انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 11:54pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2299 , 2300 , 2301 , 2302 , 2303 , 2304 , 2305 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

نمیدونم طبق توصیه کدوم دوست گرامی این پروگرامر رو تهیه کردین! ولی من طراح همیشه توصیه کردم از این پروگرامرها استفاده نکنین چون علاوه بر اینکه شما رو دچار دردسر بیشتری میکنه ممکنه اصلا موفق به پروگرام صحیح فیوز بیتها نشین. بهرحال اگر در کادر جستجوی پایین همین تاپیک کلمه stk500 رو جستجو بزنین میتونین توضیحات مفصلی که دوستان در گذشته در این مورد بیان کردن رو ملاحظه کنین.

سه شنبه 24 مرداد1396 - 8:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت مهندس حمید گرام مانا باشید استاد ، غرض از مزاحمت اینکه چند مدت پیش یه سری قطعات اورجینال تهیه کردم که برای کارکرد بهتر مدار با قطعاتقدیمی تعویضشون کردم ولی از اون به بعد اول اینکه دستگاه سنس بی مورد داره و دوم اینکه وقتی شروع بوق هست بوق پیزو بلند و قوی هست ولی چند ثانیه که همینطور میگذره صدای بوق هی کم و کمتر میشه به حدی که قابل شنیدن نمیباشد ، مهندس جان علت چی میتونه باشه.سپاس ^:)^

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 8:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
نمیدونم طبق توصیه کدوم دوست گرامی این پروگرامر رو تهیه کردین! ولی من طراح همیشه توصیه کردم از این پروگرامرها استفاده نکنین چون علاوه بر اینکه شما رو دچار دردسر بیشتری میکنه ممکنه اصلا موفق به پروگرام صحیح فیوز بیتها نشین. بهرحال اگر در کادر جستجوی پایین همین تاپیک کلمه stk500 رو جستجو بزنین میتونین توضیحات مفصلی که دوستان در گذشته در این مورد بیان کردن رو ملاحظه کنین.

درود
یکی از دوستان در پستهای قبلی مشکل من رو داشت. فعلن متوجه شدم ایسی بسیار راحت و زود و با کمترین اشتباه معیوب میشه. با ایسی نو و stk پروگرام کردم و همه چیز درست شد. چیزی را که با سه بار تست متوجه شدم این بود که هرقت باتری دستگاه خیلی کم بشه و کلید دستگاه همچنان روشن بمونه دستگاه به نوسان روشن و خاموش میشه و باعث دمو شدن. سوال دارم خدمتتون که میشه در برنامه دستگاه کاری کرد که مثلا دستگاه روی ولتاژ خاصی کاملا خاموش بشه یا کلید تاگل سوییچ در نظر گرفت؟ سپاس

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 11:00am

سلام وخسته نباشید خدمت مهندس عزیز ی سوال کوچیک داشتم من دسته لوپ رو با توجه به فایل راهنمای اقای کوهیار ساختم میخام جعبه مدار رو هم بروی دسته نصب کنم ولی هر چی فکر میکنم ذهنم به جایی قد نمیده که چطوری وصلش کنم که حالت کشویی داشته باشه و هر موقع خاستم جعبه رو در بیارم وجا بزارم روی دسته .یعنی نمیخام پیچ کنم رو دسته که باعث نویز بشه اگه راهنمایی کنین ممنون میشم مغزم هنک کرد اینقدر فکر کردم @};-

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 12:53pm
مدیر کل
مدیر کل

Farshadh54 نوشته است:
سلام خدمت مهندس حمید گرام مانا باشید استاد ، غرض از مزاحمت اینکه چند مدت پیش یه سری قطعات اورجینال تهیه کردم که برای کارکرد بهتر مدار با قطعاتقدیمی تعویضشون کردم ولی از اون به بعد اول اینکه دستگاه سنس بی مورد داره و دوم اینکه وقتی شروع بوق هست بوق پیزو بلند و قوی هست ولی چند ثانیه که همینطور میگذره صدای بوق هی کم و کمتر میشه به حدی که قابل شنیدن نمیباشد ، مهندس جان علت چی میتونه باشه.سپاس ^:)^

ممنون.
وقتی مدارتون خوب کار میکنه و مشکلی نداره لزومی هم نداره قطعه عوض کنین. تضمینی وجود نداره قطعاتی که به اصطلاح ارجینال و حتی نظامی هستن حتما بهتر از قطعات معمولی باشن! چنین تفاوتی فقط با تست دقیق مشخص میشه. لذا بین قطعات تعویضی حتما مشکلی وجود داشته.
در مورد ضعیف شدن تدریجی صدا ؛ پیزو و مقاومتهای 16 و 17 و خازن 17 و ترانزیستور 337 رو بررسی کنین.

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 4:38pm
مدیر کل
مدیر کل

koorosheparsi نوشته است:
درود
یکی از دوستان در پستهای قبلی مشکل من رو داشت. فعلن متوجه شدم ایسی بسیار راحت و زود و با کمترین اشتباه معیوب میشه. با ایسی نو و stk پروگرام کردم و همه چیز درست شد. چیزی را که با سه بار تست متوجه شدم این بود که هرقت باتری دستگاه خیلی کم بشه و کلید دستگاه همچنان روشن بمونه دستگاه به نوسان روشن و خاموش میشه و باعث دمو شدن. سوال دارم خدمتتون که میشه در برنامه دستگاه کاری کرد که مثلا دستگاه روی ولتاژ خاصی کاملا خاموش بشه یا کلید تاگل سوییچ در نظر گرفت؟ سپاس

واضح هست که باطری در هیچ دستگاهی نباید تا سر حد خالی شدن کامل مورد استفاده قرار بگیره. این کار عمر باطری رو کاهش میده و بنظرم ارزش باطری دستگاه بیشتر از زحمت پروگرام مجدد میکرو هست! پس باید بسته به نوع باطری مورد نظر به ولتاژ نمایش داده شده روی صفحه دقت کنین و هر وقت از حدی پایین تر اومد دستگاه رو خاموش و باطری رو شارژ کنین. نکته عجیب در مطلب شما این هست که فرمودین ولتاژ باطری تا 6 ولت کاهش پیدا میکنه و دستگاه همچنان روشن هست! وقتی دستگاه از ولتاژ 15 به پایین پیغام هشدار باطری میده و کلا کار نمیکنه دلیلی نداره اون رو روشن نگه دارین تا باطری تا این حد خالی بشه! عرض کردم اگر این کار رو بلحاظ کم نشدن دفعات استفاده انجام میدین اشتباه میکنین چون هر چند ساعتی که دستگاه یکسره روشن باشه خودبخود یک شماره از دفعات استفاده کسر میشه!
حالت دیگه روشن شدن تصادفی دستگاه حین حمل و نقل هست که ممکنه پیش بیاد. این هم ربطی به این طرح نداره! شما هر دستگاهی بسازین باید کلید روشن و خاموش و همینطور شرایط حمل رو طوری در نظر بگیرین که در اثر تکان خوردن یا یک ضربه ساده تصادفا روشن نشه.

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 4:48pm
مدیر کل
مدیر کل

sajjad sss نوشته است:
سلام وخسته نباشید خدمت مهندس عزیز ی سوال کوچیک داشتم من دسته لوپ رو با توجه به فایل راهنمای اقای کوهیار ساختم میخام جعبه مدار رو هم بروی دسته نصب کنم ولی هر چی فکر میکنم ذهنم به جایی قد نمیده که چطوری وصلش کنم که حالت کشویی داشته باشه و هر موقع خاستم جعبه رو در بیارم وجا بزارم روی دسته .یعنی نمیخام پیچ کنم رو دسته که باعث نویز بشه اگه راهنمایی کنین ممنون میشم مغزم هنک کرد اینقدر فکر کردم @};-

ممنون.
متاسفانه در خصوص جزئیات مکانیکی ساخت اسکلت نمیتونم کمک خاصی بکنم. اما در مورد قرار دادن پیچ اگر به اندازه کافی از لوپ فاصله داشته باشه اشکالی نداره. ضمن اینکه پیچ و مهره پلاستیکی هم در بازار یافت میشه.

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 4:53pm

سلام مهندس خسته نباشید. امروز داخل گروهی رفتم در تلگرام که مدار شمارو کاملا تغییر داده و کد فایل هگزشو شکسته و تغییر داده به اسم خودش اسم دستگارو کرده طلا جو . به گفته خودش بردش خیلی تقویت کرده تفکیکشو قویتر کرده که ی فیلم از تفکیکش گذاشته بود نگاه کردم سه تا گذینه اضافه کرده که میشه 99 درصد فهمید چه نوع فلزی سنس میکنه اسم کانل و لینک گروه میفرستم تو خصوصی ی نگاه بندازید

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 8:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
koorosheparsi نوشته است:
درود

واضح هست که باطری در هیچ دستگاهی نباید تا سر حد خالی شدن کامل مورد استفاده قرار بگیره. این کار عمر باطری رو کاهش میده و بنظرم ارزش باطری دستگاه بیشتر از زحمت پروگرام مجدد میکرو هست! پس باید بسته به نوع باطری مورد نظر به ولتاژ نمایش داده شده روی صفحه دقت کنین و هر وقت از حدی پایین تر اومد دستگاه رو خاموش و باطری رو شارژ کنین. نکته عجیب در مطلب شما این هست که فرمودین ولتاژ باطری تا 6 ولت کاهش پیدا میکنه و دستگاه همچنان روشن هست! وقتی دستگاه از ولتاژ 15 به پایین پیغام هشدار باطری میده و کلا کار نمیکنه دلیلی نداره اون رو روشن نگه دارین تا باطری تا این حد خالی بشه! عرض کردم اگر این کار رو بلحاظ کم نشدن دفعات استفاده انجام میدین اشتباه میکنین چون هر چند ساعتی که دستگاه یکسره روشن باشه خودبخود یک شماره از دفعات استفاده کسر میشه!
حالت دیگه روشن شدن تصادفی دستگاه حین حمل و نقل هست که ممکنه پیش بیاد. این هم ربطی به این طرح نداره! شما هر دستگاهی بسازین باید کلید روشن و خاموش و همینطور شرایط حمل رو طوری در نظر بگیرین که در اثر تکان خوردن یا یک ضربه ساده تصادفا روشن نشه.

درود به شما
نه من اصلا بخاطر کم نشدن تعداد دفعات این را نکردم. یکبار اتفاقی روشن بود و من فراموش کردم خاموشش کنم و صبح ولتاژ باتری را گرفتم ۶ولت بود البته دستگاه خاموش شده بود. و البته بعد از شارژ و روشن شدن دستگاه دمو بود.
این یکی از علتهای دمو شدنهای مداوم دستگاه من بود.

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 8:19pm
مدیر کل
مدیر کل

arshia91 نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشید. امروز داخل گروهی رفتم در تلگرام که مدار شمارو کاملا تغییر داده و کد فایل هگزشو شکسته و تغییر داده به اسم خودش اسم دستگارو کرده طلا جو . به گفته خودش بردش خیلی تقویت کرده تفکیکشو قویتر کرده که ی فیلم از تفکیکش گذاشته بود نگاه کردم سه تا گذینه اضافه کرده که میشه 99 درصد فهمید چه نوع فلزی سنس میکنه اسم کانل و لینک گروه میفرستم تو خصوصی ی نگاه بندازید

این موارد دیگه ظاهرا روز به روز بیشتر میشه و من هم بارها توضیح دادم. چیزی جز کلاهبرداری و سوء استفاده از اسم و اعتبار فلزجو نیست! پس دوستان خودشون حواسشون جمع باشه. در این بین جز همین مختصر توضیحات چیزی بر گردن من نیست.
در مورد تقویت و یا تفکیکی که توصیف کردین قبلا عرض کردم چنین چیزی نه توسط هیچ سازنده فلزیاب معتبری در دنیا و نه توسط من طراح فلزجو ممکن نیست! دلایل علمی و فنی مشخصی هم داره. حالا این افراد که قصدشون سودجویی و سوء استفاده از نام فلزجو هست چطور نمیتونستن خودشون از ابتدا یک فلزیاب درست و حسابی طراحی کنن؟! انجام چنین کارهایی هر چند در کوتاه مدت ممکنه به ضرر فلزجو باشه ولی در بلند مدت عملا تبلیغی برای ماست! پس دوستان فقط باید مراقب باشن که مورد سودجویی قرار نگیرن. بهرحال طرح اصلی و رسمی فلزجو فقط همین چیزی هست که بنده در اینجا ارائه کردم و کسی هم اگر قصد خرید دستگاه کامل فلزیاب فلزجو رو داره تنها آقا مجتبی مورد تایید بنده هست و به هیچ وجه این قبیل سودجویی های دیگران ربطی به ما نداره.

چهارشنبه 25 مرداد1396 - 8:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2299 , 2300 , 2301 , 2302 , 2303 , 2304 , 2305 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Hamedjam , mnbvcxzaqwsx , Mohammad hatef , Saeidpor2 و 118 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure