انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:54pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2205 , 2206 , 2207 , 2208 , 2209 , 2210 , 2211 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

پیوست:
۲۰۱۷۰۵۲۲_۱۴۱۱۱۶.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 1 خرداد1396 - 1:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استادحمیدعزیزودوستان
بااجازه استادعزیم.
دوستانی که تازه میان ودرمورددستگاهایی میخونن که تفکیک صددرصدداره به هیچ عنوان باورنکنید.چرا(البته بنده هم اپراتوریم زیادخوب نیست وبه لطف استادواساتیدداره خوب میشه)تویه منطقه ازکوهای مایه سری مجسمه وسفالومهره یه پیرمردپیداکرده بودبخاطرهمین باانواع دستگاه اومدن اونجاروسوراخ سوراخ کردن تااینجاروداشته باشید
من بافلزجوازابشاربالا که گفته بودن چندتادستگاه این جاروگرفته منم زدم گرفت ولی ای دی 50وفرو50تا60ایرون رجکتوروشن کردم اهنی نشون دادگفتم سنگ اهن
البته خودمم شک داشتم اومدیم پایین ترکه اونجاروسوراخ سوراخ کرده بودن دستگاه زدم بازاهنی نشون میدادخلا صه روزبعداومدیم که بکنیم شایدگبرباشه ومفرق دربیاریم باورنمیکنیدبه سنگی رسیدیم که فلزجواونامیگرفت (البته من قبلش بهشون گفته بودم دستگام اهنی گفته )سنگوشکوندم دیدم داخلش مثل اهن زنگ زدست یعنی سنگ اهنه ازاون سنگ اوردم عکسشوبعدمیزارم
خلا صه دوستان فلزجوازهردستگاه دیگه به نظرم بهتره بهش شک نکنیدفقط اپراتوریشویادبگیرید
(اینواینجاگفتم که دوستانی که تازه تواین کاراومدن گول حرف بعضی هارونخورید.اگراستادحمیدگفتن فلان دستگاه خوب نیست یاایرادی ازفلان دستگاه گرفتن شک نکنیدحتما موردی بوده که عیب گرفتن چون متمعن باشین برای ایشون هیچ منفعتی نداره چون فقط میخوان کارمردم راه بیفته ودرراه خداکارمیکنن پس زنده بادتمام مردانی امثال استادحمید
من خودم هرکی میپرسه دستگاه تواسمش چیه میگم فلزجوخودت ساختی میگم اره ولی طراحش حمیدمیگن حمیدکیه میگم یه نخبه ایرانی
ببخشیدیه مقداروقتتونوگرفتم

دوشنبه 1 خرداد1396 - 4:13pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. خیلی ممنون جواد عزیز. لطف دارین. @};-
در مورد تفکیک صد در صدی اگر منظور مشخص کردن تک تک فلزات از هم باشه باید عرض کنم هنوز هیچ روش علمی برای انجام چنین کاری در فاصله بیش از چند میلیمتر از مواد مختلف کشف نشده! وقتی هم روش علمی وجود نداشته باشه مشخصه که دستگاه خاصی نمیشه براش ساخت. چرا که هر دستگاهی مجری پیاده سازی یک روش علمی هست. در واقع برای داشتن تفکیک واقعا صد در صدی باید دستگاه مزبور بر اساس روش علمی مبتنی بر آنالیز مولکولی و اتمی مواد عمل کنه که مشخصا توسط لوپ فلزیاب یا آنتن یا سنسورهای معمول ممکن نیست. لذا تبلیغاتی که در این زمینه روی برخی دستگاههای فلزیاب انجام میشه تماما کذب و دروغی تجاری جهت فروش دستگاه هست و نتیجه هم این میشه که خریداران اغلب تازه کار یا خوش خیال پول هنگفتی پرداخت میکنن و مدتی با دستگاه سر و کله میزنن و نهایتا متوجه میشن تفکیک ادعایی صحت نداشته! باید توجه داشت حتی شرکتی مثل مینلب که تقریبا بالاترین سطح تکنولوژی در زمینه فلزیاب رو داره و به اصطلاح قویترین طلایاب ها رو میسازه ؛ به جز سنس ذرات طلا در بالاترین عمق ممکن هیچ ادعای دیگری نداشته و دستگاههای مذکور هم در عمل هیچ تفکیک خاصی برای طلا ندارن! تکلیف سایر دستگاهها دیگه مشخصه. اگر کسی صرفا علاقه به تفکیک کامل داره میتونه دستگاههای رایج XRF موجود در بازار رو که جهت آنالیز مواد کاربرد دارن و در طلاسازی و برخی زمینه ها استفاده میشن با قیمت چند ده میلیونی تهیه کنه و از تفکیک واقعی بصورت تعیین درصد تک تک مواد تشکیل دهنده لذت ببره! اما چنین دستگاهی که بر اساس اشعه ایکس و آنالیز مولکولی کار میکنه از فاصله ای بیش از چند میلیمتر قادر به عملکرد نیست و فقط در سطح مواد قابل استفادست و هیچ نفوذی نمیتونه داشته باشه.
البته در خصوص تفکیک آهن بدلیل خاصیت مغناطیسی داستان متفاوت هست و در برخی فلزیاب ها با شانس خوبی امکان تفکیک وجود داره چنانکه شما هم در مورد مدار فلزجو اشاره فرمودین.

دوشنبه 1 خرداد1396 - 5:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادعزیزاین تجربه برام خیلی جالب بودبادستگاهای شرکتی نتونستن این موضوعوبفهمن که سنگ اهنه من بافلزجواهنی بودنومشخص کردم .
واقعابازازشماممنونم .ازاین مدارخوبوبی نقض .جوینده یابندست .ایشالا به لطف خدا بافلزجویه هدف خوب البته گلدمیزنم . :)

دوشنبه 1 خرداد1396 - 5:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید
اگه کسی بافایل هگزه 92برنامه روپروگرام کنه دستگاه روشن وکارمیکنه؟من دادم بیرون برام پروگرام کنند امابعدپروگرام کردن ال سی دی روشن شد ولی هیچ نوشته ای نیومدبالا

دوشنبه 1 خرداد1396 - 7:29pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظورتون فایل هگز قدیمی تر هست ؛ خیر مشکل روشن نشدن ال سی دی مربوط به اون نمیشه. با این حال تاکید میکنم فقط نسخه آخر فایل هگز مورد تایید من هست و تفاوت عملکرد فنی اون حتی نسبت به یک نسخه قدیمی تر قابل ملاحظه هست کما اینکه دوستان هم اشاره کرده بودن.
روشن نشدن ال سی دی میتونه بدلیل درست پروگرام نشدن یا معیوب بودن یا اشکال در اتصالات میکرو باشه و یا از خود ال سی دی و یا کریستال و خازنهای 18 پیکو. حالا اگر صفحه روشن میشه ولی نوشته ای نداره باید سیمکشی ال سی دی رو بررسی کنین. همینطور قسمت مربوط به تنظیم کنتراست اولیه در بار اول روشن کردن دستگاه رو از داخل راهنما مطالعه کنین.
نکته ای که وجود داره این هست که شما برای این دستگاه خاص خیلی بهتره خودتون میکرو رو پروگرام کنین! وگرنه بعد مدتی باید دوباره این کار رو انجام بدین. پس بخش مربوطه در راهنما رو با "دقت" مطالعه و پروگرامر پیشنهادی رو تهیه کنین تا مشکلی نداشته باشین.

دوشنبه 1 خرداد1396 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جواد عزیز شاید اگه اپراتور دستگاههای شرکتی هم حرفه ای بودن میتونستن اهنی بودن و یا ذرات بودن رو تشخیص بدن.شکر خدا تو سایت فلزجو و با دستگاه فلزجو همگی گروهی کار می کنیم و از تجربه اساتید بسیار گرانقدری از جمله مهندس حمید و سایر اساتید استفاده می کنیم .که تجربه چندین سالشون رو در اختیار بنده و شما و همچنین سایر کاربران عزیز گذاشتن که شکر خدا تشخیصتون با استفاده از مشخصات ای دی درست ب.ده.
زنده باد اساتید بدون ادعا

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 1 خرداد1396 - 9:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
گنج به این میگن.بانک مرکزی پیدا کرده بود
https://youtu.be/BMRwy0V4NXA

سه شنبه 1 خرداد1396 - 12:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت مهندس حمید وقتتون بخیر طبق فرمایش شما امشب مدار بردم بیرون تو بیابون اصلا هیچ فلزی هم دوربرم نبود دستگاه روشن کردم با لوپ 45 اعداد سه گانه تقریبا مثل داخل خونه بود 40 ، 260 ، 165 هست ایسی رو دستگاه 357h فلزی بود که عوضش کردم یه ایسی 357j انداختم که باز تغییری نکرد مهندس تقریبا سعی کردم از قطعات خوب هم استفاده کنم ولی علت نمیدونم چی هست خواهشا کمک کنید درستش کنم

سه شنبه 1 خرداد1396 - 1:24am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اگر اعداد واقعا به همین صورتی هست که ذکر کردین قطعا ایرادی اساسی در مدار شما وجود داره. رنج اعداد به این صورت نمیتونه از خود آیسی 357 باشه. قطعات اطراف آیسی و اتصالات رو با دقت بررسی کنین.

سه شنبه 1 خرداد1396 - 1:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2205 , 2206 , 2207 , 2208 , 2209 , 2210 , 2211 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 1050355954 , sahar1348 و 200 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure