انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 10:42pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2297 , 2298 , 2299 , 2300 , 2301 , 2302 , 2303 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

در مورد شکل دقیق ساخت قالب لوپ و اسکلت باید در تاپیکهای مربوطه سوالتون رو مطرح کنین تا دوستان پاسخ بدن. بنده فقط در موارد فنی میتونم کمک کنم.
تفکیک در صورتی قابل اعتماد هست که شما لوپ رو روی مرکز هدف حداقل 2 ثانیه نگه دارین. طبیعتا باید مرکز هدف رو هم پیدا کرده باشین. وگرنه در حال حرکت و در نقاطی که مشخص نیست کناره هدف هست یا اصلا سنس بیهوده داشتین تفکیک معنی نداره.
در مورد مسائل ردیابی یا ساخت آنتن خواهشا سوالتون رو در تاپیکهای مربوطه مطرح کنین تا اساتید ردیابی پاسخ بدن. هر چند اگر بخشهای مرتبط رو با دقت مطالعه کنین قبلا بارها این مسائل مطرح شده و بصورت تصویری و نوشتاری توضیح داده شده.

شنبه 21 مرداد1396 - 9:00pm

با سلام خدمت بزرگواران و همچنين مهندس حميد عزيز
ميخوام يه کاوشي رو که انجام دادم توضيح بدم . و نظر شما رو بدونم . دستگاه رو با لوپ 45 ساختم و طبق دستور مهندس از ماسفت 11nk100 استفاده کردم . منطقه اي حدودا دايره اي به شعاع 8 متر رو کاوش کردم که در همه قسمت هاي دايره بجز مرکز اون اهني fe رو با id تا35تا 55 نشون ميداد ولي در مرکز دايره حدودا دايره اي به قطر 1 متر رو با حالت غير اهني و id حدودا 60 تا 68 به ندرت تا 70 در نوسان بود . میتر هم بین 5تا 12 در نوسان بود . با لوپ 1 که اعداد سه گانه اش a395 , b688 , c798 در محیط کاوش بود مر کز حدف رو باحالت غیر اهنی و id ی 75 تا 85 نشون میداد . به نظر شما ارزش حفاری رو داره .؟؟؟

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

یکشنبه 22 مرداد1396 - 3:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
با توجه به وسعت ناحیه سنس و ضعیف بودن میتر سنس ابتدا باید بررسی کنین سنس در اثر وجود ذرات یا تغییر شرایط زمین نبوده باشه. لذا باید ببینین در محوطه سنس مرکزیت داشتین یا خیر؟ یعنی میتر در اطراف ضعیف تر باشه و در مرکز به حداکثر برسه. همینطور علاوه بر آیدی باید عدد میتر آهن یا فرو رو هم مد نظر داشته باشین. در نهایت چنین مکانی باید حتما توسط کویل بزرگتر مثل فریم 1 متری و 2 متری هم بررسی بشه و نتایج سنس با لوپ کوچک مقایسه بشه. اگر با فریم بزرگ سنس قویتر و مشخص تر توام با مرکزیت داشتین میتونین در مورد حفاری تصمیم بگیرین. وگرنه به صرف نتایجی که با لوپ 45 بدرست آوردین بنظر من احتمال خطا بالاست.

یکشنبه 22 مرداد1396 - 4:14pm

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
با توجه به وسعت ناحیه سنس و ضعیف بودن میتر سنس ابتدا باید بررسی کنین سنس در اثر وجود ذرات یا تغییر شرایط زمین نبوده باشه. لذا باید ببینین در محوطه سنس مرکزیت داشتین یا خیر؟ یعنی میتر در اطراف ضعیف تر باشه و در مرکز به حداکثر برسه. همینطور علاوه بر آیدی باید عدد میتر آهن یا فرو رو هم مد نظر داشته باشین. در نهایت چنین مکانی باید حتما توسط کویل بزرگتر مثل فریم 1 متری و 2 متری هم بررسی بشه و نتایج سنس با لوپ کوچک مقایسه بشه. اگر با فریم بزرگ سنس قویتر و مشخص تر توام با مرکزیت داشتین میتونین در مورد حفاری تصمیم بگیرین. وگرنه به صرف نتایجی که با لوپ 45 بدرست آوردین بنظر من احتمال خطا بالاست.

سلام مهندس . از جواب سریع و دقیقتون بسیا ممنونم
با فریم 1متری هم امتحان کردم که اعداد سه گانه اش a395 , b688 , c798 در محیط کاوش بود مر کز حدف رو باحالت غیر اهنی و id ی 75 تا 85 نشون میداد . اشتباها نوشتم لوپ .
در ضمن میتر اهن با لوپ 45 حدود ا بین -1 تا -6 بود و میتر غیر اهنی بین 10 تا 24 بود . ولی با فریم 1 متری دقت نکردم چند بود .

یکشنبه 22 مرداد1396 - 4:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
از پاسخ شما مشخصه که هنوز نیاز به تمرین بیشتر دارین! اولین چیزی که در مقایسه سنس یک مکان با دو کویل مختلف باید مد نظرتون باشه تغییر میتر سنس هست. وقتی میفرمایین با لوپ 45 مثلا میتر سنس 10 داشتین قاعدتا با فریم بزرگ باید این میتر سنس در حد قابل ملاحظه ای بیشتر بشه. اگر بیشتر نشد و حتی کلا سنس نکرد مشخص میشه خطای ذرات بوده. در این شرایط اگر با فریم بزرگ هم در مرکز هدف آیدی بالای 70 و میتر غیر آهن داشته باشین احتمال با ارزش بودن هدف وجود داره. اگر اطلاعات سنس لوپ 45 شما درست بوده باشه بنظر من عمق هدف چیزی بین 2 تا 3 متر هست.

یکشنبه 22 مرداد1396 - 4:36pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
از پاسخ شما مشخصه که هنوز نیاز به تمرین بیشتر دارین! اولین چیزی که در مقایسه سنس یک مکان با دو کویل مختلف باید مد نظرتون باشه تغییر میتر سنس هست. وقتی میفرمایین با لوپ 45 مثلا میتر سنس 10 داشتین قاعدتا با فریم بزرگ باید این میتر سنس در حد قابل ملاحظه ای بیشتر بشه. اگر بیشتر نشد و حتی کلا سنس نکرد مشخص میشه خطای ذرات بوده. در این شرایط اگر با فریم بزرگ هم در مرکز هدف آیدی بالای 70 و میتر غیر آهن داشته باشین احتمال با ارزش بودن هدف وجود داره. اگر اطلاعات سنس لوپ 45 شما درست بوده باشه بنظر من عمق هدف چیزی بین 2 تا 3 متر هست.

بسیار سپاسگزارم . بله .هنوز بسیار محتاج راهنمایی های شما عزیز بزرگوار هستم .اگر بار دیگه خدا یاری کنه باز هم به اون منطقه رفتم اطلاعات دقیقتری ارائه میکنم و بازهم ممنونم.

یکشنبه 22 مرداد1396 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر همگی
من یک دستگاه فلزجو دارم باتریش سریع خالی میکنه 5 تا باتری 3.7 وات سری بود الان یک 1.2 وات بهش اضافه کردم شده روی هم 20.4 وات.
ایا سری کردن 1.2 دهمی به اون باتری ها درست هست توی شارژ شدن اشکالی پیدا نمیکنه
20 وات به دستگاه اسیب میرسونه؟روشن که شد 10 دقیقه کار کرد بعد خاموش گردم.
و ایرون ریجکت دستگاه از میتر 15 به بالا عمل میکنه باید همینطوری باشه ؟ نمیشه از ابتدای بوق عمل بکنه و اصلا در برابر اهن صوت نکشه ? سپاس

آخرین بار توسط arash22 در دوشنبه 23 مرداد1396 - 10:32am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 10:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید بزرگوار خسته نباشی.
مهندس جان من دستگاه شمارو مونتاژ کردم چند وقت پیش، دستگاه داشت به خوبی کار میکرد ک تو یه روز بارونی بیرون رفتم باهاش و کلا دستگاه مشکل پیدا کرد و هرکاری کردیم با راهنمایی های شما باز دستگاه روبه راه نیومد ک مجبور شدیم دستگاه رو کلا دوباره از اول مونتاژ کنیم.
دستگاه دوباره‌مونتاژ شده مشکل تفکیک و کم بودن برد رو داره و البته گاهی اوقات هم بی ثباتی.
در حال حاضر سه تاlf357h دارم که هر سه تا رو روش امتحان کردم ک این مشکلات بر طرف نشده، البته بگم مشکل بی ثباتیش شاید بخاطر اینه باشه ک توی یه حیاطی تست میکنم ک احتمال وجود میخ و قطعات فلزی کوچیک زیاده.
ولی مشکل برد و تفکیکش:
وقتی لوپ ۴۵ رو به دستگاه وصل میکنم دیلی اتومات۱۸ رو میشناسه واسش، با فرکانس ۸۰ و پهنای۱۸۰ و دیلی۴۴ ، گراند۳ و اسپید۷ و حساسیت۱۵ یه سینی استیل به قطر۶۰سانت رو توی برد۱/۵ متر سنس میکنه، و تفکیکش هم خیلی با نوسان همراهه حتمی وقتی همین سینی رو به فاصله ۷۰سانتی لوپ میرسونم ک سنس قویتر بشه(حدود۳۰۰)، اعداد سه گانه دستگاه هم۳۷۷-۷۱۸-۷۸۱ هست،
من سه تا lf357 دارم، هر سه تا رو وصل میکنم اعداد سه گانه‌حدودا همین میشه با ختلاف۴-۵عدد، بنظر خودم پس نمیتونه مشکل از این قطعه باشه، لطفا مارو راهنمایی کنید، مرسی از زحمات بی دریغ تون.
منتظر جوابتون هستم مهندسه عزیز @};-

دوشنبه 23 مرداد1396 - 10:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

با درود
مهندس عزیز ایا اگر دستگاه اونقدر روشن بمونه که باتری بشه مثلا ۶ولت ممکنه پروگرام ایسی بپره. چون من همچنان با این قضیه مشکل دارم هفت نفر مختلف نرم افزار را دانلود کردن و فایل را و البته با همون پروگرامر که من بهشون دادم ایسی پروگرام کردن بازهم بعد از مدتی پروگرام میپره! ،،

دوشنبه 23 مرداد1396 - 11:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

arash22 نوشته است:
درود بر همگی
من یک دستگاه فلزجو دارم باتریش سریع خالی میکنه 5 تا باتری 3.7 وات سری بود الان یک 1.2 وات بهش اضافه کردم شده روی هم 20.4 وات.
ایا سری کردن 1.2 دهمی به اون باتری ها درست هست توی شارژ شدن اشکالی پیدا نمیکنه
20 وات به دستگاه اسیب میرسونه؟روشن که شد 10 دقیقه کار کرد بعد خاموش گردم.
و ایرون ریجکت دستگاه از میتر 15 به بالا عمل میکنه باید همینطوری باشه ؟ نمیشه از ابتدای بوق عمل بکنه و اصلا در برابر اهن صوت نکشه ? سپاس

درود بر شما دوست عزیز
با اجازه مهندس حمید عزیز
برادر شما برین دوتا باطری بی مصرف لب تاپ تهیه کنین و بازش کنین ۵ سل سالم رو از بینشون جدا کن با مولتی متر ولتاژ بگیر اونایی که ولتاژشون تقریبا بالا ۳ ولت و تقریبا با بقیه ولتاژش یکی هست رو انتخاب کن به صورت سری ببند و سعی کن یه بالانسر براش تهیه کنی اگه بالانسر هم نداری مدار مهندس حمید رو که ولتاژ رگوله ۲۰ ولت میده رو مونتاژ کن و یه آدابتور مبدل ۲۴ ولت ۲ آمپر بگیر وصل کن .
اگه اشتباه نکنم باتری معمولا باید با ولتاژ و آمپر یکسان و بهتره با مارک یکسان سری بشه که خراب نشن..
منم اوایل ازین باتریای بازاری استفاده کردم مشکل شما رو داشتم ولی الان باتری لب تاپ سری کردم عالیه.

دوشنبه 23 مرداد1396 - 2:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2297 , 2298 , 2299 , 2300 , 2301 , 2302 , 2303 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: parparvazsofi و 104 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure