انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 8:53am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2298 , 2299 , 2300 , 2301 , 2302 , 2303 , 2304 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
koorosheparsi نوشته است:
با درود
مهندس عزیز ایا اگر دستگاه اونقدر روشن بمونه که باتری بشه مثلا ۶ولت ممکنه پروگرام ایسی بپره. چون من همچنان با این قضیه مشکل دارم هفت نفر مختلف نرم افزار را دانلود کردن و فایل را و البته با همون پروگرامر که من بهشون دادم ایسی پروگرام کردن بازهم بعد از مدتی پروگرام میپره! ،،

سلام دوست عزیز مشکل از پروگرمر شماست بنده هم با پروگرمری که از ecaخریده بودم همین مشکلات رو داشتم وچون حال وحصله خرید پروگرمر جدید نداشتم وبا پروگرم stk500ونرم افزار کد ویژن پروگرم میکنم که تا حالا به مشکل بر نخوردم

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 2:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

A.D.H1360 نوشته است:
koorosheparsi نوشته است:
با درود
مهندس عزیز ایا اگر دستگاه اونقدر روشن بمونه که باتری بشه مثلا ۶ولت ممکنه پروگرام ایسی بپره. چون من همچنان با این قضیه مشکل دارم هفت نفر مختلف نرم افزار را دانلود کردن و فایل را و البته با همون پروگرامر که من بهشون دادم ایسی پروگرام کردن بازهم بعد از مدتی پروگرام میپره! ،،

سلام دوست عزیز مشکل از پروگرمر شماست بنده هم با پروگرمری که از ecaخریده بودم همین مشکلات رو داشتم وچون حال وحصله خرید پروگرمر جدید نداشتم وبا پروگرم stk500ونرم افزار کد ویژن پروگرم میکنم که تا حالا به مشکل بر نخوردم

سپاس از شما.
این پروگرامر همون مارک و مدلیه که مهندس فرمودن. حالا اگه شما میفرمایید ممکنه نرم افزار و نحوه پروگرام کردن را کمی توضیح بفرمایید

دوشنبه 23 مرداد1396 - 3:00pm
مدیر کل
مدیر کل

arash22 نوشته است:
درود بر همگی
من یک دستگاه فلزجو دارم باتریش سریع خالی میکنه 5 تا باتری 3.7 وات سری بود الان یک 1.2 وات بهش اضافه کردم شده روی هم 20.4 وات.
ایا سری کردن 1.2 دهمی به اون باتری ها درست هست توی شارژ شدن اشکالی پیدا نمیکنه
20 وات به دستگاه اسیب میرسونه؟روشن که شد 10 دقیقه کار کرد بعد خاموش گردم.
و ایرون ریجکت دستگاه از میتر 15 به بالا عمل میکنه باید همینطوری باشه ؟ نمیشه از ابتدای بوق عمل بکنه و اصلا در برابر اهن صوت نکشه ? سپاس

توصیه میکنم در مسائل فنی خیلی بیش از اینها دقت و مطالعه داشته باشین! اولا چیزی که شما در مورد باطری فرمودین ولتاژ هست و ربطی به وات نداره. در ثانی سری کردن یک سلول باطری نیکل متال هیدرات که 1.2 ولت هست و ظرفیت و جریان شارژش کلا با باطری لیتیوم فرق داره کار صحیحی نیست. ثالثا زود خالی شدن باطری میتونه دلایل زیادی داشته باشه که با توجه به اینکه احتمالا مدار شما درست کار میکنه بیشتر ممکنه از کیفیت باطریهای لیتیومی باشه که استفاده کردین. مثلا اگر یکی از سلولها مشکل داشته باشه همین حالت پیش میاد.
درجه حذف آهن به ساخت مدار و بیشتر به کیفیت کویل شما بستگی داره. اگر همه چیز استاندارد باشه معمولا حذف آهن دور و بر تنظیم 15 بدرستی عمل میکنه. اگر خواستین کلا برای آهن قطع صدا نداشته باشین باید تنظیم حذف آهن رو خاموش کنین و در اون صورت باید از روی عدد فرو آهن رو تشخیص بدین. این موارد مفصلا در راهنما توضیح داده شده.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 4:56pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
سلام مهندس حمید بزرگوار خسته نباشی.
مهندس جان من دستگاه شمارو مونتاژ کردم چند وقت پیش، دستگاه داشت به خوبی کار میکرد ک تو یه روز بارونی بیرون رفتم باهاش و کلا دستگاه مشکل پیدا کرد و هرکاری کردیم با راهنمایی های شما باز دستگاه روبه راه نیومد ک مجبور شدیم دستگاه رو کلا دوباره از اول مونتاژ کنیم.
دستگاه دوباره‌مونتاژ شده مشکل تفکیک و کم بودن برد رو داره و البته گاهی اوقات هم بی ثباتی.
در حال حاضر سه تاlf357h دارم که هر سه تا رو روش امتحان کردم ک این مشکلات بر طرف نشده، البته بگم مشکل بی ثباتیش شاید بخاطر اینه باشه ک توی یه حیاطی تست میکنم ک احتمال وجود میخ و قطعات فلزی کوچیک زیاده.
ولی مشکل برد و تفکیکش:
وقتی لوپ ۴۵ رو به دستگاه وصل میکنم دیلی اتومات۱۸ رو میشناسه واسش، با فرکانس ۸۰ و پهنای۱۸۰ و دیلی۴۴ ، گراند۳ و اسپید۷ و حساسیت۱۵ یه سینی استیل به قطر۶۰سانت رو توی برد۱/۵ متر سنس میکنه، و تفکیکش هم خیلی با نوسان همراهه حتمی وقتی همین سینی رو به فاصله ۷۰سانتی لوپ میرسونم ک سنس قویتر بشه(حدود۳۰۰)، اعداد سه گانه دستگاه هم۳۷۷-۷۱۸-۷۸۱ هست،
من سه تا lf357 دارم، هر سه تا رو وصل میکنم اعداد سه گانه‌حدودا همین میشه با ختلاف۴-۵عدد، بنظر خودم پس نمیتونه مشکل از این قطعه باشه، لطفا مارو راهنمایی کنید، مرسی از زحمات بی دریغ تون.
منتظر جوابتون هستم مهندسه عزیز @};-

ممنون. خواهش میکنم.
وقتی یک مدار رو چند بار میسازین و جواب متفاوت میگیرین باید متوجه بشین که اشکالی در ساخت شما وجود داره! وگرنه هر مداری اگر درست ساخته بشه همیشه جواب یکسانی میده. طبیعتا فرض بر این هست که هر بار در شرایط مشابهی دستگاه رو تست میکنین. اینکه یک فلزیاب بسته به شرایط محیط تست متفاوت عمل بکنه غیر عادی نیست.
سینی استیل شما با لوپ 45 میتونه تا 2.4 متر سنس بشه لذا برد شما کم هست. ولی مهمه که این تست رو در محیط باز انجام بدین. نوسان تفکیک هم میتونه بدلیل وجود نویز باشه.
مشکل دستگاه شما قاعدتا از ایسی 357 نیست. ممکنه ماسفت معیوب باشه یا حتی یکی از خازنها ایراد داشته باشن.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 5:03pm
مدیر کل
مدیر کل

koorosheparsi نوشته است:
با درود

همونطور که دوستمون فرمودن باید ابتدا مطمئن بشین فیوز بیتهای میکرو رو درست پروگرام کردین.
اما حالت خاصی در مورد کم شدن ولتاژ وجود داره که میتونه به تمام شدن دفعات استفاده دستگاه منجر بشه! به این صورت که در لحظات آخر که باطری داره تمام میشه ممکنه دستگاه شروع به خاموش و روشن شدن اتوماتیک بکنه و طبیعتا هر بار خاموش و روشن شدن از دفعات استفاده دستگاه کم میکنه. این حالت بعیده پیش بیاد و بهرحال نباید اجازه بدین باطری خیلی خالی بشه بخصوص که عمر باطری رو هم کاهش میده. البته این مورد خاص ربطی به پریدن پروگرام میکرو نداره و فقط دفعات استفاده زودتر تمام میشه. در عین حال بلحاظ امنیتی اینطور نیست که شما بابت کم نشدن دفعات استفاده دستگاه رو روشن بذارین! این مورد پیش بینی شده و هر چند ساعتی که دستگاه روشن باشه باز هم یک بار از دفعات استفاده کم میشه.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 5:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
mehdi.ah نوشته است:
سلام مهندس حمید بزرگوار خسته نباشی.
مهندس جان من دستگاه شمارو مونتاژ کردم چند وقت پیش، دستگاه داشت به خوبی کار میکرد ک تو یه روز بارونی بیرون رفتم باهاش و کلا دستگاه مشکل پیدا کرد و هرکاری کردیم با راهنمایی های شما باز دستگاه روبه راه نیومد ک مجبور شدیم دستگاه رو کلا دوباره از اول مونتاژ کنیم.
دستگاه دوباره‌مونتاژ شده مشکل تفکیک و کم بودن برد رو داره و البته گاهی اوقات هم بی ثباتی.
در حال حاضر سه تاlf357h دارم که هر سه تا رو روش امتحان کردم ک این مشکلات بر طرف نشده، البته بگم مشکل بی ثباتیش شاید بخاطر اینه باشه ک توی یه حیاطی تست میکنم ک احتمال وجود میخ و قطعات فلزی کوچیک زیاده.
ولی مشکل برد و تفکیکش:
وقتی لوپ ۴۵ رو به دستگاه وصل میکنم دیلی اتومات۱۸ رو میشناسه واسش، با فرکانس ۸۰ و پهنای۱۸۰ و دیلی۴۴ ، گراند۳ و اسپید۷ و حساسیت۱۵ یه سینی استیل به قطر۶۰سانت رو توی برد۱/۵ متر سنس میکنه، و تفکیکش هم خیلی با نوسان همراهه حتمی وقتی همین سینی رو به فاصله ۷۰سانتی لوپ میرسونم ک سنس قویتر بشه(حدود۳۰۰)، اعداد سه گانه دستگاه هم۳۷۷-۷۱۸-۷۸۱ هست،
من سه تا lf357 دارم، هر سه تا رو وصل میکنم اعداد سه گانه‌حدودا همین میشه با ختلاف۴-۵عدد، بنظر خودم پس نمیتونه مشکل از این قطعه باشه، لطفا مارو راهنمایی کنید، مرسی از زحمات بی دریغ تون.
منتظر جوابتون هستم مهندسه عزیز @};-

ممنون. خواهش میکنم.
وقتی یک مدار رو چند بار میسازین و جواب متفاوت میگیرین باید متوجه بشین که اشکالی در ساخت شما وجود داره! وگرنه هر مداری اگر درست ساخته بشه همیشه جواب یکسانی میده. طبیعتا فرض بر این هست که هر بار در شرایط مشابهی دستگاه رو تست میکنین. اینکه یک فلزیاب بسته به شرایط محیط تست متفاوت عمل بکنه غیر عادی نیست.
سینی استیل شما با لوپ 45 میتونه تا 2.4 متر سنس بشه لذا برد شما کم هست. ولی مهمه که این تست رو در محیط باز انجام بدین. نوسان تفکیک هم میتونه بدلیل وجود نویز باشه.
مشکل دستگاه شما قاعدتا از ایسی 357 نیست. ممکنه ماسفت معیوب باشه یا حتی یکی از خازنها ایراد داشته باشن.

اعداد سه گانه دستگاه درسته بنظرتون؟! منظورتون از خازن کدوم یکی از خازن هاست!؟
مرسی از توضیحاتتون مهندس عزیز

دوشنبه 23 مرداد1396 - 6:51pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
عدد اول اندکی بالاست که میتونه به لوپ ربط داشته باشه ولی در مجموع مشکلی نداره.
کیفیت خازنهای 10 و 11 و 12 اهمیت زیادی داره ولی کلا اگر هر یک از خازنهای مدار معیوب باشن میتونن تولید بی ثباتی بکنن. از نظر برد بنظر من بیشتر ماسفت میتونه علت باشه.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 7:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
عدد اول اندکی بالاست که میتونه به لوپ ربط داشته باشه ولی در مجموع مشکلی نداره.
کیفیت خازنهای 10 و 11 و 12 اهمیت زیادی داره ولی کلا اگر هر یک از خازنهای مدار معیوب باشن میتونن تولید بی ثباتی بکنن. از نظر برد بنظر من بیشتر ماسفت میتونه علت باشه.

مهندس جان خیلی مردی بی ریا جواب میدی.
مهندس با مراجعه به راهنما و وارد شدن به تنظیمات و بالا پایین کردن تنظیمات تونستم برد لوپ۳۰ سانت رو به حدود ۱۷۰ برسونم(سینی ۳۰*۴۰سانت استیل) همونطور که توی راهنما نوشته بود برد نهایی لوپ۳۰ سانت ۱۷۰ سانته یعنی الان این بردی ک من واسه این لوپ با این سینی دارم خوبه دیگه؟
فقط یه مشکلی هست اینه ک الان با این لوپ ایرون رجکت دستگاه رو باید روی ۲۷ بذارم ک تفکیک رو درست انجام بده که بنظرم عدد بالایی میاد و اگه من لوپ ۴۵ سانتم رو وصل کنم مطمنن دیگه تفکیک نمیتونه بکنه چون مجبورم ایرون رجکت رو بالاتر از حدی که برای دستگاه تعریف شده (یعنی ۳۰) بذارم، چون الان موقعیت اینو ندارم ک لوپ ۴۰ رو هم تست کنم ، یا اصلا بنظرتون ایرون رجکت لوپ ۳۰ با لوپ ۴۵ ربطی نداره اصلا شاید الان ایرون رجکت لوپ ۴۵ رو بخوام بدم حتی کمتر از ۲۷(لوپ۳۰) بشه؟؟!!، اصلا میشه بگید کدوم قطعات و چه شرایطی در این اعداد ۳گانه دخیله ک اونا رو یه چکی بکنم..
مرسی مهندس حمید عزیز
این عکسی ک الان ضمیمه میکنم مربوط به لوپ ۳۰ سانته ک اعداد سه گانش این شده ک توعکس مشخصه و دیلی اتوماتش۱۸ شده و تنظیماتی ک انجام دادم ک تونستم به برد۱۷۰ سانت برسم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 9:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
بله اگر با لوپ 30 به برد 170 سانت رسیدین قاعدتا دستگاه شما مشکل برد نداره.
درجه حذف آهن لزوما به سایز لوپ ربطی نداره بلکه بیشتر به حالت خازنی لوپ ربط داره که اون هم بدلیل نوع سیم مورد استفاده و کیفیت سیم پیچی شماست که حالت خازنی رو افزایش داده. توصیه میکنم برای لوپهای کوچک و متوسط غیر تاشو فقط از سیم لاکی توصیه شده و روش پیچیدن تخت یا عنکبوتی استفاده کنین تا مشکل تفکیک نداشته باشین. درستی این موضوع تا حدود زیادی از اعداد 3 گانه مشخص میشه که در تصویر شما کمی خارج از رنج مطلوب هست. سعی کنین از مشخصات پیشنهادی راهنما برای ساخت لوپ استفاده کنین.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 9:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با درود و سپاس
طبق توصیه دوست گرامی stk500 خریدم و با کلی زحمت درایور نصب کردم و ایسی را پروگرام کردم. حالا یه کم عجیب غریبه مثلا ولتاژ باتری 28 ولته! یا هنگام خاموش شدن اون اهنگ خاص را نمیزنه . کسی تنظیمات دقیق فرکانس و .... مربوط به atmega328 را با این پروگرامر میدونه؟ ممنون

سه شنبه 24 مرداد1396 - 7:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2298 , 2299 , 2300 , 2301 , 2302 , 2303 , 2304 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure