از مدارات فلزیاب دیگری که میبینین برابری میکنه! در این خصوص هم در راهنما کاملا توضیح دادم. نکته نهایی هم این هست که تقریبا هیچ دفینه واقعی وجود نداره که قویتر از همون فلز مشابه در تست هوایی سنس نشه!!! به این معنی که فلزات قدیمی مدفون در خاک بلحاظ اثر هاله بطور متوسط 1.5 برابر برد بیشتر از حد برد تست هوایی خودشون دارن. این واقعیت در کاوشهای متعدد توسط کاوشگران مختلف به اثبات رسیده. بنابراین نیازی نیست نگران این اعداد و ارقام باشین. اگر واقعا هدف درستی در رنج برد حدودی فلزیاب و لوپ مورد استفاده باشه مطمئن باشین سنس میشه. در واقع مشکل اصلی کاوشگران مکان نادرست و فاقد جنس با ارزش هست و در نهایت از سر نا امیدی گناه رو به گردن دستگاه مربوطه میندازن درحالیکه واضح هست در جایی که چیزی نیست با هیچ دستگاهی و تحت هیچ شرایطی چیز بدردبخوری از زمین در نمیاد چون وجود نداره!

شنبه 10 شهریور1396 - 2:01am
مدیر کل
مدیر کل

es9 نوشته است:
es9 نوشته است:
سلام خدمت اساتید
دو تا سوال داشتمی
۱- منبع تغذیه این دستگاه چجوریه؟ در مورد نحوه ی شارژ و نوع باطری و میزان کارکردش یه توضیح مختصر بدین ممنون میشم
۲- قیمت این دستگاه چنده؟
با تشکر :-BD

تیک hidden post من روشنه؟ :-? :-? :-?

دوست عزیز سوالات شما رو جواب ندادم چون سوالات خوبی نبودن و با یک مطالعه چند دقیقه ای در راهنما و همینطور انجمن به جواب میرسیدین!
1- در مورد باطری در راهنما کاملا توضیح دادم. در مورد شارژر هم توصیه من به استفاده از شارژر مخصوصی هست که خود فروشندگان باطری معمولا ارائه میکنن و ربطی به طرح فلزجو نداره.
2- مدار حاضر نسخه عمومی هست که میتونین خودتون بسازین. اگر به نسخه نامحدود بصورت دستگاه کامل علاقه مند بودین در قسمت فروشگاه توضیحات لازم ارائه شده و نهایتا باید با آقا مجتبی تماس بگیرین.

شنبه 10 شهریور1396 - 2:07am
مدیر کل
مدیر کل

Atroo نوشته است:
سلام مهندس حمید... عید قربان رو به شما و خانواده ی محترم تبریک میگم...

مهندس من که قبلا دستگاه شما رو ساختم و هیچ مشکلی نداشت.. این بار دوباره ساختم با خازن های ژاپنی النا... ولتاژ ها هم درست هستن.. وقتی روشن کردم تو صفحه ردیف پایین فقط مربع نشون میده..... فکر کردم مال میکرو و پروگرامه.....ولی اون بوق که باید از پیزو هم شنیده بشه تولید میشه.. و حتی وقتی باتری رو قطع میکنم بعد چند ثانیه صدای خاموش شدن دستگاه شنیده میشه... نمیدونم چرا تو صفحه فقط ردیف پایین رو مربع نشون میده....حتی وقتی روشن میشه اون مربع ها از پر رنگ به کم رنگ نشون داده میشه... دقیق مثل همون شمارش که برای تنظیم نور صفحه هستش...پس فکر نکنم مشکل از میکرو و پروگرام باشه... چیکار کنم مهندس... کجاش مشکل داره؟اگه بنده رو راهنمایی کنین لطف بزرگی در حقم کردین...

ممنون.
یک ردیف مربع روی ال سی دی معمولا مربوط به پروگرام میکرو و یا مشکل در اتصالات ال سی دی یا خود ال سی دی هست. اگر اونطور که فرمودین پروگرام میکرو مشکلی نداره پس باید ال سی دی و اتصالاتش رو بررسی کنین. همینطور بررسی کنین میکرو بدرستی روی سوکت قرار گرفته باشه و همه پایه ها وصل شده باشن.

شنبه 10 شهریور1396 - 2:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از پاسختون...من اونایی که فرمودین رو چک میکنم....یعنی مهندس نمیتونه اشکال از خازن ها یا کریستال باشه یا اینکه میکرو معیوب باشه یا فیوزبیت هاش درست پروگرم نشده باشه ؟

شنبه 10 شهریور1396 - 3:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2311 , 2312 , 2313 , 2314 , 2315 , 2316 , 2317 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure