انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 4:26am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2303 , 2304 , 2305 , 2306 , 2307 , 2308 , 2309 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

k.irani70 نوشته است:
درود مهندس جان من متاسفانه نتونستم تو شهر خودم ترانزیستورهایی که فرموده بودی رو پیدا کنم اما یه سری ماسفت پیدا کردم از جمله K2717 که
RDS (ON)=2.5 , VDSS=900v,ID=5A ,IDP=15A
نظرت در مورد این ماسفت چیه و یه سئوال دیگه برای این برد معمولا ماسفت مورد استفاده چند امپر و چقدر ولتاژ داشته باشه نرماله و ماکسیمم تا چقدر می تونیم ولتاژ رو بالا ببریم مثلا ایا ماسفت با درین 1500 ولت خوبه یا نه زیاده؟
مسئله بعدی اینکه ما در دو نقطه لوپ یک و لوپ دو در مدار باید چند ولت داشته باشیم از من 11.90 ولت هست که ظاهرا درسته و نکته اخری اینکه من از پی سی برد طراحی شده توسط شما استفاده نکردم و خودم یه پی سی برد براش زدم که بتونم داخل جعبه ای که دوست دارم جاش بدم خالا میخواستم بپرسم که پایه سه ماسفت به زمین وصل میشه یا پایه یک ؟
مرسی از پاسخگویی

بهتره فقط از شماره هایی که ذکر کردیم استفاده کنین. جدا از قدرت مساله تفکیک هم مهم هست که با هر ماسفتی درست کار نمیکنه.
ولتاژ عادی برای ایجاد پالس در لوپ همون 12 هست و مشکلی نداره.
بارها عرض کردیم اگر ایراد اساسی در مسیر سیمکشی فیبر باشه ممکنه مدار درست کار نکنه! بنابراین اگر به هر دلیل فیبر دیگری زدین باید سیمکشیهاش کاملا مشابه فیبر اصلی باشه. البته این مساله بیشتر روی تفکیک تاثیر گذار هست.
پایه درین ماسفت به نقطه لوپ2 و پایه سورس به زمین متصل میشه. اگر این دو پایه به اشتباه جابجا بشن همین مشکل افت برد بوجود میاد!

دوشنبه 29 مرداد1396 - 1:34am
مدیر کل
مدیر کل

147369258 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید گرامی دستگاه من مشکل تفکیک داره تفکیک من در رنج 23یا24 با لوپ 45 و با 1در1 در رنج 30 به زحمت عمل میکنه هم به 840 و هم با 11nk800 تست گرفتم به نظر شما دیگه چه قطعاتی در تفکیک دخیل هستن.

باید اعداد 3 گانه و دیلی لوپ رو هم بفرمایین تا بهتر بشه نظر داد. اگر دستگاه مشکل دیگری نداشته باشه و مقادیر قطعات رو طبق لیست گذاشته باشین ؛ علت میتونه از لوپ یا کابل اتصال و حتی کانکتور لوپ باشه.

دوشنبه 29 مرداد1396 - 1:37am
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran - Turkey
سلام دوستان و اساتید عزیز... خسته نباشید

من بتازگی fpi رو تهیه کردم ... امکانش هست دوستان تنظیمات اولیه دستگاه رو در شرایط مختلف بهم بدن؟
مثلا در زمین های خیس چه تنظیماتی انجام بدیم برای لوپ ۶۰ و یک متر
و همچنین تنظیمات در زمین خشک برای این لوپ ها ..

یه موضوع دیگه اینکه وقتی سیم پیچی لوپ انجام میشه بعد باید چطوری اتصالش بدیم به خود دستگاه ..این موارد رو دوستان با تصویر برای ما دوستان مبتدی نوضیح بدن ممنون میشم.

با تشکر از شما دوستان عزیز

ᔕᗩᗰᑌEᒪ

Never Give Up

فروش فلزیاب نقطه زن فلزجو

تلگرام 09397634882

دوشنبه 30 مرداد1396 - 4:35am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
orkobon نوشته است:

با سلام خدمت مهندس بزرگوار و دوستان گرامی
من هم همین مشکل رو دارم ماسفت رو عوض کردم و 11NK100 نصب کردم ولی هنوز افت برد دارم یه ماسفت دیگه هم دارم به شماره 20nk50 که ازش استفاده نکردم چون تا حالا از 3 تا ماسفت استفاده کردم که 2 تاش 840 بودفکر نمی کنم مشکل از ماسفت باشه البته می دونم یکی از دلایل اصلی ماسفته ولی ظاهرا مدار من یه مشکل دیگه داره در ضمن اعداد سه گانه هم تقریبا درسته 270 688 798 هستش لوپ 45 سینی 30 سانتی رو تو 1.20 میزنه و سکه 500 رو تو 30 سانتی میزنه.
در ضمن ایا لازمه به ماسفت 11NK100 هیت سینگ نصب کنم . من این کار رو نکردم .
یا ممکنه در اثر حرارت مقاومت های 11 و 12 سوخته باشند .
دیگه فکرم به جایی نمیرسه . لطفا کمک کنید ممنونم

طبیعتا اگر با چند ماسفت مشکل برد داشته باشین دیگه مساله از ماسفت نیست. ماسفتهای بزرگ هم نیازی به هیت سینک ندارن.
بعد از مساله ماسفت باید مقاومتهای 2 وات و دیودهای 4148 رو بررسی کنین. همینطور چک کنین مقاومتهای 9 یا 10 رو اشتباه نذاشته باشین.

با سلام
مهندس حمید علت اینکه آقا مجتبی مقاومتهای دمپینگ مدارش رو 390 و 330 اهم گذاشته به مقدار اهم لوپ برمیگرده یا چیز دیگه ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 30 مرداد1396 - 12:00pm

مهدی نوشته است:
حمید نوشته است:
orkobon نوشته است:

با سلام خدمت مهندس بزرگوار و دوستان گرامی
من هم همین مشکل رو دارم ماسفت رو عوض کردم و 11NK100 نصب کردم ولی هنوز افت برد دارم یه ماسفت دیگه هم دارم به شماره 20nk50 که ازش استفاده نکردم چون تا حالا از 3 تا ماسفت استفاده کردم که 2 تاش 840 بودفکر نمی کنم مشکل از ماسفت باشه البته می دونم یکی از دلایل اصلی ماسفته ولی ظاهرا مدار من یه مشکل دیگه داره در ضمن اعداد سه گانه هم تقریبا درسته 270 688 798 هستش لوپ 45 سینی 30 سانتی رو تو 1.20 میزنه و سکه 500 رو تو 30 سانتی میزنه.
در ضمن ایا لازمه به ماسفت 11NK100 هیت سینگ نصب کنم . من این کار رو نکردم .
یا ممکنه در اثر حرارت مقاومت های 11 و 12 سوخته باشند .
دیگه فکرم به جایی نمیرسه . لطفا کمک کنید ممنونم

طبیعتا اگر با چند ماسفت مشکل برد داشته باشین دیگه مساله از ماسفت نیست. ماسفتهای بزرگ هم نیازی به هیت سینک ندارن.
بعد از مساله ماسفت باید مقاومتهای 2 وات و دیودهای 4148 رو بررسی کنین. همینطور چک کنین مقاومتهای 9 یا 10 رو اشتباه نذاشته باشین.

با سلام
مهندس حمید علت اینکه آقا مجتبی مقاومتهای دمپینگ مدارش رو 390 و 330 اهم گذاشته به مقدار اهم لوپ برمیگرده یا چیز دیگه ؟

با سلام خدمت مهندس بزرگوار
دیود های 4148 برسی شد سالمند و مقاومت های 9 با 10 رو با هم جابه جا نشده و مقاومت 390 اهم 2 وات 1% متال فیلم هستش که تست کردم سالمند والان هم دنبال 390اهم یک دهم درصد 2 وات طبق توضیحات دفترچه هستم نصب کنم ببینم چی میشه . ممنونم از صبر و تحمل شما .

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

دوشنبه 30 مرداد1396 - 5:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز
اینکه یک شخصی آمده ورژن فلزجو را به طلا جو تغییر داده و ورژن جدیدی نوشته که مس و طلا و... را تفکیک میکند و قبلا آمده با اعداد تفکیک کرده و الان تفکیک رو به صورت گرافیکی و نموداری تغییر داده. به نظر شما مهندس عزیز که صاحب طرح هستید این کار شدنی هست و واقعا این آقا آمده تفکیک به این روش گذاشته میتونه موفقیت آمیز باشه که فلزجو تفکیک عالی در سنس طلا داشته باشه. با تشکر

دوشنبه 30 مرداد1396 - 5:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله دوست عزیز بنده هم تست ایشون رو دیدم و زمان و هزینه ای که جهت برنامه نویسی مجدد مدار مهندس حمید عزیز صرف کردن.
مصلما اینده نشون خواهد داد که برنامه ایشون جواب خواهد داد یا اینکه با شکست روبرو خواهد شد(.انشالله که در جهت ارنقاع مدار بهبود حاصل شه) ولی فکر نمی کنم این برنامه نویس عزیز همچون مهندس حمید سخاوتمند باشند و بخوان که هگز خودشون رو عمومیش کنن.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

آخرین بار توسط هنرجو در سه شنبه 30 مرداد1396 - 1:01am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 30 مرداد1396 - 1:00am

shahram_e نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
اینکه یک شخصی آمده ورژن فلزجو را به طلا جو تغییر داده و ورژن جدیدی نوشته که مس و طلا و... را تفکیک میکند و قبلا آمده با اعداد تفکیک کرده و الان تفکیک رو به صورت گرافیکی و نموداری تغییر داده. به نظر شما مهندس عزیز که صاحب طرح هستید این کار شدنی هست و واقعا این آقا آمده تفکیک به این روش گذاشته میتونه موفقیت آمیز باشه که فلزجو تفکیک عالی در سنس طلا داشته باشه. با تشکر

درود دوست عزیز... مهندس بارها در اینباره عرض کردند اگه شخصی چنین توانایی داره که بتونه کدی بنویسه که طلا رو تفکیک کنه نیازی نداره بیاد رو طرح مهندس حمید پیاده کنه.... خودش میره یه فلزیاب طراحی میکنه با این خصوصیاتی که شما میگی از کار استاد حمید هم بهتره :D پس حتما بدون یه جای کار میلنگه....
من دستگاه استادو ساختم تست خونه رو هم گذرونده....
فقط یه نکته که دوستان دقت کنن...bs170 اصلی خیلی سخت گیر میاد.... مشکل عمده کمبود برد به این ماسفت بر میگرده
با تشکر دوباره از استاد حمید :x

سه شنبه 30 مرداد1396 - 1:00am
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:
با سلام

نظر آقا مجتبی این بود که ثبات بیشتر باشه و بنابراین مقاومت دمپینگ رو 330 در نظر گرفتن اما بنظر من تفاوت محسوسی نداره.

سه شنبه 31 مرداد1396 - 8:59am
مدیر کل
مدیر کل

shahram_e نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز

عرض کردم هر کاری هم که انجام داده باشن اصلا ربطی به فلزجو نداره چون کلا یک برنامه دیگه نوشتن و مدار فلزجو هم که بسیار سادست و نکته خاصی نداره که بخوان برنامه دیگری براش بنویسن! در واقع قابلیتهای فلزجو به برنامش هست نه به مدارش!
خیر تفکیک طلا و مس در هیچ فلزیابی ممکن نبوده و نیست. برای تست صحیح مثلا در مورد طلا باید حداقل 3 قطعه متفاوت از طلا مثل انگشتر و سکه و النگو تست بشه و تفکیک اونها نشون داده بشه و سپس تعداد زیادی از فلزات دیگه هم تست بشن و تفکیکشون نشون داده بشه. هر وقت اون 3 قطعه طلا تفکیک یکسانی داشت و با تمام فلزات دیگه فرق میکرد میتونین بگین تفکیک طلا وجود داره. این تفکیک واقعی طلاست و هیچ فلزیابی از پس اون بر نمیاد. حالا همین تست رو اگر با آهن انجام بدین میبیین در اکثر فلزیاب های تفکیکدار خوب بصورت 80 الی 90 درصد جواب میده و به همین دلیل گفته میشه تفکیک آهن داریم.

سه شنبه 31 مرداد1396 - 9:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2303 , 2304 , 2305 , 2306 , 2307 , 2308 , 2309 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 106 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure