انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 6:33am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2150 , 2151 , 2152 , 2153 , 2154 , 2155 , 2156 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

haji نوشته است:
حمید نوشته است:
haji نوشته است:
ضمن سلام و احترام
دوستان لطفا کمک کنید من تا حالا حدودا پنج تا آی سی پروگرام خریدم (با هزینه ارسال به شهرستان گرانتر از خود مدار برام تمام شده)اما نتیجه خیلی بد بوده
پروگرامرم همونیه که مهندس فرمودن مراحل پروگرام کردنمم کاملا درسته(چون بعضی وقتها هم همه چیز درست بوده و نتیجه مثبت بوده پس توی مراحل انجامش مشکلی نداشتم) اما چند تا از آی سی ها رو فقط یکبار یا دوبار اون اوایل شناخت و پروگرام شد بعد از اون ارور میده(خطای قرمز رنگ در عکس1 و بعضی پروگرامر ها هم خطای زرد رنگ عکس 2 رو میداد) که احتمالا سوختن یا معیوب شدن اونا بمانددر نهایت یکی از میکرو ها همیشه خوب پروگرام میشد که همونطور که صفحه قبل گفتم چون مدتیه از دستگاه استفاده نکرده بودم و الان روشن نمیشه در حالیکه آخرین بار سالم خاموشش کردم به توصیه دوستان خواستم مجدد پروگرمش کنم که

موقعی که میره برای پروگرام شدن، عملیات از صفر تا صدش خیل سریع و توی کمتراز سه ثانیه انجام میشه و در حالیکه ظاهرا همه چیز درست بوده و اوکی داده و 100% شده طبق عکس3، اما متاسفانه عملا پروگرام نشده و دستگاه دوباره روشن نمیشه(قبلا هم که همین اتفاق میفتاد مثلا تو تعداد دفعات قابل استفاده باقیمانده100 میخواستم پروگرم کنم و این تند پروگرم شدن اتفاق می افتاد و بعد امتحان میکردم میدیدم که 300 نشده درواقع ریست نشده بود باوجودی کهFC بود) اما بعضی وقتها از هر ده بار امتحان کردن یکبار واقعا برنامه روی میکرو میرفت و اون زمانی بود که کپی برنامه به مموری میکرو، اون یک سطر خودش ده ثانیه زمان میبرد . در کل وقتی فرایند انتقال فایل روی میکرو بیشتر از 10 ثانیه بود برنامه منتقل میشد اما وقتی توی 3 ثانیه انجام میشه با وجودی که همه چیز اوکیه اما فایل منتقل نمیشه به میکرو، نمیدونم ایراد از کجاست و این مشکل رو چطوری حل کنم لطفا کمکم کنید ممنون

خسته نباشین.
عکس 1 و حتی 2 شما نشون میده پروگرامر در تشخیص میکرو مشکل داره! چنین حالتی معمولا وقتی پیش میاد که پایه های میکرو بدرستی با سوکت زیف پروگرامر ارتباط برقرار نکرده باشه. این مساله بارها برای من هم پیش اومده و بخصوص وقتی مدتی از پروگرامر استفاده نکرده باشین احتمالش بیشتر میشه. باید پایه های میکرو و همینطور داخل سوکت زیف رو تمیز کنین. اسپری تمیز کننده خشک برای این کار مناسب هست و البته میتونین از روشهای دیگه ای هم برای این کار استفاده کنین. همینطور گاهی کمی تکان دادن میکرو روی سوکت زیف کمک میکنه تا اتصال بهتری برقرار بشه. دقت کنین در صورت پروگرام صحیح در لیست پیامهای پنجره پروگرام نباید پیامی با علامت قرمز و زرد وجود داشته باشه!

با سلام مهندس پروگرامرم که اصلا سالی دو بارم ازش استفاده نمیشه اما با تینر و اسپری هم میگرو هم پروگرامر رو شستم فایده ایی نداشت .ممکنه به اون کلید یا پتاسیومتر رو پروگرامر یا کلا به معیوب بودن خود پروگرامر مربوط باشه؟ خب اگه یکی از پایه ها وصل نبود نباید توی عکس 3 پروگرم تکمیل بشه یعنی صددرصد بشه درسته؟یامیکرو ها بازم خراب شده باشه؟

ضمن سلام و تبریک سال نو به همه
دوستان خواهشا اگه میتونید من رو راهنمایی بفرمایید پیرو توصیه های قبلی اساتید و دوستان باز هم موفق به پروگرم کردن میکرو نشدم چون فکر کردم شاید میکرو هام طی زمان یا ضربه یا هرچی خراب شده رفتم و یک میکرو نو دیگه خریدم که باز همون ارور زرد رو میده یکی از دوستان انجمن هم زحمت کشیدن و با تیم ویور به کامپیوترم وصل شد و موفق نشدیم . با لب تاپ هم نتونستم پروگرام کنم پس یقینا مشکل از کامپیوتر و نحوه پروگرام کردن نیست .مشکل یا به خود میکرو ربط داره یا پروگرامر میکرو هم که یک روز قبل از سال تحویل یکدونه نو خریدم باز هم همون ارور زرد البته هنوز احتمال اینکه همه میکرو های اون یک مغازه(اینجا کرمانشاه فقط این یه نفر میکرو داره) مشکل داشته باشن هست اما اگه اینطور نباشه میمونه پروگرامر که همونطور که توی عکس میبینین روپوش سوکتشم باز کردم با پین هدر هم تست کردم و با ال ای دی تست کردم ارتباط بین همه پایه ها و میکرو کاملا برقراره ولی باز الان توی سه تا از میکرو ها اون ارور زرد رو دارم و توی میکرویی که از چهره تهران خریدم اروری نمیده عملیات پروگرام شدن هم تا صدرصد میره اما این فرایند 100 درصد شدن توی یک ثانیه و خیلی سریع انجام میشه با وجودی که اروری نداره اما فایل روی میکرو کپی نشده .تعطیلات تمام شد و من هنوز نتونستم از فلز جو استفاده کنم اگر کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 1 فروردین1396 - 11:32am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
فرمودین میکروهایی که از جاهای مختلف خریدین در این مورد تفاوت داشتن! اگر واقعا اینطور باشه مشکل از خود میکرو هست. اگر ممکنه تصویر واضحی از روی میکروی سالم و مشکلدار قرار بدین ببینیم چه فرقی دارن.

سه شنبه 1 فروردین1396 - 1:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس
اونایی که ارور زرد میده (رو از کرمانشاه و متاسفانه فقط یک مغازه این میکرو رو داره) خریدم.

اونی که ارور نمیده و آیکن هاش سبزه و به صدرصد میرسه( عکس 3 اما فایل روش کپی نمیشه) الته قبلا مدتهای زیادی ازش استفاده کردم و روی مدار کار میکرد .اما الان فایل روش کپی نمیشه رو از چهره خریده بودم.

دو تای دیگه هم از تهران خریدم که اون موقع کار میکرد اما پایه میکرو شکست(آی سی درار نداشتم بد در آوردم شکست)یکیشونم که یادم نیست کجا خریدم که الان کلا ارور قرمز میده.

گفتم شاید چون آی سی درار نداشتم موقع در آوردن آسیب دیده باشه که رفتم پریروز اینو حریدم که اینم باز مشکل داره اما نکته اینجاست که اونایی که از اینجا میخرم چرا نوع ارورشون با اونایی که از تهران گرفتم متفاوته
عکس روز زوم بفرمایید نوشته های روی میکرو خوانده میشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 1 فروردین1396 - 3:04pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
توجه کنین شماره اصلی ATMEGA328P-PU هست! توصیه نمیکنم از نوع بدون P استفاده کنین هر چند اون هم باید کار کنه و دوستان تابحال نگفتن که مشکلی داشته. ولی در صورت استفاده از نوع بدون P موقع پروگرام پیغام هشدار به رنگ زرد طبیعی هست! چون شماره میکرو دقیقا اونی نیست که باید باشه. ولی بهرحال بهیچ وجه خطای قرمز نباید داشته باشین. توصیه میکنم نوع P رو تهیه و استفاده کنین. این نوع در بازار اتفاقا رایج تر هم هست.

سه شنبه 1 فروردین1396 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز با عکسی که جنابعالی گذاشتین فک کنم میکرو رو اشتباه جا انداختین .پشت و رو کنین

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

چهارشنبه 1 فروردین1396 - 12:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام و تبریک سال نو بر مهندس حمید عزیز و تمامی دوستان عزیز انجمن
مهندس من رفتم جایی کاوش چندتا جارو با لوپ 60 دستگاه زدم ولی دستگاه به زمین خیلی حساس بود جوری که لوپ به زمین میچسبوندم تا 200 سنس داشتم اصلا هیجوره نمیشد دستگاه ساکت کرد ولی با لوپ 1.5 اصلا اینطور نبود.مهندس به نظر شما مشکل از کجاست؟

چهارشنبه 1 فروردین1396 - 12:26am

سلام
حاجی جان ای سی رو برعکس گذاشتی کریستال هم نگذاشتی

.No matter how the speed of light is high , Darkness is one step ahead

چهارشنبه 1 فروردین1396 - 12:34am
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:
با عرض سلام و تبریک سال نو بر مهندس حمید عزیز و تمامی دوستان عزیز انجمن
مهندس من رفتم جایی کاوش چندتا جارو با لوپ 60 دستگاه زدم ولی دستگاه به زمین خیلی حساس بود جوری که لوپ به زمین میچسبوندم تا 200 سنس داشتم اصلا هیجوره نمیشد دستگاه ساکت کرد ولی با لوپ 1.5 اصلا اینطور نبود.مهندس به نظر شما مشکل از کجاست؟

ممنون.
دو دلیل ممکنه داشته باشه. اول اینکه در اون مکان ذرات سطحی وجود داشته که لوپ کوچکتر بهش حساسیت داشته. در این شرایط معمولا فقط لوپهای بزرگ در اون مکان خوب جواب میده. علت دوم هم اینکه شاید لوپ 60 شما ایراد خاصی داشته که باید بررسیش کنین.

چهارشنبه 1 فروردین1396 - 1:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

toorani نوشته است:
سلام
حاجی جان ای سی رو برعکس گذاشتی کریستال هم نگذاشتی

ممنون از شما. نه اونو صرفا به خاطر اینکه توی عکس نشون بدم که روپوش سوکت زیف رو در آوردم (همچنین بدون کریستال ) موقتی گذاشتم و عکس گرفته بودم .

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 9:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون.
توجه کنین شماره اصلی ATMEGA328P-PU هست! توصیه نمیکنم از نوع بدون P استفاده کنین هر چند اون هم باید کار کنه و دوستان تابحال نگفتن که مشکلی داشته. ولی در صورت استفاده از نوع بدون P موقع پروگرام پیغام هشدار به رنگ زرد طبیعی هست! چون شماره میکرو دقیقا اونی نیست که باید باشه. ولی بهرحال بهیچ وجه خطای قرمز نباید داشته باشین. توصیه میکنم نوع P رو تهیه و استفاده کنین. این نوع در بازار اتفاقا رایج تر هم هست.

با سلام .بله الان که توجه کردم به شماره ها دقیقا اونایی که بدون پسوند پی هستند ارور زرد میده اما طبق فرمایش شما قبلا با همین اروز زرد هم کار کرده بود . ولی الان عجیبه هم اونی که ارور زرد داره و هم اونی که بدون اروره تو یک ثانیه مراحل پروگرم کردنشون انجام میشه و 100 درصد میشه !!!!!ولی عملا فایل کپی نشده.(با این حساب من به این نتیجه میرسم که با وجودی که میکرو ها پسوند پی نداره و باید ارور زرد رو داشته باشم اما حتما پروگرامرم مشکل داره که در هر دو نوع میکرو عملیات تو یک ثانیه و بدون کپی شدن هگز انجام میشه درسته؟)
و یک نکته اینکه مهندس همیشه همه رو توصیه به خوندن دقیق فایل راهنما میکردن و خود من بارهای بار راهنما رو مطالعه کردم و فکر میکردم دیگه خط به خطشو حفظ شدم ولی الان میبینم حتی توجه نکردن به نکته بسیار ریزی مثل پسوند دقیق یک قطعه چقدر مشکل ساز شده برای من . اینکه من میرم مغازه میگم میکروی 328 دارین و اینکه میکروی 328 پی 28پایه باشه فرق زیادی داره
با تشکر

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 9:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2150 , 2151 , 2152 , 2153 , 2154 , 2155 , 2156 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 149 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure