انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 7:17pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2306 , 2307 , 2308 , 2309 , 2310 , 2311 , 2312 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

k.irani70 نوشته است:
درود خدمت دوستان و اساتید گل و خداقوت به مهندس حمید
مهندس جان بابت طراحی و ساخت و باگ گیری فلزجو انصافا خداقوت هر چی بیشتر باهاش کار می کنم بیشتر خوشم میاد
اما در مورد برد دستگاه با تعویض ماسفت در حد 20 سانتی افزایش برد داشتم من مشخصات لوپ و اعداد سه گانه رو میدم شما ببینید جریان چیه
لوپ 30 مقاومت 0.9 اهم اندوکتانس 388 میکرو هانری خاصیت خازنی 78.8 میکرو فارادای اعدا سه گانه
دیلی اتوماتیک = 22 A=187 B=607 C=760
یه تیکه مس به اندازه یه پاکت سیگار رو در 94 سانتی سنس می کنه
نظر شما چیه مهندس جان

ممنون.
ظرفیت خازنی سیم پیچ توسط خازن متر و تقریبا هیچ ابزار رایجی بسادگی قابل اندازه گیری نیست! بنابراین رقمی که در این مورد ذکر کردین درست نیست و رقم واقعی در رنج پیکوفاراد هست که البته اندازه گیریش برای ما اهمیت نداره و از طریق دیلی و اعداد 3 گانه میتونیم متوجه بشیم.
عدد اول شما پایین هست که این مساله میتونه در اثر نزدیکی لوپ به فلزات مزاحم هنگام بالانس باشه یا اینکه از کانکتور فلزی و کابل نامناسب استفاده کرده باشین. همینطور مقاومت برای این لوپ مقداری پایین هست که ممکنه از حیث ثبات حین کاوش روی زمین کمی مشکلساز بشه. اکیدا توصیه میکنم از سیمهایی که در راهنما برای مشخصات کویلها قید کردم استفاده کنین. اگر از سیم لاکی 0.6 استفاده میکردین مقاومت لوپ شما حدود 1.5 در میومد که برای این لوپ مناسبتر بود.
فلزی که فرمودین اصولا با این لوپ در رنج 80-90 سانت بیشتر سنس نمیشه! بنابراین از نظر برد مشکلی نداره. البته این بار که خواستین تست بگیرین ابعاد فلز رو به سانت بیان کنین تا مشخص تر باشه.

شنبه 3 شهریور1396 - 12:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

mehdi.ah نوشته است:
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
عدد اول اندکی بالاست که میتونه به لوپ ربط داشته باشه ولی در مجموع مشکلی نداره.
کیفیت خازنهای 10 و 11 و 12 اهمیت زیادی داره ولی کلا اگر هر یک از خازنهای مدار معیوب باشن میتونن تولید بی ثباتی بکنن. از نظر برد بنظر من بیشتر ماسفت میتونه علت باشه.

مهندس جان خیلی مردی بی ریا جواب میدی.
مهندس با مراجعه به راهنما و وارد شدن به تنظیمات و بالا پایین کردن تنظیمات تونستم برد لوپ۳۰ سانت رو به حدود ۱۷۰ برسونم(سینی ۳۰*۴۰سانت استیل) همونطور که توی راهنما نوشته بود برد نهایی لوپ۳۰ سانت ۱۷۰ سانته یعنی الان این بردی ک من واسه این لوپ با این سینی دارم خوبه دیگه؟
فقط یه مشکلی هست اینه ک الان با این لوپ ایرون رجکت دستگاه رو باید روی ۲۷ بذارم ک تفکیک رو درست انجام بده که بنظرم عدد بالایی میاد و اگه من لوپ ۴۵ سانتم رو وصل کنم مطمنن دیگه تفکیک نمیتونه بکنه چون مجبورم ایرون رجکت رو بالاتر از حدی که برای دستگاه تعریف شده (یعنی ۳۰) بذارم، چون الان موقعیت اینو ندارم ک لوپ ۴۰ رو هم تست کنم ، یا اصلا بنظرتون ایرون رجکت لوپ ۳۰ با لوپ ۴۵ ربطی نداره اصلا شاید الان ایرون رجکت لوپ ۴۵ رو بخوام بدم حتی کمتر از ۲۷(لوپ۳۰) بشه؟؟!!، اصلا میشه بگید کدوم قطعات و چه شرایطی در این اعداد ۳گانه دخیله ک اونا رو یه چکی بکنم..
مرسی مهندس حمید عزیز
این عکسی ک الان ضمیمه میکنم مربوط به لوپ ۳۰ سانته ک اعداد سه گانش این شده ک توعکس مشخصه و دیلی اتوماتش۱۸ شده و تنظیماتی ک انجام دادم ک تونستم به برد۱۷۰ سانت برسم.

مهندس حمید عزیز سلام
بالاخره لوپ 45 رو تونستم تست کنم و از برد و تفکیکش هم راضی هم, عدد ایرون رجکتش شد 22 ک مشخصه ربطی به آیرون رجکت لوپ 30 سانتی نداشت.
مشکل جدید الان توی فریم 1*1 هست ک فریم قبلیم مشکل تفکیک داشت ک مجبور شدم دوباره یه فریم 1*1 جدید بپیچم, خواستم حرفه ای تر بشه این فریم جدید برداشتم حدود 44-5 متر سیم 1*1 ی ک لازم بودو کلا اول دورشو نوار چسب زدم ک روکش سیم قویتر بشه, بعد شروع به سیم پیچی کردم و تکمیلش کردم, تستش ک کردم دیلی اتومات اومد روی 21 ک بنظرم خیلی خوب باشه, ولی اعداد سه گانه ش اصلا خوب نیست و با اینکه ایرون رجکت رو تا 30 بالا میبرم نمیتونه تفکیک کنهش, یعنی سنس باید خیلی خیلی قوی باشه ک تفکیک کنه مثلا بالای 700 باشه سنسش, بنظرتون مشکل از کجاست! ؟
کدوم قطعات توی این اعداد سه گانه دخیلا؟ آیا بنظرتون توی حیاط تست میکنم اینجوریه و اگه تو طبیعت باشه درست کار میکنه؟راستی من لوپ قبلیم رو 12 دور پیچیده بودم ک شما گفته بودید 10 دور ولی خیلی خوب داشت کار میکرد ک یهو مشکل اعداد سه گانه چ تفکیک پیدا کرد,ک مجبورم کرد دوباره این لوپو بپیچم , ازونجایی ک روکش سیم رو تقویت کردم تو این لوپ و طبق تجربه ی قبلی این لوپ رو 11 دور سیم پیچیدم.
لطفا راهنمایی کنید, ببخشید طولانی شد مرسی از لطفتون مهندس بزرگوار

شنبه 4 شهریور1396 - 1:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
فیش ارتباطی من فیش نظامی 2 پین هست و 3 پین یعنی در جعبه دو تا فیش برای ارتباط لوپ گذاشتم که اگر لو پ شیلد دار بود بتونم با سه پین و اگر نبود با دو پین وصل کنم شاید دلیل عدد اول این دو فیشه کردن باشه سیم ارتباطی rg58 هست بدون شیلد و یه سئوال این اعداد سه گانه هر کدومشون چی هستن و چی رو نشون میدن مرسی از پاسخگویی مهندس حمید و جواد جان

شنبه 4 شهریور1396 - 2:03pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
مهندس حمید عزیز سلام
بالاخره لوپ 45 رو تونستم تست کنم و از برد و تفکیکش هم راضی هم, عدد ایرون رجکتش شد 22 ک مشخصه ربطی به آیرون رجکت لوپ 30 سانتی نداشت.
مشکل جدید الان توی فریم 1*1 هست ک فریم قبلیم مشکل تفکیک داشت ک مجبور شدم دوباره یه فریم 1*1 جدید بپیچم, خواستم حرفه ای تر بشه این فریم جدید برداشتم حدود 44-5 متر سیم 1*1 ی ک لازم بودو کلا اول دورشو نوار چسب زدم ک روکش سیم قویتر بشه, بعد شروع به سیم پیچی کردم و تکمیلش کردم, تستش ک کردم دیلی اتومات اومد روی 21 ک بنظرم خیلی خوب باشه, ولی اعداد سه گانه ش اصلا خوب نیست و با اینکه ایرون رجکت رو تا 30 بالا میبرم نمیتونه تفکیک کنهش, یعنی سنس باید خیلی خیلی قوی باشه ک تفکیک کنه مثلا بالای 700 باشه سنسش, بنظرتون مشکل از کجاست! ؟
کدوم قطعات توی این اعداد سه گانه دخیلا؟ آیا بنظرتون توی حیاط تست میکنم اینجوریه و اگه تو طبیعت باشه درست کار میکنه؟راستی من لوپ قبلیم رو 12 دور پیچیده بودم ک شما گفته بودید 10 دور ولی خیلی خوب داشت کار میکرد ک یهو مشکل اعداد سه گانه چ تفکیک پیدا کرد,ک مجبورم کرد دوباره این لوپو بپیچم , ازونجایی ک روکش سیم رو تقویت کردم تو این لوپ و طبق تجربه ی قبلی این لوپ رو 11 دور سیم پیچیدم.

خسته نباشین.
وقتی لوپ رو در حیاط تست میکنین و احتمالا روی زمین میذارین باید مطمئن بشین در کف اون قسمت از حیاط فلزی وجود نداره! این مساله رو میتونین به کمک خود فلزیاب بررسی کنین و لوپ رو جایی قرار بدین که احتمال وجود فلز کمتر باشه وگرنه در شرایط حضور فلز مزاحم دیگه تفکیک طبق انتظار عمل نمیکنه. علاوه بر این مشکل تفکیک میتونه از کابل اتصال یا کانکتور لوپ هم باشه که توضیح دادیم.
برای فریم 1 متری 10 دور معادل 40 متر سیم مناسبترین حالت هست. چسب کاری سیم بنظر من جواب مطلوبی نمیده و حتی اگر ضخامت و فاصله بیشتر رو ایجاد کنه ممکنه ثبات خوبی نداشته باشه. بهترین کار این هست که سیم با روکش ضخیم پیدا کنین.

شنبه 4 شهریور1396 - 3:52pm
مدیر کل
مدیر کل

k.irani70 نوشته است:
درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
فیش ارتباطی من فیش نظامی 2 پین هست و 3 پین یعنی در جعبه دو تا فیش برای ارتباط لوپ گذاشتم که اگر لو پ شیلد دار بود بتونم با سه پین و اگر نبود با دو پین وصل کنم شاید دلیل عدد اول این دو فیشه کردن باشه سیم ارتباطی rg58 هست بدون شیلد و یه سئوال این اعداد سه گانه هر کدومشون چی هستن و چی رو نشون میدن مرسی از پاسخگویی مهندس حمید و جواد جان

کانکتور 2 یا 3 پین هر دو مناسب هستن بشرطی که پلاستیکی باشن!
اعداد 3 گانه مربوط به محاسبه روی 3 بخش از موج هستن. عدد اول مربوط به بخش ابتدایی ؛ عدد دوم مربوط به بخش میانی و عدد سوم مربوط به بخش انتهایی موج هست.

شنبه 4 شهریور1396 - 3:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
mehdi.ah نوشته است:
مهندس حمید عزیز سلام

خسته نباشین.
وقتی لوپ رو در حیاط تست میکنین و احتمالا روی زمین میذارین باید مطمئن بشین در کف اون قسمت از حیاط فلزی وجود نداره! این مساله رو میتونین به کمک خود فلزیاب بررسی کنین و لوپ رو جایی قرار بدین که احتمال وجود فلز کمتر باشه وگرنه در شرایط حضور فلز مزاحم دیگه تفکیک طبق انتظار عمل نمیکنه. علاوه بر این مشکل تفکیک میتونه از کابل اتصال یا کانکتور لوپ هم باشه که توضیح دادیم.
برای فریم 1 متری 10 دور معادل 40 متر سیم مناسبترین حالت هست. چسب کاری سیم بنظر من جواب مطلوبی نمیده و حتی اگر ضخامت و فاصله بیشتر رو ایجاد کنه ممکنه ثبات خوبی نداشته باشه. بهترین کار این هست که سیم با روکش ضخیم پیدا کنین.

از نظر نبودن فلز توپاون قسمت مطمنم چون اگه فلزی وجود داشت چنین دیلی ای رو (۲۱) دستگاه نشون نمیداد، کبال رو عوض کنم ببینم چی میشه اگه نشد ، دوباره بهتره سیم بخرم همون ده دور رو بپیچم ،
راستی اگه کانکتور یا کابل اتصال مشکل داشت روی لوپ۴۵ و ۳۰ سانت هم نباید جواب درستی میداد ، ولی روی این دوتا لوپ دستگاه مشکلی نداره ، پس بنظر میاد مشکل از همون لوپ باشه بازم ، درسته!!؟؟
مرسی از پاسخگوییتون مهندس ،خیلی بزرگواری

شنبه 4 شهریور1396 - 8:23pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
از نظر نبودن فلز توپاون قسمت مطمنم چون اگه فلزی وجود داشت چنین دیلی ای رو (۲۱) دستگاه نشون نمیداد، کبال رو عوض کنم ببینم چی میشه اگه نشد ، دوباره بهتره سیم بخرم همون ده دور رو بپیچم ،
راستی اگه کانکتور یا کابل اتصال مشکل داشت روی لوپ۴۵ و ۳۰ سانت هم نباید جواب درستی میداد ، ولی روی این دوتا لوپ دستگاه مشکلی نداره ، پس بنظر میاد مشکل از همون لوپ باشه بازم ، درسته!!؟؟

دیلی اتوماتیک تنها وقتی افزایش پیدا میکنه که فلز خیلی به لوپ نزدیک باشه. در حالیکه فلزات دورتر بدون افزایش دیلی میتونن روی تفکیک اثر منفی بذارن. در واقع بخش تفکیک خیلی حساس تر هست.
اتفاقا مساله کانکتور و کابل رو از این بابت عرض کردم که درجه حذف آهن لوپهای 45 و 30 شما هم به نسبت بالا بود! در این صورت چون خود لوپ مشکلی نداشته موفق شدین جواب بگیرین. ولی اگر در مورد فریم 1 متری هم سیم لوپ مشکل داشته باشه و هم کابل و کانکتور مناسب نباشن دیگه مشکل تشدید میشه و تفکیک کلا کار نمیکنه. پس باید هر دو مساله رو مدنظر داشته باشین.

شنبه 4 شهریور1396 - 8:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید بزرگوار
مهندس میشه این برنامه را در ال سی دی 4در16بنویسید که مشکل کوچک بودن نوشته ها برای کسانی که از نظر بینایی قدرت دید در شب را موقعی که به کاوش میرند ندارند حل بشه. یا امکانش نیست؟
با تشکر

شنبه 4 شهریور1396 - 10:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
mehdi.ah نوشته است:

دیلی اتوماتیک تنها وقتی افزایش پیدا میکنه که فلز خیلی به لوپ نزدیک باشه. در حالیکه فلزات دورتر بدون افزایش دیلی میتونن روی تفکیک اثر منفی بذارن. در واقع بخش تفکیک خیلی حساس تر هست.
اتفاقا مساله کانکتور و کابل رو از این بابت عرض کردم که درجه حذف آهن لوپهای 45 و 30 شما هم به نسبت بالا بود! در این صورت چون خود لوپ مشکلی نداشته موفق شدین جواب بگیرین. ولی اگر در مورد فریم 1 متری هم سیم لوپ مشکل داشته باشه و هم کابل و کانکتور مناسب نباشن دیگه مشکل تشدید میشه و تفکیک کلا کار نمیکنه. پس باید هر دو مساله رو مدنظر داشته باشین.

عجب استادی هستین شما مرسی مهندس
پس اگه نزدیک بودن فلزات قبل از دیلی روی تفکیک اثر میذاره باید بگم تو حیاط جایی ک تست میکردم توی فاصله ی دو متری لوپ یه یخچال ۲۰۰کیلویی سوپر مارکت افتاده و توی فاصله ی ۳ متریش دروازه و از بالای لوپ حدود ۴ متری از لوپ سیم برق اصلی خونه رد شد، پس با این اوصاف قضیه تست این لوپ توی این حیاط کلا منتفیه! من دیلی رو میدیدم چون کم بود فک میکردم پس جای خوبیه واسه تست، پس باید به یه جای دیگه ببرم دستگاه رو ک محیط بازتر باشه و تست کنمو نتیجه رو ببینم چی میشه ، واقعا مرسی مهندس ، مرسی ک بی چشم داشتی جواب سوالات مبتدیانه ی مارو میدید مرسی واقعا.

شنبه 4 شهریور1396 - 10:58pm
مدیر کل
مدیر کل

shahram_e نوشته است:
سلام مهندس حمید بزرگوار
مهندس میشه این برنامه را در ال سی دی 4در16بنویسید که مشکل کوچک بودن نوشته ها برای کسانی که از نظر بینایی قدرت دید در شب را موقعی که به کاوش میرند ندارند حل بشه. یا امکانش نیست؟
با تشکر

درشتی نوشته ها در انواع ال سی دی کاراکتری معمولی با هم تفاوتی نداره و به 16x2 یا 16x4 بودن ربطی نداره! اگر کسی مشکل دید داشت باید ال سی دی 16 در 2 سایز بزرگ گیر بیاره و استفاده کنه.

یکشنبه 4 شهریور1396 - 12:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2306 , 2307 , 2308 , 2309 , 2310 , 2311 , 2312 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , Taaak و 112 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure