انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 اردیبهشت1403 - 2:59am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2152 , 2153 , 2154 , 2155 , 2156 , 2157 , 2158 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
مهندس جان درود برشما درسال جدید از ورژن جدید خبری نیست منتظر عیدی شما هستیم

ما سالی به 12 ماه در حال عیدی دادن هستیم! :D خیر نسخه جدیدی وجود نداره چون مطلب خاصی نیست که پیاده کنیم.

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 10:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس خسته نباشین
ببخشید پین پوینتر چی هست? میشه واس مدار فلزجو استفاده کرد؟ چه کاربردی داره؟

پنج شنبه 2 فروردین1396 - 1:09am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
پین پوینتر نوعی لوپ کوچک هست که بیشتر برای نقطه زنی دقیق تر اهداف کوچک یا تشخیص لبه های اهداف بزرگ استفاده میشه. البته بردش کم هست و برای عمق جواب نمیده. میتونین 100 دور سیم لاکی 0.3 الی 0.5 رو کنار هم روی یک لوله پلاستیکی بقطر 2 سانت بپیچین و دو سرش رو مثل لوپ معمولی به دستگاه وصل کنین. البته اگر خواستین دقیق تر در بیاد و تفکیکش هم خوب باشه بهتره خودتون ظرفیتش رو هم چک کنین در رنج 350 میکروهانری باشه.

پنج شنبه 2 فروردین1396 - 1:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس طرز استفاده ازش چجوریه؟ چه عمقی سنس میکنه؟

پنج شنبه 2 فروردین1396 - 1:34am

با سلام خدمت مهندس حمید .
استاد سوالی داشتم و اون اینه که اهم لوپ های شرکتی حدود هشت دهم و سلفی ۳۵۰ هست . حالا نظرتون چی هست من لوپ ۱ متری دایره تختی که پیچیدم مثلا ۱۰ دور شده ۱.۲ اهم مقاومت و سلفی ۳۹۰ یک دور کمتر کنم . تا مشخصات اوکی تر بشه . این کار درسته از دور سیم تا حد امکان کم کنیم برای رسیدن به مقاومت و سلفی پایین تر .
نکته بعدی اینه که من با سیم لاکی لوپ ۶۰ و ۴۵ ساختم تمامش اهماش بالای ۱.۸ هست . بهتر نیست از سیم افشام یک استفاده کنم لاقل کیفیت سیمش بهتر از این لاکی های تقلبیه . سیم لاکیمم شمار .۶۷ صدم بود فکر کنم
با تشکر

پنج شنبه 2 فروردین1396 - 1:36am
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظورتون به لوپهای مینلب باشه باید در نظر بگیرین که ولتاژ پالس در اون دستگاهها معمولا چیزی بین 6 الی 9 ولت هست! لذا باید مقاومت لوپشون پایین باشه وگرنه قدرت کاهش پیدا میکنه. به همین دلیل در دستگاه ما که ولتاژ پالس 12 ولت هست بهتره کمی مقاومت لوپ بیشتر باشه. اما در مورد لوپهای بزرگ بهتره مقاومت حدود 1 اهم یا کمی کمتر باشه. بهرحال بدلیل امکان تنظیم عرض پالس در این دستگاه نیاز نیست خیلی روی این مساله حساسیت بخرج بدین.
در مورد لوپ 1 متری که فرمودین بنظر من زیاد فرقی نمیکنه. بیشتر تفکیک رو مدنظر داشته باشین که درست جواب بده.
برای لوپهای 45 و 60 سیم لاکی بهتره و البته کلا سیم لاکی برای هر سیم پیچی بهتر از افشان هست! مقاومتهایی که گفتین هم هر چند کمی بالاست ولی برای این لوپها اشکالی نداره و جواب خوبی میده.

پنج شنبه 2 فروردین1396 - 2:08am
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:
مهندس طرز استفاده ازش چجوریه؟ چه عمقی سنس میکنه؟

عرض کردم فرقی با لوپ معمولی نداره! فقط شعاع سنس محدودی داره و به همین لحاظ برای سنس نقطه دقیق اهداف کوچک یا کناره ها مناسبه. البته در طرح فلزجو چون ما میتر عددی دقیق داریم و از طرف دیگه اغلب دوستان دنبال اهداف بززگ هستن شاید به اون شکل نیازی به پین پوینتر نباشه.
برای فلزات غیر آهنی فکر میکنم تا حدود 40 سانت جواب بده ولی برای فلزات آهنی بردش بیشتر هست.

پنج شنبه 2 فروردین1396 - 2:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید عزیز
ساا نو بر شما مبارک
مدارم تازگیا یه ایراد پیدا کرده ـ اعداد سه گانه درستند ولی همه با هم چند تایی بالا پایین میشن.
خودم به سیم تیر برق مشکوکم که فاصله ش با لوپ ۴ متری میشه.
ایا تاثیر داره؟
ممنون

یا الله

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 8:06pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
متوجه نشدم مگه شما کجا هستین که سیم تیر چراغ برق در 4 متری لوپ قرار داره؟! اگر منظور سیم برقکشی محلتون باشه بله طبیعی هست! اون سیمها جریان زیادی از خودشون عبور میدن و نویزشون بمراتب بیشتر از سیمکشی برق داخل منزل هست. لذا اثر گذاری نویز برق شهر در این شرایط طبیعیه. با تنظیم فرکانس میتونین به شرایط بهتری برسین ولی مهمترین مساله دور کردن لوپ از سیستمهای برقی هست.

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 8:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون.
متوجه نشدم مگه شما کجا هستین که سیم تیر چراغ برق در 4 متری لوپ قرار داره؟! اگر منظور سیم برقکشی محلتون باشه بله طبیعی هست! اون سیمها جریان زیادی از خودشون عبور میدن و نویزشون بمراتب بیشتر از سیمکشی برق داخل منزل هست. لذا اثر گذاری نویز برق شهر در این شرایط طبیعیه. با تنظیم فرکانس میتونین به شرایط بهتری برسین ولی مهمترین مساله دور کردن لوپ از سیستمهای برقی هست.

ممنون بابت جواب
بله سیم برق موازی خونه ماست.
چاره ای نیست.چشم تست میکنم. اطلاع میدم

یا الله

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 8:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2152 , 2153 , 2154 , 2155 , 2156 , 2157 , 2158 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 164 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure