انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 1:51pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2250 , 2251 , 2252 , 2253 , 2254 , 2255 , 2256 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

پیوست:
۲۰۱۷۰۶۲۴_۱۳۱۸۱۴.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 3 تیر1396 - 12:36pm
مدیر کل
مدیر کل

ماشالا شما با همه بخشهای ساخت مدار مساله دارین و در موردش شک دارین! دیگه توقع دارین ما چه نظری بدیم؟ دوست عزیز کسی اینطور مدار نمیسازه! شما الان مدت زیادی هست با ساده ترین مدار فلزیاب از حیث مونتاژ که در عین حال مفصل ترین راهنمای ساخت و اپراتوری رو داره درگیر هستی! تصور نمیکنم بعد راه اندازی هم بتونی بهره خاصی بگیری. پس اگر میبینی نمیشه دیگه نه خودت رو اذیت کن و نه ما رو!
محدود بودن برد نهایی میتونه بدلیل اشکال در ماسفت یا محیط تست شما باشه. بارها عزض کردیم.
این میکرو از نظر تنظیم فیوز بیت کمی با میکرو های رایج تفاوت داره. لذا بعید نیست فیوزها رو برای شما درست تنظیم نکرده باشن.
طبیعتا فرض بر استفاده از آیسی 357 اصلی هست. اما الان نصف بیشتر ایسی های موجود در بازار حالت اصلی دارن! بارها گفتیم مدار دوستان ممکنه ایرادات مختلفی داشته باشه که ربطی به آیسی نداشته باشه. پس نمیشه بابت هر اشکالی نتیجه گرفت که آیسی 357 تقلبی هست.

شنبه 3 تیر1396 - 2:29pm
مدیر کل
مدیر کل

koorosheparsi نوشته است:
با درود به شما
مهندس عزیز متوجه چیز جدیدی شدم. باتری دستگاه من 5 عدد باتری 4 ولتی کوچک اسیدی که معمولا در ال ای دی شارژی استفاده میشه هست که سری شدن و یه مقاومت 10 اهم سری کردم باشون ، توسط یه آداپتور سوییچینگ 24 ولت هم شارژ میشن. وقتی فیش شارژر را چند بار زدم و دراوردم یه لحظه ال سی دی به هم ریخت و با خاموش روشن کردن درست شد. بیشتر مواقع که پرو گرام میپره یا مثل امروز محدودیت دفعات یه دفعه خیلی کم میشه معمولا دستگاه چند ساعت تو شارژ بوده. احتمال داره که ترکیب برای شارژ مشکلی داشته باشه یا شارژر سوییچینگ کاری بکنه؟ سپاس بسیار

نمیدونم مدار شارژر رو چطور درست کردین. ولی خیلی بهتره زمانیکه باطری شارژ میشه اصلا به مدار وصل نباشه. یعنی در حالت خاموشی مدار باطری شارژ بشه. با این حال مشکل پریدن برنامه یا دمو شدن ربطی به این موضوع نداره. باز هم عرض میکنم قطعا مساله شما به میکرو و تنظیم فیوزبیتهای اون حین پروگرام ربط داره. تنها حالت دیگه معیوب بودن خود آیسی میکرو هست.
نکته دیگه این هست که از نظر من اپراتور اجازه نداره دستگاه رو بابت یک بار روشن کردن ساعتها استفاده کنه!!! اگر اینطور طراحی میشد این امکان وجود داشت که کسی میکرو رو یکسره روشن نگه داره تا دفعات محدودیت استفاده کلا کم نشه! لذا دستگاه بطور تقریبی هر 3 ساعت هم یک شماره از دفعات استفاده کم میکنه و این زمان بنظر من برای یک نوبت استفاده از دستگاه منطقی بوده.

شنبه 3 تیر1396 - 2:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان،
مهندس هر کاری کردم اعداد سه گانه م برای لوپ 1 متری تغییر نکرد و در هر حالت A461 B730 C760 نشون میده و با هر مدل سیم لوپ درست کردم بازم نشد،
اگه ایراد از مدار باشه کدوم قطعات رو باید چک کنم مهندس؟؟؟
راستی مهندس یه جا نوشته بود برای اینکه اعداد سه گانه رو کنترل کنیم می تونیم به جای خازن 5 پیکو از یک تریمر استفاده کنیم این حرف چقدر صحت داره؟؟؟
عرض ارادت خدمت مهندس

شنبه 3 تیر1396 - 2:46pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
عرض کردم اگر با لوپهای کوچک مشکلی نداره پس ایراد از مدار نیست. کماکان سیم لوپ و کابل اتصال لوپ و حتی کانکتور میتونه علت باشه.
اون مطلب صحت داره و در همین صفحه قبل توضیح دادم! عرض کردم این کار درستی نیست و جای دیگه رو خراب میکنه. اعداد 3 گانه حاصل یک اندازه گیری طبیعی و واقعی روی موج برگشتی هست. اگر با خازن تریمر بصورت مصنوعی اعداد رو تغییر بدین مشکلی که در بخشهایی نظیر لوپ وجود داره پابرجا میمونه و فقط ظاهر اعداد درست میشه!

شنبه 3 تیر1396 - 3:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان ممنون ازلطف شما.
اگه یادتون باشه کیت اولم کویل ارورداشت ومدتی درگیرش بودم حل نشد وریختمش دور،کیت دوم رودست کردم همه چیز خوب بود ولی متراژ کم میزد.
گذاشتم سربرج دستم بازباشه باحال فرصت لوازم های خوب بگیرم. حالا دوتا کیت دیشب منتاژ کردم وخیلی خشکل بالا اومد فقط مشکل متراژ کماکان سرآقایی شون موندن.
بنظرت واسه کسی که اولین کارش این کیت بوده پیشرفت حاصل شده یاپس رفت!
واگرهم قراربود من همه مشکلات رو بدونم وسریع وراحت فرمایشات شمارودرک کنم ....میباید مهندسی این رشته رومیگرفتم

شنبه 3 تیر1396 - 4:29pm
مدیر کل
مدیر کل

مشکل هزینه و خرید مجدد لوازم نیست. این طرح بر خلاف کارایی حداکثری اتفاقا نسبت به سایر مدارات شاید هزینه کمتری هم داشته باشه. مشکل سر میزان مهارت و تجربه هست. بارها عرض کردم ما توقع نداریم و شما هم نباید داشته باشین کسی که بقول شما اولین کیت الکترونیکی خودش رو میسازه به این راحتی به جواب برسه. مساله سر این طرح هم نیست. چون مونتاژ و حتی لحیم کاری ریزه کاری های زیادی داره که در مورد ساخت فلزیاب این نکات کوچک بیشتر هم هستن و بعلاوه میتونن روی کیفیت کارکرد تاثیر زیادی داشته باشن. مساله داشتن دانش یا مدرک در زمینه الکترونیک نیست. کار مونتاژ تجربه مختصری نیاز داره که با ساخت چند مدار ساده تر براحتی بدست میاد. سایر نکات پیشرفته تر یا مختص فلزیاب رو هم که ما داریم به وضوح بیان میکنیم. باقیش دیگه بستگی به خودتون داره. تنها کاری که از ما ساخته نیست اینه که مزاحمتون بشیم و شخصا ایراد رو برطرف کنیم!

شنبه 3 تیر1396 - 6:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دروداستادحمیدگرامی
البته اینومیگم .برای تجربه شخصی خودمه شایدم جاش اینجا نباشه
درموردکابل 8متری یا12متری لورنزایااین کابلها باعث عمق زنی خیلی بیشتر میشن اگرم میشن میشه برای فلزجو پیاده کرد.یه مقدارتوضیح بدید ممنون میشم
با سپاس فراوان

شنبه 3 تیر1396 - 6:40pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر منظور شما این باشه که در این کابلها تکنولوژی خاصی وجود داشته باشه که سبب دستیابی به برد فراتر از حد معمول بشه باید عرض کنم خیر اینطور نیست. برای فریم های بزرگ همین که ظرفیت حدود 400 میکرو هانری و مقاومت حدود 1 اهم یا کمی کمتر باشه و در عین حال جنس سیم طوری باشه که اعداد 3 گانه در رنج مناسب قرار بگیرن ؛ بهترین جواب از هر حیث بدست میاد. حالا اگر با اون کابلها هم بشه به چنین مشخصاتی رسید جوابدهی یکسان هست. وگرنه اگر از سیم های توصیه شده استفاده بشه بنظر من بهتره.

شنبه 3 تیر1396 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون استاد عزیز
بله من فکرکردم شایدچیزجدیدی ابدا کردن .
با سپاس ازشما

شنبه 3 تیر1396 - 8:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2250 , 2251 , 2252 , 2253 , 2254 , 2255 , 2256 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arash kamangir و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure