انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:22pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2301 , 2302 , 2303 , 2304 , 2305 , 2306 , 2307 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

k.irani70 نوشته است:
درود بر دوستان و اساتید گل
مدار فلزجو من چند روزی هست که تمام شده و دارم ازش استفاده می کنم اما برد خیلی کمه داره مثلا یه تیکه برنج به ابعاد یه پاکت سیگار رو تا 50 سانتی میزنه لوپ من 60 هست اندوکتانس لوپ 350 و مقاومت اون 2.8 و با لوله اب و سیم تلفن قلع اندود درست کردم همچنین با لوپ 45 عنکبوتی سیم لاکی 0.7 مقاومت 2.6 و اندوکتانس 340 سکه 500 تومنی رو از 20 سانتی و همون تیکه فلز برنجی رو از 40 سانت و از طلا هم اصلا خوشش نمیاد
در مورد ای سی ها LF357 من فلزی هست البته یه دیپ پلاستیکی هم دارم اما هنوز اونو امتحان نکردم و ماسفت من irf840 و bs170 هم معمولی هست تمام این سه قطعه رو چون چندتا ازشون دارم جابجا کردم اما فرق محسوسی نداشت لطفا مهندس حمید گرامی راهنمایی بفرمائید با سپاس و خداقوت به شما بابت همه زحماتی که برای این مدار و باگ گیری و طراحی اون کشیدین تا اینجا ازش خیلی خوشم اومده فقط همین مسئله بردش هم حل بشه دیگه عالی میشه

ممنون.
فلزی که فرمودین با لوپ 60 باید تا حدود 1 متر قابل سنس باشه بنابراین برد شما تقریبا نصف هست. البته باید در محیط باز تست بگیرین.
مقاومت 2.8 برای لوپ 60 زیاد هست و کمی برد رو کاهش میده ولی این میزان زیاد افت برد ربطی به این موضوع نداره.
اگر لوپ 45 رو واقعا با سیم لاکی 0.7 ساخته باشین غیر ممکنه مقاومتش 2.6 اهم باشه بلکه حدود 1 اهم در میاد! پس یا سیم شما نازکتر از این هست و یا اندازه گیری اشکال داره. در عین حال برد این لوپ هم تقریبا کمتر از نصف برد مطلوب هست.
ابتدا باید اعداد 3 گانه و دیلی لوپها رو بفرمایین شاید بشه چیزی متوجه شد. بیشتر بنظر میرسه مدار شما ایرادی داشته باشه. من از تصاویر این قطعات چیزی متوجه نشدم اما معمولا یکی از دلایل برد کم معیوب بودن ماسفت هست.

جمعه 27 مرداد1396 - 9:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درودخدمت مهندس عزیز
در خصوص امتحان من دستگاه رو بردم تو میدانی که دارم اما متاسفانه جواب نداد و این فاصله و سنسی هم که گفتم رو هوا ولی داخل بیابون تست گرفتم و برای خودم هم خیلی عجیب بود که چرا اینقدر بد کار میکنه اما یه نکته ایا تنظیمات داخلی دستگاه از جمله انتگرال و عرض پالس و ... می تونه دلیل باشه چون من الان یادم اومده که وقتی دستگاه روشن شده اصلا به مقدار منوهای اون دست نزدم و با همون مقادیر یکه داخل فایل پروگرام گنجانده شده هست و هنوز هیچ تغییری در اون ندادم در مورد میزان مقاومت لوپ خودمم هم مشکوک هستم البته اینو بگم لوپ 45 عنکبوتی که با همون سیم 0.7 زدم بدون سیم رابط مقاومتش در حد 0.6 اهم میشه ولی سیم رابطه خیلی اهم بالایی داره یا دستگاه اهم متر با وجود اینکه 10 سال بیشتر هست که داره کار میکنه و تا حالا مشکلی نداشته یه ایرادای پیدا کرده البته من تصمیم دارم فردا با یه سری مقاومت که از قبل می دونم مقدارشون چقدره اهم متر رو تست کنم و به غیر از این اهم متر یه انالوگ و یه دیجیتال قدیمی از این ارزونا که یه زمانی 4-5 هزار تومن بود (یادش به خیر واقعا ) هم دارم باید برم پیداشون کنم و با اونا هم تست بزنم تا مطمئن بشم که دستگاه اهم متر درسته اخه مگه 2 تا 2.5 متر سیم RG58 یا انواع دیگه سیم کواکسیال یا سیم رابط سه رشته ای میکروفن چقدر باید اهم داشته باشه و تو کت خودمم نمیره ولی چیکار کنم که اعداد همین بوده در مورد عکس قطعات اون سمت راستی BS170 هست بعدیش ماسفت IRF840 هست که من 10 تا دونه ازش دارم ولی اینقدر روش اعداد و خروف ناخوانا و کم رنگ هست که حدو خساب نداره و فکر نمیکنم که ماسفت پدر و مادر داری باشه و تصمیم دارم که در اولین فرصت اصلیش رو پیدا کنم و تغویض کنم (اگر در خصوص فروشگاهی که قطعات اصلی فلزجو از جلو ماسفت رو داشته باشه اطلاع دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمائید) اما قطعه بعدی امپ امپ lf357 از نوع دیپ هست که به اسم اصلی به من فروختن و نمی دونم که اصل باشه یا نه و قطعه بعدی هم همون امپ امپ هست با این تفاوت که فلزی هست و ظاهرا اصلی باید باشه چون همینجور که مشخصه پک شکیلی داره و نوشته های روش کاملا خوانا و ظریف نوشته شده و در حال حاضر همین امپ امپ فلزی روی برد هست در مورد اعداد رو چشمم فردا صبح باز میبرم بیابون و براتون یادداشت میکنم و میفرستم
باسپاس و خدا قوت از پیگیری شما مهندس گرامی

شنبه 27 مرداد1396 - 1:47am
مدیر کل
مدیر کل

بارها عرض کردیم تا در تستهای محیط خانه به نتیجه نزدیک به مطلوب با لوپهای کوچک نرسیدین زحمت تست در محیط باز رو بخودتون ندین! دستگاه شما بردش کمتر از این هست که به تنظیمات یا نحوه تست و محیط تست ربط داشته باشه. مقادیر پیش فرض تنظیمات برای تست مناسب هستن.
مقاومت کابل شما هر چند مناسب نیست ولی باز هم به این میزان برد رو کم نمیکنه. ابتدا ماسفت رو بررسی کنین.

شنبه 28 مرداد1396 - 3:35am

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد حمید گرامی و دیگر دوستان شریف
امیدوارم حالتون خوب باشه . مهندس جان ، بازم بابت طرحی که دادین ازتون یه دنیا تشکر میکنم . زیر سایه جنابعالی بنده و خیلی از دوستان به یه آرزوی تقریبا" دست نیافتنی رسیدیم . خدا خیرتون بده .
غرض از مزاحمت ، چند روز پیش داخل خونه ی یکی از دوستان که مشکوک به وجود بار بود رو با تمام سختی ها ( جریان برق ، چهار چوب در ، تیر آهن سقف ، لوله گاز ، سیم برق داخل دیوار ، املاح زمین و... ) رو تست کردیم . با لوپ 60 تخت که با سیم افشان پیچیده شده بود با اعداد 3 گانه ، 320، 690 ، 795 و اهم 0.8 ، فرکانس 120 ، پالس وایلد 175 ، دیلی 40 ، گراند خاموش ، اسپید 7 ، حساسیت 15 ، انتگرال 44 و حذف آهن 17 ، دیلی لوپ هم 18 می باشد . بعد از کلنجار زیاد با شرایط محیطی در نقطه ای از اتاق که قبلا" ردیاب حفره نشون می داد دستگاه نیزشروع به میتر منفی کرد که در پرس جو از صاحب منزل مشخص شد که قبلا" حیاط بوده که با خاک دستی پر شده !!! و در نقطه ای که توسط ردیاب طلا مشخص شده بود دستگاه شروع به سنس فلز کرد ولی به سختی این سنس انجام میشد و شعاعی کمتر از 1 متر رو می گرفت که از 10 تا 28-30 میتر بالا رفته و آی دی حدود 72 -75 و حذف آهن نیز non-fe +13الی 15 نشون می داد . بعلت سنس ضعیف بسیار کند حرکت میکردم !!! ولی بخاطر شرایط اتاق موفق نشده از لوپ بزرگتر استفاده کنم . حال بنظر شما مهندس جان ، آیا میشه به این تست اعتماد کرد؟!!!
آیا دوستان راهکار بهتری واسه مطمئن شدن ازوجود بار در منزل فوق سراغ دارن ؟!
بسیار متشکرم از همگی شما دوستان عزیز

شنبه 28 مرداد1396 - 3:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود مهندس جان من پول بنزین بدین شما داغ می کنی خخخخ
اعداد سه گانه دستگاه من با لوپ 60 به این شکله A284 B670 C768 ,و تنظیمات هم این شکلی بود D20 F200 P150 S20
لطفا بررسی کنید که ایا درسته یا خیر در ضمن نرمال این اعداد سه گانه برای لوپ 60 با اهم 2.8 باید چقدر باشه با سپاس از زحمات شما

شنبه 28 مرداد1396 - 5:27pm
مدیر کل
مدیر کل

Milad.N نوشته است:
امیدوارم حالتون خوب باشه . مهندس جان ، بازم بابت طرحی که دادین ازتون یه دنیا تشکر میکنم . زیر سایه جنابعالی بنده و خیلی از دوستان به یه آرزوی تقریبا" دست نیافتنی رسیدیم . خدا خیرتون بده .
غرض از مزاحمت ، چند روز پیش داخل خونه ی یکی از دوستان که مشکوک به وجود بار بود رو با تمام سختی ها ( جریان برق ، چهار چوب در ، تیر آهن سقف ، لوله گاز ، سیم برق داخل دیوار ، املاح زمین و... ) رو تست کردیم . با لوپ 60 تخت که با سیم افشان پیچیده شده بود با اعداد 3 گانه ، 320، 690 ، 795 و اهم 0.8 ، فرکانس 120 ، پالس وایلد 175 ، دیلی 40 ، گراند خاموش ، اسپید 7 ، حساسیت 15 ، انتگرال 44 و حذف آهن 17 ، دیلی لوپ هم 18 می باشد . بعد از کلنجار زیاد با شرایط محیطی در نقطه ای از اتاق که قبلا" ردیاب حفره نشون می داد دستگاه نیزشروع به میتر منفی کرد که در پرس جو از صاحب منزل مشخص شد که قبلا" حیاط بوده که با خاک دستی پر شده !!! و در نقطه ای که توسط ردیاب طلا مشخص شده بود دستگاه شروع به سنس فلز کرد ولی به سختی این سنس انجام میشد و شعاعی کمتر از 1 متر رو می گرفت که از 10 تا 28-30 میتر بالا رفته و آی دی حدود 72 -75 و حذف آهن نیز non-fe +13الی 15 نشون می داد . بعلت سنس ضعیف بسیار کند حرکت میکردم !!! ولی بخاطر شرایط اتاق موفق نشده از لوپ بزرگتر استفاده کنم . حال بنظر شما مهندس جان ، آیا میشه به این تست اعتماد کرد؟!!!

خیلی ممنون. لطف دارین. @};-
کار با لوپ 60 تحت شرایطی که فرمودین مشکل هست. با وجود سنس نسبتا ضعیف همونطور که فرمودین فکر نمیکنم امکان استفاده از لوپ بزرگتر رو داشته باشین وگرنه نتیجه دقیق تری بدست میومد. بنظر من اون نقطه رو با دقت بیشتر مجددا بررسی کنین اگر اطلاعات تفکیک در همین حدود بود که فرمودین مشکوک به هدفی با ارزش هست. در عین حال بهتره مکان رو با لوپ 30 هم بررسی کنین اگر سنس نداشتین یا خیلی ضعیف تر از این بود شانس وجود هدف با ارزش بیشتر میشه و در این صورت عمق اون میتونه بین 2 تا 3 متر باشه.

شنبه 28 مرداد1396 - 7:01pm
مدیر کل
مدیر کل

k.irani70 نوشته است:
درود مهندس جان من پول بنزین بدین شما داغ می کنی خخخخ
اعداد سه گانه دستگاه من با لوپ 60 به این شکله A284 B670 C768 ,و تنظیمات هم این شکلی بود D20 F200 P150 S20
لطفا بررسی کنید که ایا درسته یا خیر در ضمن نرمال این اعداد سه گانه برای لوپ 60 با اهم 2.8 باید چقدر باشه با سپاس از زحمات شما

خواهش میکنم.
اعداد در رنج درستی هستن و با این حساب لوپ و آیسی 357 ایراد خاصی ندارن. اعداد به اون شکل به سایز یا مقاومت لوپ ربطی نداره.

شنبه 28 مرداد1396 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:D :D نظر خواهی .
صبر کدام یک از این عزیزان بیشتر است.
۱_حضرت ایوب
۲- مهندس حمید.
:ymhug: :ymhug: :ymhug:

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

شنبه 28 مرداد1396 - 9:13pm
مدیر کل
مدیر کل

نعوذ بالله. :ymblushing: :D

شنبه 28 مرداد1396 - 9:16pm

حمید نوشته است:
Milad.N نوشته است:

خیلی ممنون. لطف دارین. @};-
کار با لوپ 60 تحت شرایطی که فرمودین مشکل هست. با وجود سنس نسبتا ضعیف همونطور که فرمودین فکر نمیکنم امکان استفاده از لوپ بزرگتر رو داشته باشین وگرنه نتیجه دقیق تری بدست میومد. بنظر من اون نقطه رو با دقت بیشتر مجددا بررسی کنین اگر اطلاعات تفکیک در همین حدود بود که فرمودین مشکوک به هدفی با ارزش هست. در عین حال بهتره مکان رو با لوپ 30 هم بررسی کنین اگر سنس نداشتین یا خیلی ضعیف تر از این بود شانس وجود هدف با ارزش بیشتر میشه و در این صورت عمق اون میتونه بین 2 تا 3 متر باشه.

متشکرم مهندس جان ... بروی چشم .... امیدوارم که ایندفعه تیرمون به هدف بخوره ....
;) ;) ;) ;) ;) ;)

شنبه 28 مرداد1396 - 10:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2301 , 2302 , 2303 , 2304 , 2305 , 2306 , 2307 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 1050355954 , kاوه , sahar1348 و 164 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure