انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:34pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2308 , 2309 , 2310 , 2311 , 2312 , 2313 , 2314 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز،
مهندس اگه لوپ 60 رو به جای دایره درست کردن لوپ 50 در 50 مربعی تخت درست کنم ایرادی داره؟؟؟
چون 50 در 50 حمل و نقلش راحته و تو کیف جا میگیره،
سپاسگزارم مهندس.

در مورد ساخت فریمهای کوچک توضیح دادم. در ابعاد کوچک توصیه نمیکنم از فریم استفاده کنین چون مزیتی نداره و حالت لوپ دایروی بهتر هست. اما اگر منظورتون حالت تاشو باشه بله مزیت حمل و نقل داره و میتونین این کار رو بکنین.

دوشنبه 6 شهریور1396 - 3:49pm
مدیر کل
مدیر کل

sajjad sss نوشته است:
سلام مهندس حمید من لوپ عنکبوتی 60سانت با سیم 0.7ساختم ولی اهم لوپ 2.4 نشون میده خودم فکر میکنم شاید سیم رو موقع پیچیدن زیاد محکم کشیدم نازک شده برای اون هست خاستم سیما صاف و هم ردیف بشه . چیکار کنم اقا حمید گل از دور سیم کم کنم اهمش بیاد پایین هفتده دور سیم لاکی پیچیدم . پیشاپیش عید قربان رو هم تبریک میگم خدمت شما وهمه دوستان انجمن

خسته نباشین.
هر جور هم لوپ 60 رو با سیم 0.7 درست کنین مقاومتش از حدود 1.5 بیشتر نمیشه. مگر اینکه سیم شما نازکتر از 0.7 بوده یا اهم متر شما خطا داشته باشه. وگرنه کشیدن سیم تاثیری نداره.

دوشنبه 6 شهریور1396 - 4:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.دوستان اگه کسی فایل پی سی بی رو داره که بدم برام بیرون فیبرشو بزنن بده بهم ممنون میشم. پی دی اف و... نباشه. تشکر. ممنوننننننننننن

دوشنبه 6 شهریور1396 - 6:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
sajjad sss نوشته است:
سلام مهندس حمید من لوپ عنکبوتی 60سانت با سیم 0.7ساختم ولی اهم لوپ 2.4 نشون میده خودم فکر میکنم شاید سیم رو موقع پیچیدن زیاد محکم کشیدم نازک شده برای اون هست خاستم سیما صاف و هم ردیف بشه . چیکار کنم اقا حمید گل از دور سیم کم کنم اهمش بیاد پایین هفتده دور سیم لاکی پیچیدم . پیشاپیش عید قربان رو هم تبریک میگم خدمت شما وهمه دوستان انجمن

خسته نباشین.
هر جور هم لوپ 60 رو با سیم 0.7 درست کنین مقاومتش از حدود 1.5 بیشتر نمیشه. مگر اینکه سیم شما نازکتر از 0.7 بوده یا اهم متر شما خطا داشته باشه. وگرنه کشیدن سیم تاثیری نداره.

سلام
سیم .7 رو من موقع خرید امتحان کردم تقریبا با 50%قدرتم 2 ثانیه کشیدم سیم رو تنها پنج صدم از نمره سیم کم شده بود
یعنی سیم تبدیل به .65 شده بود

دوشنبه 6 شهریور1396 - 11:49pm
مدیر کل
مدیر کل

سیم مسی لاکی اون هم در این ضخامتها براحتی با کشش معمولی تغییر ضخامت نمیده! بهرحال اگر 0.65 هم باشه اشکالی نداره و مقاومتش زیر 2 اهم در میاد.

سه شنبه 6 شهریور1396 - 12:19am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

sa!v!y نوشته است:
meysamking نوشته است:
سلام به تمامی دوستان
من به یه مشکلی خوردم ، وقتی دستگاه رو روشن میکنم صفحه تار و سریع ناپدید میشه
فیلم مربوط به مشکل :

http://s8.picofile.com/file/8304746418/ ... 3.rar.html

مهندس حمید و آقای کوهیار لطفا راهنمایی کنید
ممنون @};-

دوست عزیز مشکل شما مربوط به اتصالات الیسدیه....
به دو نکته توجه کنید....
۱. از کانکتور برای اتصال السیدی به مدار استفاده نکنید و سیم هارو مستقیم روی برد لحیم کنید....
۲. از سالم بودن میکرو اطمینان حاصل کنید.... حد الامکان از یه میکروی دیگه استفاده کنید.

دوست عزیز ممنون که پاسخ دادید @};-

اگه میکرو خودش رو دوباره برنامه بریزم و ریست کنم مشکل حل میشه؟ یا حتما باید میکرو جدید بگیرم؟

گفت دانایی که گرگی خیره سر ----- هـست پـنـهـان در نـهـاد هـر بـشر
لاجرم جاری است پیکاری بـزرگ ----- روز و شب مابین این انسان و گرگ
.
.
.
(گرگ درون - فریدون مشیری )

سه شنبه 7 شهریور1396 - 6:54am

meysamking نوشته است:
sa!v!y نوشته است:
meysamking نوشته است:
سلام به تمامی دوستان
من به یه مشکلی خوردم ، وقتی دستگاه رو روشن میکنم صفحه تار و سریع ناپدید میشه
فیلم مربوط به مشکل :

http://s8.picofile.com/file/8304746418/ ... 3.rar.html

مهندس حمید و آقای کوهیار لطفا راهنمایی کنید
ممنون @};-

دوست عزیز مشکل شما مربوط به اتصالات الیسدیه....
به دو نکته توجه کنید....
۱. از کانکتور برای اتصال السیدی به مدار استفاده نکنید و سیم هارو مستقیم روی برد لحیم کنید....
۲. از سالم بودن میکرو اطمینان حاصل کنید.... حد الامکان از یه میکروی دیگه استفاده کنید.

دوست عزیز ممنون که پاسخ دادید @};-

اگه میکرو خودش رو دوباره برنامه بریزم و ریست کنم مشکل حل میشه؟ یا حتما باید میکرو جدید بگیرم؟

دوست عزیز من یه همچین مشکلی داشتم......هم میکروم معیوب بود....یعنی کاملا درست پروگرام میشد ولی فقط خط اول رو اجرا میکرد.....
معمولا بخاطر اتصالات السیدی به مدار مشکل شما پیش میاد.....باید اولا اتصالت رو فقط با سیم مستقیما روی برد لحیم کنی.....میتونی با تکون دادن سیم هم در هنگام روشن کردن دستگاه به اینکه اتصال السیدیت درسته یا جایی شل و قطعی داره پی ببری.....اگه اتصالاتت در همه صورت درست بود مشکل از میکرویه شماست. :ymparty:

سه شنبه 7 شهریور1396 - 1:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .خازن 5 پیکو پلی استر خوبه یا عدسی ؟

سه شنبه 7 شهریور1396 - 5:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خازنهایی در رنج 5 پیکو نوع پلیستر یا ام کا تی ندارن! این خازنها صرفا از نوع سرامیکی ساخته میشن و اگر خازنی که شما دیدین بصورت مربع شکل بوده ؛ نوعی خازن سرامیکی هست که در این صورت نسبت به عدسی معمولی کیفیت بهتری داره.

سه شنبه 7 شهریور1396 - 7:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خازنهایی در رنج 5 پیکو نوع پلیستر یا ام کا تی ندارن! این خازنها صرفا از نوع سرامیکی ساخته میشن و اگر خازنی که شما دیدین بصورت مربع شکل بوده ؛ نوعی خازن سرامیکی هست که در این صورت نسبت به عدسی معمولی کیفیت بهتری داره.

میتونید یه عکس بزارین از اون خازنی که گفتین .چون خازن 5 پیکو فکر کنم یکی از قطعات حیاتی فلزجو هستش :|

سه شنبه 7 شهریور1396 - 8:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2308 , 2309 , 2310 , 2311 , 2312 , 2313 , 2314 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 124 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure