انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 4:29pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 218 , 219 , 220 , 221 , 222 , 223 , 224 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
مهندس در كل گراند 1 و 2 بهتر جواب داده چه در خاك و چه هوا

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 7 بهمن1393 - 11:50pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حميد گرامي ، اگر بشه گراند در سيستم بصورت اتومات كار خودش رو انجام بده فكر ميكنم خوب باشه ، يعني در برنامه هم گراند اتومات و هم گراند off قرار داشته باشه ، كه درصورت اتو وقتي لوپ مثلاً از روي خاك نرم بر روي سنگهاي مجتمع رفت سريع دستگاه خودش گراند رو پيدا كنه و ثبات برهم نخوره

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 7 بهمن1393 - 11:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان به نظر میرسه که اکثر شما تصور می کنید که گراند 5 از گراند 1 قوی تر هست در صورتی که برعکس هست طبق فرمایش جناب حمید : <<. اعداد کمتر نشانه تطبیق خودکار سریع تر و مقادیر بالاتر بمعنی تطبیق کندتر و طولانی تر هست. >> . به این معنی که ضعیفترین درجه ی تطبیق خودکار 5 باید باشه و همچنین بالا ترین برد.. یا شاید من بد متوجه شدم!

در ضمن امروز برای تست دستگاه به یک روستا رفته بودم که از ثبات فوق العاده ی دستگاه در محیط بدون نویز متحیر شدم با گراند خاموش و حساسیت 18 با کمترین به همخوردگی دستگاه رو تست کردم ! باید لوپ رو به زمین می چسبوندم تا صداش در بیاد واقعا دست مریزاد حمید خان ^:)^
بعد از تست اولیه لوپ دوم رو که برای کابل لوپ از کواکسیال بدون فویل مشکی رنگ که از مغازه پاساژ امجد گرفته بودم که به قول خودش کره ای بود رو به دستگاه وصل کردم که دیلی رو 75 شناسایی کرد :-o برد هم به شدت کم بود گفتم حتما مشکل لوپ باید باشه ولی تو خونه فهمیدم که مشکل از کواکسیال بود که خیلی بی کیفیت بود واقعا نمیدونستم این کابل لوپ اینقد موثره!!!

چهارشنبه 7 بهمن1393 - 12:29am

سلام به همگی و تشکر ویژه به مهندس حمید عزیز بخاطر طراحی بی نظیرش من چند روزه دستگاه رو راه انداختم خیلی با تنظیماتش ور رفتم و با گرند 3 فرکانس 100 .پهنای پالس 190 .انتگرال50 حساسیت 18 تونستم به نتیجه ای برسم که هم ثبات لازم و هم قدرت عالی داشته باشم بنظر من تنظیم پهنای پالس و انتگرال خیلی بر همدیگه اثر دارن و مهمترین تنظیمات دستگاه هستن با لوپ 60 اهم 0.8 تونستم یه فیبر مسی 10 در 10 رو تو یک متر براحتی سنس کنم البته لوپ رو هنوز بصورت انکبوتی نپیچیدم وباید اون رو دقیقتر درست کنم چون دیلی رو 35خیلی زیاد میخونه

چهارشنبه 7 بهمن1393 - 1:17am
مدیر کل
مدیر کل

zilan عزیز ممنون از شما. نتیجه خوبی گرفتین.
ولی همون شما بد متوجه شدین! درجات بالاتر گراند درسته که کند تر هست ولی به معنی در نظر گرفتن بازه زمانی طولانی تر برای تطبیق هست که از نظر برنامه کار قوی تری محسوب میشه! ولی دیگه بستگی به سرعت حرکت لوپ و بزرگی لوپ هم داره.
بنظر میاد دوستان درست تست نگرفتن! گراند 5 واقعا میتونه برد بیشتری داشته باشه بخصوص اگر حرکت لوپ به اندازه کافی سریع نباشه! تست دوستمون جناب پویا در مورد هدف زیر خاک در 2.5 متری هم نشون داد که هدف با گراند 1 و 2 سنس نشد و به زحمت با 3 سنس شد و 4 و 5 هم قویتر بود! بنده هم تستهای زیادی رو بنا به درخواست دوستان انجام دادم که نشون داد در درجه گراند فعلی لااقل تنظیم 3 باید باشه. حالا مشکلی نیست من درجه بندی گراند رو در بازه وسیع تری تغییر دادم که جوابگوی شرایط متنوع تری باشه.
مهدی جان چیزی که در خصوص شناسایی نوع خاک بصورت خودکار فرمودین تقریبا غیر ممکن هست! چون این مساله کاملا به سرعت کاوش اپراتور و سایز لوپ و فاصله تا زمین هم بستگی داره. پس اپراتور باید این تنظیم رو خودش بسته به نیاز و سلیقه خودش انتخاب کنه. دستگاههای لورنز و مینلب هم تنظیم مشابهی رو به همین صورت دارن! در واقع تا لوپ حرکت نکنه نوع خاک قابل شناسایی نیست و سایر فاکتورهایی هم که عرض شد تاثیر زیادی دارن. هر نوع سیستم اتوماتیک فراتر از این حد میتونه در حد قابل ملاحظه ای سبب افت برد بشه. چون این فلزیاب تا حدی قوی تر و حساس تر از مدارات معمولی هست که وجود زمین رو واقعا حس میکنه! بنابراین باید خیلی دقیق و ظریف کار بشه تا برد نهایی در خاک گرفته بشه.

چهارشنبه 7 بهمن1393 - 1:22am
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس مهندس ، فرمایش شما صحیحه

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 8:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد حمید عزیز و دوستان گرام
دوستان خواهشن اگه شما شرایط مساعدی برا تست دارین دقیقا تستهارو انجام بدین و با نتیجه های درست اعلام کنین تا استاد بتونن در مورد تغییرات برنامه درست تصمیم بگیرن
بخدا اینجا پره برفه و یه جا هم نمیشه پیدا کزد که بتونم درست تست بگیرم وگر نه بخدا با فیلم تست میگرفتم استاد داره تلاش میکنه برا بهینه سازی سیستم ما هم باید به نوبه خودمون کمکش کنیم که انشالله به یاری خدا و سیستمی که استاد طراحی کرده امسال تابستون سال پر باری داشته باشیم @};- @};-
باز هم ممنون از استاد و همه دوستان که دارن برای این پروژه تلاش میکنن @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 9:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان به خصوص آقا حمید

یه پیشنهاد دارم . اول بحث لوپ رو مشخص کنید تا یک لوپ ثابت برای همه درست بشه و همه تنظیمات خودشون رو با یک لوپ ثابت اندازه گیری کنن .
با لوپ های متفاوت در شرایط اب و هوایی و زمین یکسان به نظرم هر کس یه جواب متفاوت بدست میاره .
و امکان داره این جواب های متفاوت مهندس رو در بهینه کردن سیستم به مشکل بندازه
موفق باشید @};- @};-

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 10:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان ،کسی خبرى از کاوشگر نداره ؟؟در ضمن بنده امروز با مدار محسن يه چرخ کوچيکی تو طبيعت زدم و مدار رو به اينصورت که ميگم ديدم ،،ثبات عالی قابل اون دسته از دوستان که از ثبات شاکی هستند حالا يا لوپ يا ديسکشون بد پيچيده شده يا کيفيت منتاژشون بد بوده يا کابل رابطشون مورد داره کابل رابطی که محسن جان استفاده کردن کابل کواکسيال مرغوب با مارک KERMAN هست / مورد دوم گنجاندن منوی جالب و منحصر به فرد و آپشن های خوبی هست که برای تنظيمات دست اپراتور رو واقعا باز گذاشته /استفاده از خاصيت sensivity يا قدرت سنس در مدار خوب طراحى شده اما با تستى که امروز گرفتم قدرت سنس براى ديسک 42سانتی تخت تا پانزده و براى فرم يک در يک تا 18قابل استفاده هست و دو گزينه 19و 20قابل استفاده نيست چراکه با کمترين حرکت ديسک يا فرم و بالا پايين شدن بى ثباتی به وجود مياد /در رابطه با مد تغيير فرکانس بايد بگم عاليه چراکه فرکانس به فرکانس قابل تغييره و ميشه برای گريز از نويز ازش استفاده کرد مثلا با فرم بزرگ روی فرکانس 210 و پهنای پالس 165وجود نويز در منطقه موردتست کمى مشهود بود که با تغيير فرکانس به 209ثبات بهتر شد /در رابطه با گراند هم عرض کنم برای ديسک بزرگ در محيط گراند چهار بهتر و قويتر عمل ميکنه امافبرای فرم کوچکتر گراند خاموش تا گراند 2 از کارايی خوای برخوردار بود بنابراين برای اولين تست که انجام شد با يک فرم 1*1که از دو دور کابل افشان يک ميل 4رشته درست شده بود با گراند 3 ،فرکانس 201،پهنای پالس 165،اسپيد 2،قدرت سنس 18،ديلی 18 يک سينی استيل 35سانتى رو از بالای خاک و در امتداد يک ديواره که عمقی معادل3متر داشت با کسر 10سانت ارتفاع فرم از سطح خاک با قدرت خوبى اين سينى رو در عمق خاک بکر ديواره و روى تاخچه 2.50با سنس قابل قبول و نوار سنس تا آخر سنس کرد و اين تست به منزله قوى بودن اين مدار از Tl12000و چنس و دلتاپالس بنده همينجا اعتراف ميکنم مدار حميدجان محشره و دمش گرم

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 11:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آرش جان تبریک میگم
میشه لطفا یه عکس از کابل مورد استفاده در لوپ 1در1 بذاری ؟
ممنون

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 12:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 218 , 219 , 220 , 221 , 222 , 223 , 224 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Readikff و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure